Andrzej poczytalny i skazany

M

MichalD

Guest
Ciekawi mnie, jaka jest recydywa po takich więzieniach. Osoby, które tworzyły ten system raczej nie są skończonymi idiotami. Może w Norwegii ma to sens.

W Polsce nie miałoby, bo za dużo jest ludzi, którzy na serio myśleliby w tym stylu co @Father trucker.

Z drugiej strony, amerykański system penitencjarny, jest przykładem wysokiej nieskuteczności i raczej zwiększa prawdopodobieństwo recydywy. Zamykanie ludzi w fatalnych warunkach za byle co i na długi czas, też nie jest dobrą drogą.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Gazecie Wyborczej analityczna dioda antyfaszystowska się chyba przepaliła. Wg nich wyciągnięcie ręki z zaciśniętą pięścią to "gest faszystowski": [link]

 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Niezły system prawny; określono maksymalną długość kary, a jednocześnie jest możliwość jej przedłużania w nieskończoność. Jakoś tak mi się to kojarzy z systemem opisanym przez Sołżenicyna.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Niezły system prawny; określono maksymalną długość kary, a jednocześnie jest możliwość jej przedłużania w nieskończoność. Jakoś tak mi się to kojarzy z systemem opisanym przez Sołżenicyna.

Nie kpij! Jest to system wysoce humanitarny. Najważniejszy w końcu jest człowiek! A dokładniej - kurator.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Najważniejszy jest człowiek statystyczny - homo europaeicus, co to razem z psem ma przeciętnie 3 nogi :)
 
M

MichalD

Guest
Jak cię skażą na 20 lat, wyjdziesz po 20 latach. Tylko 21 lat może być przedłużane. Porównaj to z dożywociem w PL. ;)
 
S

stormtrooper

Guest
Jak cię skażą na 20 lat, wyjdziesz po 20 latach. Tylko 21 lat może być przedłużane. Porównaj to z dożywociem w PL. ;)

Jesteś pewien czy na pewno tak jest?
Ten system u nich tak wygląda, bo u jego podstawy leży założenie, że najwyższym celem kary jest resocjalizacja. Tak więc jeśli popełnisz ciężkie przestępstwo i po odbyciu kary nie zostaniesz zresocjalizowany i stwarzasz dalej zagrożenie to kara jest przedłużana, aby te cele osiągnąć. Zatem nie ma znaczenia jej wymiar podstawowy, ale to czym ona się zakończy.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Osobiście obstawiam, że Andrzej się "zresocjalizuje" i wyjdzie po 10 latach

A ja obstawiam, że gdzieś w 2014 zabije 5 strażników i za karę odetną mu internet na rok.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Nie odetną mu, bo mu go nie przyznali. Dopiero jak zabije tych 5 strażników, to mu go podłączą.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
8330601364827a9372202b751dd41126.jpeg

kurde, coraz więcej Polaków kombinuje jak ja :)
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Wczoraj na onecie mignął mi news, że z paki wylazła żonka tego pedryla z Belgii, Dutroux czy jak ten odpad ludzki się nazywa - ten co to do spółki z żoną 2 dziewczynki rżnął i zakopał żywcem, a 2 rżnął i zagłodził. Przesiedziała 16 lat z 30 wiec w sumie może Breivik w połowie przyszłego dziesięciolecia będzie znów w akcji. Takie rzeczy, kurwa, to tylko w Europie :)
 

Norden

Well-Known Member
723
900
"Wiele mediów przedstawia to jako masakre "niewinnych dzieci". Inne bliższe prawdy twierdzą, że uczestnicy obozu Utoya byli zwykłymi członkami Partii Socjaldemokratycznej. Jednak żadne media nie podały przyczyn ideologicznych ataków o podłożu politycznym - w rezultacie większość faktów nie jest znana ludziom, nawet dla nacjonalistów w Europie. Obozowisko na Utoya Partii Pracy od wielu lat było elitarnym obozem treningowym dla przyszłych przywódców politycznych na szczeblach powiatowych jak i państwowych. Prawie 70% z 560 osób znajdujących się na obozie zajmowało kierownicze stanowiska w młodzieżówce Partii Pracy (zrzeszającej osoby poniżej 30 roku życia).
To nie były przypadkowe osoby ogólnie zainteresowane polityką, ale członkowie niewielkiej elity działaczy politycznych, którzy są przywódcami ruchu młodzieżowego Partii Pracy, który liczy ok. 14 tys. osób."
-A. Breivik (źródło: https://sites.google.com/site/breivikreport/letters/anders-breivik-letter-12-07-02-to-angus )
 
Do góry Bottom