1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez nowy.świt, 15 Kwiecień 2013.

1. libertarianin.tom

libertarianin.tom akapowy dogmatyk

Polubienia:
    5 561
    https://klubjagiellonski.pl/2019/07/24/chinskie-elity-zbieraja-sily-na-kolejny-dlugi-marsz/

"Postulują oni wykorzystanie konfliktu do przywrócenia dominującej roli państwa w gospodarce i podwojenia inwestycji wewnętrznych, zwłaszcza w mniej rozwiniętych prowincjach w interiorze. Odrzucają też jakiekolwiek realne ustępstwa wobec USA."

"Wydaje się, że panuje konsensus w kwestii zwiększenia kontroli społecznej i politycznej. Establishment jest świadomy tego, że obecny konflikt handlowy jest jedynie etapem długotrwałych zmagań z Zachodem. W maju br. Xi Jinping ostrzegł elity, że „rozpoczynają nowy długi marsz”. Wojna handlowa i spodziewany kryzys gospodarczy budzą obawy establishmentu o utrzymanie porządku wewnętrznego. Stąd pełna zgoda elit nie tylko na zwiększenie represyjności systemu wobec zwykłych obywateli, ale też na kontynuację kampanii antykorupcyjnej, skierowanej na oczyszczenie aparatu partyjnego z „niepewnych elementów” oraz „renesans” masowej indoktrynacji politycznej."

Dlatego Chiny maja wedlug mnie taka szanse na dogonienie Zachodu, jak mialo ZSRR. Zerowa... I bynajmniej mnie to nie cieszy. Kurwa...

inho, aluzci, sabat oraz 7 uzytkowników lubi to.
  2. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 581
  3. Siegfried

Siegfried Active Member

Polubienia:
    120
    Pobyt w Chinach skłonił mnie do przemyśleń.
    Dlaczego kontynentalni Chińczycy bekają, dłubią w nosie i pierdzą w miejscach publicznych a ci z Tajwanu i Singapuru nie? Komunizm?

4. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    19 983
    Nie.
    Kontakt z cywilizacją białego człowieka i okupacja przez Japończyków, którzy mają ciut inne zwyczaje.

nazimno i FatBantha lubią to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.