Cytaty

Cokeman

Active Member
768
120
Jefferson napisał:
Wierzę, że banki są bardziej niebezpieczne dla narodu od armii, jeśli amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom kontrolować walutę…, banki i korporacje, które wyrosną wokół nich, będą rabować ludzi, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne na kontynencie, który ich ojcowie podbili.
 
A

Antoni Wiech

Guest
„Jestem strasznym łakomczuchem. Mogłabym żyć bez telefonów i samochodów, ale nie bez czekolady”

K.T.
 
D

Deleted member 427

Guest
Coke, poprawnie ten cytaty brzmi tak:

I szczerze wierzę, podobnie jak Pan, że przedsięwzięcia bankowe są bardziej niebezpieczne niż armie, i że zasada wydawania pieniędzy, które mają zostać wypłacone potomnym pod nazwą funduszy, jest niczym innym jak oszukiwaniem przyszłych pokoleń na ogromną skalę.

[I sincerely believe, with you, that banking establishments are more dangerous than standing armies; and that the principle of spending money to be paid by posterity, under the name of funding, is but swindling futurity on a large scale.]

Fragment pochodzi z listu do Johna Taylora z 28 maja 1816 roku. Wszelkie inne wariacje to fałszywki.

http://www.monticello.org/site/jefferso ... -quotation
 

Hikikomori

少し変態
537
316
My own opinion is enough for me, and I claim the right to have it defended against any consensus, any majority, anywhere, anyplace, anytime. And anyone who disagrees with this can pick a number, get in line and kiss my ass.
[align=right]-Christopher Hitchens[/align]

Na pewno nie libertarianin, ale bez wątpienia ciekawa postać i jeden z moich ulubionych publicystów (nie muszę czytać tylko tego, z czym się zgadzam).
Zmarł przedwczoraj na nowotwór przełyku [*].
 
D

Deleted member 427

Guest
Emigrację pamiętam jako burdel z kurwami i pederastami do sprzedania, w którym ciągle kazano mi się modlić i śpiewać pieśni nabożne.

***

Studiuję wciąż filozofię i utwierdzam się w przekonaniu, że to nie nauka, ale choroba umysłowa.

***

Proust jest pederastą, jest poza naszą cywilizacją opartą na kulcie kobiety.

***

Z wielką przyjemnością czytam nekrologi znajomych. Przyjemnie jest myśleć, że z jednym durniem mniej trzeba będzie się witać.

***

Nie da się wymyślić takiej głupoty, której ktoś by już nie głosił na poważnie.

-- Stanisław Cat-Mackiewicz
 
D

Deleted member 427

Guest
Idea wolnego rynku nie opera się - tak jak teorie socjalistyczne - na utopijnych czy wyidealizowanych założeniach - nie zakłada ani możliwości ostatecznego przezwyciężenia niedoboru i rzadkości dóbr, ani zdolności planistów społecznych do zawieszenia obowiązywania praw ekonomicznych. Najważniejsze jest jednak to, że nie bazuje na wyidealizowanym obrazie człowieka, nie wierzy w potencjalną dobroć i mądrość wszystkich ludzi, które się urzeczywistnią w nowym społeczeństwie w bliżej niedookreślonej przyszłości. Teoretyczna koncepcja wolnorynkowego kapitalizmu jest paradygmatem antyutopii.

- Erich Streissler

Poprawność polityczna to mutacja ideologii socjalistycznej, która nie miałaby żadnych szans, aby stać się dyktaturą światopoglądową, gdyby nie prosty fakt, że do jej finansowania zmusza się podatników. Poprawność polityczna nie bierze się z niczego, ale należy do długiego szeregu ideologicznych indoktrynacji, płodzonych przez system edukacyjny, który nie był - i nie jest - poddany prawie żadnej dyscyplinie rynkowej.

- Roland Baader
 
D

Deleted member 427

Guest
W każdym kraju, w każdym wielkim mieście istnieją najprawdziwsze ośrodki marksizmu - społeczności ludzkie, którym państwo zupełnie bezpłatnie gwarantuje mieszkanie, ogrzewanie, pomoc lekarską, wyżywienie, odzież oraz zatrudnienie. Członkowie tych społeczności, wprawdzie formalnie, ale są jednak równi - otrzymują jednakowe jedzenie, jednakowe ubranie, mają jednakowe warunki egzystencji.

Gdzie można spotkać taką idyllę?

W więzieniach.

Tam życie zorganizowane jest tak, jak chciał Marks - nie istnieje własność prywatna, ludzie mają zabezpieczone wszystko, czego potrzebują do przetrwania, i gwarantuje im się pracę. Więzienie i obóz koncentracyjny to ideał, do którego dąży każde marksistowskie państwo.

-- Wiktor Suworow
 
D

Deleted member 427

Guest
Gdzie jest wolność? Nasze europej­skie społeczeństwo poszukiwało jej od dwóch stuleci. To co znalazło, to naj­większa, najcięższa i najbardziej uciąż­liwa władza państwowa, jakiej kiedy­kolwiek doświadczyła nasza cywiliza­cja.

Jeśli to wyłącznie konstytucja regulu­je rozdział władz, to łączą się one w absolutystyczny organ.

W demokracji członkowie społe­czeństwa są przez jeden dzień obywate­lami i przez cztery lata poddanymi.

Żaden absolutny monarcha nie miał nigdy do swojej dyspozycji sił policyj­nych porównywalnych z tymi, jakie mają nowoczesne demokracje.

Trzeba naładować masy ideami, które wracają potem jako wola ogółu.

http://www.tomaszgabis.pl/?p=727
 
D

Deleted member 427

Guest
Ustrój, jaki nami rządzi, to połączenie starej nomenklatury, rekinów finansjery, fałszywych demokratów i KGB. Tego nie mogę nazwać demokracją – to wstrętna, niemająca precedensu w historii hybryda, o której nie wiadomo, w jakim kierunku będzie się rozwijać, ale jeśli ten sojusz zwycięży, będą nas eksploatować nie przez 70, ale przez 170 lat.

-- Aleksander Sołżenicyn

Droga od szlachetnego arystokratyzmu do pogardliwego wyobcowania nie jest daleka. Moralny absolutyzm może przerodzić się w amoralną bezwzględność, poświęcenie - w nienawiść, heroiczna samotność w żądzę zniszczenia.

-- Piotr Laskowski, "Szkice z dziejów anarchizmu"
 
D

Deleted member 427

Guest
Wszyscy ludzie, którzy niezależnie od swego miejsca zamieszkania dysponują możliwościami i siłą, by się zbuntować i obalić istniejący rząd po to, żeby stworzyć nowy i lepiej im pasujący, mają do tego prawo. Jest to najbardziej wartościowe i święte prawo - wierzymy w nie i mamy nadzieję, że wyzwoli ono świat. To prawo nie dotyczy jedynie przypadku, gdy cały naród pod panowaniem istniejącego rządu chce z niego skorzystać. Każda grupa ludzi, która jest w stanie dokonać rewolucji, ma prawo to zrobić i wziąć swoje posiadanie wszystkie ziemie, które zamieszkuje.

-- Lincoln (w 1848 roku)

Prawo samostanowienia w odniesieniu do kwestii przynależności państwowej oznacza, że jeśli kiedykolwiek mieszkańcy danego terytorium, czy będzie to pojedyncza wioska, miasto, cały powiat lub szereg przylegających do siebie powiatów, oznajmią w wolnym plebiscycie, że nie chcą już tkwić w ramach państwa, do którego w danej chwili należą, i pragną sami utworzyć niepodległe państwo lub przyłączyć się do jakiegoś innego państwa, ich życzenie powinno być uszanowane i spełnione. Jest to jedyny możliwy i skuteczny sposób zapobieżenia rewolucjom i wojnom.

-- Mises

Trzeba za wszelką cenę wrócić do mniejszych jednostek politycznych, gdyż trzeba za wszelką cenę wrócić do rzeczywistości. Tylko w ten sposób znajdziemy się bliżej miłości, nienawiści, zdrowego rozsądku, własnego zdania i prawdy w twarzach ludzkich. Dzisiejsze gry polityczne są już tak splątane, że każdy gra przeciw wszystkim. W zachodzącym słońcu naszej dekadencji cienie są dużo większe od ludzi, którzy je rzucają.

-- GK Chesterton
 
Do góry Bottom