Cytaty

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Pewien mężczyzna zobaczył mędrca jedzącego to, co spadło z drzewa na ziemię. Powiedział do niego: "Jeślibyś służył władcy, nie musiałbyś jadać takich rzeczy". Mędrzec odpowiedział: "A jeślibyś zadowolił się tym, nie potrzebowałbyś służebnictwa u władcy".

- autor nieznany

Ten, kto uważa, że życie nic nie jest mu winne, zajmuje właściwą postawę wobec rzeczywistości.

- NGD
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Nie jesteśmy ani z prawicy, ani z lewicy. Jeśli koniecznie ktoś chciałby nas opisać w kategoriach parlamentaryzmu, to powiedzielibyśmy: znajdujemy się w pół drogi pomiędzy skrajną prawicą i skrajną lewicą, za marszałkiem i tyłem do posłów.

- Arnaud Dandieu

Suwerenem jest ten, kto sam sobie ustala pobory.

- Caspar von Schrenck-Notzing

Po wynalezieniu radia i telewizji nawet analfabetyzm nie chroni ludzi przed prześladowaniami za strony ideologii.

- Peter Furth

Zadaję sobie pytanie, czy robak w rozkładających się zwłokach też uważa, że je reformuje.

- Joseph Schumpeter
 

countryboy

New Member
131
1
Pojadę klasykiem:
Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego.
Benjamin Franklin
Historia nie uczy nas właściwie niczego innego poza tym, na czym polega złe rządzenie.
Thomas Jefferson
i ostatni Jeffersona:
Mądra i pożyteczna jest władza, która nie dopuszcza, by ludzie czynili sobie nawzajem krzywdy, a jednocześnie nie miesza się do ich pracy i nie zabiera im zarobionego przez nich chleba.... Oto na czym polega dobre rządzenie.
 

Konstruktor

New Member
11
0
Muszę przyznać, że bardzo ciekawe. Dobra robota!


“A lie is a lie even if everyone belives it
The truth is the truth even if nobody believes it”
 

countryboy

New Member
131
1
Szukam jeszcze cytatu któregoś z Ojców Założycieli o zadłużaniu państwa. W skrócie chodzi o to, że kto zadłuża kraj na przyszłe pokolenia godny jest pogardy.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Jeżeli chodzi o zadłużanie, to ja znam inny:

Jedną z pierwszych oznak, że jakiś barbarzyński kraj przyjął obyczaje zachodniej cywilizacji, jest zazwyczaj stworzenie długu publicznego.

- William Lecky


Można prosić Administracje o przyklejenie tego wątku?
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nawet jeśli cały świat będzie w końcu socjalistyczny, to Szwajcaria i tak będzie musiała pozostać kapitalistyczna, żebyśmy wiedzieli, jak ustalać ceny wszystkiego.

- Nikita Chruszczow

Kiedy Chruszczow wygłosił swe słynne oskarżenie epoki stalinizmu, podobno jeden z obecnych na Sali Kongresowej powiedział:
- A gdzie wy byliście, towarzyszu Chruszczow, kiedy mordowano wszystkich tych niewinnych ludzi?
Chruszczow przerwał, popatrzył wokół po sali i rzekł:
- Ten, kto to powiedział, niech będzie uprzejmy wstać. - Napięcie na sali rosło.
Nikt nie wstał.
Wtedy Chruszczow powiedział:
- Bardzo dobrze, masz już odpowiedź, kimkolwiek jesteś. Znajdowałem się dokładnie w tym samym położeniu, co ty teraz.
 

Hikikomori

少し変態
534
291
Nawet jeśli cały świat będzie w końcu socjalistyczny, to Szwajcaria i tak będzie musiała pozostać kapitalistyczna, żebyśmy wiedzieli, jak ustalać ceny wszystkiego.
No właśnie, dlaczego rzadko kto na tym forum za wzór stawia Szwajcarię? To chyba lepszy wzorzec niż Somalia: liberalne gospodarczo, zdecentralizowane, praworządne państwo, a nie jakaś totalna rozpierdolka. Na pewno nie jest ideałem:

Switzerland has one of the world’s best protection regimes for both foreign and domestic holders of intellectual property.
[align=right]-Heritage institution
[/align]

ale zreformowanie Polski na wzór Szwajcarii byłoby zajebiście dużym krokiem w dobrą stronę. Analogicznie do wałęsowej "Drugiej Japonii", czy tuskowej "Drugiej Irlandii", libertarianie powinni mieć swoją "Drugą Szwajcarię".
Ja pierdolę, nawet NOP-owcy mają swoje "normalne" państwo na potrzeby propagandowe: link.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Odejmij demokracji zawiść, a utraci ona podstawę swojego istnienia. Demokracja jest nie do pomyślenia bez nienawiści szarego człowieka do każdego, kto cieszy się życiem.

Mamy obecnie do czynienia z takim nagromadzeniem człowieczeństwa, że nie powinniśmy się dziwić, jeśli fermentuje i śmierdzi jak kupa gnoju.

Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.

- H.L. Mencken
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 147
4 677
Wyświechtane, ale dobre:

Obrońcy socjalizmu nazywają się postępowcami, gdy w rzeczywistości są zwolennikami sztywnej rutyny, ograniczeń i strachu przed zmianami. Mówią o sobie „liberałowie”, „pionierzy wolności” podczas gdy w rzeczywistości robią wszystko by wolność obywateli maksymalnie ograniczać. W efekcie, zamiast obiecanego raju i dobrobytu tworzą gigantyczne, nudne i niesprawne biuro, w którym obywatele mają wykonywać podrzędne, bezmyślne i często irracjonalne funkcje.

Ludwig von Mises, "Biurokracja", 1944
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Nie daj Boże, żebyśmy nigdy w ciągu 20 lat nie mieli buntu. (...) Który kraj może zachować swoją wolność, jeśli jego przywódcy od czasu do czasu nie dostaną ostrzeżenia, że ludzie zachowują ducha oporu? Niech łapią za broń. Co oznacza kilka ofiar śmiertelnych na przestrzeni wieku czy dwóch? Drzewo wolności musi być od czasu do czasu podlane krwią patriotów i tyranów. Jest to jego naturalny nawóz.

- Thomas Jefferson
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 147
4 677
David D. Friedman:

W perfekcyjnym socjalistycznym państwie władza nie będzie przyciągać maniaków. Decydenci nie będą w żadnym stopniu stronniczy gdy przyjdzie im postanawiać o sprawach dotyczących ich samych. Nie będzie istniała możliwość, by zręczny człowiek mógł używać państwowych instytucji do swoich prywatnych celów. A rzeki będą płynąć pod górę.

Większość drewna wykorzystywanego do produkcji papieru pochodzi z drzew, które zostały posadzone w tym właśnie celu. Recykling powoduje spadek popytu na masę celulozową, a tym samym spadek cen tej masy. Niższe ceny powodują z kolei to, że nie opłaca się już sadzić nowych drzew. W efekcie liczba drzew maleje, tak samo jak maleje ilość bydła, kiedy ludzie przechodzą na wegetarianizm.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Klasyk ;)

Ginekologia to sprytnie zakamuflowana odpowiedź na zapotrzebowanie kobiet, które z definicji są słabe i ze swej natury mają skłonność do grzechu, i dogadzania sobie (vide Ewa).

Chodzi niby o zdrowie. Tak głoszą ginekolodzy i jest to bardzo sprytne, bo któż nie chciałby być zdrowy. Kobiety oczywiście ochoczo im przytakują ale wszyscy logicznie myślący mężczyźni dobrze wiedzą o co tak naprawdę chodzi.

A chodzi o małe numerki na boczku, chodzi o skosztowanie zakazanego owocu, chodzi o wyrwanie się z małżeńskiej rutyny. W całym swoim życiu nie byłem u żadnego lekarza by mi oglądał siusiaka czy zaglądał do jakichś otworów ciała poza gardłem. A kobiety? Kobiety ciągle chodzą do ginekologów. Uwielbiają jak im ich profesjonalnymi palcami grzebią w cienistej dolinie rozkoszy. A przy tym mogą dalej obłudnie twierdzić, że są czyste i że to nic takiego, tylko dbanie o zdrowie. Akurat! Każdy prawdziwy facet wie o co chodzi. Mężczyźni nie są hipokrytami i jak idą do burdelu to nie twierdzą obłudnie, że to na zdrowie. Chodzą dla przyjemności by sobie poruchać. Kobiety zaś lubią owijać w bawełnę, stosować eufemizmy itd. itp. Taką mają oślizłą naturę a u ginekologa nie tylko ich natura jest oślizła.

Nie wiem jak wy, ale ja swoim kobietom nie pozwalam chodzić do tych żigolaków w białych kitlach. I co? Jakoś żyją a jak chcą być wyruchane to muszą przyjść do mnie. Nie ma innej możliwości. Kazałem im też chodzić z zasłoniętymi twarzami bo nie lubię jak im się robią zmarszczki od wiatru i słońca. Wam też to radzę. Trzeba dbać o swoje mienie.


- Pan Dzikus
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Rząd powinien kreować, emitować i nadzorować rozprowadzanie wszystkich walut oraz kredytów niezbędnych do zaspokojenia siły nabywczej samego rządu oraz siły nabywczej konsumentów. Przywilej tworzenia i emitowania pieniędzy jest nie tylko najwyższym przywilejem, ale również otwiera przed rządem szansę nieosiągalnych dotąd twórczych możliwości. Finansowanie wszystkich publicznych przedsiębiorstw oraz zarządzanie budżetem stanie się dzięki temu sprawą państwowej administracji. Tym sposobem pieniądze przestaną być władcą ludzkości, a staną się jej sługą.

[The government should create, issue, and circulate all the currency and credit needed to satisfy the spending power of the government and the buying power of consumers. The privilege of creating and issuing money is not only the supreme prerogative of government, but it is the government's greatest creative opportunity. The financing of all public enterprise, and the conduct of the treasury will become matters of practical administration. Money will cease to be master and will then become servant of humanity.]

- twórca korporacjonizmu, przyjaciel bankierów - Abraham Lincoln
 
OP
Trigger Happy

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
836
Unijne dopłaty do rolnictwa sprawiają, że produkcja afrykańska jest niekonkurencyjna. - Kinga Dunin
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Prawda jest największym wrogiem państwa.

- Joseph Goebbels

Prawdziwa demokracja, o której marzy dzisiaj tak wielu, nie może istnieć jako ciągła forma rządów. Demokracja kończy się z chwilą, gdy wyborcy zorientują się, że mogą przegłosować dla siebie przywileje w budżecie - bo tym, co w demokracji ludzie cenią najbardziej, nie są równe prawa, lecz przywileje właśnie.

- Henry Louis Mencken

Kiedy legislatorzy ustanawiają prawa kupna i sprzedaży, pierwszą rzeczą, która zostanie kupiona i sprzedana, będą legislatorzy.

- P. J. O'Rourke

Istnieją jeszcze gdzieś narody i stada, wszakże nie u nas, bracia moi: tu istnieją państwa.

- Nietzsche

Rząd to w najlepszym wypadku jedynie zło konieczne, w najgorszym - zło nie do zniesienia.

- Albert Jay Nock

Ogólna zasada jest taka, że najlepiej powodzi się w życiu temu, kto ma najlepsze informacje.

- Benjamin Disrćli
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Wolę inwestować w burdele niż w statki. Kurwy rzadziej toną.

- Littlefinger, "Game of Thrones"
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Ja już wole Niemców. Z nimi wiadomo było, co wolno a co nie, za co zaraz rozstrzeliwali, a gdzie można było próbować ich przekupić. Przyszedł rekrut niemiecki, zobaczył, że u nas biednie, zabrał żarcie, gorzale i zostawił nas w spokoju. Przyszli ruskie, zabrali jedzenie, nachlali się gorzała, gwałcili baby po wsi, podpalili parę chałup, bo im coś się nie podobało, a potem w pijackim widzie strzelali do każdego, kogo zobaczyli.

http://rafalbauer.pl/das-reich/#comment-6586
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Współcześni ludzie w coraz większym stopniu wykazują skłonność, by uważać się za moralnych, ponieważ swe wady i występki przypisują coraz większym grupom.

- Hayek

Cały ten ruch filozoficzny, rewolucyjny, dziennikarski, polityczny dzisiejszej Europy jest niczym innym jak tylko wojną pomiędzy posiadaczami urzędów a aspirantami do urzędów.

- Henryk Rzewuski

Królowie nie umierają z powodu swoich tyrańskich rządów, lecz w wyniku swojej słabości. Szafoty wzniesione przez ludy nie są moralną karą za despotyzm, lecz biologicznym ukaraniem słabości.

- Bertrand de Jouvenel

Jak daleko można uczynić ludzi szczęśliwymi za pomocą rozkazu?

- Lord Acton

Pożądanie równości jest wyrazem pragnienia, aby mieć kogoś niżej od siebie i nikogo wyżej.

- Gustaw le Bon
 
Do góry Bottom