Brexit

tolep

ChNiNK! ChP!
7 786
13 537
Popular British comedy series 'Yes, Minister' unveils secrets of British foreign policy on Europe, European integration, principles of common market; United Nations and diplomacy.

The Writing on the Wall (S1E5)
First airtime BBC: 24 March 1980

 

Król Julian

Well-Known Member
914
1 900
I nie, nie jest to odosobniony przypadek w skali europejskiej w ciągu ostatniej powiedzmy dekady.
Oczywiście, bo obecni europejscy "socjaliści" wcale nie bronią interesów "mas pracujących", tak jak zresztą "chadecy" nie bronią kultury chrześcijańskiej. Od co najmniej 30 lat jest to jedna wielka elita władzy skłócona z rozpędu co najwyżej w sprawach drugo-, trzeciorzędnych. System polityczno-gospodarczy jaki przez ten czas stworzyli i którego UE jest emanacją jest po prostu bardziej cywilizowaną formą kapitalizmu kompradorskiego, znanego na Wschodzie. Te wszystkie dziwne regulacje prawne są właśnie jego przejawem. Ci ludzie nie są na tyle głupi żeby całkiem demontować wolny rynek, bo wiedzą jak to się skończyło w ZSRR, ale cały czas dbają o to żeby był skrojony na potrzeby ich i ich kolesi-lobbystów. Więc wicie rozumicie towarzyszu, my wiemy że jest wam ciężko, że humanistyczne wartości, państwo dobrobytu itd. ale ktoś przecież musi zapierdalać, żeby to wszystko nie padło! Na osłodę dostaniecie edukację seksualną w szkołach i związki partnerskie, niezły deal, prawda? To jak, pomożecie?
 

Gość niedzielny

Well-Known Member
968
2 043
Borze tucholski... To nie jebnie. Przecież parlament musi jeszcze wziąć rezultat referendum pod głosowanie. Dupy tym sobie podetrą (laburzyści i konserwatyści są oficjalnie przeciwko brexitowi). Powiedzą, że do podjęcia tak ważnej decyzji potrzebna jest zdecydowana większość a nie jakieś marne 4%, że społeczeństwo jest tak naprawdę podzielone itp. No chuja nam zrobicie. Albo powtórzymy referendum? Wy w demokracji siedzicie od wczoraj chyba.
 
C

Cngelx

Guest
Teorie spiskowe mode on

Nie wiem o co w tym chodzi, bo zdjęcie znalazłem przez przypadek, ale jeżeli to tendencyjna zagrywka to szanuję.
 
OP
Antoni Wiech

Antoni Wiech

paranacjonalista
Członek Załogi
3 667
4 970
"Wyborcza" dodaje otuchy:

"Bitwa o Brexit. Półtora miliona Brytyjczyków podpisało się pod petycją do rządu o rozpisanie drugiego referendum w sprawie członkostwa Zjednoczonego Królestwa w UE. Petycję rozpatrzy w przyszłym tygodniu specjalna komisja parlamentarna."

A to jest wisienka, gdyż Londyńczycy nie zgadzają się z resztą kraju:

"Nie zgadzamy się z resztą kraju. Zamiast pasywnie i agresywnie głosować w każdych wyborach jedni przeciw drugim, weźmy formalny rozwód i schrońmy się wśród naszych przyjaciół na kontynencie"

"Agresywne głosowanie" - tego jeszcze nie było!
 
C

Cngelx

Guest
Pomimo mojego wczorajszego niezadowolenia widzę coraz więcej pozytywów tej sytuacji. Jest spora szansa, że Zjednoczone Kórestwo rozjebie się w drobny mak (oby).

Podobno jest szansa, że nawet anty-unijna Kornwalia będzie chciała się oddzielić od UK.
 
C

Cngelx

Guest
Z tym że chcieć nie znaczy móc, Szkocja jest silna, ale czy takiej konrnwalii pozwolono by zaglosowac?
Kornwalia nie posiada prawa do legalnej secesji (w odróżnieniu od Szkocji). Zagłosować pewnie by mogli, ale nie mogłoby nic z tego wyniknąć bez walki zbrojnej.
To jest coś jak w ZSRR, prawo do secesji miały tylko SSR, ASSR takiego prawa nie miały.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 452
22 393
tak ino te byłe kolonie jak załamały sie ich gospodarki po wejściu uk do wspólnoty (przede wszystkim nową zelandie mocno trafiło) poszukały se nowych partnerów i maja teroz wyjebane na uk
Australia już widzi szansę dla siebie.
http://korwin-mikke.pl/australia_i_oceania/zobacz/brexit_wielka_szansa_dla_australii/131426

I ciekawostka. Z wyniku referendum cieszą się w Iranie.
http://korwin-mikke.pl/azja_centralna/zobacz/iran_uwaza_brexit_za_historyczna_szanse/131430
 
Do góry Bottom