1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Bitcoin

Dyskusja w 'Nierząd' zaczęta przez Trigger Happy, 21 Czerwiec 2013.

 1. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  800
  Otrzymane Polubienia:
  1 476
  No to mnie on może pocałować w trąbkę, ja już gros swojego hajsu zainwestowałem w kryptowaluty. :D

  No pewnie, zakażmy też samochodów - przecież tylu ludzi ginie co roku na drogach! Chuj tych komuchów obchodzi, co robię ze swoimi pieniędzmi.
   
 2. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  8 258
  Otrzymane Polubienia:
  9 453
  nie wiem jak oni to chcą egzekwować, jak sie nie da bezpośrednio przelać na konto giełdy, to można przesłać komukolwiek za granicą, coby ten był pośrednikiem, chociaż giełdy pewnie nie ogarną nawet tych oficjalnych kont przy tej ilości
  musieliby globalnie wprowadzić takie ograniczenia
   
 3. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 233
  Otrzymane Polubienia:
  3 040
  A paypalem można albo czyms takim? (nigdy nie kupowałem BTC temu pytam)
   
 4. Tralalala

  Tralalala Well-Known Member

  Posty:
  1 671
  Otrzymane Polubienia:
  1 977
  Aby rozwiązywać problemy z bankami funkcjonuje coś takiego jak tether https://tether.to/ W Polsce problemy z bankami trwają od jakiegoś czasu, głównie polegały na wypowiadaniu umów przez banki.
   
 5. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  571
  Otrzymane Polubienia:
  1 037


  Sprytne posunięcie. Ludzie będą uciekać z przedrukowanego dolara w Bitcoina, a ruscy wykorzystają sytuację i zalegalizują go u siebie. Inwestycje pójdą do Rosji.
   
  inho and FatBantha like this.
 6. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 505
  Otrzymane Polubienia:
  10 256
  Nie, z minimum dwóch powodów

  1. Jakie inwestycje LOL
  2. Titow nie zostanie prezydentem

  A poza tym
  3. Nie ma z punktu widzenia rządu żadnej przewagi kryptowalut nad rządowymi fiatami, a są tylko straty
  4. Już widze płacenie za paliwo. "Może pan jechac gdy przyjdą dwa potwierdzenia" czyli za 2 godziny :D
   
  GAZDA likes this.
 7. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  571
  Otrzymane Polubienia:
  1 037
  Z twoich punktów mogę przyjąć, że jedynie 2 może mieć rację bytu. Ale tego nie wiem, bo nie interesuję się na tyle wyborami w Rosji.

  1. Takie, że jest to nowa technologia i bitcoin zbiera coraz więcej w swojej puli, a gdzieś to pójdzie. Ludzie którzy ogarniają bitcoin ogarniają inne nowe technologie i w związku z tym tam gdzie będzie jak najmniej ograniczany obrót bitcoinami będą szły inwestycje, płatności i innowacje.(i to może się im bardziej opłacić, niż drukowanie rubla).

  3. Rosja może chcieć w ten sposób wydymać USA, jak napisałem w poprzednim poście.
  4. Mówisz o Bitcoinie, według niektórych prawdziwym bitcoinem zostanie bitcoin cash, gdzie transakcje są szbkie i tanie. Bitcoin jest zbyt wolny, aby transakcje na stacji stały się rzeczwistością, ale może dalej służyć jako coś w stylu lokaty kapitału. Do transakcji codziennych możesz używać BTC lub innych kryptowalut.

  PS. i właśnie ten drugi może sprawić, że nic z tego nie będzie. Dlatego inwestycje pójdą do Szwajcarii, czyli zostanie po staremu.
   
  Last edited: 7 Grudzień 2017
 8. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 734
  Otrzymane Polubienia:
  13 230
  Bitcoin za 15000 dolarów. To już dawno przestało być zwykłym szaleństwem
  07.12.2017 15:58
  Dla Bitcoina nie ma już żadnych granic, kryptowaluta przekracza właśnie psychologiczną granicę 15 tysięcy dolarów. Jednocześnie w ostatnich dniach kryptowaluta przestała mieć jakiekolwiek sensowne zastosowanie jako system płatności – przy takich cenach prowizje za transfery stały się absurdalnie wysokie. Pierwszy zareagował Steam, który oficjalnie zaprzestał przyjmowania płatności w bitcoinach, zarazem nie oferując obsługi żadnych innych kryptowalut.
  [​IMG]
  [​IMG]


  Trudno nazwać to bańką, to raczej przypomina zdziczały instrument finansowy rodem z powieści Accelerando Charlesa Strossa. W ciągu jednej doby wartość Bitcoina wzrosła o 16%, podnosząc swoją kapitalizację do poziomu 260 miliardów dolarów. Oznacza to, że w ciągu jednego tygodnia wszystkie bitcoiny zyskały na wartości 92 miliardy dolarów. Jednocześnie wartość całego rynku kryptowalut wzrosła do poziomu 405 mld dolarów. Obrazowe, choć niezbyt sensowne porównanie – kryptowaluty są obecnie warte więcej niż PKB takich państw jak Czechy, Ukraina czy Norwegia.

  Inwestorzy, najwyraźniej potężni gracze zarządzający ogromnymi funduszami kapitałowymi, kupują głównie bitcoiny, bo je przede wszystkim znają. Inne kluczowe kryptowaluty, na czele z Ethereum, choć w praktyce o wiele bardziej użyteczne, w swojej rynkowej wartości odczuwalnie wobec Bitcoina straciły. Kiedy nastąpi krach i po raz kolejny kurs pierwszej kryptowaluty poleci w dół? Nikt nie potrafi tego przewidzieć – zapowiadano kolejne krachy przy tysiącu, trzech tysiącach, pięciu tysiącach, dziesięciu tysiącach… inwestorzy sterowani lękiem i chciwością grają przede wszystkim na drobnych spadkach, budując z nich ogromne zyski.

  Ta sytuacja doprowadziła do zniknięcia praktycznego pożytku z Bitcoina – kryptowaluta stała się magazynem wartości. Płacić równowartość kilkadziesięciu dolarów za przejście przelewu przestało mieć jakikolwiek sens. Z tego też powodu Steam ogłosił zaprzestanie obsługi płatności w bitcoinach, przynajmniej do czasu, gdy kurs się ustabilizuje. Szkoda, że nie zdecydowano się na obsługę Bitcoin Cash – forka kryptowaluty, powstałego 1 sierpnia tego roku, który znacznie lepiej nadaje się do mikropłatności.

  Nie tylko Bitcoin przechodzi w ostatnich dniach szalone dni. Ethereum może kursem nie oszałamia, ale jak wspomnieliśmy, jest potencjalnie znacznie bardziej użyteczne. Pokazała to niesamowita gra CryptoKitties, w której kolekcjonujemy i hodujemy wirtualne koty, z całym systemem wirtualnej genetyki do tego, oraz platformą handlową, gdzie koty można kupować i sprzedawać.

  [​IMG]
  [​IMG]


  Ceny są oszałamiające – za Kota nr #18 zapłacono ostatnio 253 ethery, równowartość niemal 110 tys. dolarów. Wszystkie koty żyją oczywiście w blockchainie Ethereum, cała zabawa jest więc zdecentralizowana, nie ma żadnego sterującego nią podmiotu. To co powstało jako demonstracja możliwości smartkontraktów, opanowało sieć, obecnie około 17% ruchu w Ethereum idzie właśnie na handel kotami.

  No i dups. Teraz można sobie pokontemplować prawo Kopernika-Greshama w całej jego okazałości. Tezauryzacja po byku. Szkoda tylko, że to wykańcza BitCoina jako walutę.

  @Tralalala, widzisz na horyzoncie jakąś nadzieję na odwrócenie tego trendu, czy BitCoin w zalewie fiducjarnego szmelcu jest skazany na pełnienie tego rodzaju roli - relikwii, którą się trzyma i niczego za nią nie nabywa?

  A może jest to główny powód, dla którego żadna kryptowaluta w dłuższym terminie nie ma sensu w dzisiejszych reliach?
   
  aluzci, Pestek and GAZDA like this.
 9. Brehon

  Brehon Well-Known Member

  Posty:
  522
  Otrzymane Polubienia:
  1 176
  15k to już historia, teraz to już ponad 18k, i zbliża się do 19 :) na GDAX na przykład
   
 10. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 233
  Otrzymane Polubienia:
  3 040
  @tolep Japonia oficjalnie uznała BTC i choć nie nazywa go walutą od marca tego roku transakcje w BTC mają tę samą moc prawną. A powód jest jeden - licencje dla giełd i możliwość jawnego nabycia towaru za BTC oznacza w dużym stopniu wyciągnięcie go z szarej strefy i opodatkowanie..
   
 11. GAZDA

  GAZDA EL GAZDA

  Posty:
  8 258
  Otrzymane Polubienia:
  9 453
  czy z innymi kryptowalutami też tak sie dzieje? troche trudno z zawarciem transakcji handlowych jak kurs sie tak szybko zmienia, czym da sie taroz normalnie płacić?
   
 12. Antoni Wiech

  Antoni Wiech paranacjonalista Obsługa Forum

  Posty:
  3 623
  Otrzymane Polubienia:
  4 546
  Piecze dupka rządowców coraz bardziej, aczkolwiek zarzekają się, że będą tylko ostrzegać. Teraz tylko czekać na jakiegoś oszołoma z prawej czy lewej strony politycznej co będzie forsował jakiś zakaz: w imie obrony Polaków, biednych, kosmitów.. itp.


  "Nie zainwestowałbym w bitcoina. I innym też odradzam". Marek Chrzanowski, przewodniczący KNF w money.pl o kryptowalutach

  https://www.money.pl/impact17/kryptowaluty-inwestycje-w-bitcoin-naciagacze,84,0,2392916.html
   
  tomky and FatBantha like this.
 13. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 505
  Otrzymane Polubienia:
  10 256
  o ile mi wiadpmo, kupowanie eurogąbek na naszej klasie zawsze było legalne, używanie ich też.
   
  mikioli likes this.
 14. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 505
  Otrzymane Polubienia:
  10 256
  Mocno mnie bawią te różne ceny na różnych giełdach. Ironia polega na tym, że jest to towar czysto elektroniczny, a arbitraż nie działa efektywnie. Coś jakby w Londynie kurs USD/CHF wynosił 1.10 a w Paryżu 1.15
   
  Eli-minator likes this.
 15. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 197
  Otrzymane Polubienia:
  3 119
  Też nad tym rozmyślałem, ale jest proste rozwiązanie tego paradoksu. Giełdy BTC działają na zasadzie powierzenia środków centralnemu systemowi giełdy i obracaniu formą "kwitu dłużnego" wewnątrz systemu. Podsumowując użytkownicy giełd nie mają BTC tylko "weksel" na BTC, a wyceny weksli są wypadkową zaufania do poszczególnych giełd. BTW zastanawiam się ile giełd nie jest tak naprawdę wypłacalnych, ponieważ w sumie można założyć, że "przedsiębiorczy" właściciele giełd mogą używać prawdziwych BTC klientów do spekulacji na innych giełdach. W sumie takie duże różnice już by pokazywały, że giełdy są niewypłacalne i są problemy z rozliczeniami, bo w normalnym systemie tak jak zauważasz, doszło by do wypłacania BTC z giełd tańszych i realizowania zysków na droższych.

  Ps. Oczywiście wróżę z fusów, żadnych analiz nie przeprowadzałem.
   
  Eli-minator likes this.
 16. MaxStirner

  MaxStirner Well-Known Member

  Posty:
  2 233
  Otrzymane Polubienia:
  3 040
 17. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 505
  Otrzymane Polubienia:
  10 256
  Dobra. Powiedzmy że mam 1 BTC i chcę w tym momencie przesłać go Tobie. Ma to trwać nie więcej niż 60 sekund (3 potwierdzenia)

  Ile powinienem zapłacić sieci za to zlecenie?
   
 18. Pestek

  Pestek Well-Known Member

  Posty:
  571
  Otrzymane Polubienia:
  1 037
  W praktyce zapłaciłbyś pewnie kilkaset złotych.
  Można też zadać sobie pytanie, ile za taki natychmiastowy przelew 60 tys. zł zapłaciłbyś w banku. Pomiędzy tym samym bankiem pewnie nic. Za granice już mega dużo. W bitcoinie granice się nie liczą i nikomu się spowiadać nie musisz. Kasa Ci nie zniknie i nikt Ci jej nie przejmie. Jak to powiedział znany laureat nagrod nobla Obama "To jak mieć szwajcarskie konto w telefonie". Jakość kosztuje. W tym momencie Bitcoin przestaje być przydatny do codziennych transakcji, ale jako bezpieczna lokata jak najbardziej, przez jasne zasady i brak ingerencji rządów.
   
 19. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 654
  Otrzymane Polubienia:
  5 244
  Koleś w 2013 r wyrzucił HD z portfelem 7500 bitcoinów. Teraz są warte ponad 100 mln$.
  Planuje przekopać miejscowe wysypisko śmieci. Myślę że za obiecany udział, znalazłoby się kilkuset ludzi do przetrząśnięcia góry śmieci.

  [​IMG]
  http://www.zerohedge.com/news/2017-...as-over-100-million-reasons-dig-landfill-site
  p.s. Swoją drogą przekroczyliśmy kolejny prób cywilizacji - przekopujemy górę śmieci w poszukiwaniu cyfrowych śladów...
   
  Last edited: 8 Grudzień 2017
  luke27, inho, tomky and 4 others like this.
 20. aluzci

  aluzci Well-Known Member

  Posty:
  3 789
  Otrzymane Polubienia:
  6 217
  W momencie wyrzucenia dysk był wart ponad 750 tys USD, czemu go wyrzucal?
   
  Last edited: 8 Grudzień 2017
  tosiabunio and tolep like this.

Udostępnij Tą Stronę