1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Cytaty

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Trigger Happy, 17 Wrzesień 2011.

 1. T.M.

  T.M. antyhumanista, anarchista bez flagi

  Posty:
  1 209
  Polubienia:
  3 617
  Jak nacjonalista reaguje na kolektyw większy od jego narodowego kolektywu? Mówi o rozpływaniu się w bezkształtnej masie, o obronie swojej odrębności, suwerenności, niepodległości, prawdziwej tożsamości, że dzieje się to kosztem jego ojczyzny, że w tak dużej masie nie ma solidarności, duży wyzyskuje nas małych, to nierealne, to za duże. A jak na mniejszy? Dokładnie odwrotnie. To rozdrabnianie, separatyzm, renegacja, odrywanie się od całości, rozbijanie ojczyzny, siła w jedności, chwała wielkiej Polsce, rozbijanie wspaniałej wielkiej mozaiki, nie widzicie jak takie duże państwo wiele wam daje, mali ograniczeni ludzie.

  ~z fb Uniwersalizm indywidualistyczny
   
 2. Norden

  Norden Well-Known Member

  Posty:
  718
  Polubienia:
  833
  "Oprócz niesprawiedliwości sprowadziłby ten system jeszcze bez wątpienia zamieszanie i przewrót całego ustroju, za czym by przyszła twarda i okrutna niewola obywateli. Otwarłaby się brama zawiściom wzajemnym, swarom i niezgodom; po odjęciu bodźca do pracy jednostkowym talentom i zapobiegliwościom wyschłyby same źródła bogactw; równość zaś, o której marzą socjaliści, nie byłaby czym innym, jak zrównaniem wszystkich ludzi w niedoli.

  Z tego jasno widać, że się należy ze wszystkich sił przeciwstawić dążności socjalizmu do wspólnego posiadania; zaszkodziłoby ono nawet tym, którym socjaliści chcą pomóc; sprzeciwia się zaś naturalnym prawom jednostek, a wstrząsa ustrojem państwa i powszechnym pokojem. Niech więc pozostanie jako prawda zasadnicza, że nietykalność własności prywatnej stanowi pierwszy fundament, na którym należy oprzeć dobrobyt ludu. Teraz zaś przystępujemy do odpowiedzi na pytanie, gdzie należy szukać upragnionych środków zaradczych."

  "Pierwszą zasadą, którą tu należy wysunąć, jest, że człowiek winien uznać tę konieczność natury, która sprawia, iż zupełna równość w społeczeństwie ludzkim jest niemożliwa. Dążą wprawdzie do tego socjaliści, lecz próżna jest wszelka walka z naturą rzeczy. Zachodzą bowiem między ludźmi bardzo wielkie i bardzo liczne różnice naturalne, różnice w inteligencji, pilności, zdrowiu i siłach; a za tymi różnicami już sama z siebie idzie różnorodność warunków życiowych. I to sprzyja zarówno jednostkowemu, jak powszechnemu dobru; życie zbiorowe bowiem potrzebuje różnych uzdolnień i różnych talentów do swych zadań, a do podjęcia się ich skłaniają ludzi przede wszystkim właściwe im różnice osobiste. (...)

  Spomiędzy wszystkich jednak obowiązków pracodawcy najważniejszy jest ten, żeby każdemu oddać to, co mu się słusznie należy. Z pewnością wiele trzeba wziąć pod uwagę względów, żeby ustalić słuszną płacę; na ogół jednak powinien bogaty i pracodawca pamiętać, że przy ustalaniu płacy ani Boskie ani ludzkie prawa nie pozwalają korzystać z biedy i nędzy cudzej, ani też w ogóle wyzyskiwać cudzego ubóstwa. Zbrodnią o pomstę do nieba wołającą jest pozbawiać kogoś należnej mu płacy."


  Rerum Novarum, Leon XIII, 1891
   
 3. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  933
  Polubienia:
  4 143
  Jestem nareszcie wolny, tak wolny, iż mogę nawet swobodnie umrzeć z głodu. Pozwolą mi. I to jest to najwspanialsze uczucie.
  Autor: Andrzej Bobkowski - - pisarz, emigrował w 1947 r. do Gwatemali.
   
 4. Brehon

  Brehon Well-Known Member

  Posty:
  555
  Polubienia:
  1 320
  Jianzhi Sengcan
   
 5. Luizy

  Luizy Well-Known Member

  Posty:
  483
  Polubienia:
  1 668
 6. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 354
  "Kradzież jest niemoralna nawet jeśli większość ludzi się na nią zgadza."
  - Ben Shapiro
  źródło:
   
 7. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  933
  Polubienia:
  4 143
  Jeśli odmówisz płacenia niesprawiedliwych podatków, skonfiskują ci własność. Jeśli spróbujesz bronić swojej własności, zostaniesz aresztowany. Jeśli będziesz stawiał opór podczas aresztowania, spałują cię. Jeśli będziesz się bronił przed spałowaniem, zastrzelą cię. Procedury te znane są pod nazwą Rządów Prawa.
  Autor: Edward Abbey - - amerykański pisarz.
   
 8. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 354
  Polak zawsze wesołym w królestwie swem jest! Śpiewa, tańcuje swobodnie, nie mając na sobie niewolnego obowiązku żadnego, nie będąc nic królowi, panu swemu zwierzchnemu, innego winien, jeno to: tytuł na pozwie, dwa grosze z łanu i pospolite ruszenie. Czwartego nie ma Polak nic, coby jemu w królestwie myśl dobrą kaziło.

  Stanisław Orzechowski za czasów Zygmunta Augusta

  - Stanisław Orzechowski
  "Quincunx to jest Wzór Korony Polskiej"
   
  snajper, Finis, wah oraz 2 uzytkowników lubi to.
 9. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 364
  Polubienia:
  19 117
  Coś z niełatwej dziedziny cukiernictwa...
   
 10. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  698
  Polubienia:
  1 534
  Wiara, że bank centralny stoi na straży wolnego rynku jest jak wiara, że urząd cenzury stoi na straży wolnego słowa.

  Wiara, że konsumpcja napędza gospodarkę jest jak wiara, że najlepszym sposobem na pomnożenie swojego majątku jest jego roztrwonienie.


  ________________

  Jakub Bożydar Wiśniewski
   
 11. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
 12. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 354
  [​IMG]

  Sandauer jakoś nie zauważył, że choroba umysłowa jest chorobą głowy...
   

  Załączniki:

  Ostatnia edycja: 30 Czerwiec 2018
 13. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  933
  Polubienia:
  4 143
  Szary człowiek zatracił samodzielność w każdej dziedzinie życia. Utraciwszy wolność fizyczną i tracąc ją coraz bardziej, zatraca wolność wewnętrzną, ostatnią redutę człowieczeństwa. I właściwie nie chce jej. Dziś szary człowiek nie chce wolności. Dlatego z taką łatwością nagina kark pod coraz to nowe jarzma.Nie czując nic, czuje się na każdym kroku zagrożony. Bez przeszłości lęka się teraźniejszości i przyszłości. Lęk ten powiększa się, rośnie z każdym dziesiątkiem lat. Za miraż bezpiecznej przyszłości, za fatamorganę ideologiczną teraźniejszości, daje z entuzjazmem swą wolność.
  Masa dziś tęskni za kajdanami, jest ślepa, jest w każdej chwili gotowa zamienić swoją resztkę własności - na obietnice i stryczek. I będzie je miała. Tego w najbliższej i dalekiej przyszłości nie braknie.

  Autor: Andrzej Bobkowski - - pisarz, emigrował w 1947 r. do Gwatemali
   
 14. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 690
  Polubienia:
  12 759
  Krzysizm level 9/10 :)

  Na fotce jest Adam Sandauer, syn Artura. Nawiasem pisząc, odkąd pamiętam, Adam kręcił się w okolicach oszołomów typu Słomka (kolejny z krzysiowych bohaterów).

  Cytat z Adama na temat tej fałszywki:

  "Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi, a Polacy to ręce i nogi. Dlatego antysemityzm w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce - to żydowska głowa nałożona na polski tułów. Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.”

  Nikt oczywiście nie podaje wiarygodnego źródła tej wypowiedzi. Natomiast moje sprostowania czy domaganie się podania źródła, spotyka się z tą samą reakcja: Ja piszę sprostowanie, nikt się nim nie przejmuje, zaś kłamliwy cytat pojawia się w kilkudziesięciu nowych miejscach.


  więcej: https://www.salon24.pl/u/wydarzenia...alczy-z-antysemickimi-napasciami-na-jego-ojca
   
 15. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 690
  Polubienia:
  12 759
 16. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  933
  Polubienia:
  4 143
  Człowiek wolny, intelektualista, pisarz i poeta naprawdę wolny, który chce być wolny, będzie do końca tego świata miał coś z chuligana. Flaubert, już stary, napisał w jednym z listów: 'Wszystkie sztandary zostały do tego stopnia splamione krwią i gównem, iż byłby już czas nie mieć żadnego". Czyż to nie typowe zdanie chuligana? Otóż ja, jako chuligan wolności, nie chcę się poddać kontroli.
  (z listu do stryja)
  Autor: Andrzej Bobkowski - pisarz, emigrował w 1947 r. do Gwatemali.

  Do Jarosława Iwaszkiewicza Bobkowski napisał już z Gwatemali: "Jest nam tak dobrze i tak pięknie, a Europa zamieniła się w taki pożar w burdelu w czasie powodzi, że którejś nocy przyśniło mi się,że wróciłem bez możności powrotu do Gwatemali, obudziłem się przerażony".
   
 17. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 626
  Polubienia:
  4 810
  [Dla tych co nie znali]

  Clay Travis: I believe completely in the First Amendment and in boobs. Those are the only two things I believe 100 percent in in this country

  :D
   
  wah lubi to.
 18. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 746
  Polubienia:
  4 725
  ten temat jest w dziale LIBERTARIANIZM
   
 19. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 835
  Polubienia:
  6 536
  Tych chyba jeszcze nie znacie:

  Eleutherophobia - strach przed wolnością.
  -- From www.panphobia.com

  Polityce nie chcą wyłącznie twoich pieniędzy. Oni chcą twojej duszy. Chcą cię zdusić podatkami aż staniesz się zależny i bezbronny.
  -- James Dale Davidson

  Rząd to system morderstw, gwałtu, wymuszenia, przymusu, kradzieży, zastraszania i terroru, którego nieobecność doprowadzi do bezładu.
  -- Butler Shaffer

  Politycy, podobnie jak bombowce, rzadko widzą swoje ofiary.
  -- Donald Boudreaux

  Jako socjalistka nienawidzę faszyzmu, dlatego chcę wziąć twoje pieniądze, wydać je na rzeczy, które lubię, a jeśli się sprzeciwiasz, wsadzić cię do więzienia.
  -- Alice Smith (pra pra pra wnuczka Adama Smitha)

  Wolnościowe cytaty
   
  Ostatnia edycja: 21 Wrzesień 2018

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.