Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 637
6 114
Garsc najnowszych newsow na potwierdzenie mojej tezy, ze Chiny wracaja do marksizmu-leninizmu pelna para (przynajmniej przez ostatnie 4 lata, ale w tym roku to sie nasila):

http://korwin-mikke.pl/daleki_wschod/zobacz/chiny_ogranicza_liczbe_zagranicznych_filmow/171728

Fragment: "całkowicie zakazane miałyby zostać zagraniczne serwisy informacyjne i publicystyczne,"

http://korwin-mikke.pl/daleki_wscho...miliardera_do_opuszczenia_swojej_firmy/171729

Fragment: "władze Państwa Środka chcą wzmocnić swoją kontrolę nad potężnymi firmami."

http://korwin-mikke.pl/daleki_wscho...owaly_obozy_reedukacyjne_dla_muzlmanow/171650

Fragment: "Za "ekstremizm" mogą być uznawane takie zachowania, jak nieoglądanie państwowej telewizji i słuchanie radia czy odmowa wysłania dzieci do publicznej szkoły."
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 495
22 657
Otwarto największy most na świecie. W zasadzie to infrastruktura z mostami tunelami i sztucznymi wyspami. Ma 55 km długości. Otwierał most sam prezydent Chin Xi Jinping. Most łączy Honk-Kong z Macao i Zhuhai. Most leży w ujściu Perłowej Rzeki i przecina 5 szlaków żeglugowych Mimo że Hong-Kong pokrył w połowie koszta budowy tego mostu, to mieszkańcy Honk-Kongu są wkurwieni, bo nie mogą nim swobodnie jeździć! Przecież w H-K i Macao jest ruch lewostronny, nie potrzebują wzajemnie wiz, więc problem...

Strona www mostu którego oficjalna nazwa to: Hong Kong-Zhuhai-Macao Bridge (HZMB):
www.hzmb.gov.hk/en/

Poniżej mapka, widać że most jest częścią trasy, która łączy H-K (właściwy), Nowe Terytoria, wyspę Lantau, Macao i Zhuhai.
hzmb_overview1_p19l.jpg

A tu wideo:
Więcej wideo jest oczywiście na YT.
 
Ostatnia edycja:

kompowiec

Open Source Boy
1 679
1 638
@libertarianin.tom TOR i po kłopocie i wymień komunikatory na XMPP

chociaż w długofalowej perspektywnie zostaną tylko dwie opcje, według mojej najlepszej wiedzy: stworzenie meshnetu i tworzenie własnych sieci osiedlowych albo używanie istniejących przy pomocy steganografii.
 
Ostatnia edycja:

kompowiec

Open Source Boy
1 679
1 638
To inni też muszą ich używać. A dlaczego nie używają?
No właśnie to jest dla mnie zagadka krzysiu. XMPP jest takim samym standardem sieciowym jak e-mail czy irc jeśli chodzi o jego uniwersalność, mamy pierdyliard tych komunikatorów a jak przyjdzie co do czego to sie używa tylko telefonów i mejli. Jedyna mi znana odpowiedź braku popularności takowegoż to to że wszedł na rynek zbyt późno. Przed nim był ICQ i inne komunikatory. A takie technologie jak IRC i email były bardzo wcześnie i np. na takim freenode nawet notują wzrosty użytkowników.

Dla mnie idealne protokoły do komunikacji to: email, XMPP/jingle, SIP, IRC. I nic więcej. Reszta to niestabilny badziew.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 495
22 657
No właśnie to jest dla mnie zagadka krzysiu.
Nie używają bo:
  • prostota rejestracji (brak konfiguracji)
  • łatwość odnalezienia znajomych z reala (masa krytyczna przekroczona m.inn. dzięki agenturze w roli naganiaczy, bo agentura będzie miała mniej roboty)
  • dodatkowe opcje jak: prosta możliwość zamówienia pizzy, taryfy (tak, tak, brak wyboru dostawcy), zapłacenia za komunikacje miejską, czy mikropłatności p2p (państwo czuwa, państwo śledzi)
 
D

Deleted member 6341

Guest
34 miliony - tyle kobiet brakuje dla chińskich młodych mężczyznCoś podobnego nie zdarzyło się w historii ludzkości nigdy - alarmuje "The Washington Post" w obszernym raporcie zatytułowanym "Za dużo mężczyzn" ("Too many men"). W Chinach i Indiach brakuje kobiet już dla ponad 70 milionów mężczyzn. W Chinach liczba mężczyzn przekracza liczbę kobiet o 34 miliony, w Indiach - o 37 milionów.

Można zapytać, czym jest kilkadziesiąt milionów w skali ponad 2,5 miliarda ludzi (tyle obywateli w sumie żyje dziś w Chińskiej Republice Ludowej i Indiach). Zdaniem demografów i twórców raportu niedobór kobiet - czy raczej nadmiar mężczyzn - ma dramatyczne i dalekosiężne konsekwencje, które zaczynają być widoczne już dzisiaj, ale najsilniej megapopulacje odczują je dopiero w najbliższych 10-20 latach.

Te konsekwencje to przede wszystkim epidemia męskiej samotności w Chinach i Indiach.
"W przyszłości będą miliony mężczyzn, którzy nie będą mogli się ożenić, a to może stanowić bardzo duże ryzyko dla społeczeństwa" - ostrzega Li Shuzhuo, czołowy demograf w Xi'an Jiaotong University.
Więcej: http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/56...igantyczny-problem-brakuje-kobiet-dla-70.html
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 718
7 814
Coś podobnego nie zdarzyło się w historii ludzkości nigdy - alarmuje "The Washington Post" w obszernym raporcie zatytułowanym "Za dużo mężczyzn" ("Too many men").
Już pierwsze zdanie i prawdopodonie kłamstwo. W historii było wiele wojen po którym niedobór mężczyzn był większy procentowo do populacji.
 

kompowiec

Open Source Boy
1 679
1 638
Nie używają bo:
  • prostota rejestracji (brak konfiguracji)
  • łatwość odnalezienia znajomych z reala (masa krytyczna przekroczona m.inn. dzięki agenturze w roli naganiaczy, bo agentura będzie miała mniej roboty)
  • dodatkowe opcje jak: prosta możliwość zamówienia pizzy, taryfy (tak, tak, brak wyboru dostawcy), zapłacenia za komunikacje miejską, czy mikropłatności p2p (państwo czuwa, państwo śledzi)
1. Cud, ludzie używaja mejli i nie mają z nimi problemów, dlaczego mieliby mieć problem z jabberem? Od dłuższego czasu można się na jabber logowac nawet z przeglądarki np. ConverseJS. I mejla też trzeba umieć skonfigurować w programie pocztowym.
2. No niestety można odczuć zauważalny spadek osob korzystających z XMPP, choćby po zamykanych serwerach. Nie potrafię teraz wyciągnąć ale tosia miał bardzo trafną myśl że jesli jest się firmą to ma się dwa wyjścia: albo zgadzać się na cenzurę rządową jak facebook albo nie i skończyć jak lavabit albo telegram.
Nie rozumiem po co w takiej rosji gdzie blokują telegram ludzie na siłę próbują walczyć z rządem i niego korzystać narażając się nawet na śmierć, zamiast po prostu to ominąć i użyć protokołu a nie aplikacji. Mejle rząd co najwyzej może próbować czytać w przypadku publicznych usług ale nawet najprostrze szyfrowanie wystarczy by obyć się bez cenzury. Nie widziałem też jeszcze żeby jakikolwiek kraj przy nich majstrował, są to po prostu sprawdzone, sfederalizowane protokoły przydane do korenspodencji dosłownie z każdym.
A w przypadku rozwiązań komercyjnych to w chinach i rosji wymagają do kazdej usługi podawania numeru telefonu (w rosji są rejestrowane jak u nas) w XMPP można by to pominąć zwyczajnie korzystając z prywatnych serwerów, zakładając że rząd zmusiłby do podawania go w każdej publicznej usłudze (w polsce mimo rejestracji numerów, nie ma obowiązku podawania numeru telefonu dla maila, choc niewątpliwie są takie usługi które robią to dobrowolnie choćby słynny gmail) XMPP powala taką uniwersalnością że aż robi się żal że nikt nie korzysta. Znaczy niektóre popularne usługi korzystają z tego protokołu ale nie w sfederalizowany sposób np. WhatsApp, kik, dawniej tlen.pl itd.
3. Istnieje wiele usług dla email np. możliwość wysyłania SMS w plusie (w ramach jednej sieci rzecz jasna), wysyłka zablokowanej strony internetowej, fax tego jest multum i niezbyt je znam bo nie korzystam ale gdyby XMPP był równie popularny to pojawiłoby się mnóstwo takich rozwiązań również dla jabbera. Niestety z tego powodu muszę się ograniczyć do transportów ale mimo wszystko zyskuję ten ogrom funkcji mając tylko ten jeden transport dla mejla właśnie.

Podobno korzystasz z TorChat i moim zdaniem to chybiony pomysł, on nie jest już od dawna rozwijany. A niektóre klienty jak np. conversations/xabber posiadają możliwość używania XMPP wyłącznie po podłączeniu się przez sieć TOR więc po raz kolejny jabber wygrywa.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 495
22 657
Cud, ludzie używaja mejli i nie mają z nimi problemów
Coraz mniej i na dodatek przez www.
Korzystają głównie z Fb i innego hujła.

Podobno korzystasz z TorChat i moim zdaniem to chybiony pomysł, on nie jest już od dawna rozwijany.
Bredzisz. TorChat jest nadal bezpieczny. Potwierdzają to bezkarni pedofile i dealerzy narkotyków. ;)
Natomiast problemem jest to, że nie jest rozwijany. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś kontynuował jego rozwój.

Co do prostoty.
TorChat jest prostszy w użyciu od większości komunikatorów. Jedynym problemem jest brak możliwości odnalezienia się ludzi, bez innego medium komunikacyjnego. Jeszcze lepszym komunikatorem jest I2PMessenger. Tam ludzie mogą się łatwo odnaleźć. Niestety, sieć I2P się zwija.

Co do bezpieczeństwa.
XMPP/Jabber i tradycyjny mail wymagają serwerów, które przechowują dane. TorChat i I2PMessenger nie wymagają żadnych dedykowanych serwerów, bo same są własnymi serwerami.

conversations/xabber posiadają możliwość używania XMPP wyłącznie po podłączeniu się przez sieć TOR więc po raz kolejny jabber wygrywa.
Nie jest to tak do końca. Wpierw trzeba skonfigurować, a podczas konfiguracji skurwysyny starają się łączyć na chama z clearnetem.
 
Do góry Bottom