Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

inho

Well-Known Member
1 541
3 547
Google/Trump zalatwili Huawei na cacy:

https://www.techjuice.pk/huawei-loses-access-to-android-and-google-effective-immediately/

Cos mi sie widzi, ze w przeciwienstwie do Chinczykow (ktorzy nie maja wyboru...) pies z kulawa noga nie kupi juz Huawei. Bo po co komu telefon bez Google Play Store/Services, skoro wszystkie inne to maja...? (w Chinach i tak telefony tego nie maja wiec tutaj nie bedzie to mialo zadnego wplywu, ale sny Huawei o zostaniu liderem rynku swiatowego wlasnie prysly).
Telefon bez googlowego syfu brzmi dla mnie atrakcyjnie - czekam na rozwój takich projektów jak Librem 5 od Purism itp. :) Może taki zimny prysznic zmotywuje Huawei i innych producentów do zainwestowania w alternatywne systemy oraz serwisy appkowe dla telefonów komórkowych, żeby nie być uzależnionym od technologicznego monopolisty, który - jak się kolejny raz okazało - jest silnie powiązany z amerykańską administracją.

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 608
5 718
Telefon bez googlowego syfu brzmi dla mnie atrakcyjnie - czekam na rozwój takich projektów jak Librem 5 od Purism itp. :) Może taki zimny prysznic zmotywuje Huawei i innych producentów do zainwestowania w alternatywne systemy oraz serwisy appkowe dla telefonów komórkowych, żeby nie być uzależnionym od technologicznego monopolisty, który - jak się kolejny raz okazało - jest silnie powiązany z amerykańską administracją.
Huawei ma swoj store ale oczywiscie bez YT, FB, Gmaila itd. Moze na Zachodzie oferuja te appki w swoim storze? Nie wiem ale watpie bo bez Google services YT i Google maps nie dziala. W kazdym razie ludzie Zachodu to lenie wiec nie bedzie im sie chcialo zmieniac przyzwyczajen.

NoahWatson

The Internet is serious business.
917
1 950
Może taki zimny prysznic zmotywuje Huawei i innych producentów do zainwestowania w alternatywne systemy oraz serwisy appkowe dla telefonów komórkowych, żeby nie być uzależnionym od technologicznego monopolisty, który - jak się kolejny raz okazało - jest silnie powiązany z amerykańską administracją.
Wątpię, by w najbliższych latach spopularyzował się jakiś nowy system konkurencyjny wobec Androida i iOSa. Już prędzej właśnie alternatywne sklepy na Androida + zamienniki zamkniętoźródłowych aplikacji i usług Google'a. Może też Progressive Web Apps trochę pomogą.

tolep

ChNiNK! ChP!
7 718
12 782
Tak czy siak, o ile pamiętam, wysłannik libnetu do Chin twierdzi, że generalnie społeczność polska w Chinach jest zażenowana bzdurami które wygaduje ta szmata.

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 634
7 239
Tę historię pewnie zmyśliła dla atencji. To znaczy zmyśliła, że jej się przytrafiła, bo że takie rzeczy się dzieją w Chinach chyba nawet kiedyś sama opowiadała. Zgoliła dwa placki by się uwiarygodnić i cyk są wyświetlenia.

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 608
5 718
Weronika pisze na swoim FB, ze kopuluje z kim popadnie w dyskotekach. Byle byl Azjata. Dlatego jest szmata, a nie dlatego ze preferuje Azjatow.
Do tego jest lewaczka dostajaca swira jak ktos szuka pracownikow i pisze "tylko dla kobiet". Totalny swir.

Tę historię pewnie zmyśliła dla atencji. To znaczy zmyśliła, że jej się przytrafiła, bo że takie rzeczy się dzieją w Chinach chyba nawet kiedyś sama opowiadała. Zgoliła dwa placki by się uwiarygodnić i cyk są wyświetlenia.
To akurat prawda. Gola wlosy w Szanghaju teraz. Mlodziez rzucila sie do fryzjerow i gola sie na jajo.

Alu

Well-Known Member
4 032
7 207
Nieładnie komuś zarzucać kłamstwo bez twardych dowodów. Skoro jest imprezowiczką, odwiedza dyskoteki, mieszka w Szanghaju i ma nawet zdjęcia głowy z wyciętymi włosami, to jej historia jest wielce prawdopodobna.

Ostatnia edycja:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 542
12 889
Oj, Alu, przecież jest szmatą i jeszcze woli Azjatów. Nie może mówić prawdy. Już nigdy.

Do góry Bottom