Brexit

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 628
6 060
Nie taki Bloom straszny jak go maluja. Ciekawy wywiad z nim na temat Brexitu:

https://mises.org/blog/godfrey-bloom-brexit

So, what actually happened, the campaign then moved to immigration, which is a big problem here because you can’t have an immigration policy without welfare reform and one of the problems that we have, of course, you can’t have an open door immigration policy unless you have some form of welfare reform and we believe as Austrian economists in the free movement of labor, but it can’t work if you have state run education, state run health, cradle to grave welfarism
No to juz wiem dlaczego rasistowski pryk Farage (dla ktorego kazdy Polak to zlodziej) wywalil Blooma z partii.
 

tomislav

Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski
4 782
12 112
Dziś u Strzyczkowskiego w trójce ("Za, a nawet przeciw") była edycja propagandowa euronet. Tym razem badali, kto w Ubekistanie głosuje za i przeciw wyjściu UK z UE. Wynik okazał się niekorzystny dla UE, więc trzeba podkręcić propagandę, ale to już problem prowadzącego.

Tak czy inaczej, absolutnie nie ma znaczenia jakieś referendum, bo nawet gdyby zagłosowano za Brexitem, GB wciąż będzie funkcjonować w porozumieniu z resztą Europy, a cały proces wyjścia może rozciągnąć się na lata. To jest cyrk i medialna hucpa. Referendum zresztą ma charakter poglądowy, jakby co.

Gdyby to referendum miało cokolwiek zmienić, nie doszłoby do niego. Widać, jest w tym jakiś plan, bo chyba nie ma tutaj frajera wierzącego w efektywność konsultacji społecznych :)

IMO GB zostanie w UE. Trzeba sobie uświadomić wreszcie, że spolaryzowanie polityczne społeczeństw to gwarant, by ludzie nie zajęli się realnymi problemami, czyli walką z ichniejszymi okupantami i walką o swoje. Zajęci napierdalanką międzyelektoracką, nie mają czasu na myślenie. Kto jest za PiS, kto za PO, kto popiera Camerona, kto go nienawidzi, czy Trump wygra z Hilarzycą, czy może nie? To jest cyrk specjalnie stworzony dla lemingów.
 

Denis

Well-Known Member
3 838
7 922
@tomkiewicz
Ale po co być czegoś świadomym? Cyrk stworzony dla lemingów, a sam uczestniczyłeś w cyrku pt. wybory. Jak widać po przykładzie, świadomość nie jest gwarantem roztropności.
Pomijając złośliwą (acz trafną) uwagę:
Tak czy inaczej, absolutnie nie ma znaczenia jakieś referendum, bo nawet gdyby zagłosowano za Brexitem, GB wciąż będzie funkcjonować w porozumieniu z resztą Europy, a cały proces wyjścia może rozciągnąć się na lata. To jest cyrk i medialna hucpa. Referendum zresztą ma charakter poglądowy, jakby co.
Dokładnie.

Inna sprawa, że głosowanie za wyjściem z Unii jest czysto emocjonalnym krokiem. Wyjście-niewyjście nie jest gwarantem dobrobytu... i w zasadzie niczego nie jest gwarantem, a najbardziej racjonalnym rozwiązaniem jest zachowanie obecnego statusu + negocjacje z UE na zasadzie "ile można ugrać". Najśmieszniejsze osobniki wśród "antysystemowców" to knypy wieszczące niechybny upadek Unii, a w międzyczasie nawołujące do głosowania za Brexitem. To ja się pytam, po co ten cały Brexit? Czy do rozpadu ZSRR przyczyniło się referendum?

IMO GB zostanie w UE. Trzeba sobie uświadomić wreszcie, że spolaryzowanie polityczne społeczeństw to gwarant, by ludzie nie zajęli się realnymi problemami, czyli walką z ichniejszymi okupantami i walką o swoje.
Przesadzasz, na całe szczęście. No nie wiem, może w UK/Polsce odrobinę większe "spolaryzowanie polityczne" ze względu na klimat? Gównojesień sprzyja siedzeniu na forach, interesowaniu się pierdołami typu filozofia/polityka. BTW - na co to komu? Taki @FatBantha filozofował głównie dla siebie, bo czytało go z 10 osób na calusienkim świecie. Analizy polityczno-społeczne @Król Julian (w części skopiowane) - kto to kurwa czyta? No Król Julian głównie + 3 osoby, w tym tata przeglądający historię i dostawca. Ja też nie lepszy, ale przynajmniej nie przemęczam się i nie myślę oraz nie czytam. Ostatnią książkę czytałem 2 lata temu, a Ludzkie Działanie (BTW - ciągle zapominam autora) oddałem do antykwariatu za grosze. Ludzie ogółem mają wyjebane. I dobrze, do kurwy! Nie kurwa, pajac w muszce nie miał racji. Celem życia jest żarcie... i życie. Co ciekawsze, obrzydliwe dziadzisko z Józefowa samo realizuję taki cel i tylko innym zabrania. Ja uważam, że życie jest za krótkie na Dzień Sznura. Nie chcę ginąć za Rothbarda. To moje epitafium, wersja: streszczenie. Może @tomkiewicz też nabierze dystansu, gdy no... wyprowadzi się do tej wyśnionej Italii?
 
Ostatnia edycja:

tomislav

Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski
4 782
12 112
@tomkiewicz
Ale po co być czegoś świadomym? Cyrk stworzony dla lemingów, a sam uczestniczyłeś w cyrku pt. wybory. J
Oczywiście. Chciałem dołożyć cegiełkę, by przetestować JKM-a. Już to pierdyliard razy pisałem. To było moje ostatnie głosowanie na kogokolwiek. Głosując miałem świadomość, że Michalkiewicz ma rację: gdyby wybory mogły coś zmienić, zlikwidowano by je. Taki paradoks. Brak roztropności.

ps: Obyś nie musiał skracać dystansu, kiedy w końcu państwo położy łapę na wszystkim, co masz.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 343
3 995
Sondaze (nie było exit polli) daja zwycięstwo eurokratom 52:48. Ja tam uwazam, że propagandowo wygrana byłaby ważna. Mentalnie pomogłaby różnym ruchom separatystycznym w Europie, także tym którzy walczą o inne rzeczy niz wolność od EU. A tak, znowu wygrał unitaryzm w sumie dołujaca sytuacja, wzmaga poczucie bezsilności. Nawet Farage ponoc powiedział że referendum zostalo przegrane.
 
C

Cngelx

Guest
W referendum zwyciężył zdrowy rozsądek.

Nie wiadomo co Brexit właściwie by oznaczał, prawdopodobnie natychmiastowym jego skutkiem byłby spadek wartości moich oszczędności przechowywanych w formie gotówkowej, w dalszej perspektywie oznaczałby zaostrzenie kontroli przesyłek z i do UK, co utrudniłoby robienie zakupów online, utrudniłoby zawieranie umów ze zleceniodawcami z UK oraz ograniczyłoby swobodę podróżowania.
W najgorszym wariancie mogłoby to doprowadzić do upadku Unii Europejskiej i przejęcie władzy w krajach narodowych przez pojebów z organizacji nazistowskich typu ONR czy NPD.
 

Imperator

Generalissimus
1 559
3 364
W najgorszym wariancie mogłoby to doprowadzić do upadku Unii Europejskiej i przejęcie władzy w krajach narodowych przez pojebów z organizacji nazistowskich typu ONR czy NPD.
Dlaczego rozpad Unii ma doprowadzić do rządów nacjonalistów? Raczej na odwrót, rak zwany UE,. tylko pcha ludzi w objęcia właśnie takich partii a nie na odwrót.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 572
6 354
Najśmieszniejsze osobniki wśród "antysystemowców" to knypy wieszczące niechybny upadek Unii, a w międzyczasie nawołujące do głosowania za Brexitem. To ja się pytam, po co ten cały Brexit? Czy do rozpadu ZSRR przyczyniło się referendum?
Każdy bolszewik wie, że prawom historii trzeba dopomóc!
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 343
3 995
Pięknie! Co do Ulsteru to nie wiem, Gibraltar sie opowiedział silnie za pozostaniem, a Szkocja od dawna jest bardzo prounijna.
 
C

Cngelx

Guest
Jeżeli Brexit nie doprowadzi do rozpadu samego Zjednoczonego Królestwa w ciągu najbliższych miesięcy to zaistnieje konieczność zastosowania czegoś w rodzaju Doktryny Breżniewa.

Sorry za "komuch mode," ale to jest wyjątkowy przypadek w którym interwencja militarna w Anglii będzie uzasadniona.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 694
10 078
Co do Ulsteru to nie wiem
większość hrabstw jest za pozostaniem w ue, sinn fein gada już o referendum unifikacji irlandii
widze tam nowy potencjał konfliktowy...
niepodległa szkocja to prawie już pewne
nie wiem co bedzie z gibraltarem, niepodległosć chyba ino, ale na co unii jakiś niepodległy gibraltar? z hiszpanią raczej nie bedom sie jednoczyć, choc pewnie im zaproponują w razie czego
 

Denis

Well-Known Member
3 838
7 922
Najbardziej szkoda Korwina. Pierdyli starzec, ale w sprawie Brexitu miał 100% racji. Izolacjonizm brytyjski to średnie wieści dla kontynentu. Zachowawczo, ale lepiej trzymać kciuki za czysto symboliczny wymiar tego referendum. Eurosceptycy i tak opanowują Unię od środka, a lepiej zachować ten komfortowy balast Warszawa-Bruksela. BTW - to właśnie Brytyjczycy byli główną opozycją wobec planów utworzenia wspólnej armii.
 
Do góry Bottom