Brexit

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Skala komuszego upodlenia jest wyraźnie mniejsza w tym względzie.

No i super, jak u Bastiata, co widać i czego nie widać. Natomiast skala komuszego upodlenia na co dzień rośnie w eurokołchozie. No, ale możemy sobie bez wizy i paszportu pojechać w tyle miejsc (choć to Schengen), więc jest w UE super.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 731
4 693
Jedyną rzeczą która jest moim zdaniem niezaprzeczalnie cool w unitaryzmie, to możliwość swobodnego, naprawdę wolnego przemieszczania. Tego po UE będzie brakować, wg mnie daje namacalne poczucie wolności fakt że mozesz dojechać do Portugalii autem bez wiz, zielonych kart i innych pierdół.
Btw ciekawostka - najdroższe wizy świata ma.. Bhutan - 250 dolców na dzień pobytu, bez prawa swobodnego poruszania sie po kraju, jedynie na wyznaczonych trasach z touroperatorem..
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
Brytole wolą bardziej swe tradycyjne rynki zbytu i importu od rynku UE. Oni wolą bardziej handlować ze swymi dawnymi koloniami niż z kontynentem.
tak ino te byłe kolonie jak załamały sie ich gospodarki po wejściu uk do wspólnoty (przede wszystkim nową zelandie mocno trafiło) poszukały se nowych partnerów i maja teroz wyjebane na uk
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
Ja napisałem tylko, na jakiej zasadzie Polacy mogą sobie pojechać do Norwegii i pracować, czy też szukać tam pracy. To co podałem to prawda, możesz sprawdzić, o tym samym prawi artykuł na mises.pl.

Tak, możesz sobie pojechać pracować do Chin. Różnica jest tylko taka, że już na wstępie musisz zapłacić za wizę i to 260 złotych. Nie wiem jak z innymi formalnościami, w tym zezwoleniu o pracę na przykład.

Super. I co, myślisz że jak się unia rozpadnie to nagle wszyscy sobie poustawiają wizy? No i jak sam napisałeś, Norwegia ma umowę z UE. Wyjdzie GB, to też sobie taką umowę zrobi.
 

Sorasil

Well-Known Member
160
487
No i super, jak u Bastiata, co widać i czego nie widać. Natomiast skala komuszego upodlenia na co dzień rośnie w eurokołchozie. No, ale możemy sobie bez wizy i paszportu pojechać w tyle miejsc (choć to Schengen), więc jest w UE super.

Nie twierdzę przecież, że Unia jest super i kwiatki, i orzeszki. Ta część postu dotyczyła tylko możliwości wyjazdu za pracą. Nie chodzi mi też o Schengen, pisałem o tym zaledwie dwa/trzy posty wyżej.

edycja: @vast - nie o rozpadzie Unii pisałem. Nie wiem co się stanie, nie będę gdybać. Norwegia chciała podpisać umowę z Unią do tego stopnia, że gotowa była za taką możliwość dopłacić. Czy będzie chciała podpisać z UK - nie wiem. To nie jest taka prosta sprawa. Na pewno pozycja przetargowa UK nie będzie tak silna w negocjacjach jak Unii, ale to wybieganie w przyszłość. Nawiasem mówiąc - skoro to takie proste, to czemu taka Serbia nie ma umowy z Norwegią tak korzystnej jak UK? Unia ją powstrzymuje?
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Poza tym w wielu dawnych koloniach w Afryce siedzą już Chińczycy.
I może właśnie dlatego Chiny wypowiedziały się sceptycznie co do Brexitu.

Wreszcie UK słynie głównie z usług, które to są nastawione na odbiorców z UE. Dlatego Londyn aż w 60% poparł pozostanie we Wspólnocie.
Fakty są inne, instytucje finansowe od jakiegoś czasu opuszczają City. Bank Honk-Kongu jakiś czas temu przeniósł się z City z powrotem do H-K. To był wielki cios dla Londynu.

Jeśli Brytyjczycy rzeczywiście chcieli się przestawić, to powinni zacząć to robić dużo, dużo wcześniej.
Prawda, ale oprócz gospodarki jest i polityka. Ja obstawiam że to właśnie polityka była przyczyną dla której wyspa przystąpiła do Unii.
 

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
napisałem tylko, na jakiej zasadzie Polacy mogą sobie pojechać do Norwegii i pracować, czy też szukać tam pracy. To co podałem to prawda, możesz sprawdzić, o tym samym prawi artykuł na mises.pl.

Tak, możesz sobie pojechać pracować do Chin. Różnica jest tylko taka, że już na wstępie musisz zapłacić za wizę i to 260 złotych. Nie wiem jak z innymi formalnościami, w tym zezwoleniu o pracę na przykład. Do Norwegii jedziesz zaś sobie bez wizy, bez paszportu, możesz szukać tam pracy itd. Skala komuszego upodlenia jest wyraźnie mniejsza w tym względzie.

http://pl.china-embassy.org/pol/lsyw/t1346862.htm

A co ma wspólnego założenie spółki w Wyoming do możliwości pracy w Norwegii? Z tego co wiem, to nie można sobie legalnie ot tak pojechać do USA popracować, a o to się tutaj rozchodzi.



Napisałem w swoim poście że to bajanie i dodałem buźkę, nawet dwie, ale okej, fajny :D


Co to w ogóle ma do rzeczy, ile Polak płaci tak zwanym "chinom ludowym" za wizę? Co to obchodzi Brytyjczyka? Który głosował za Brexitem? Oczywiście paralelnie, Unia to potęga w stosunku do Norwegii, więc niby z pozycji siły będzie negocjować z Brytanią? Ale to jest czysta socjalistyczna propaganda powtarzana w mediach głownego nurtu. Jeszcze nie słyszałem o takich cudach, by zadłużony toksyczny trup mógł negocjować z pozycji siły z żywym. O tym Eurokołchozowcy marzą i to w ogóle globaliści wciskają jako taran propagandowy w mózgi całego świata, ale to nie znaczy, że to prawda.

Prawda o komuszym upodleniu, to prawda, która pojeli Brytyjczycy. Że na cyrk płacą bardzo grube miliardy. Polakom się analogicznej prawdy nie przedstawia, a to dlatego, że stronniczo pomija się różne koszta ukryte. Cały system światowy globalistów polega na głęboko skrywanym komuszym upodleniu. Unia Europejska powinna się wiecznie rozszerzać, i wprowadzać urawniłowkę i interwencjonizm w duchu państwa maximum na coraz to większym terytorium. Jutro Albania, pojutrze Ukraina i tak w nieskończoność. To szok, że ktoś na tym forum wierzy, że to nie jest komusze upodlenie w jego tysiącu skrywanych form. Ok, nie powiem, jak korwiniści, że jawne upodlanie ludzi przez władze komunistyczne w tak zwanych "chinach ludowych" to coś lepszego niż Eurokołchoz. Eurokołchoz i jego delikatne, skryte upadlanie jest lepsze. Ale na miły Bóg. To, że coś jest tylko lepsze niż jawny komunistyczny reżim, to nie znaczy, że wolno tego w ogóle bronić.

Ja nie wybieram się z żadną wizytą do tak zwanych "chin ludowych", ale 260 zł mnie nie przeraża. Ale za to nie mam w dupie tego, że monstrualna unijna biurokracja i droga unio-europejska klasa polityczna (z Krulem włącznie) jest utrzymywana z moich podatków. Z kosmosu im nikt nie daje.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 731
4 693
Sorasil zgadzam się z Toba w 100%. Wyjaśnienia możliwe są dwa: część ludzi na pewno nie przemyslała tej decyzji, albo zastanowili sie nad nią później, stąd efekt szoku.
Dla innej części, znacznie większej moim zdaniem, straty wynikające z ograniczeń są dużo mniejsze niz zyski z niezależności.
Takie podejście na pewno jest warte szacunku. Sam głosowalbym za Brexitem, mimo rzeczy o których piszesz
 

Sorasil

Well-Known Member
160
487
Co to w ogóle ma do rzeczy, ile Polak płaci tak zwanym "chinom ludowym" za wizę? Co to obchodzi Brytyjczyka? Który głosował za Brexitem? Oczywiście paralelnie, Unia to potęga w stosunku do Norwegii, więc niby z pozycji siły będzie negocjować z Brytanią? Ale to jest czysta socjalistyczna propaganda powtarzana w mediach głownego nurtu. Jeszcze nie słyszałem o takich cudach, by zadłużony toksyczny trup mógł negocjować z pozycji siły z żywym. O tym Eurokołchozowcy marzą i to w ogóle globaliści wciskają jako taran propagandowy w mózgi całego świata, ale to nie znaczy, że to prawda.

Prawda o komuszym upodleniu, to prawda, która pojeli Brytyjczycy. Że na cyrk płacą bardzo grube miliardy. Polakom się analogicznej prawdy nie przedstawia, a to dlatego, że stronniczo pomija się różne koszta ukryte. Cały system światowy globalistów polega na głęboko skrywanym komuszym upodleniu. Unia Europejska powinna się wiecznie rozszerzać, i wprowadzać urawniłowkę i interwencjonizm w duchu państwa maximum na coraz to większym terytorium. Jutro Albania, pojutrze Ukraina i tak w nieskończoność. To szok, że ktoś na tym forum wierzy, że to nie jest komusze upodlenie w jego tysiącu skrywanych form. Ok, nie powiem, jak korwiniści, że jawne upodlanie ludzi przez władze komunistyczne w tak zwanych "chinach ludowych" to coś lepszego niż Eurokołchoz. Eurokołchoz i jego delikatne, skryte upadlanie jest lepsze. Ale na miły Bóg. To, że coś jest tylko lepsze niż jawny komunistyczny reżim, to nie znaczy, że wolno tego w ogóle bronić.

Ja nie wybieram się z żadną wizytą do tak zwanych "chin ludowych", ale 260 zł mnie nie przeraża. Ale za to nie mam w dupie tego, że monstrualna unijna biurokracja i droga unio-europejska klasa polityczna (z Krulem włącznie) jest utrzymywana z moich podatków. Z kosmosu im nikt nie daje.

Okej, nie obraź się proszę, ale nie za bardzo rozumiem, co chcesz mi przekazać. Mógłbyś podać to zwięźlej?

Nie mam pojęcia dlaczego, ale czy to jest argument za przyłączeniem Serbii do unii?

Tu chodzi o to, że to nie takie proste "zrobić sobie taką umowę". Gdyby było inaczej, to Serbia miałaby korzystne umowy z Norwegią, czy USA. Nigdy nie ma pewności, że negocjacje się powiodą. Tak właśnie reflektowało wiele osób.

@MaxStirner dzięki :)
 

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
Według mnie, to jeszcze nie koniec. Elyta UE będzie szantażować Brytyjczyków. Mogą wymusić powtórkę referendum jak z Traktatem Lizbońskim w Irlandii. Co jest jeszcze bardziej niepokojące, Verhofstad otwartym tekstem stwierdził że odpowiedzią na ten kryzys powinna być jeszcze większa integracja. Że unia monetarna nie zaskoczy bez politycznej, coś w tym stylu. Innymi słowy otwarcie wezwał do budowy europejskiego superpaństwa.
 

Eli-minator

zdrajca świętych dogmatów
698
1 671
Okej, nie obraź się proszę, ale nie za bardzo rozumiem, co chcesz mi przekazać. Mógłbyś podać to zwięźlej?

Częściowo miałem na myśli to samo, co tosiabunio ("No i super, jak u Bastiata, co widać i czego nie widać. Natomiast skala komuszego upodlenia na co dzień rośnie w eurokołchozie. No, ale możemy sobie bez wizy i paszportu pojechać w tyle miejsc (choć to Schengen), więc jest w UE super"). Wspominam o tym, bo ja nie widziałem tego wpisu, pisałem w tym czasie swój, gdybym go widział, może poprzestałbym na lajku, machnął ręką na ekspozycję swoich treści.

Jeśli chodzi o pozostałe treści, to nic specjalnego nie chcę przekazać szczególnie Tobie. To forum mogą czytać osoby znające j. polski na całym świecie. Nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem. To nie był list na priva. Także radź sobie albo nie, jest mi to obojętne.
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Że unia monetarna nie zaskoczy bez politycznej, coś w tym stylu.

To jest - po upadku Grecji - dosyć powszechnie przyjęty pogląd. Nie spotkałem się z przekonywającymi kontrargumentami.

A przy okazji, skoro już jesteśmy przy powszechnych poglądach - eurokołchoz eurokołchozem, ale warto zacząć rewidować pewne klisze myślowe. Na przykład przed Erło 2016 trwały protesty przeciwko reformie prawa pracy we Francji, którą wprowadził socjalistyczny prezydent tow. Hollande. I nie, nie protestowali jacyś tam francuscy kuce, wręcz przeciwnie. I nie, nie jest to odosobniony przypadek w skali europejskiej w ciągu ostatniej powiedzmy dekady.
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
Nawiasem mówiąc - skoro to takie proste, to czemu taka Serbia nie ma umowy z Norwegią tak korzystnej jak UK? Unia ją powstrzymuje
Podejrzewam, że dlatego ze UK czy Niemcy nawet bez unii maja wiecej do zaoferowania gospodarczo niz Serbia, znaczy pewnie o kase chodzi. Co by tu nie gadac o Norwegii ale liczyc potrafią.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Nawet, jeżeli masz rację, to 44 proc. brytyjskiego eksportu oraz 53 proc. importu pochodzi z UE. Tego nie da się tak łatwo zmienić. Poza tym w wielu dawnych koloniach w Afryce siedzą już Chińczycy. Wreszcie UK słynie głównie z usług, które to są nastawione na odbiorców z UE. Dlatego Londyn aż w 60% poparł pozostanie we Wspólnocie. Jeśli Brytyjczycy rzeczywiście chcieli się przestawić, to powinni zacząć to robić dużo, dużo wcześniej.

To nie jest takie proste. Próbuję to przekazać od paru postów, ale chyba mi nie wychodzi zbytnio :(
A może struktura etniczna Londynu spowodowała, że tak poparł UE ;)

Dobra może inaczej. Czy uważasz, że unia gospodarcza czyli taka na której opierły się wszystkie umowy europejskie przed powołaniem wspólnoty europejskiej, nie jest w stanie istnieć bez unii politycznej? Bo dlaczego niby nagle mamy teraz dać wizy i cła GB... a dlaczego nie Szwajcarii, która nie jest członkiem unii politycznej?
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
80TdlOq.jpg
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
To świadczy tylko o tym, że Republika Węgierska woli być w EU z UK w składzie niż w EU bez UK. Albo że Republika Węgierska pragnie sprawiać takie wrażenie. Ta reklama nie była skierowana do Brytyjczyków.

„Unia Europejska bez Wielkiej Brytanii to gorsza Unia Europejska. Brytyjczycy byli źródłem zdrowego rozsądku i blokowali co głupsze i bardziej szkodliwe dla Europejczyków projekty. Unia Europejska bez Brytyjczyków to bardziej niemiecka Unia Europejska, bardziej francuska Unia Europejska i trudniejsza Unia Europejska dla Polski”

- Delfin, źródło
 
Do góry Bottom