1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Chiny nigdy nie przestaną mnie zadziwiać

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez nowy.świt, 15 Kwiecień 2013.

 1. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 614
  Polubienia:
  7 172
  Jest na odwrót. Jeśli potwierdzone jest, że jest osobą kręcącą, niegodną zaufania, zdradzającą to jej reputacja jest zerowa. Należy wtedy być nieufnym co do każdego jej słowa, dopóki sama się nie postara o zrehabilitowanie. Oczywiście nigdy się nie zrehabilituje, bo niewiele jest osób, które zwracają uwagę na prawdę i mówią prosto w oczy kłamcy, że kłamie, a oszustowi, że oszukuje.
   
  Ostatnia edycja: 5 Czerwiec 2019
  kr2y510 lubi to.
 2. Alu

  Alu Well-Known Member

  Posty:
  3 992
  Polubienia:
  7 175
  A kogo ona zdradziła? Z tego co pisała wynika, że zdradzali Chińczycy, z którymi sypiała, o jej zdradzie nic nie wiemy. Nie ma tu z jej strony oszustwa, choć jest zachowanie wątpliwe etycznie.

  Po drugie nie wierzysz jej, kiedy pisze, że policja przetestowała ją na obecność narkotyków, ale wierzysz we wszystkie opisy seksualnych wyczynów z Chińczykami? Przynajmniej bądź konsekwentny w tym swoim sceptycyzmie. A najlepiej unikaj pochopnych sądów.
   
  osman, kr2y510 i tosiabunio lubią to.
 3. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 524
  Polubienia:
  12 853
  Białą rasę ;)
   
  kompowiec i bombardier lubią to.
 4. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Hehehe.
  A ja to widzę tak.
  Woli siusiaczki troszkę mniejsze, ale za to bardziej robotne i na dodatek przymocowane do szczodrych cielców.
  ;)

  A na serio.
  Azjaci mają smaki na wysokie kobiety. Więc laska woli gości którzy na nią ostro lecą, od tych co tak sobie lecą.

  Kiedyś czytałem o Chińczyku, który wybudował kopię budynku Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin z Zakazanego Miasta. Urządził tam ekskluzywny burdel (formalnie burdel ten nazywał się "centrum biznesu" czy jakoś tak) dla miejscowych notabli, czyli kacyków, biurokratów i wysoko postawionych urzędasów. Zatrudniał wyłącznie wysokie dziewczyny. By tego dokonać musiał puścić swych emisariuszów w teren, a ci przeszukali podobno całą prowincję, by wyłowić młode (15-17 lat), ładne i inteligentne mięso o wzroście powyżej 1.70 m.
   
  sabat i Claude mOnet lubią to.
 5. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  930
  Polubienia:
  4 133
  Pływający most w chińskiej prowincji Hubei.

   
 6. Siegfried

  Siegfried Active Member

  Posty:
  108
  Polubienia:
  159
  Kowloon Walled City powinno być znane każdemu anarchokapitaliście.
   
  sabat, nazimno i Jaranek lubią to.
 7. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 601
  Polubienia:
  5 706
  osman, nazimno, wah oraz 5 uzytkowników lubi to.
 8. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
  Chińska straż graniczna śledzi turystów, instaluje spyware na smartfonach
  03.07.2019 13:03 Anna Rymsza
  @Xyrcon
  Chińska straż graniczna instaluje aplikację śledzącą na smartfonach turystów, wjeżdżających do kraju. Robi to bez wiedzy przekraczających granicę. Aplikacja wydobywa e-maile, SMS-y i kontakty ze smartfonów, a także informacje o urządzeniu.

  Straż graniczna w autonomicznym regionie Sinciang instaluje aplikację bez zgody i wiedzy turystów. Osoby przekraczające granicę z Kirgistanem były proszone po prostu o przekazanie smartfonów do rutynowej kontroli, co samo w sobie jest niepokojące. Na urządzeniach z Androidem instalowana jest aplikacja, te z iOS-em są analizowane na miejscu. Poza smartfonami i PIN-ami do nich funkcjonariusze kontrolują też inne urządzenia elektroniczne jak kamery i aparaty fotograficzne. Kontrola zajmuje około godziny i odbywa się w osobnym pomieszczeniu.

  Turyści nie byli informowani o tej aplikacji, nie wiedzieli jakich informacji szuka ani gdzie je wysyła. Do sedna sprawy dotarli z pomocą turystów dziennikarze Giardiana, New York Timesa i Süeddeutsche Zeitung, władze Chin nie udzieliły żadnych informacji.

  Aplikację instalowali funkcjonariusze z przejścia granicznego w Irkesztamie (oznaczone na mapie poniżej). To ruchliwe miejsce, wykorzystywane przez przedsiębiorców i turystów, podążających dawnym Jedwabnym Szlakiem. Na razie nie wiadomo, czy podobne działania były prowadzone także na innych przejściach granicznych, ale nie można tego wykluczyć.

  Czego szuka aplikacja?
  Aplikacja została przeanalizowana przez specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa, współpracujących z dziennikarzami. Lista informacji, jakich poszukiwał spyware, jest bardzo długa. Poza pobieżną analizą urządzenia aplikacja poszukuje w korespondencji różnych terminów, używanych przez wyznawców Islamu. Na czarnej liście są zarówno informacje o poszczeniu podczas Ramadanu, jak i treści ekstremistyczne. Spyware szuka też instrukcji budowania i obsługi broni oraz śladów po magazynie „Inspire”, wydawanym przez al-Kaidę.

  To nie koniec. Aplikacja szuka też elementów niezwiązanych z Islamem, jak teksty Dalai Lamy, „The 33 Strategies of War” Robert Greene'a (wbrew pozorom jest to podręcznik uczący rozwiązywać konflikty międzyludzkie) czy muzyka zespołu Unholy Grave z Japonii (grają grindcore).

  Znalezione informacje są wysyłane do serwera w biurze przejścia granicznego. Aplikacja zwykle była usuwana po kontroli, ale na niektórych smartfonach wciąż była obecna, gdy urządzenia wróciły do właścicieli. Co dalej dzieje się z danymi? Nie wiadomo. Na pewno mogą posłużyć do znalezienia kogoś na terenie Chin, ale nie ma dowodów, by to się zdarzyło.

  „Nie podoba mi się to. Gdyby to się działo w moim kraju, byłbym przerażony, ale gdy jedziesz do Chin, spodziewasz się takich rzeczy” – powiedział Guardianowi turysta, który znalazł na swoim smartfonie aplikację szpiegującą po kontroli. Biuro podróży uprzedziło go, że jego smartfon będzie kontrolowany. Początkowo myślał, że ta aplikacja śledzi położenie.

  Nadzór nad Muzułmanami
  Możliwe, że zbieranie informacji o turystach jest częścią szerszego nadzoru nad muzułmańską społecznością w prowincji Sinciang. W meczetach i na ulicach instalowane są kamery, a obraz z nich analizuje oprogramowanie do rozpoznawania twarzy.

  Muzułmanie mieszkający w regionie są też regularnie zmuszani do instalowania aplikacji przeszukujących ich smartfony. Być może władze szukają kolejnych osób tego wyznania, które należy ściśle kontrolować, gdy przebywają na terenie prowincji.

  Edin Omanović z grupy Privacy International opisał tę sytuację jako „bardzo niepokojącą w kraju, gdzie ściągnięcie złej aplikacji albo otwarcie nieodpowiedniego artykułu może doprowadzić cię do obozu karnego”. Jego zdaniem Sinciang ma najbardziej drakońskie i bezprawne systemy nadzoru na świecie. Oficjalnie władze Chin chwalą się, że monitoring znacznie poprawił bezpieczeństwo w Sinciang.
   
 9. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Tego nie rozumiem. To że nie chcą islamu od około tysiąca lat, rozumiem doskonale.
  Dlaczego Unholy Grave?
  Co takiego ci metalowcy z Japonii im zrobili?
  Może @libertarianin.tom nas oświeci?
   
 10. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 601
  Polubienia:
  5 706
  Tez sie nad tym zastanawialem... Pojecia nie mam.
   
  kr2y510 lubi to.
 11. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
  Może zwyczajnie Kubuś Puchatek nie lubi tej kapeli? :)
   
 12. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 601
  Polubienia:
  5 706
  Po tylu latach chinscy cenzorzy wreszcie znalezli strone www.lewrockwell.com i ja zablokwali na amen.

  Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, ze nastapilo to wlasnie teraz...po serii pro-chinskich artykulow na tejze stronie, w ktorych jeden autor np. pisal, ze chinska cenzura jest "common sense“ bo blokuja "tylko" pornografie i hazard, haha.
   
 13. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 119
  Polubienia:
  20 330
  Dowodzi to, że chińscy cenzorzy mają poczucie dumy ze swej pracy albo, że mają poczucie humoru.
   
 14. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  930
  Polubienia:
  4 133
  Penis - ekskluzywna restauracja w Pekinie.
  W swoim menu oferuje głównie potrawy ze zwierzęcych penisów.

   
 15. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 614
  Polubienia:
  7 172
 16. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  896
  Polubienia:
  1 538
  Orwelll w praktyce, za chwilę będzie to w Europie i troszkę później w Polsce... Trzeba zacząć działać, zamiast siedzieć na lib.necie i pisać głupoty... o_O:cool:
   
 17. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

  Posty:
  6 524
  Polubienia:
  12 853
  Orwell w praktyce nie polegał na face recognition. Orwella w praktyce już mamy dawno, jedynie w słabszej formie.

  To co, bomba pod bilderbergów, czy jak się za to zabrać?
   
  Alu lubi to.
 18. Claude mOnet

  Claude mOnet Well-Known Member

  Posty:
  896
  Polubienia:
  1 538
  Gdzie jest face-reco? U mnie w Dublinie oprócz lotniska nie ma nigdzie, a Irlandia to jeden z lepiej rozwiniętych technologicznie krajów Europy. Jest jeszcze na autostradzie system reg.plate-reco, gdzie rozpoznaje tablice rejestracyjne i automatycznie nalicza opłatę.

  Pomysł mam 1, który jest znacznie lepszy niż jakaś dziadowska bomba rzucona w skurwysynów.

  Chodzi o stworzenie porządnych libertariańskich mediów ogólnopolskich, taką np. Kontestacje tylko robioną na serio, ze studiem, profesjonalnym zespołem i sprzętem. Wystarczy radio, nie musi być TV. Na razie sam próbuję od prawie 10 lat i coś tam idzie, powoli ale idzie. Tutaj link do mojego nowego projektu, jeśli ktoś jest zainteresowany.
   
  osman, kr2y510 i wah lubią to.
 19. libertarianin.tom

  libertarianin.tom akapowy dogmatyk

  Posty:
  2 601
  Polubienia:
  5 706
  wah lubi to.
 20. sabat

  sabat Well-Known Member

  Posty:
  570
  Polubienia:
  1 323
  Kto był w Chinach to może to widział???

   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.