1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Andrzej poczytalny i skazany

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez kawador, 24 Sierpień 2012.

1. kawador

kawador Merchant of Death Członek Załogi

Polubienia:
    19 800
    Anders Breivik został uznany za poczytalnego i skazany na 21 lat więzienia. Sąd uznał, że Breivik jest winny zamachów w Oslo i na wyspie Utoya, w których zginęło 77 osób. Zamachowiec skazany został na maksymalną karę. [link]

2. tosiabunio

tosiabunio Grand Master Architect Członek Załogi

Polubienia:
    12 865
  3. MichalD

MichalD Member

Polubienia:
    21
    Kara jak najbardziej zasłużona. Dobrze, że nie trafił do psychiatryka, bo to oznaczałoby że każdy kontestator działań lewicy może być uznany za potencjalnego psychopatę.

P.S.

4. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 600
    No i okej, nie udało się komuchom wsadzić go do psychuszki. Teraz ktoś z rodziny ofiar powinien go odjebać i wszystko byłoby jak Bóg przykazał.

5. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    19 131
    W Nowegii nie ma Boga, jest marksizm, więc nikt go nie będzie odjebywał. Po wyjściu z pierdla powinien powtórzyć kurację, trollując socjaldemokratyczny wymiar sprawiedliwości.

6. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 600
    Bóg, prawo naturalne, zdrowy rozsądek i przezorność , czy cokolwiek innego - skutek wciąż powinien być ten sam - odjebka :)

Aż mi się Konstytucja naszego kochanego Ubekistanu przypomniała:

"zarówno wierzący w Boga
    będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
    jak i nie podzielający tej wiary,
    a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł"

:)

7. kawador

Polubienia:
    19 800
    Przypomniał mi się dowcip:

- Wiecie, czemu 77 socdemokratów już nigdy nie podniesie podatków?
    - Bo nie żyją.

8. Gie

Gie Libnetarianin

Polubienia:
    413
    http://wiadomosci.onet.pl/raporty/z...na-twarzy-zamachowca,1,5226461,wiadomosc.html

Brak neta pewnie boli, ale i tak żyje jak panisko.
    Z innej beczki - dowiedziałem się dzisiaj z radia, że Andrzej prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z więzienia, bo oprócz przesiedzenia tych 21 lat będzie musiał stanąć przed komisją, która zdecyduje czy zasługuje na powrót na łono społeczeństwa, czy nie. Moje pytanie do znających się na prawie - czy to jest powszechna procedura w przypadkach ciężkich zbrodni, czy to raczej norweski ewenement?

9. Hikikomori

Hikikomori 少し変態

Polubienia:
    287
    Nie chcę psuć dowcipu, ale to było 69. socjaldemokratów i 8 przypadkowych osób w Oslo.

stormtrooper lubi to.
  10. MichalD

MichalD Member

Polubienia:
    21
    Bez urazy, ale domaganie się KŚ dla człowieka, który zrobił to czego domaga się dla socjaldemokratów i lewicy niemała część ludzi na tym forum, jest poważną niekonsekwencją. W myśl podejścia głoszonego przez użytkowników, Breivik był przecież wykonawcą kary która brzmi "od...ć wraz z potomstwem".
    Kto wie, czy w ramach postępu i powracania na łono społeczeństwa, nie będzie mógł czasem potweetować.

pampalini lubi to.
  11. friter

friter Active Member

Polubienia:
    46
    To nie jest na poważnie. Odjebka dotyczyć ma ewentualnie grubych ryb, ale bez potomstwa

12. stormtrooper

stormtrooper Guest

W Polsce tego nie ma, jest w systemach skandynawskich i na pewno jeszcze w Niemczech, nie wiem czy gdzieś jeszcze. Przed nową kodyfikacją z 97 był pomysł żeby u nas to wprowadzić, ale stwierdzono, że "skoro skazujemy kogoś na 25 lat, to siedzi 25 lat maksymalnie, a nie więcej; jak chcemy kogoś odseparować to jest dożywocie."

Gie lubi to.
  13. Cyberius

Cyberius cybertarianin, technohumanista

Polubienia:
    34
    69? -to co oni tam robili.Przecież tam były 12 letnie dziewczynki!

14. simek

simek Well-Known Member

Polubienia:
    1 943
    Popatrzyłem sobie na te zdjęcia i... WOW. W Norwegii mówienie, że warto pójść do więzienia, żeby sobie spokojnie i darmo żyć nabiera konkretnego sensu. Gdybym tam mieszkał to próbowałbym ruchać fiskusa na każdym kroku, bo w razie wpadki mam paroletnie wczasy w miejscu gdzie można zupełnie odciąć się od świata - grać sobie w piłkę, czytać książki, gotować, ciekawe czy ogródek by mi pozwolili uprawiać, cobym się zrelakso... znaczy zresocjalizował.

15. kawador

Polubienia:
    19 800
    oj tam, oj tam ;)

16. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 363
    Zaraz, zaraz. Podobno ma dostęp do netu. Może by ktoś przeprowadził z nim wywiad?
    Kel'Thuz byłby najlepszy ;)

17. Hikikomori

Hikikomori 少し変態

Polubienia:
    287
    http://norway-v-breivik.blogspot.com/

Blog dokumentujący sprawę Breivika, nie wczytywałem się (tl;dr), ale zdaje mi się, że opowiadają się raczej po stronie oskarżonego. Aż dziw, że nie został zdjęty przez cenzurę.

Mam nadzieję, że się przyda.

A ode mnie: Breivik chuj, ale już się kiedyś na ten temat rozpisywałem.

18. kawador

Polubienia:
    19 800
    Wiecie, że Andrzej przeprosił?

Za to, że nie zabił więcej osób. [link]

Potem ponoć oświadczył, że złożenie apelacji "legitymizowałoby" sąd, którego on nie uznaje.

Z tego tekstu wynika też, że Breivik będzie mógł korzystać z laptopa, który nie będzie jednak podłączony do internetu (tak przynajmniej było do tej pory, gdy przebywał w areszcie).

19. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 363
    No to mu się przemyci komórkę. Pewnie są w norweskich więzieniach nasi ziomale, ;)

20. father Tucker

father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

Polubienia:
    5 588
    Jest i to co niemiara. :) Kiedyś czytałem wywiad z Vargiem Vickernesem, tóry mówił, że poza nim w więzieniu siedziało tylko kilku rodowitych Norwegów. W ogóle z białych to byli sami Niemcy, Jugosłowianie i Polacy, a ponad połowę "pensjonariuszy" stanowili kolorowi

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.