1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Bitcoin

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Trigger Happy, 21 Czerwiec 2013.

 1. Tralalala

  Tralalala Guest

 2. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 244
  Polubienia:
  3 444
 3. Tralalala

  Tralalala Guest

  Rozwija się sprawa btc-e, póki co dostali grzywny 110mln$+12mln$.

  SAN FRANCISCO – A grand jury in the Northern District of California has indicted a Russian national and an organization he allegedly operated, BTC-e, for operating an unlicensed money service business, money laundering, and related crimes.

  FinCEN today assessed a $110 million civil money penalty against BTC-e for willfully violating U.S. anti-money laundering (AML) laws. Alexander Vinnik was assessed $12 million for his role in the violations.

  https://www.justice.gov/usao-ndca/p...charged-21-count-indictment-operating-alleged
   
 4. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 579
  Czy ktoś rozumie i potrafi wyjaśnić w prostych słowach co stanie się z Bitcoinem 1 sierpnia?
  Z tego co ja rozumiem, to kopalnie z Azji i reszta zachodnich nie zgadzają się co do wprowadzanych zmian, i nastąpi jakiegoś rodzaju podział waluty na BTC i BCC(Bitcoin Cash). Bitcoin cash ma być szybszy(8mb zamiast 1mb) i transakcje mają być tańsze. Stary Bitcoin ma mieć wprowadzone zmiany w bodajże listopadzie, gdzie zwiększą rozmiar z 1 do 2, a następnie 4 mb w nowym roku.

  Co to oznacza dla posiadaczy? Tego do końca nie rozumiem.
  Według Jeffa Berwicka jeśli posiadasz BTC w portfelu, nic Ci nie grozi, natomiast trzymanie ich na giełdzie jest mało rozsądne. Nastąpi podział waluty i możesz mieć dwie po rozpadzie, ale nie wiem jak to w praktyce miałoby wyglądać. Z tego co czytam, mój portfel Electrum nie wspiera BCC, więc nie wiem co stanie się z moją kasą 1 sierpnia, chyba po prostu nic.
  Pytanie, czy da się jakoś na tym zarobić?
  Według tego materiału po rozdziale Bitcoina, jeśli trzymasz pieniadze na giełdzie, która wspiera nową walutę BCC(np. bitmarket24), możesz otrzymać obie w tej samej kwocie(lub jak ostrzega Jeff, giełda ucieknie z dwiema walutami). I wtedy ludzie albo będą sprzedawać tego nowego BCC, albo zachowają, w zależności jaka będzie funkcjonalność nowego Bitcoina.
  Jest też trzecia możliwość, że nowy BCC będzie tak dobry, że ludzie będą do niego przechodzić z BTC.


  Wszystko to trochę zawiłe. Sam nie wiem co zrobię. Zapowiada się ciekawy tydzień.
   
  Ostatnia edycja: 29 Lipiec 2017
 5. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 657
  Polubienia:
  12 681
  Pestek lubi to.
 6. Tralalala

  Tralalala Guest

  1. BCC to ticker innego coina, jakiegoś tam starszego alta czy coś. Ci którym podoba się taki "projekt" muszą znaleźć inny ticker (czyli literowy skrót aktywa)
  2. ten ich coin to taki sam syf jak każdy inny z ich "projektów", i tak samo jak poprzednie będzie miał bugi
  3. O ile nie zmienią block time i nie zostawią 6 potwierdzeń to coin nie będzie szybszy, a jeżeli to zrobią to jednocześnie obniżą bezpieczeństwo
  4. Nie wiem jaki max rozmiar bloku chcą ustawić ani co robić z tym projektem
  5. Co do bitcoina to zmiana jaka zajdzie daje do 400% efektywnie większy blok, w planach jeszcze są sygnatury Schnorra czyli 40-60% ograniczenia rozmiaru transakcji które są łączone, a następnie LN czyli transakcje o cenie takiej, że można używać mikropłatności. Poza tym nie ma zmian co do wielkości bloku w bitcoinie i tych zmian póki co nie będzie.
  Lock-in threshold expected at ≈Tue, 08 Aug 2017 05:15:22 GMT.
  Soft-fork ma dwa stadia, pierwsze to lock-in, a drugie aktywacja (activation), gdy pierwsze stadium jest osiągnięte drugie jest jedynie kwestią poczekania okresu, także powinno się przyjmować 08.08 za czas przyjęcia zmian. Chodi tylko o to aby górnicy już nie mogli odpierdalać tak jak przedtem co poskutkowało spowolnieniem rozwoju.
  6. Bitcoin do walleta bitcoin core albo najlepiej uasf, następnie skopiować klucz prywatny i nie wykonywać jakichkolwiek transakcji dopóki nie zostanie utworzona nowa sieć (ta którą górnicy "chcą" utworzyć). Gdy już będzie działała ta ich sieć to należy do ich walleta zaimportować klucz prywatny i w tym momencie będzie się miało tyle samo bitcoina jak i tego coina z innym łańcuchem.
  Coina który nie jest bitcoinem można sprzedać za bitcoina i tym samym mieć więcej btc. To tak teoretycznie.
  Praktycznie to powątpiewam w całą tą akcję bo oddzielanie się od bitcoina to bolesna sprawa. Generalnie aby takie odłączenie się powiodło to musieliby jakoś zatrzymać tych którzy będą sprzedawali ich coina za bitcoina. Czyli musieliby wystawić zlecenia kupna na parze btc/ichcoin. Jakoś nie szczególnie widzę to aby chętnie wyzbyli się bitcoinów.

  Oczywiście projekt ten nie ma jakiegokolwiek sensownego dev teamu i jak zawsze narobią błędów które będą mniej lub bardziej poważne dla sieci (np. duże spadki ilości nodów). Jakiekolwiek utrzymanie tego projektu przy życiu wymagałoby dokładnego kopiowania kodu developerów bitcoina no ale przerabianie kodu i testowanie go z blokami np. 8mb może nie być dla nich wykonalne.

  Bitcoin to Core + użytkownicy. I to na ten projekt jest popyt, nikomu nie jest potrzebny jakiś shitcoin robiony przez jihana, rogera i resztę ekipy.


  Generalnie to większość tych informacji jest w tym temacie.
   
  Pestek lubi to.
 7. Tralalala

  Tralalala Guest

  Jest komentarz od btc-e przetłumaczony na angielski.

  In the next 1-2 weeks, we will evaluate and publish information about how much money fell into the hands of the FBI and what amount of funds is available for return.

  For all those who buried us, I will remind you that the service has always worked on trust and we are ready to answer for it. The funds will be returned to everyone! Arrest of the Russian Vinnyk Alexandra: Officially declare - Alexander was never the head or employee of our service. Sincerely btc-e

  Edytka: kolejny update od btc-e
  Current information:

  1. We were able to access our databases and purses, we currently assess data and balance sheets Coin, this information will be made public before the end of next week.

  2. We reaffirm that fundamental fiatnye flow enters the service via Mayzus Financial Services Ltd and at the moment they are arrested.

  Yours faithfully support btc-e


  https://bitcointalk.org/index.php?topic=2063529.msg20599011#msg20599011
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 3 Sierpień 2017
 8. Tralalala

  Tralalala Guest

  BTC-e chce powrócić i zwrócić 55% (resztę zajebało FBI) środków użytkownikom a 45% w formie tokenu który będą spłacać (rozwiązanie jakiego użył bitfinex).
  https://themerkle.com/fincen-files-...btc-e-company-only-controls-55-of-user-funds/

  Bitcoin ustanowił kolejne ATH (all time high) - 4400$ @bitstamp.

  Nieustannie atakowany przez różnego rodzaju agentów Blockstream znowu zaskakuje swoją pracą.

  The Blockstream Satellite network is designed to broadcast the bitcoin blockchain to the entire planet. The satellite network provides an opportunity for nearly 4 billion people without internet access to utilize bitcoin while simultaneously ensuring bitcoin use is not interrupted due to network interruption.


  Utilizing the latest open source Software Defined Radio (SDR) technologies, the Blockstream Satellite network offers a breakthrough in the cost effectiveness of satellite communications. Instead of spending thousands of dollars on specialized satellite equipment, the entire cost of all equipment needed to connect your computer to the Blockstream Satellite network is only about $100 USD.


  Covering the entire planet is no small task. As such, the coverage of this network is being deployed in 3 phases.
  https://blockstream.com/satellite/blockstream-satellite/


  SegWit przeszedł przez fazę lock-in i teraz jest w okresie aktywacji (do ~22.08).
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 15 Sierpień 2017
 9. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 579
  Chiński rząd zakazał używania wszelkich kryptowalut, "żetonów", w tym bitcoina. Nie ma być konkurencji i dysrupcji w "czystym systemie państwowym".
  W wywiadzie też o wydobywaniu bitcoinów(można kupić w Bitclubie maszynę "kopiącą bitcoiny" i dostawać regularnie cześć z wydobytych na nich bitcoinów), nowych technologiach energetycznych i wiele innych ciekawych informacji, prognoz i trendów. Polecam.
   
  lernakow, FatBantha i ultimate lubią to.
 10. Tralalala

  Tralalala Guest

  Chiński rząd nie zakazał używania bitcoina tylko wydał oświadczenie w sprawie ICO.

  BitClub to cloudmining, o ile takie biznesy nie muszą być oszustwem to w większości przypadków oszustwem są.
  Filmiku oglądać mi się nie chciało.
   
  pampalini lubi to.
 11. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  688
  Polubienia:
  1 579
  Zabronili finansowania i emitowania nowych startupów kryptowalutowych oraz obrotu kryptowalut. Jeśli napotkasz kogoś obracającego kryptowalutą, to masz to zgłosić władzom. Nie możesz wymienić fiat na krypti i krypto na fiat. Czy to nie jest równoznaczne z zakazem używania Bitcoina i innych kryptowalut? Mi to wygląda jak zakaz obracania dolarem w komunie. Być może nie rozumiem do końca terminu ICO. Czy Bitcoin się do niego zalicza, czy chodzi o nowe krypto?

  https://bithub.pl/ico/chiny-delegalizuja-ico/
  https://cryptonews.pl/chiny-potwierdzaja-zakaz-ico/

  Co do Bitclub to nie wydaje mi się, żeby to było oszustwo, ale nie znam dobrze tego kolesia, z którym gada Jeff, więc nie wiem. Czasami wygląda jak crack diller, który by chciał każdemu wcisnąć nowy towar. Ale też rozmiem ekscytację, bo biznes jest dobry, przyszłościowy i otwiera wiele możliwości. Kiedy jednak próbowałem wejść na ich stronę i zobaczyć jak wygląda kupno u nich maszyny kopiącej(którą mogą Ci przysłać do domu), to nie mogłem sie zarejestrować, strona się nie otwierała.
   
  Ostatnia edycja: 6 Wrzesień 2017
 12. pampalini

  pampalini krzewiciel słuszności, Rousseaufob Członek Załogi

  Posty:
  3 575
  Polubienia:
  6 199
  Przede wszystkim wygląda to jak piramida finansowa. A gość jest kompletnie niewiarygodny, nawet Berwick wydaje się momentami przytłoczony jego tanią ekscytacją i technikami sprzedażowymi.
   
 13. Tralalala

  Tralalala Guest

  The initial fall of both bitcoin and ethereum on Monday was triggered by a crackdown on so-called initial coin offerings in Asia. ICOs are where startups raise money by issuing new digital currencies or tokens that can be traded online.


  China announced a ban on ICOs on Monday, declaring them illegal, and South Korea pledged to "strengthen levels of punishment" for those looking to raise money through ICOs. The two countries followed the US, which ruled in July that ICOs must adhere to strict securities laws.

  http://www.businessinsider.com/bitcoin-ethereum-price-fall-china-ico-crackdown-2017-9?IR=T
  Jakiś pierwszy lepszy artykuł.

  A tu masz ICO http://www.investopedia.com/terms/i/initial-coin-offering-ico.asp
   
 14. chaplean

  chaplean Well-Known Member

  Posty:
  182
  Polubienia:
  411
 15. Hanki

  Hanki Secessionist

  Posty:
  1 244
  Polubienia:
  3 444
 16. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 602
  Polubienia:
  7 118
  Czytam sobie ostatnio o kryptowalutach. Czy myślicie, że za kilka kilkanaście lat własny portfel bitcoinowy będzie takim przystępnym dla każdego rajem podatkowym jakim obecnie dla bogatych są małe wyspy na Karaibach?

  Obecnie jesteśmy na etapie zdecentralizowanych kryptowalut i scentralizowanych punktów wymiany tych kryptowalut. Tyle, że rządy mogą te giełdy pozamykać i zamykają np. w Chinach. Zdecentralizowanych giełd nie są w stanie, bo nie ma jednego miejsca-serwera, gdzie się ta giełda znajduje.

  http://www.zerohedge.com/news/2017-09-25/are-crypto-exchanges-about-become-decentralized
   
 17. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  908
  Polubienia:
  1 933
  kompowiec lubi to.
 18. Tralalala

  Tralalala Guest

  Bitcoin przekroczył 10000$ za monetę.
   
  Pestek, NoahWatson i GAZDA lubią to.
 19. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 321
  Polubienia:
  3 862
  Pomysł Związku Banków Polskich jest trywialny: finansiści chcieliby formalnego zakazu kupowania cyfrowych walut, który byłby egzekwowany przez banki – poprzez blokowanie przelewów na konta giełd, na których handluje się kryptowalutami.
  Propozycja pojawiła się na jednym z ostatnich posiedzeń Komisji Finansów Publicznych, poświęconej technologii blockchain. Podczas dyskusji szef ZBP, prezes Krzysztof Pietraszkiewicz, argumentował, że skoro Komisja Nadzoru Finansowego i Narodowy Bank Polski od pewnego czasu ostrzegają przed kryptowalutami, to powinny się też zastanowić nad wprowadzeniem regulacji zakazujących takich inwestycji.
  Dynamika procesów zachodzących na rynku kryptowalut jest tak ogromna, że niemożliwe, by nie dochodziło na nim do gwałtownych korekt – przestrzegał. – Ostrzeżenia przed inwestycjami na tym rynku, formułowane przez nadzór, są więc uzasadnione – podkreślał, sugerując wprowadzenie zakazu. Jego zdaniem, wydarzenia na rynkach kryptowalutowych są zagrożeniem dla idących już pewnie w miliony oszczędności Polaków, które mogą wylądować – albo już wylądowały – na kryptowalutowych giełdach.

  Według portalu cashless.pl koncepcje na to, jak miałby konkretnie wyglądać taki zakaz i jak byłby egzekwowany – już krążą. Zakładają m.in. przygotowanie rekomendacji dla banków, zgodnie z którymi miałyby one blokować przelewy na konta giełd kryptowalutowych oraz innych firm, pomagających inwestować w kryptowaluty.
   
  inho, tolep i Alu lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.