Bitcoin

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Tralalala, da się zmienić coś w portfelu Electrum, żeby opłaty nie były rzędu 5-10 $(z tego co czytam, prowizje wzrosły nawet do średniej 24 $ na dziś dzień)? Jeśli nie, to jaki portfel polecasz? Lightning network z tego co się orientuje to narazie plany i przyszłość, to jeszcze nie działa. I to jest coś nadbudowane na bitcoin, więc ja wolę używać bitcoincash, niż bawić się w nowe nadbudówki. Jest on bardziej zbliżony do początkowych założeń Satoshi Nakamoto, jako wymienna waluta cyfrowa.

Tu ciekawy filmik od Mike'a Mallooneya z Gold$Silver. Zajął się kryptowalutami i wysnuwa te same wnioski co wolnościowcy, czyli jest to droga do przejęcia kontroli nad pieniądzem i upadku rządów. Jednak zauważa wady kryptowalut i w swojej podróży odkrył coś innego - hashgraph. Polecam się zaznajomić, bo technologia ciekawa, nieskończenie szybsza. Narazie to tylko sieć, podłoże pod coś nowego, ale myślę, że może to zastąpić blockchain w przyszłości.

Tu filmik Mike'a:


Tu krócej o Hashgraph:


A w tym materiale, od 4:30 do 13:30 minuty rozwalony zostaje jak dla mnie koncept Lightning Network. Jeśli to będzie działać, to niewiele będzie się różnić od konta bankowego..., chociaż w BitcoinCash też oddajemy się niejako w ręce firmy, to jednak dalej jest to oparte na blockchain.
 
Ostatnia edycja:
T

Tralalala

Guest
Nie używam electrum. Wallety do używania to bitcoin core i samourai.
Bcash się centralizuje, im większe bloki tym większa centralizacja.
A tutaj masz pierwszą transakcję w LN z 2016 roku.
https://www.coindesk.com/blockstream-amps-up-lightning-network-with-first-test-transaction/


Praktycznie nikt nie akceptuje bcasha, więc nie wiem do czego chcesz tego używać no może poza kupowaniem minerów z backdoorami komunistycznych chin.


A i jeszcze jedno "wizja satoshiego" to taki zwrot używany głównie przez agentów państwowych lub skończonych imbecyli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Mogę zapytać jakie są na tych portfelach średnie prowizje w tym momencie?
Akurat ja używam do płacenia dosyć regularnie Bcash'a, więc dla mnie pasuje. Szybko i tanio, jak to było kiedyś w BTC. Dogadałem się ze sprzedawcą po tym, jak prowizje wzrosły. Wiele firm przestaje akceptować BTC, właśnie przez duże prowizje.
Tak, BTC może i jest zdecentralizowany, ale robi się wolny i drogi, czyli nie do użycia. A żeby był do użycia, czyli przez LN, trzeba użyć również centrali, zewnętrznego softu, i polegać na kimś w okolicy, kto ma wystarczające środki, lub samemu ładować swoje konto w LN. Więc jak już wcześniej pisałem, wolę BTC, który robi to bez ceregieli.

Wizja satoshiego to tylko stwierdzenie, może nietrafione. Chodzi o idee szybkiej, taniej kryptowaluty. Nie słyszałem żadnego agenta państwowego, który by używał tego stwierdzenia, za to słyszałem znanego anarchistę. Nie wiem czy większym imbecylem jest ten, kto go używa, czy ten, kto się czepia używania go.
 
Ostatnia edycja:
T

Tralalala

Guest
Nie wiem za co płacisz ale bcash nie jest altem o największej adopcji przebija go przynajmniej kilkanaście jak np. ltc.
O jakiej centrali gadasz? LN bazuje na kontrakcie a nie jakiś okolicach. Nie ładuje się również kont tylko otwiera kanały lub ich używa.
Roger ver zwykł rzucać wizją satoshiego, ten sam który kumał się z craigiem wrightem czyli fałszywym satoshim.
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Nie wiem za co płacisz ale bcash nie jest altem o największej adopcji przebija go przynajmniej kilkanaście jak np. ltc.
O jakiej centrali gadasz? LN bazuje na kontrakcie a nie jakiś okolicach. Nie ładuje się również kont tylko otwiera kanały lub ich używa.
Roger ver zwykł rzucać wizją satoshiego, ten sam który kumał się z craigiem wrightem czyli fałszywym satoshim.
Pewnie masz rację co do adopcji, bo LTC już długo jest na rynku. Ale BCC w mojej opinii ma większy potencjał. 8mb rozmiar bloku, BTC ma 1 mb. LTC to odnoga BTC, z czasem aktualizacji 4 razy szybszym. Nie wiem czy 8 mb się przekłada na 8 razy większą zdolność zapisanych transakcji, czy może więcej. Jeśli co najmniej te 8, to wygrywa z LTC.

Co do Ver'a czy Satoshiego to nie mam wiedzy, żeby dyskutować.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Pamiętajcie, drodzy Bracia i Siostry, że jeśli posiadacie portfele bitcoin sprzed hardforka, to macie także identyczną wartość w tychże hardforkach:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bitcoin_forks#Coin_splits

I tak przykładowo mając portfel 1 BTC sprzed 1 sierpnia 2017, po tej dacie możecie tego użyć jako 1 BTC oraz jako 1 BCH. Nie wyrzucajcie od razu starych kluczy.
nie mam żadnych btc, używam btc tylko jako waluty transakcyjnej w darknecie i wkurwia mnie niemożebnie czekanie 2 godzin na 2 potwierdzenia.
 

Presario

Well-Known Member
129
251
Pal licho już potwierdzenia, banki też idealne nie są. Moim zdaniem bitcoin jest ogromnie przeszacowany ze względu na użyteczność wynikającą ze stopnia skomplikowania. To jest niełatwiejsze od szyfrowania e-maili GPG (nawet Snowden popełnił błąd), czyli wiele poziomów wyżej niż uznawane powszechnie za trudne używanie współczesnych desktopowych dystrybucji Linuksa.

Pewnie co chwilę ktoś traci pieniądze, gubiąc się w tym wszystkim.

Bitcoiny jakieś mam. Jak ktoś chce, to nawet mogę mu nawet spzedać...
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Pal licho już potwierdzenia, banki też idealne nie są. Moim zdaniem bitcoin jest ogromnie przeszacowany ze względu na użyteczność wynikającą ze stopnia skomplikowania. To jest niełatwiejsze od szyfrowania e-maili GPG (nawet Snowden popełnił błąd), czyli wiele poziomów wyżej niż uznawane powszechnie za trudne używanie współczesnych desktopowych dystrybucji Linuksa.

Pewnie co chwilę ktoś traci pieniądze, gubiąc się w tym wszystkim.

Bitcoiny jakieś mam. Jak ktoś chce, to nawet mogę mu nawet spzedać...
Widzi Pan i tutaj pojawia się magiczne słowo sprzedać... bo jakby Pan chciał mi dać to ja bym z miłą chęcią wziął ;)
 

Pestek

Well-Known Member
688
1 876
Moim zdaniem to padnie. Uparli się przy 1mb zgraja kopalniana, i chcą go wykończyć. Swoje zarobili na kopaniu chytruski i mają w dupie przyszłość tej waluty. Ver, Berwick twierdzili, że Bitcoin możę upaść i prawdziwym Bitcoinem teraz jest BCC i się z nimi zgadzam. Cena idzie w dół, bo przestaje to być używalne. Spadnie do 1k$, i tam zostanie, bo taka jest jej wartość w porównaniu do innych krypto.

Jestem tylko ciekaw kiedy się masy zorientują, że to już nie jest to co było i zaczną sprzedawać na potęgę.

Tymczasem BCC podwyższa swoją wartość w przeciągu kilku ostatnich dni. Teraz blisko 14K ZŁ. I będzie szło jeszcze w górę.
 
Ostatnia edycja:

Inn Ventur

Well-Known Member
347
518
Cena idzie w dół, bo przestaje to być używalne.
To przestało być używalne już z rok temu. Cena idzie w dół? Może tak nie patrz na wykresy dzienne? xD

BCC rośnie w przeciągu kilku ostatnich dni jak niemal każdy inny alt i to zupełnie bez szaleństw, porównując do innych.

Oczywiście wartość rynku nie rośnie z powodu jakichkolwiek walorów użytkowych, tylko chęci zysku normików informowanych o kolejnych ATH przez media. Jakiś znikomy procent posiadaczy BTC i reszty crypto w ogóle rusza to z giełdy. Bo i po co? Bitcoin z 4tx/s, ETH z 20tx/s, a nawet LTC z 56tx/s z taką Visą to nawet nie mają po co stawać w szranki (50000tx/s), różnice są totalnie dyskwalifikujące do szerszej adopcji. Anonimowość głównych krypto to już przeszłość. Koszty transakcji też są z czapy, a właściwie są w ogóle zbyteczne, jak pokazuje EOS i IOTA.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
To przestało być używalne już z rok temu.

E, rok temu na trzy potwierdzenia czekało się około godziny albo nawet nieco mniej, dało się wytrzymać. Pytanie czy BTC jest do uratowania (w sensie polepszenia wydajności) jakimis nakładkami. Podejrzewam że nie. Nie przekonują mnie rózne pomysły które się pojawiają. Musiałyby przede wszystkim być powszechnie przyjęte, a większych szans na to nie widzę.

Jako kompletnemu niefachowcowi wydawało mi się, że wydajność sieci (liczona w Tx/s) będzie się ładnie skalowała ze wzrostem ceny BTC, ale najwyraźniej się myliłem.
 
T

Tralalala

Guest
@Pestek zamiast pisać głupoty to się doucz. To jest twój kolejny post z którego debilizmy się po prostu wylewają.

Po 1.
BCC to bitconnect, zwykły scam. Bcash o którym piszesz ma ticker BCH.

Po 2.
Rozmiar bloków w BCH nie jest jego zaletą jak to (poraz kolejny) kłamliwie przedstawiasz a powodem centralizowania się.

Po 3.
Litecoin nie jest aktualizowany 4 razy szybciej a ma 4 razy niższy block time co skutkuje wyższym orphan ratem.

@tolep bo po prostu niektóre firmy muszą upaść aby było normalniej.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Widział gdzieś na TT wykres z którego wynikało, że większość transakcji pochodzi z krajów typu: Chiny, Nigeria, Kolumbia, Wenezuela, Peru. Z krajów w których rośnie inflacja lub obawa o oszczędności.
To byłoby dość zaskakujące, gdyby okazało się że wyrosła całkiem spora grupa nigeryjskich czy peruwiańskich milionerów. Choć chyba bardziej prawdopodobne, że nieliczni bogacze z tych krajów utracą fundusze zainwestowane na szczycie.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Ale jak to właściwie jest z tą wydajnością w Tx/s? Ona się zmieniała w czasie? Od czego zależy?
 
T

Tralalala

Guest
Blok mieści do 4MB transakcji SegWitowych lub do 1MB zwykłych transakcji. Transakcje mają różny rozmiar a czasami jedna składa się z kilku.
Z czasem się zmienia ale wymagane są soft forki tak jak było z SegWitem lub będzie z sygnaturami schnorra.

Problemem są firmy które nie wprowadzają zmian bo w ich interesie nie jest bitcoin jako zdecentralizowana waluta. I tak np. taka firma jak blockchain.info nalicza swoim klientom opłaty znacznie wyższe niż normalnie mogliby oni płacić. To nie jest tak, że ta sytuacja się sama nie rozwiąże z czasem, bo zbyt dobrej opinii te firmy nie posiadają.


Edytka:
Jeszcze inną kwestią są ataki DOS https://bravenewcoin.com/news/bitco...at-least-18-months-claims-software-developer/

W tym przypadku im mniejsza moc obliczeniowa (zbieranie opłat) w rękach atakujących tym lepiej. Obecnie na rynek wchodzi firma nie związana z atakującymi i wprowadza nowe maszynki. https://halongmining.com/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry Bottom