Cytaty

D

Deleted member 5360

Guest
William Seward Burroughs

Dobrze funkcjonujące państwo policyjne nie potrzebuje policji.

Chuligańscy fanatycy rock and rolla szturmują ulice wielkich miast. Wpadają do Luwru i oblewają kwasem twarz Mony Lizy. Otwierają ogrody zoologiczne, domy wariatów, więzienia, przebijają młotami pneumatycznymi rury wodociągowe, rąbią podłogi w toaletach samolotów pasażerskich, strzelają do latarni morskich, podpiłowują liny wind, aż zostaje tylko cienki drucik, zamieniają wodociągi z kanalizacją, wrzucają do basenów rekiny, płaszczki, węgorze elektryczne i candiru (candiru to niewielka rybka o grubości sześciu milimetrów i długości pięciu centymetrów, zamieszkująca niektóre rzeki w Amazonii; wbija się ona w penis, odbytnicę albo babską cipę faute de mieux i więźnie tam dzięki kolczastym skrzelom, choć nie wiadomo, w jakim celu, bo nikt jeszcze się nie odważył zbadać cyklu życiowego candiru in situ), w marynarskich strojach zatapiają „Queen Mary” w Zatoce Nowojorskiej, porywają samoloty i autokary, wpadają w białych kitlach do szpitali z piłami, toporami i skalpelami metrowej długości, odłączają chorym respiratory i naśladują ich duszenie się, tarzając się po podłodze z oczami w słup, robią zastrzyki pompkami od rowerów, odłączają sztuczne nerki, przepiłowują kobietę na pół ogromną piłą, wpędzają do gmachu giełdy ogromne stado świń, srają na podłogę ONZ i podcierają się traktatami, paktami, sojuszami, samolotami, samochodami, konno, na wielbłądach, słomach, traktorach, rowerach i walcach parowych, pieszo, na nartach, sankach, o kulach i na szczudłach turyści szturmują granice, żądając azylu politycznego z powodu "potwornych warunków panujących we Freelandii", a Izba Handlowa na próżno usiłuje zdusić sprawę w zarodku: "Spokojnie. To tylko kilku szaleńców, którzy się wyrwali z szalonego kraju".

Burroughs zawsze na propsie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 713
To przetłumacz tą książkę
1. Nie jestem tłumaczem.
2. Do polskiego wydania potrzebna jest też zgoda wydawcy i autora, a ta opcja na dziś dzień jest zablokowana.
3. Nie mam czasu na przeczytanie tej książki (inne pozycje w kolejce) więc nie wrzucę tu nic ciekawego.

Ale spoko. Jacyś ziomale pewnie czytają. Wcześniej czy później jakieś cytaty po polsku się pojawią.
 
D

Deleted member 6852

Guest
Kapitan Fairbourne: Czego chcecie?
Learoyd: Wolności.
Fairbourne: Coś jeszcze?
Learoyd: Broni. Żeby nie mogli nam tej wolności odebrać.
Fairbourne: Zobaczę, co da się zrobić.
Learoyd: I granatów, moździerzy i min przeciwpancernych. Żeby nie mogli nam odebrać broni.

-- John Milius, "Farewell to the King"
 
D

Deleted member 6852

Guest
Wnosząc broń do czyjegoś domu, mówisz właścicielowi: "Będę bronił tego domu, jakby był moim własnym". Gdy twoi goście widzą, że nosisz broń, mówisz im: "Będę was bronił jak własną rodzinę".
-- L. Neil Smith


Wolność posiadania i noszenia dowolnej broni jest naturalnym, fundamentalnym i niezbywalnym konstytucyjnym prawem każdej jednostki ludzkiej i nie może ona być zależna od demokratycznego głosowania ani konkluzji wysnutych z utylitarnej argumentacji.
-- L. Neil Smith
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 412
4 441
Beka z ruchania- jak kurwa to w ogóle można to robić przecież to jest tak prymitywne że ja pierdole. Jakies kurwa dziwne frykcyjne ruchy w tą i z powrotem robione kawałkiem odstającego mięsa którym na co dzień się sika i wkladanie go w obleśną samicza szparę oblepioną obrzydliwym śluzem, no kurwa, jeszcze do tego jakieś pozycje, zabawki, wibratory, kajdanki gra wstępna, przebieranie się za jakieś postacie kurwa ruchanie to jakiś kabaret jebany a potem jeszcze te śmieszne ruchy w pochwe, i wymienianie się jakimiś zjebanymi płynami, lizanie rowa itd. Na dodatek jebie niektórym stamtąd a przy erekcji wypływa Ci ten pierdolony magiczny płyn i od razu odechciewa się ruchać, zastanawiasz się co ty odjebałeś jeszcze jakieś kurwa przytulanie no ja pierdole trzymajcie mnie, pierdolone pojebane ludzkie instynkty widzisz nagiego człowieka innej płci i od razu ten śmieszny mięsny fiflak między nogami staje do góry przecież to jest śmieszne kurwa mać czemu ludzie nie rozmnażają się bezpłciowo?

Prawdziwe przyjemności to nauka, słuchanie muzyki, czytanie książek, podróże a nia jakieś pierdolone instynkty plebejskie czyli poruchać, popić i poćpać, kurwa przecież seks nie wygląda jak w amerykańskich pornolach tylko jak prymitywne nagrania z polski i rosji, gdzie jebie się karyna z płaską dupą, cyckami z wielkimi sutami które zajmują 90% powierzchni cycków z jakimś sebą suchoklatesem który spuszcza się po kilku minutach, a w tle jakieś stare meble z epoki socjalizmu, cebulacka kołdra i stary dywan no super romantyczna atmosfera kurwo! W 90% przypadków tak to wygląda, jak sobie próbuje siebie wyobrazić z perspektywy 3 osoby to kurwa nie mogę- jak bym w trakcie ruchania o tym myslał to bym się zesrał ze śmiechu.

jebać ludzi
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 713
Troszkę cytatów od znanego bandyty Włodzimierza Iljicza Uljanowa ksywa Lenin. Przydadzą się w dyskusjach.

 • Musimy… łamać wszelki opór z taką brutalnością, żeby nie zapomniano o niej przez kilka dziesięcioleci.
 • Państwo – aparat do systematycznego stosowania gwałtu i podporządkowywania ludzi gwałtowi.
 • Żeby przezwyciężyć opór kapitalistów wobec programu Rad, wystarczy nadzór ze strony robotników i chłopów nad wyzyskiwaczami i takie kary wobec opornych, jak konfiskata całego majątku połączona z krótkotrwałym aresztem.
 • W rewolucji rzecz wcale nie idzie o Rosję – pluję na Rosję. Rosja jest tylko stadium w drodze do rewolucji światowej, do światowej władzy.
 • Szliśmy fałszywą drogą. Rosji potrzebna była ofiara dziesięciu Franciszków z Asyżu. Dopiero teraz zaczyna się przelew krwi…
 • Nasz kodeks moralny jest absolutnie nowy. Nam wszystko wolno.
 • Celem terroryzmu jest szerzenie terroryzmu.
 • Musimy wzmóc siłę terroru… rozstrzeliwać i wywozić… zapoczątkować bezlitosny, masowy terror przeciw kułakom, popom i białogwardzistom…
 • Wolność to właściwie rozumiana konieczność.
 • Rewolucja bez plutonów egzekucyjnych jest pozbawiona sensu.
 • Sąd nie powinien uchylać się od stosowania terroru; /…/ powinien natomiast uzasadnić i zalegalizować go pryncypialnie, jasno, bez fałszu i bez upiększania. (1922)
 • Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza.
 • Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy.
 • Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy, a my potrafimy posługiwać się tą ich niezniszczalną nienawiścią.

za:
 
D

Deleted member 6960

Guest
 • Mieliśmy dwa worki marihuany, siedemdziesiąt pięć kulek meskaliny, pięć bibułek nasączonych ostrym kwasem, solniczkę nabitą kokainą, i całą galaktykę tęczowych dołersów, głupawek i nakręcaczy... a także ćwiartkę tequili, ćwiartkę rumu, skrzynkę budweisera, pół litra eteru i sporo amylu.
 • (...) obłęd królował wszędzie i o każdej porze, wszędzie mogłeś krzesać iskrę, mieliśmy kosmiczne poczucie sensu naszych działań.
Hunter S. Thompson - Lęk i odraza w Las Vegas (1971)
 
D

Deleted member 6905

Guest
Fragment wspomnień Bułhakowa:

21 lipca 1924

Przyjechali z Samary Ilf i Jurij Olesza. W Samarze jeżdzą dwa tramwaje. Na jednym napis "Plac Rewolucji - Więzienie", a na drugim "Plac Radziecki - Więzienie". Coś w tym stylu. Krótko mówiąc, wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!
W Odessie zapytano panienkę:
-Czy poddano panią czystce?
-Jestem dziewicą - odpowiedziała.
Z Oleszą ciekawie się gada. Ma cięty język i poczucie humoru.
 

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 690
"Diabeł i kobieta byli sprzymierzeńcami w walce z Bogiem od zarania dziejów, odkąd szatan przyszedł do pierwszego człowieka pod postacią węża i wyszeptał Adamowi, że prawdziwe szczęście znajdzie nie w modlitwie, lecz w cipce Ewy. " - Joe Hill
 
Do góry Bottom