Cytaty

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
"The economic anarchy of capitalist society is the real source of the evil.‎ The result of these developments is an oligarchy of private capital, the enormous power of which cannot be effectively checked even by a democratically organised political society." - Albert Einstein

Noi teoria o genialnosci Einsteina wlasnie padla...
 
D

Deleted member 427

Guest
Jestem absolutnie przekonany, że za 50 lat system parlamentarny nie będzie już funkcjonował. Amerykański model demokracji od dawna jest przestarzały. (...) Dowcip polega na tym, że podczas gdy świat się zmienia, my trzymamy się schematów mających co najmniej sto lat. Na przykład opór wobec faszyzmu. Jasne, faszyzm istnieje, ale dzisiaj jest nim system demokratyczny. Musimy mieć wreszcie odwagę to rozpoznać.

-- Antonio Negri w wywiadzie dla "Frankfurter Rundschau", styczeń 2010

***

Politycy nigdy nie oskarżają o "chciwość" kogoś, kto chce pieniędzy innych ludzi, ale zawsze tego, kto dla siebie chce zachować swoje własne pieniądze.

-- Joseph Sobran

***

Nie jestem, i nigdy nie byłem człowiekiem prawicy. Zajmowałem pozycję na lewicy a teraz jestem w politycznym centrum.

-- Oswald Mosley, założyciel i przywódca Brytyjskiej Unii Faszystów (list do "The Times", 26 kwietnia 1968, s. 11)

***

Anarchista to ktoś, kto tak bardzo kocha ład, że nie zadowala się jego parodią.


-- Antonin Artaud

***

Naturalnie, że są uczciwi politycy. Chętnie by na nich głosowano, gdyby nie ciche podejrzenie, że po prostu są zbyt głupi na korupcję.

-- Joseph Hader

***

Prawdziwym celem propagandy nie jest przekonać ani do czegoś namówić, ale wytworzyć jednolity wzór publicznych wypowiedzi, tak aby już pierwszy, najdrobniejszy ślad nieortodoksyjnej myśli odczuwany był jako zgrzytliwy dysonans.

-- Leonard Schapiro
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Bardzo lubię ten cytat.

http://en.wikipedia.org/wiki/Emil_Cioran
Moja wizja przyszłości jest tak precyzyjna, że gdybym miał dzieci, udusiłbym je natychmiast.

Optymistyczne wytłumaczenie cytatu dla optymistów:
Cioran nie znał propertarianizmu w momencie wypowiadania tych słów.
Chociaż ten cytat to cytat w duchu propertariańskim, bo Cioran rozumiał podstawowe prawa rodzica.

Ale... ups... zapomniałem o krasnalach i masowych egzekucjach na niewinnych dzieciach.
Czyli...
Optymiści - zabijcie się.
 

Bajaratt

First of his name
348
1 551
"Polski hydraulika" Macieja Zaremby Bielawskiego. Rozdział o związkowcach:
Żyjemy w osobliwych czasach. Półtora wieku od Manifestu Komunistycznego robotnik znów budzi grozę. Tym razem nie wymachuje sztandarem, nie planuje obalić ustroju, nie wygląda nawet na mściciela krzywd. Chce tylko pracować. Zaprawdę nie żąda zbyt wiele. I właśnie to przeraża. Że tak mało żąda.

Rozdział o ichnim odpowiedniku eNeFZetu:
W marcu lanstignet Jemtlandii stał się bohaterem krzykliwych nagłówków. Uznał bowiem, że wyposażenie dwojga głuchych od urodzenia czterolatków w nietypowy implant(...) będzie za drogie. I proszę, gdy chodziło o ludzi z krwi i kości, okazało się, że jemtlandskiej solidarności nic nie dolega: zerwała się burza protestów i petycje(...)Ale zarząd langstinget dalej mówił nie. W końcu rodzice dzieci zaoferowali się, że sami zapłacą za operację, choćby im przyszło zastawić dom.

-Pod żadnym warunkiem! - usłyszeli. Te dzieci nie mogą być operowane i basta! „Podstawową zasadą jest, że zasobów publicznej służby zdrowia nie można kupić”. Gdyby do tego doszło, byłby to koniec szwedzkiego modelu dobrobytu, wyjaśnił.

Trzeba przyznać, że rzecznikowi landstingnet udał się autoportret służby zdrowia w stanie rozkładu: dwoje głuchych dzieci jako symbol ocalonej równości.(...) Najdziwniejsze w tej historii jest to, iż radny(...) i jego koledzy byli chyba jedynymi w Jemtlandii, którzy nie dostrzegli bezwstydu w swojej logice: że można obywatelowi szwedzkiemu odmówić pomocy medycznej - nie z braku środków, lecz w imię pryncypiów
 

Bajaratt

First of his name
348
1 551
11021178_873072536069565_7129061892605140906_n.jpg
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438
Istnieją pewne fundamentalne założenia, nieświadomie przyjmowane przez wyznawców wszystkich systemów epoki. Założenia te wydają się tak oczywiste, że ludzie nie wiedzą, iż je przyjmują, gdyż możliwość odmiennego ujęcia nawet na myśl im nie przychodzi. Tego rodzaju założenia są zgodne z pewną ograniczoną ilością możliwych systemów filozoficznych. I właśnie zbiór tych systemów tworzy filozofię epoki.

To cytat z "Science and the Modern World" A.N. Whiteheada. Nie siliłem się na własne tłumaczenie, użyłem tego z "Wszechświata i filozofii" autorstwa M. Hellera i J. Życińskiego.
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Mi jest wszystko jedno, czy ministrem edukacji jest ktoś tam z LPR-u, czy ministrem jest ktoś z Unii Pracy, bo jeden powie, że w szkole będą trzy godziny dziennie religii, a drugi powie, że w szkole nie będzie w ogóle religii.
Z naszego punktu widzenia nie powinno być w ogóle ministra oświaty, jeden sobie posyła dziecko do szkoły, gdzie są trzy godziny dziennie religii, a drugi posyła dziecko do szkoły, gdzie w ogóle nie ma religii. To rodzice decydują, a nie minister, który jest niepotrzebny i szkodliwy.


Janusz Korwin-Mikke
 
D

Deleted member 427

Guest
"It takes a special sort of man to understand and enjoy liberty — and he is usually an outlaw in democratic societies."

H. L. Mencken

Menckena trudno przebić. Był najlepszy.
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
O możliwości wprowadzenia zasady "wszelka wątpliwość powinna być rozstrzygana na korzyść podatnika" w polskim systemie podatkowym.

Ta zasada jest dla nas nie do przyjęcia- mówi "Rzeczpospolitej" jeden z członków rządu. Wprowadzenie zasady rozstrzygania wątpliwych sytuacji na korzyść podatnika byłoby kompletną zmianą filozofii, która kłóci się z obecnym systemem podatkowym

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-nie-bedzie-podatkowej-rewolucji,nId,1709431#
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
Państwo, jeśli już musi istnieć, powinno być bogate tylko poprzez bogactwo swoich obywateli, a nie dzięki nim i ich kosztem.
Ktoś to kiedyś powiedział? :) Bo mniej więcej takich słów użyłem ostatnio w dyskusji z kumplem lewakiem. I się zastanawiam, czy jakoś podświadomie zapamiętałem czyiś cytat. Wiem, że to ciut mało koszerne, ale nieważne, w maju zagłosuje na JKM, więc cel został osiągnięty.
 

Tomasz Panczewski

Well-Known Member
699
3 849
Ktoś to kiedyś powiedział? :) Bo mniej więcej takich słów użyłem ostatnio w dyskusji z kumplem lewakiem. I się zastanawiam, czy jakoś podświadomie zapamiętałem czyiś cytat. Wiem, że to ciut mało koszerne, ale nieważne, w maju zagłosuje na JKM, więc cel został osiągnięty.
Wielu wolnorynkowców to mówiło. A z polskich polityków to Berkowicz na pewno, chyba Wipler też.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 411
4 438
Trzeba było jechać czymś tańszym, prywatnym.

- zdziwiony konduktor PKP, gdy chciałem u niego kupić bilet w pociągu klasy super-duper-cośtam-intercity, który toczył się niemal pusty po mało uczęszczanej trasie.
 
Ostatnia edycja:

Tomasz Panczewski

Well-Known Member
699
3 849
Ktoś to kiedyś powiedział? :) Bo mniej więcej takich słów użyłem ostatnio w dyskusji z kumplem lewakiem. I się zastanawiam, czy jakoś podświadomie zapamiętałem czyiś cytat. Wiem, że to ciut mało koszerne, ale nieważne, w maju zagłosuje na JKM, więc cel został osiągnięty.
Wielu wolnorynkowców to mówiło. A z polskich polityków to Berkowicz na pewno, chyba Wipler też.
Natknąłem się na coś takiego, może to była jedna z pierwszych osób które to powiedziała.
 
Do góry Bottom