Cytaty

A

Antoni Wiech

Guest
Ucieczka z LA:

- Got a smoke?

- The United States is a non-smoking nation! No smoking, no drugs, no alcohol, no women - unless you're married - no foul language, no red meat!

- Land of the free...
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
"Naturalny monopol to taki, który powstaje naturalnie, czyli na skutek szeroko rozumianych interwencji rządu. Oczywiście teoretycznie może monopol powstać inaczej - np. tak, że ktoś odkryje złoża, powiedzmy, kryptonitu i się z nikim nie podzieli. Ale to bajki. "

user kawador (no chyba że nie XD) - libertarianizm.net
 
D

Deleted member 427

Guest
Na edukacje nie dam ani centa. Mogę dać na biedne dzieci, ale nie na edukacje. Edukacja to dzisiaj ideologia.

- pewien rosyjski oligarcha w rozmowie z ministrem gospodarki Rosji, cytat za "Chodorkowski"

Żaden oligarcha w tym kraju nie dorobił się samodzielnie. Wszyscy zostali stworzeni przez państwo.

- dziekan Chodorkowskiego w Instytucie Chemiczno-Technicznym im. Mendelejewa, j/w
 
A

Antoni Wiech

Guest
Trochę z innej beczki

"These women are as hard as steel and have balls the size of coconuts. Mess with
them at your own risk. The rewards can be great, but only if
you never for a moment fall into the trap of believing your
own press.

'Cause these bitches will tear out your heart and eat it
just for the laughs. Well, okay, they'll do it for the taste of the
blood and the protein in the meat, but it'll mostly be for the
laughs.

And you'll be dead."

Gary Brodsky o kurtyzanach :D
 
D

Deleted member 427

Guest
Nie podobają mi się umizgi do SLD, ale przy tak uprawianej polityce nie ma innego wyjścia. Ja bym tego nie przeżył – koalicji PO z SLD. Skoro bawimy się w partie, w różnice, w programy, to nie zamazujmy tego.

-- Wałęsa o ewentualnym poparciu Grzegorza Napieralskiego dla Komorowskiego

Wszyscy socjaliści to złodzieje, bo tylko złodziej dzieli cudze pieniądze.

-- Kot w gołębniku

Rozdajmy biednym, zabierzmy bogatym
Sami najwięcej zarobimy na tym!


-- rymowanka libertariańska, autor nieznany

Każdy wrażliwy społecznie pięknoduch, gdziekolwiek idzie, otoczony jest chmarą krzepiących przekonań, które fruną za nim jak muchy w upalny dzień.

-- Friedrich Junger
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
"Diabeł jest socjalistą, Bóg - konserwatywnym liberałem" I.W. Stalin, Teheran '43 na Churchillowskie "Bóg jest po naszej stronie" - "A diabeł po mojej! Diabeł jest socjalistą, Bóg - konserwatywnym liberałem".
 
A

Antoni Wiech

Guest
"Ci, którzy „wyrzekają” się przemocy, mogą to czynić tylko dlatego, ze inni dopuszczają się przemocy w ich imieniu."

Orwell

Tak bym mógł podsumować wszystkie ruchy antywojenne nieważne czy słuszne czy nie...
 
D

Deleted member 427

Guest
Prawdziwy liberalizm był w swej istocie radykalny, a jego rewolucyjność została świetnie uchwycona przez Lorda Actona, będącego jedną z niewielu postaci w historii, która z wiekiem stawała się coraz bardziej radykalna.

-- Rothbard

Niewiele jest odkryć bardziej irytujących niż te, które ujawniają rodowód idei (sparafrazowane później przez Hayeka: "Niewiele jest rzeczy, które potrafią zirytować ludzi tak bardzo jak wypominanie im źródeł ich poglądów")

-- Lord Acton
 
A

Antoni Wiech

Guest
kawador napisał:
Niewiele jest odkryć bardziej irytujących niż te, które ujawniają rodowód idei (sparafrazowane później przez Hayeka: "Niewiele jest rzeczy, które potrafią zirytować ludzi tak bardzo jak wypominanie im źródeł ich poglądów")

-- Lord Acton
To fajnie działa wśród różnych czerwonych antyfaszystów. Najlepiej rozmawiać z nimi mówiąc nie nazizm, ale nardodowy socjalizm (tutaj podkreślenie w głosie). Parę takich serii i już się gotują :D
 
D

Deleted member 427

Guest
I had no skills whatever. So I would get a job, and I would last two or three days and be fired. It never surprised me or upset me, because I read the Times early in the morning, went through the ads, and I'd practically have a job that day. This shows what happens when you have a free market. There was no such thing as a minimum wage at that time. There was no such thing as relief, except maybe there were places where you could get a soup handout for something, but there was no systematic welfare. You had a free market. And so I usually found myself at a job the next day, and I'd get fired about three or four days after that.... I didn't have the skills. But each time I kept learning something, and finally I was getting about $3 or $4 a week.

[Nie miałem żadnych umiejętności. Znajdowałem pracę, utrzymywałem ją ze dwa-trzy dni i potem mnie wyrzucali. Nigdy mnie to nie dziwiło ani nie martwiło, bo nazajutrz brałem Timesa, przeglądałem ogłoszenia i jeszcze tego samego dnia szedłem do pracy. Nie było wówczas czegoś takiego jak minimalne płace, nie było pomocy, prócz być może miejsc, gdzie mogłeś dostać jałmużnę w postaci zupy, nie było jednak systematycznej opieki społecznej. Miałeś wolny rynek. A więc jak mówię, zwykle byłem w pracy następnego dnia, a zwalniali mnie kilka dni później. Nie miałem umiejętności. Lecz za każdym razem uczyłem się czegoś nowego i w końcu zarabiałem około trzech, czterech dolarów tygodniowo.]

-- Henry Hazlitt
 
D

Deleted member 427

Guest
Niech oni nie udają, że nie rozumieją, iż komunizm i nazizm to w dużym stopniu odmiany tego samego systemu, z tą istotna różnicą, że ten ostatni został zmiażdżony i przeklęty, podczas gdy komunizm był o wiele bardziej przewrotny – i dlatego wciąż istnieje.

-- Edward Kuzniecow

Dlaczego miałbym dobrowolnie zapisać się do społeczeństwa, które programowo odbierałoby mi środki bez mojej zgody, aby przydzielić je innym ludziom?

-- Dinesh D’Souza

Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.

-- Margaret Thatcher
 
D

Deleted member 427

Guest
Mieszkańcy Europy stanowią jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym domu, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.

-- Adolf Hitler 7 marca 1936 przed Niemieckim Reichstagiem
 
D

Deleted member 427

Guest
Gdy mówimy, że wyborcy "wybrali" swoich przedstawicieli, to używamy bardzo nieprecyzyjnego języka. Prawda jest taka, że przedstawiciele wybierają sami siebie przy pomocy wyborców.

***

Często słyszy się opinię, że lud jest z natury dobry i pełen cnót, natomiast klasa rządząca skorumpowana i występna. Dzieje się tak dlatego, że niektóre cnoty łatwo zachować dopóty, dopóki pewnych występków po prostu nie można popełniać. Na przykład słabi nie mogą sobie pozwolić na arogancję, biedni na luksus, bezsensowną rozrzutność i pogoń za wyrafinowanymi przyjemnościami. Aby móc porównywać poziom moralny dwóch klas społecznych należałoby obserwować postępowanie tych, którzy z warstwy niższej przeszli do wyższej. Tylko wówczas, gdyby zarówno oni jak ich synowie okazali się rzeczywiście lepsi niż przedstawiciele klasy, do której się dostali, można by z niejaką pewnością stwierdzić, że rządzeni stoją wyżej pod względem moralnym od rządzących. Jednakże wyniki tego typu obserwacji nie wydają się zazwyczaj nazbyt korzystne dla tych, którzy wspięli się w górę.

-- Gaetano Mosca
 
A

Antoni Wiech

Guest
Z pamięci:

"Być białym lub czarnym w systemie nie ma nic wspólnego z kolorem skóry"

Ice-t kiedy podczas wywiadu (chyba w 94 lub 95 roku) dziennikarka zapytała go co sądzi o tym, że jego numer "cop killer" potępił jakiś znany czarny.
 
Do góry Bottom