Cytaty

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
950
Dzisiaj trafiłem na cytaty których nie znałem a sa na tyle ciekawe że podzielę się tutaj :)

"Po cóż innego stworzył Bóg Żydów polskich, jak nie po to by byli naszymi szpiegami?"

"Nigdy się tyle nie kłamie jak przed wyborami, w czasie wojny lub po polowaniu."

Otto von Bismarck
 

inkTANK

DTP
205
3
No, skurwyn był politykiem z krwi i kości. :] O ile pamiętam, to był wielkim zwolennikiem państwowego szkolnictwa i państwowego systemu emerytalnego (piszę z pamięci, więc mogę pisać bzdury ;) ).

@//$
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 014
inkTANK napisał:
O ile pamiętam, to był wielkim zwolennikiem państwowego szkolnictwa i państwowego systemu emerytalnego (piszę z pamięci, więc mogę pisać bzdury Wink ).

Oczywiście, że nie piszesz bzdur. On jest prekursorem dzisiejszego złodziejskiego systemu emerytalnego.
 
D

Deleted member 427

Guest
Lesbijki to jeszcze bym tolerował, ale homoseksualistów nie. Ich bym w rezerwatach pozamykał. Gdyby byli, bo u nas takowych nie ma. [A. Łukaszenko]

Inni ludzie mają narodowość, Irlandczycy i Żydzi mają psychozę [Brendan Behan]

Jeśli twój szef cię gnębi, popatrz na niego poprzez zęby widelca i wyobraź go sobie za kratkami [David Brent]

Niektórzy myślą, że płyną pod prąd, a to jest tylko rynna z moczem [Ernst Jünger]

Ładne czasy nastąpiły! Najpiękniejszym prezentem jest już, kiedy człowiekowi nic nie zabiorą. [Żarko Petan]

- Jest Pan za demokracją?
- Tak, jeśli nie mam innego wyboru.


[H.L. Mencken]
 
D

Deleted member 427

Guest
Trigger Happy napisał:
Jak dla mnie, ten cytat może zostać dewizą tego forum ...

Jestem "za".

Wracając do cytatów:

Żyjemy w prymitywnych czasach. Ani okrutne, ani mądre. Przekleństwem są półśrodki. Racjonalne społeczeństwo zabiłoby mnie lub zrobiło ze mnie użytek. [Hannibal Lecter]
 
D

Deleted member 427

Guest
Historia pełna jest wojen, o których każdy w swoim czasie wiedział, że nie wybuchną.
[Enoch Powell]
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 932
14 930
P3H7Z.jpg
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 862
25 418
Elżbieta Jakubiak: U nas uważa się, że biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, a to oni przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania.

Redaktor: Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji.

Elżbieta Jakubiak: To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczenia, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować.
Zawsze kiedy na to patrzę, ciśnienie idzie mi w górę. Ten kawałek wywiadu jest lepszy od kawy.
 
D

Deleted member 427

Guest
Wierzę, że nadszedł czas, aby główną siłą napędową ludzkości przestał być egoizm, a zaczął być altruizm i dlatego właśnie jestem komunistką - cenię sobie szeroko pojętą demokrację, równość płci, klasy i rasy, produkcję planowaną dla konsumpcji społecznej, oraz przede wszystkim penalizację chęci zysku.

- Beatrice Webb, 1932 rok, "Komunizm radziecki", rozdział "Zamiast zysku"
 
D

Deleted member 427

Guest
Trzeba za wszelką cenę wrócić do mniejszych jednostek politycznych, gdyż trzeba za wszelką cenę wrócić do rzeczywistości. Tylko w ten sposób znajdziemy się bliżej miłości, nienawiści, zdrowego rozsądku, własnego zdania i prawdy w twarzach ludzkich. Dzisiejsze gry polityczne są już tak splątane, że każdy gra przeciw wszystkim. W zachodzącym słońcu naszej dekadencji cienie są dużo większe od ludzi, którzy je rzucają.

- Gilberta Keitha Chestertona, "Heretycy"
 
D

Deleted member 427

Guest
Głupi antysemita zwalcza państwo Izrael i syjonizm. Mądry antysemita popiera państwo Izrael i syjonizm, chcąc by wszyscy Żydzi się tam osiedlili. Radykalny antysemita popiera państwo Izrael i syjonizm, chce by wszyscy Żydzi się tam osiedlili i jednocześnie popiera irański program nuklearny.

- bloger FoxMulder
 

Cokeman

Active Member
768
120
Karol Marks napisał:
Kapitalizm (...) Reprodukuje nową arystokrację pieniężną, nowy rodzaj pasożytów w postaci projekciarzy, grynderów i nominalnych jedynie dyrektorów; powstaje cały system szachrajstw i oszustw w zakresie grynderstwa, emisji akcji i handlu akcjami. Mamy tu produkcję prywatną bez kontroli własności prywatnej
 
D

Deleted member 427

Guest
Ja jestem wrogiem wielkich korporacyj – interesy powinni prowadzić WŁAŚCICIELE. W kapitalizmie właściciel się nieustannie boi – i dlatego jest przezorny, oszczędny itd. I właśnie dlatego wielcy kapitaliści boją się kapitalizmu - i głosują (i dają pieniądze!) na socjalistów, którzy (za łapówkę lub bez) dadzą zamówienie publiczne, wejdą w „partnerstwo publiczno-prywatne” lub w razie katastrofy – pomogą.

- Janusz Korwin Mikke
 
D

Deleted member 427

Guest
Istnieją dwie historie: historia oficjalna, zakłamana - ta, której nas nauczają, historia "ad usum dephini" - oraz historia tajna, gdzie tkwią prawdziwe przyczyny wydarzeń, historia haniebna.

- Honoré de Balzac
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 862
25 418
K. Vonnegut napisał:
-W szpitalu ojca mieliśmy tysiąc czterysta zgonów w ciągu dziesięciu dni. Czy widział pan kiedyś człowieka zmarłego na dżumę?.
- Nie, nie miałem tego szczęścia.
- Gruczoły limfatyczne w pachwinie i pod pachami puchną do rozmiarów grapefruitów.
- Wierzę panu na słowo.
- Po smierci, ciało czernieje, dwa grzyby w barszcz, jesli chodzi o mieszkańców San Lorenzo. Kiedy epidemia rozszalała się na dobre, Dom Nadziei i Miłosierdzia w Dżungli wyglądał jak Oświęcim czy inny Buchenwald. Mieliśmy tu takie stosy trupów, że utknął nam buldożer, który miał je spychać do zbiorowej mogiły. Ojciec pracował przez wiele dni i nocy bez chwili wytchnienia, pracował nie tylko bez snu, ale i bez większego rezultatu . [...]Tak więc podczas jednej z takich bezsennych nocy zostałem z ojcem. Staraliśmy się znaleźć jakiegoś żywego pacjenta, którego można by leczyć, ale w łóżku, za łóżkiem znajdowaliśmy same trupy.
I wtedy ojciec zaczął się śmiać.
Nie mógł przestać. Wyszedł na dwór z latarką ręczną. Chichotał bez przerwy, a promień światła z jego latarki tańczył po trupach ułożonych w stosy. Położył dłoń na mojej głowie i wie pan, co mi wtedy powiedział ten wspaniały człowiek?.
-Nie.
- Synu - powiedział do mnie ojciec - pewnego dnia to wszystko będzie twoje.
 
D

Deleted member 427

Guest
- Czy wy naprawdę musicie wszystkie relacje międzyludzkie zamieniać na relacje kupna-sprzedaży?
FatBantha: Nie wszystkie. Niektóre zamieniamy jeszcze na relacje najmu bądź odstąpienia.
 
D

Deleted member 427

Guest
Z uśmiechem na ustach możesz zajść daleko w życiu. Ale o wiele dalej zajdziesz z uśmiechem i bronią w ręku.

- Al Capone

Oskarżony prosił, by jego ubóstwo uznać za okoliczność łagodzącą. Sędzia się na to nie zgodził, ponieważ - mówił - jeśli kradzież policzę na konto biedy, przypiszę ją biednym ludziom, a wtedy przepadnie domniemanie ich uczciwości.

- Friedrich Georg Jünger
 
Do góry Bottom