Cytaty

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 948
812
Dzisiaj trafiłem na cytaty których nie znałem a sa na tyle ciekawe że podzielę się tutaj :)

"Po cóż innego stworzył Bóg Żydów polskich, jak nie po to by byli naszymi szpiegami?"

"Nigdy się tyle nie kłamie jak przed wyborami, w czasie wojny lub po polowaniu."

Otto von Bismarck

inkTANK

DTP
205
3
No, skurwyn był politykiem z krwi i kości. :] O ile pamiętam, to był wielkim zwolennikiem państwowego szkolnictwa i państwowego systemu emerytalnego (piszę z pamięci, więc mogę pisać bzdury ;) ).

@//$

Piter1489

libnetoholik
2 075
1 829
inkTANK napisał:
O ile pamiętam, to był wielkim zwolennikiem państwowego szkolnictwa i państwowego systemu emerytalnego (piszę z pamięci, więc mogę pisać bzdury Wink ).
Oczywiście, że nie piszesz bzdur. On jest prekursorem dzisiejszego złodziejskiego systemu emerytalnego.

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
Lesbijki to jeszcze bym tolerował, ale homoseksualistów nie. Ich bym w rezerwatach pozamykał. Gdyby byli, bo u nas takowych nie ma. [A. Łukaszenko]

Inni ludzie mają narodowość, Irlandczycy i Żydzi mają psychozę [Brendan Behan]

Jeśli twój szef cię gnębi, popatrz na niego poprzez zęby widelca i wyobraź go sobie za kratkami [David Brent]

Niektórzy myślą, że płyną pod prąd, a to jest tylko rynna z moczem [Ernst Jünger]

Ładne czasy nastąpiły! Najpiękniejszym prezentem jest już, kiedy człowiekowi nic nie zabiorą. [Żarko Petan]

- Jest Pan za demokracją?
- Tak, jeśli nie mam innego wyboru.

[H.L. Mencken]

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
Trigger Happy napisał:
Jak dla mnie, ten cytat może zostać dewizą tego forum ...
Jestem "za".

Wracając do cytatów:

Żyjemy w prymitywnych czasach. Ani okrutne, ani mądre. Przekleństwem są półśrodki. Racjonalne społeczeństwo zabiłoby mnie lub zrobiło ze mnie użytek. [Hannibal Lecter]

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
Wielebny Edward Everett Hale.

- Modli się pan za senatorów?
Hale: Nie. Patrzę na senatorów i modlę się za kraj.

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
Historia pełna jest wojen, o których każdy w swoim czasie wiedział, że nie wybuchną.
[Enoch Powell]

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 400
19 230
Elżbieta Jakubiak: U nas uważa się, że biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, a to oni przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania.

Redaktor: Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji.

Elżbieta Jakubiak: To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczenia, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować.
Zawsze kiedy na to patrzę, ciśnienie idzie mi w górę. Ten kawałek wywiadu jest lepszy od kawy.

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
Wierzę, że nadszedł czas, aby główną siłą napędową ludzkości przestał być egoizm, a zaczął być altruizm i dlatego właśnie jestem komunistką - cenię sobie szeroko pojętą demokrację, równość płci, klasy i rasy, produkcję planowaną dla konsumpcji społecznej, oraz przede wszystkim penalizację chęci zysku.

- Beatrice Webb, 1932 rok, "Komunizm radziecki", rozdział "Zamiast zysku"

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
Trzeba za wszelką cenę wrócić do mniejszych jednostek politycznych, gdyż trzeba za wszelką cenę wrócić do rzeczywistości. Tylko w ten sposób znajdziemy się bliżej miłości, nienawiści, zdrowego rozsądku, własnego zdania i prawdy w twarzach ludzkich. Dzisiejsze gry polityczne są już tak splątane, że każdy gra przeciw wszystkim. W zachodzącym słońcu naszej dekadencji cienie są dużo większe od ludzi, którzy je rzucają.

- Gilberta Keitha Chestertona, "Heretycy"

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
Głupi antysemita zwalcza państwo Izrael i syjonizm. Mądry antysemita popiera państwo Izrael i syjonizm, chcąc by wszyscy Żydzi się tam osiedlili. Radykalny antysemita popiera państwo Izrael i syjonizm, chce by wszyscy Żydzi się tam osiedlili i jednocześnie popiera irański program nuklearny.

- bloger FoxMulder

Cokeman

Active Member
768
120
Karol Marks napisał:
Kapitalizm (...) Reprodukuje nową arystokrację pieniężną, nowy rodzaj pasożytów w postaci projekciarzy, grynderów i nominalnych jedynie dyrektorów; powstaje cały system szachrajstw i oszustw w zakresie grynderstwa, emisji akcji i handlu akcjami. Mamy tu produkcję prywatną bez kontroli własności prywatnej

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
Ja jestem wrogiem wielkich korporacyj – interesy powinni prowadzić WŁAŚCICIELE. W kapitalizmie właściciel się nieustannie boi – i dlatego jest przezorny, oszczędny itd. I właśnie dlatego wielcy kapitaliści boją się kapitalizmu - i głosują (i dają pieniądze!) na socjalistów, którzy (za łapówkę lub bez) dadzą zamówienie publiczne, wejdą w „partnerstwo publiczno-prywatne” lub w razie katastrofy – pomogą.

- Janusz Korwin Mikke

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
Istnieją dwie historie: historia oficjalna, zakłamana - ta, której nas nauczają, historia "ad usum dephini" - oraz historia tajna, gdzie tkwią prawdziwe przyczyny wydarzeń, historia haniebna.

- Honoré de Balzac

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 400
19 230
K. Vonnegut napisał:
-W szpitalu ojca mieliśmy tysiąc czterysta zgonów w ciągu dziesięciu dni. Czy widział pan kiedyś człowieka zmarłego na dżumę?.
- Nie, nie miałem tego szczęścia.
- Gruczoły limfatyczne w pachwinie i pod pachami puchną do rozmiarów grapefruitów.
- Wierzę panu na słowo.
- Po smierci, ciało czernieje, dwa grzyby w barszcz, jesli chodzi o mieszkańców San Lorenzo. Kiedy epidemia rozszalała się na dobre, Dom Nadziei i Miłosierdzia w Dżungli wyglądał jak Oświęcim czy inny Buchenwald. Mieliśmy tu takie stosy trupów, że utknął nam buldożer, który miał je spychać do zbiorowej mogiły. Ojciec pracował przez wiele dni i nocy bez chwili wytchnienia, pracował nie tylko bez snu, ale i bez większego rezultatu . [...]Tak więc podczas jednej z takich bezsennych nocy zostałem z ojcem. Staraliśmy się znaleźć jakiegoś żywego pacjenta, którego można by leczyć, ale w łóżku, za łóżkiem znajdowaliśmy same trupy.
I wtedy ojciec zaczął się śmiać.
Nie mógł przestać. Wyszedł na dwór z latarką ręczną. Chichotał bez przerwy, a promień światła z jego latarki tańczył po trupach ułożonych w stosy. Położył dłoń na mojej głowie i wie pan, co mi wtedy powiedział ten wspaniały człowiek?.
-Nie.
- Synu - powiedział do mnie ojciec - pewnego dnia to wszystko będzie twoje.

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
- Czy wy naprawdę musicie wszystkie relacje międzyludzkie zamieniać na relacje kupna-sprzedaży?
FatBantha: Nie wszystkie. Niektóre zamieniamy jeszcze na relacje najmu bądź odstąpienia.

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 268
19 822
Z uśmiechem na ustach możesz zajść daleko w życiu. Ale o wiele dalej zajdziesz z uśmiechem i bronią w ręku.

- Al Capone

Oskarżony prosił, by jego ubóstwo uznać za okoliczność łagodzącą. Sędzia się na to nie zgodził, ponieważ - mówił - jeśli kradzież policzę na konto biedy, przypiszę ją biednym ludziom, a wtedy przepadnie domniemanie ich uczciwości.

- Friedrich Georg Jünger

Do góry Bottom