Cytaty

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 036
If conservatives really believed in individual liberty, as they endlessly claim — and if they used both halves of their brains — then they'd be libertarians. Instead, they sabotage themselves, and their cause, by constantly generating one spurious reason after another to deprive other people of their freedom.

Lester Neil Smith III
 
Ostatnia edycja:

kran

Well-Known Member
718
699
Nie można zabrać wolności aby ją chronić, nie można zniszczyć wolnego rynku, aby go uratować, i nie można utrzymać wolności słowa poprzez uciszanie tych, z którymi się nie zgadzamy. Odebrać prawa aby je bronić lub zwiększyć wydatki aby wyjść z długów, przeciwstawia się temu zdrowy rozsądek.


Tylko ci, którzy boją się prawdy starają się wyciszyć debaty, zastraszać tych, z którymi się nie zgadzają lub oczerniają swoich ideologicznych odpowiedników. Ci, którzy wiedzą, że mają rację, nie mają powodu, by zdusić debatę, ponieważ zdają sobie sprawę, że wszystkie argumenty przeciwne zostaną ostatecznie pokonane przez fakty.

Moim zdaniem, prawo do posiadania broni jest w konstytucji z trzech głównych powodów: samoobrony, ochrony społeczności i ochrony od tyranii.

Po pewnym czasie, broń i amunicja w końcu staną się tak kosztowne i czasochłonne w zakupie, utrzymaniu i ubezpieczeniu, że zakaz nie będzie już konieczny. A to jest to o co tak naprawdę chodzi: kontrola. Nie broni, ale nas.

Ludzie powinni być wolni, ludzie powinni być nieskrępowani regulacjami w jak największym stopniu, rząd zawsze się korumpuje, a prawda uczyni was wolnymi.

Glenn Beck
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 036
Tak, monopole są złe, dlatego nie ufam największemu monopolowi w kraju: rządowi.

Najbardziej niebezpieczna religia na świecie? Etatyzm.

Austin Petersen - amerykański publicysta, działacz polityczny.
 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 036
Odpowiedzialność nie przed zwierzchnikiem, ale wobec swojego własnego sumienia, świadomość obowiązku nieegzekwowanego przymusem, konieczność decydowania o tym, które z rzeczy, jakie się ceni, mają być poświęcone na rzecz innych, oraz ponoszenie odpowiedzialności za własne decyzje, są samą istota wszelakiej moralności, która zasługuje na to miano.

Friedrich August von Hayek, Droga do zniewolenia.
 

kran

Well-Known Member
718
699
ksiądz Józef Tischner.

"Jest taka polskość, która mówi wiele i głośno. Ale im głośniej krzyczy, tym bardziej jawna staje się jej głupota"
 
Do góry Bottom