Cenzura polityczna i manipulacja w internecie

noniewiem

Member
74
79
Jeśli pod wpływem nacisku Trumpa, Facebook i inni zmieniliby swoje regulaminy, to wtedy zmiany te obowiązywałyby na całym świecie, w tym Polsce.
Facebook i twitter mogą chyba przerejestrować się do innego panstwa np cucknady, i wtedy będą podlegać pod cucknadyjską juryzdykcję. Ale mogą tego nie zrobić bo to w USA jest największy profit bo tam najniższe podatki dla korporacji chyba.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 755
21 447
04.08.2020 11:13
Facebook podjął decyzję o zablokowaniu na stałe profilu francuskiego aktora, komika i działacza politycznego znanego pod pseudonimem Dieudonné M'bala M'bala. Zakaz korzystania z kont na Facebooku i Instagramie firma wydała na podstawie publikowania przez niego "treści szydzących z ofiar Holokaustu" oraz "dehumanizujących określeń wobec Żydów".
– Zgodnie z naszą polityką dotyczącą niebezpiecznych osób i organizacji, na stałe zablokowaliśmy Dieudonne M'Balę M'Balę na Facebooku i Instagramie. Tego typu decyzje są przez nas zawsze starannie rozważane. W naszych serwisach nie ma miejsca dla tych, którzy atakują innych na podstawie tego, kim są – wyjaśnił rzecznik firmy Facebook.
Komika w popularnych mediach społecznościowych śledzi aż 1,3 mln followersów. W serwisie YouTube, gdzie pod koniec czerwca został zablokowany przez firmę Google, Francuz mógł pochwalić się natomiast liczbą 400 tysięcy abonentów.
Kontrowersyjny francuski komik i aktywista wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Za antysemickie wypowiedzi skazywany był zarówno we Francji, jak i Belgii. Wśród najczęstszych zarzutów wobec Dieudonne M'Bali M'Bali wymienia się m.in. mowę nienawiści, pomówienia oraz propagowanie terroryzmu. Mężczyzna jest twórcą gestu "quenelle", czyli odwróconego pozdrowienia hitlerowskiego. Jak twierdzi, "quenelle" jest gestem sprzeciwu wobec establishmentu.
W 2007 roku zbliżył się w poglądach do Jean-Marie Le Pena; krytykowanego wówczas skrajnie prawicowego polityka, ojca obecnej szefowej "Zjednoczenia Narodowego" Marine Le Pen.
Kolejny zbanowany za nieśmieszność.
 
Do góry Bottom