1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Cytaty

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Trigger Happy, 17 Wrzesień 2011.

 1. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

  Posty:
  3 623
  Polubienia:
  4 780
  Podobno to motto ENTP :D

  Destroy then make somone else build. Then destroy again. Why destroy you ask? Well why do you build?
   
 2. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 790
  Polubienia:
  6 219
  Ojciec Woody'ego był zawodowym mordercą.

  Charles Harrelson was a contract killer, convicted for the murder of a grain dealer and then later for the shooting of a federal judge.
  ----------------------

  Larken Rose

  Minarchistą jest w zasadzie każdy etatysta, bo akceptuje taką ilość autorytarnej przemocy, jaką uznaje za konieczną - czyli "minimalną".

  Wszystko, co jest bezsprzecznie sprawiedliwe - ludzie będący produktywnymi, pracujący wspólnie, dobrowolnie działający i organizujący się, broniący przed agresorami i złodziejami - te rzeczy nie wymagają posiadania żadnej władzy. Nie potrzebujesz odznaki czy munduru, nie musisz zostać wybranym czy mianowanym by posiadać prawo do robienia rzeczy, które od początku są sprawiedliwe i dobre. Jedynymi rzeczami, do jakich tak zwana władza jest potrzebna, są te, do których normalni ludzie nie mają prawa, w próbie usprawiedliwienia czynów, które potępialibyśmy popełnione przez zwykłego człowieka. W innych słowach, tak zwana władza jest niczym innym jak pozwoleniem na czynienie zła.

  Oszustom i psychopatom nie zajmuje długo zdanie sobie sprawy, że jeśli przyzwoici ludzie myślą, że wypełnianie poleceń politycznej "władzy" jest cnotą, to wystarczy tym oszustom i psychopatom zostać polityczną "władzą" by być ustawionym do końca życia.
  --
  Kiedy wystarczająca liczba ludzi zrozumie rzeczywistość, tyrani będą dosłownie ignorowani. Oni nigdy nie zostaną pozbawieni władzy przez głosowanie.
  Wiara w "rząd" nie opiera się na rozumie; jest ona oparta na wierze.

  Polityka: sztuka używania eufemizmów, kłamstwa, emocji i strachu do przekonywania przeciętnych ludzi do akceptacji - lub nawet domagania się - własnego zniewolenia.

  Minarchiści popierają istnienie pasożytniczej, przymusowej klasy rządzącej. Dla nich powiedzieć, że anarchizm - opór przeciwko istnieniu potężnej klasy rządzącej - jest "nierealny" lub "utopijny", jest równie fałszywe jak stwierdzenie, po okradzenie pewnej starszej pani, że jest nierealne i utopijne aby oczekiwać świata całkowicie wolnego od złodziei.

  Ciężko pracuję na budowie w temperaturze prawie 40 stopni i spływam potem. I miałem kilka przypadkowych myśli:
  1) Dokładnie, jaki procent tych wysiłków w cudowny sposób należy do klasy rządzącej?
  2) Nie ma kandydata na prezydenta, który odpowie na na pytanie nr 1 "zero".

  Etatystyczny logika:
  Zarabianie pieniędzy poprzez dostarczanie innym ludziom tego za co chcą płacić, a następnie dawanie na cele charytatywne, inwestowanie w przedsiębiorstwa, zakup towarów i usług, które inni sprzedają - udzielanie pomocy, dawanie pracy i zadowalanie klientów wokół ciebie ... to NIE jest "dawanie społeczeństwu."
  Nie, tylko "dajesz społeczeństwu", jeżeli przekażesz ogromne ilości gotówki do bezużytecznych, nieuczciwych, narcystycznych oszustów politycznych, którzy będą używać go do tworzenia problemów, tworzyć uzależnienie i płacić za niekończące się wojny.

  "Szkoła" ćwiczy ludzi na papugi, nie myślicieli. Zapamiętywać pewne dźwięki i powtarzać je we właściwym czasie, wtedy otrzymujesz nagrodę.

  Ale kto by budował drogi, gdyby nie rząd?
  Możesz mi powiedzieć, że 300 milionów ludzi w tym kraju i 7 miliardów ludzi na świecie po prostu siedziałoby w domach i myślało "Kurcze, chciałbym iść odwiedzić Freda, ale nie mogę, bo nie ma wyrównanego gruntu po którym mógłbym pojechać, a ja nie wiem, jak to zbudować i pozostałe 300 milionów lub 7 miliardów ludzi nie może tego zrobić, bo nie ma żadnych polityków i poborców podatkowych. Jeśli by tu byli to moglibyśmy to zrobić. Jeżeli byliby tu zarządcami i kradli nasze pieniądze i bardzo nieefektywnie wyrównywali teren, to bylibyśmy zadowoleni. Wtedy byłbym spokojny i pewny, że mogę dostać się do dowolnego miejsca. Ale nie mogę iść do domu Freda lub na rynek, ponieważ nie możemy zbudować płaskiego terenu z punktu A do B.
  Możemy stworzyć te bardzo małe urządzenia, które umożliwiają nam kontakt z ludzi z całego świata, które mieszczą się w naszych kieszeniach ; możemy stworzyć maszyny, którymi możemy jeździć, ale nie, nie możemy zbudować płaskiego terenu.

  Daj człowiekowi rybę, a nakarmisz go na jeden dzień.
  Nauczyć człowieka łowić ryby, a nakarmisz go na całe życie.
  Ukradnij rybę jednemu facetowi i daj drugiemu - i rób to codzienie - a wkurzysz pierwszego faceta, a zamienisz drugiego człowieka w leniwego i uzależnionego od ciebie. Wtedy można powiedzieć drugiemu facetowi, że pierwszy facet jest chciwy i chce zachować złowione ryby. Potem drugi facet będzie cię dopingować, abyś ukradł więcej ryb. Następnie możesz zabronić wszystkim połowów bez uzyskiwania zezwolenia od ciebie. Następnie można rozszerzyć rozbój, kradnąc ryby od większej liczby ludzi i kupując lojalność innych. Następnie możesz zamienić odbiorców skradzionych ryb jako swoich wynajętych zbirów. Następnie można ... no, znasz resztę.
   
  xawas, wah, Pestek oraz 1 użytkownik lubi to.
 3. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 313
  Polubienia:
  5 311
  Jean-Marie Le Pen: "Tak jak wszyscy ja też dokładam kamyczek do równości między mężczyznami i kobietami: golę się rano."
   
 4. Bajaratt

  Bajaratt First of his name

  Posty:
  353
  Polubienia:
  1 390
  Andrzej Sapkowski z wywiadu-rzeki "Historia i Fantasy", str 50-60:
  Reszta to takie fifty-fifty: trochę rigczowych przemyśleń, jeszcze więcej januszowania
   
 5. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 748
  Polubienia:
  4 689
 6. xawas

  xawas Guest

  Kiedy cudzą żonę w swoje łoże włożę, to nie cudzołożę. – Jan Izydor Sztaudynger.
   
 7. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  747
  Polubienia:
  3 083
  Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność.

  Autor: Milton Friedman
   
 8. xawas

  xawas Guest

  "Nie urodziłem się po to, aby ktoś mnie zniewalał!" - Henry David Thoreau
   
 9. Eli-minator

  Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

  Posty:
  699
  Polubienia:
  1 511
  Kraje postkomunistyczne, próbujące doprowadzić do końca rewolucję kapitalistyczną, muszą zdać sobie sprawę, że świat tego nie oczekuje i nie potrzebuje.


  ________________

  Jadwiga Staniszkis
   
 10. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  747
  Polubienia:
  3 083
  Głównym zajęciem płatnych służalców w polityce jest przerabianie głupoty swych panów na mądrość, podłości – na uczciwość, tchórzostwa – na odwagę i cuchnących słów na pachnidła.

  Autor:Aleksander Świętochowski
   
 11. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  1 221
  Polubienia:
  3 829
  I spent 33 years and four months in active military service and during that period I spent most of my time as a high class muscle man for Big Business, for Wall Street and the bankers. In short, I was a racketeer, a gangster for capitalism. I helped make Mexico and especially Tampico safe for American oil interests in 1914. I helped make Haiti and Cuba a decent place for the National City Bank boys to collect revenues in. I helped in the raping of half a dozen Central American republics for the benefit of Wall Street. I helped purify Nicaragua for the International Banking House of Brown Brothers in 1902-1912. I brought light to the Dominican Republic for the American sugar interests in 1916. I helped make Honduras right for the American fruit companies in 1903. In China in 1927 I helped see to it that Standard Oil went on its way unmolested. Looking back on it, I might have given Al Capone a few hints. The best he could do was to operate his racket in three districts. I operated on three continents.
  _________________________
  Smedley Darlington Butler ( 1881-1940 ) – amerykański generał
   
  snajper i Finis lubią to.
 12. xawas

  xawas Guest

  "Szkoła" ćwiczy ludzi na papugi, nie myślicieli. Zapamiętywać pewne dźwięki i powtarzać je we właściwym czasie, wtedy otrzymujesz nagrodę - Larken Rose.
   
 13. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 750
  Polubienia:
  19 260
 14. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 790
  Polubienia:
  6 219
  Harry Browne

  Od palenia marihuany nikt jeszcze nie umarł, za to miliony ludzi poniosło śmierć, ponieważ uwierzyło politykom. Dlaczego więc marihuana jest wciąż zakazana, a politycy wciąż legalni?

  Aldous Huxley

  Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje.

  Dopóki ludzie będą wielbić Cezarów i Napoleonów, dopóty będą się oni regularnie pojawiać i unieszczęśliwiać ludzkość.

  Nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.

  Bertrand de Jouvenel

  Trzeba naładować masy ideami, które wracają potem jako wola ogółu.

  Społeczeństwo owiec musi z czasem wyłonić rząd wilków.

  Mark Skousen

  Triumf perswazji nad siłą jest znakiem cywilizowanego społeczeństwa.

  Opodatkowanie to cena, jaką płacimy za nieudaną budowę cywilizowanego społeczeństwa. Im wyższy poziom opodatkowania, tym większa porażka. Centralnie zaplanowane państwo totalitarne reprezentuje całkowitą klęskę cywilizowanego świata, a jego ostateczny sukces stanowi całkowicie dobrowolne społeczeństwo.
   
 15. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 484
  Polubienia:
  12 387
  Nie wierzę mu.
   
 16. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  747
  Polubienia:
  3 083
  Kiedy zapytano Malcolma Forbesa, czy publikowana przez niego lista 400 najbogatszych Amerykanów nie stanowi użytecznej ściągawki dla terrorystów, jego odpowiedz była twierdząca, z tym ze zaznaczył, iż ma na myśli ... władze: terrorystą, z którym większość ludzi najczęściej się styka, jest urząd skarbowy.
  Fragment książki "Wolność pod ostrzałem" autorstwa Rona Paula.
   
 17. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 748
  Polubienia:
  4 689
 18. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 750
  Polubienia:
  19 260
  Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym...
  - Johann Wolfgang von Goethe
   
 19. Brehon

  Brehon Well-Known Member

  Posty:
  554
  Polubienia:
  1 302
  Ben Shapiro
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.