Cytaty

rawpra

Well-Known Member
2 742
5 243
Cytacik proroctwo z Benjamina Franklina, pochodzący z 1789 r., a znajdujący się w Benjamin Franklin Institute w Filadelfii. Wikipedyści twierdzą, że to fałszywka:
https://en.wikipedia.org/wiki/Franklin_Prophecy#Authenticity
Tylko co ten cytat robi w Benjamin Franklin Institute?
Kto, kiedy i po co go tam umieścił?


There is a great danger for the United State of America. This great danger is the Jew. Gentlemen, in every land the Jews have settled, they have depressed the moral level and lowered the degree of commercial honesty. They have remained apart and unassimilated; oppressed, they attempt to strangle the nation financially, as in the case of Portugal and Spain.

For more than seventeen hundred years they have lamented their sorrowful fate — namely, that they have been driven out of their mother land; but, gentlemen, if the civilized world today should give them back Palestine and their property, they would immediately find pressing reason for not returning there. Why? Because they are vampires and vampires cannot live on other vampires --they cannot live among themselves. They must live among Christians and others who do not belong to their race.

If they are not expelled from the United States by the Constitution within less than one hundred years, they will stream into this country in such numbers that they will rule and destroy us and change our form of Government for which we Americans shed our blood and sacrificed our life, property and personal freedom. If the Jews are not excluded within two hundred years, our children will be working in the field to feed Jews while they remain in the counting houses, gleefully rubbing their hands.

I warn you, gentlemen, if you do not exclude the Jews forever, your children and your children’s children will curse you in their graves. Their ideas are not those of Americans, even when they lived among us for ten generations. The leopard cannot change his spots. The Jews are a danger to this land, and if they are allowed to enter, they will imperil our institutions. They should be excluded by the Constitution.

Tłumaczenie:

Panowie, mamy u nas przykrzejsze zagadnienie od zagadnienia rzymskiego: jest nim Żyd. W którym tylko kraju osiedlili się Żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii i podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych wampirów. Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych narodów, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeśli nie oddalą się oni z naszego kraju mocą naszej konstytucji, stanie się pewne, że w przeciągu mniej aniżeli 200 lat, przybędą do nas w takiej masie, że będą dominowali i opanują nasz kraj. Zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewaliśmy krew, oddawaliśmy życie i narażaliśmy na szwank naszą wolność, a nasi potomkowie będą pracowali, aby przysporzyć im majątku, gdy oni będą w swoich kantorach zacierali ręce. Przestrzegam was, panowie, że jeżeli na wszelkie czasy nie usuniecie Żydów z waszego kraju, dzieci i potomkowie wasi przeklinać was w grobie będą! Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję.​

Wracając do autentyczności tego cytatu to chcę zauważyć, że w podlinkowanym wyżej artykule z Wikipedii, kapłani politycznej poprawności negują również antysemityzm G. Washingtona. Jednak dokumenty z okresu Wojny Niepodległościowej temu przeczą. Washington wydał rozkaz "podpalenia Nowego Jorku". I mieszkańcy Nowego Jorku, którzy byli za niepodległością USA, "podpalili Nowy Jork", czyli podpalili wszystkie magazyny i inne składy towarów należące do Żydów.
a jak ten "cytat" ma się do libertarianizmu? ten temat jest w dziale "libertarianizm".
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 315
4 124
Cytat z "Ludzkiego działania" w kontekście fali strajków:

VWA2OoBr.jpg
 

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 650
One religion today regularly motivates large numbers of its followers to murder, behead, rape, and enslave people across the globe. That religion is Islam. Not Christianity. Not Judaism. Not Buddhism. Islam. Only Islam. You know this. I know this. Everyone paying attention knows this.


________________

Craig Biddle
 

Slavic

Wolnorynkowiec
554
1 535
"Nie zachwiej swojego poglądu w wolność. Każda tyrania w końcu upada. To czy wolność pozostanie i zwycięży zostawiam wam prości ludzie bo to od was zależy"

-Slavic
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 509
23 704
Na tapetę idzie teraz Jerzy Dobrowolski.
pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Dobrowolski_(aktor)

Kobieta to taki sam mężczyzna, tylko innej płci i głupszy.
Źródło: tygodnik „Szpilki”, 5/1974

Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.
Źródło: tygodnik „Szpilki”, 11/1974

(…)Ilość mącenia, odwracania kota, łgarstw, niedomówień, zastraszeń, pozorowanych działań, wyciągania nieistotnych szczegółów, przemilczania, używania idiotów i, co najważniejsze, odwlekania i odwlekania ma jeden cel. Zmęczenie społeczeństwa, zniechęcenie, zamazanie umysłów, zniekształcania faktów, zminimalizowanie zbrodni, sprowadzenie jej do rzędu licznych incydentów kryminalnych z gatunku parolinijkowych wzmianek z końcowych stron gazet. A przed takim działaniem, w miarę upływu czasu, rzeczywiście bardzo trudno obronić się.
Źródło: książka "Wspomnienia moich pamiętników"

...rozwarstwienie i skłócenie społeczeństwa służy łatwiejszemu manipulowaniu nim. Eskalacje trudności i biedy trzeba stale powiększać, inaczej ludzie przyzwyczajając się - stale znajdują luki do przebicia się myśli. Mówi się popularnie, że przyzwyczajenie jest drugą naturą. W naszych warunkach potwierdza się to w stopniu najwyższym. Jest nie do pomyślenia, do czego zdążono nas przyzwyczaić. Jest teoretycznie całkowicie nieprawdopodobne, co dziś w praktyce przyjmujemy jako prawie zupełnie normalne, jako codzienność (XII 82).
Źródło: książka "Wspomnienia moich pamiętników"

...To stało się z milionami Taczaków. A wzięło się to stąd, że nas tak wspaniale rozwarstwiono, że zgodziliśmy się kiedyś zabrać sobie inicjatywę i latami przyglądaliśmy się biernie, jak nas poróżniono, izolowano, obezwładniano, zabierano nam odwagę, szczerość, poczucie wstydu, a nade wszystko zdrowy rozsądek. Jak precyzyjnie dzień po dniu, krok po kroku, ulegaliśmy dezintegracji, zatracając instynkt samoobrony i poczucia społecznej solidarności. A przecież nikt nie zwolnił nas nigdy z przyzwoitości względem siebie, z poczucia odpowiedzialności za słowa i czyny, z uczciwości, z poczucia wstydu, ani z żadnych innych wartości i zasad współżycia z ludźmi. I nie ma to nic wspólnego z takim czy innym systemem politycznym, który był, który jest czy który przemija, ani z tym, czy ten system jest lepszy czy gorszy, czy beznadziejny. Sprawa leży w zupełnie innej płaszczyźnie. Nikt nie mógł zwolnić nas z jakichkolwiek zasad, ponieważ taki ktoś do ferowania takich zwolnień nie istnieje. Porywają się na to, co prawda, rożni faceci na krótkich nóżkach, ale to my jesteśmy tutaj prawdziwymi gospodarzami. I ziemi, i sumień.
Źródło: książka "Wspomnienia moich pamiętników"

Jerzy Dobrowolski
 

Brehon

Well-Known Member
555
1 436
Z "Problemu władzy politycznej" Huemera (w temacie niedotrzymywania zobowiązań państwa wobec jednostek):

W innej sprawie kobieta zatelefonowała na policję, gdyż jej mąż, z którym żyła w separacji, właśnie do niej zatelefonował i powiedział, że jedzie, by ją zamordować. Policja kazała kobiecie zadzwonić jeszcze raz, gdy mąż się pojawi. Kiedy mężczyzna przyjechał, kobieta nie była w stanie zadzwonić ponownie, gdyż spełnił on swoją groźbę.
 
D

Deleted member 427

Guest
Nietzsche uważał, że państwo to najzimniejszy ze wszystkich zimnych potworów. Nie znał państwa opiekuńczego, tego najcieplejszego ze wszystkich ciepłych potworów.

***

Kupowanie polityków jest staromodne; w nowoczesnych demokracjach kupuje się wyborców.

***

Protestowanie jest dziś jedną z najbardziej zadziwiających postaci konformizmu.

***

Prawda jest taka, że Adorno już przed Auschwitz nie potrafił napisać żadnego wiersza.

http://www.tomaszgabis.pl/2019/03/10/z-aforyzmow-johannesa-grossa/
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 148
2 058
Z "Problemu władzy politycznej" Huemera (w temacie niedotrzymywania zobowiązań państwa wobec jednostek):
Może opatrywanie cytatów komentarzami jest słabe, jednak warto szerzej opisać kontekst tego cytatu, bo choć jak widać cytat robi wrażenie, to ważniejsze jest to w jakim celu go on użył. Pewnie nie wszyscy znają Huemera i niekoniecznie się domyślą, więc warto wspomnieć, że cytat pochodzi z rozdziału książki w którym Huemer poddaje dogłębnej krytyce teorię umowy społecznej. Z całkowitą powagą podchodzi do wszystkich łamańców o umowie społecznej zawartej nie wprost, czy zawartej hipotetycznie i po analizie ich stwierdza, że żadnej umowy społecznej nie zawarto. Jednak nawet jakby ją zawarto to zwraca uwagę, że niedotrzymanie postanowień umowy przez jedną z jej stron jest przesłanką do jej wygaśnięcia. Stąd też ten przykład o niedotrzymaniu zobowiązań przez państwo. Jakby umowa społeczna obowiązywała to można by ją wtedy wypowiedzieć. Jak widać teoretycy umowy społecznej nie zawracają sobie tym głowy i państwo też tak nie działa, co jeszcze bardzie pogrąża tę teorię.
 
D

Deleted member 6431

Guest
'Mnie matka w dzieciństwie czytała bajki, jemu [stryjowi Solomonowi], – opowieści zbójnickie. Toteż ja zostałem poetą a on bankierem'
Horacy Safrin
 

pawlis

Samotny wilk
2 408
9 794
Zawsze się mówiło, że na zachodzie jest wolność, a nas [Rosjan - przyp. mój] dusi cenzura. Gdyby dali nam wolność, to dopiero byśmy pokazali. Nic podobnego. Po pierwsze - tam też działa cenzura, nawet ostrzejsza. Żaden producent filmu nie wypuści filmu, jeśli nie będzie zgodny z jego wymaganiami duchowymi i intelektualnymi. A jakie one są, doskonale wiemy.
Jurij Norstein w dokumencie Magia Russica
 
Do góry Bottom