Alkohol jakie trunki lubicie

osman

Well-Known Member
380
2 300
polska czysta wódka jest najlepsze na świecie. ja lubię żołądkowa gorzka, a z koniaków to stary koniak pliska.piwo też lubię, ale nie całymi skrzynkami tylko jak mi się chce pic to jedno najwyżej dwa i żywca lubię.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Sąsiadka była na Cyprze i przywiozła mi Ouzo Xenia od N.G.Callicounis. Anyżówka. Ta plastikowa flaszka pomogła mi przetrwać ostatnie upały. Piłem sobie zmrożoną od czasu do czasu po pół kielonka. Polecam.
i2.jpg

To ta pierwsza od lewej.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
polska czysta wódka jest najlepsze na świecie. ja lubię żołądkowa gorzka
Wcale nie pijesz tego, co deklarujesz, że lubisz, bo Żołądkowa Gorzka w obecnej formie:
-nie jest wódką (ma raptem 36% alko)
-nie jest czysta (tylko Żołądkowa Gorzka De Luxe jest)
-nie jest polska (właścicielem marki jest Stock Spirits z siedzibą w Anglii), ale przynajmniej produkowana w Polsce.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
A może wśród abstynentów jest wiele osób, które mają kłopoty ze zdrowiem?
Wśród alkoholików jest więcej osób, które mają kłopoty ze zdrowiem.
piwo też lubię, ale nie całymi skrzynkami tylko jak mi się chce pic to jedno najwyżej dwa i żywca lubię.
Piwo to wysoko oceniany lek na problemy z kamieniami nerkowymi. Natomiast wsadź se w dupę tyrady o "lubieniu" piwa, bo nie ma tam nic do "lubienia". Tzn. jest, bo człowiek może wszystko "polubić".
 

osman

Well-Known Member
380
2 300
"Natomiast wsadź se w dupę tyrady o "lubieniu" piwa,"
nic nie bede sobie wsadzał bo homosiem nie jestem, jak lubisz to sobie wsadzaj.

"Wcale nie pijesz tego, co deklarujesz, nie jest czysta"


nie wiesz co piszesz, całe życie piję zołądkową czysta a teraz jeszcze nowa jest z pieprzem bardzo dobra.

cdl-packshot-500ml.jpg
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Przyznam szczerze, że po wieeeeelu latach znów wróciła mi faza na piwo. To pewnie zły wpływ Tolepa.

Piwo jest moim zdaniem zajebistym trunkiem nie tylko ze względu na smak i właściwości, ale również mnogość stylów i ciekawą historię, tak dawniejszą, jak i współczesną. Przez wiele lat w Polsce pokutował jeden podstawowy i chujowy styl international lager (a.k.a. jasne pełne), ale w ostatnich latach i tutaj dotarła piwna rewolucja, w wyniku której na rynku pojawiła się oferta dla miłośników innych smaków i smaków w ogóle, ponieważ jasne pełne zawsze było robione w ten sposób by było jak najbardziej nijakie, dzięki czemu miało być akceptowalne przez jak największą grupę odbiorców. Udało się również pojawiającym się jak grzyby po deszczu browarom kraftowym i regionalnym skruszyć monopol wielkich korporacji. Obiło mi się o uszy, że największy producent sikaczy - Kompania Piwowarska, traci co roku 1% udziału w rynku, co dla firmy jest katastrofą. Nie ukrywam, że strasznie mnie to cieszy, bo KP zawsze uznawałem za największego raka dręczącego ten rynek.

Postanowiłem też reaktywować mój mały, domowy browarek :) Ostatnią warkę zrobiłem chyba w 2002 lub w 2003 r. i przyznam szczerze, że rozpiera mnie duma, że miałem okazję być w awangardzie ruchu, który już wstrząsnął rynkiem, a mam nadzieję w przyszłości jeszcze mocniej zaora korporacyjny syf. Były to mroczne czasy, gdy w sieci nie dawało się praktycznie kupić surowców, allegro świeciło pustkami, dopiero powstawały pierwsze fora amatorów dobrego, złocistego (i nie tylko :) ) trunku (pierwszy był chyba browar.biz), a ja znów przegrałem życie, nie wchodząc w dystrybucję czegoś, czego rynek tak potrzebował.

Będę zdawał relacje z procesu warzenia, a wszystkich zachęcam do spróbowania lepszego piwa. Przyznam szczerze, że w głowie się kręci jak patrze ile różnych typów piwka jest teraz dostępnych w sklepach.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 693
Natomiast wsadź se w dupę tyrady o "lubieniu" piwa, bo nie ma tam nic do "lubienia". Tzn. jest, bo człowiek może wszystko "polubić".
W Polsce niewielu pije piwo dla smaku, bo przemysłówki smaku nie mają.
Pijemy żeby pić, a do tego w zasadzie wszystko pasuje
Natomiast jak pisze Ciek, jak sie człowiek troche porozglada może znaleźć ciekawe rzeczy.

Co do tych nerek i kamieni, ciekawe czy to fakt, czy legenda miejska.
 
U

ultimate

Guest
Szpinak.Pomaga zwalczać objawy kaca.

BBlu4xl.img

Dobrze też po ciężkiej nocy spróbować korniszonów.
BBltWbf.img
 
Do góry Bottom