Zbiorowa psychoza związana z umowami międzynarodowymi o liberalizacji handlu (TTIP, CETA itp.)

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
redukcja ceł ino na produkty z kanady, a one nie słyną z tego ze są jakieś super tanie czy super dobre, w każdym bądź razie ja nie znam takich
nei wiem czy domaganie sie od kanady stowrzenia nowych urzędów do regulacji różnych jest uproszczeniem przepisów
produkty z kanady są przecie dopuszczone ale zmodyfikowane sie importuje z ameryki południowej bo są tańsze, sądy arbitrażowe są przecie i teroz na pewno w anglii na pewno w niemczech
umowa wprowadza wiele nowych regulacji no i ten ip faszyzm
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
CvYI7akXgAEBwHI.png
 

Hanki

Secessionist
1 525
5 088
Walonia to jednak mentalna Francja: skupisko etatyzmu, interwencjonizmu, protekcjonizmu, neoluddyzmu i przeciwników wolnego rynku i wolności jednostki.

Mamy kolejny dowód na to, że Belgia jest sztucznym tworem i powinna zostać przeprowadzona secesja i podział na Walonię, Flandrię i Brukselę.
 
OP
OP
Ciek

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
W internetach czytałem, że parlament Walonii sformułował jakieś swoje stanowisko czemu odrzucają CETA, ale nie jestem w stanie tego znaleźć. Gdyby ktoś miał większy talent do szukania to bardzo chętnie bym sobie poczytał, bo coś czuję, że będzie można tam znaleźć różne fajne kwiatki :)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
pepiki se wynegocjowały to z wizami, niemcy mają problem z ochroną danych osobistych
co do walonii, to oczywiscie chodzi o obawy ochrony przyrody standartó konsumenckich i innym gadek typowych dla etatystów a odrzucili konkretnie bo nie bedzie im unia stawiac jakiegoś ultimatum, oni pod presją nie bedom rozważać tego w ogóle...
poza walonią też bruksela i frankofoniczny region nie dał zielonego światła dla cety...
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
29-10-2016 01:48:00

Nie chceta CETA?
Nie potrafię zrozumieć, co ludziom przeszkadza, że będą mogli w Warszawie kupić taniej syrop klonowy – a Polak w Toronto będzie mógł taniej kupić polska szynkę? Oczywiście: nie tylko syrop i nie tylko Polak w Toronto. A firmy handlujące też na tym zarobią – i bardzo dobrze.

Ja mam do twórców CETA ogromną pretensję – że tę umowę nieco pokancerowali rozmaitymi wyjątkami. To trochę tak, jakbym miał dostać na Gwiazdkę samochód – ale zamiast nówki-sztuki dostał wóz porysowany i z oderwanym błotnikiem. Ale, cóż: dają – to biorę. Jak głosiła przedwojenna szmoncesowa piosenka:

„Chociaż w gruncie rzeczy wole

Garbo Gretę, Negri Polę

Ale biore o te pore

Nawet to, co Malcia da...”

http://staremelodie.pl/piosenka/1269/Jak_sie_nie_ma_co_sie_lubi_-_to_sie_lubi_co_sie_ma

Przeczytałem zamieszczone przeze mnie przed sześcioma godzinami na FaceBooku ogłoszonko "protestantów" z Kanady: ich zdaniem CETA to prawdziwa tragedia, zagrozi nawet kanadyjskiej... d***kracji!! Lewica wszędzie robi furorę na straszeniu ludzi! Zdumiewające, że ci sami ludzie, którzy twierdzą, że państwowe sądownictwo jest głęboko skorumpowane, protestują przeciwko arbitrażowi!!

Szczerze pisząc te wszystkie wady i zalety CETA są mało istotne, bo wejścia CETA w życie (o ile wejdzie!!) nikt nie zauważy. Rynek kanadyjski jest dla nas mało istotny – i odwrotnie. Ale zawsze lepiej zarobić mało – niż nic.

Trochę gorzej jest z TTIPem – znacznie bardziej naszpikowanym wyjątkami (bo firm amerykańskich więcej...). Jednak TTIP najprawdopodobniej nie wejdzie w życie, bo... obydwoje kandydatów na prezydenta USA zadeklarowało, że go nie podpiszą!! Obronią Amerykę przed tanimi towarami z Europy!

Może nałożą cło na herbatę?

To wszystko pokazuje, jaką siłą wyborczą są zastraszeni ludzie. Nawet na moim blogu ludzie piszą, że pójdą głosować na p.Pawła Kukiza, który dziękował – komu? Socjalistom, walońskim socjalistom...

Straszna rzecz, ta d***kracja...

Byłem przeciwko Traktatowi Akcesyjnemu (do Wspólnoty Europejskiej) – ale nie dlatego, że zły jest wolny rynek – tylko dlatego, że poddawał ten rynek kontroli brukselskiej biurokracji!! A słyszałem głosy, że rolnictwo polskie od tego całkowicie zbankrutuje... Nie zbankrutowało, rozwija się, biorąc pod uwagę unojne obciążenia - całkiem nieźle. Kol.Artur Jabłonski (był na konferencji prasowej n/t CETA) prywatnie powiedział, że widział na Cyprze (!!) masę polskich jogurtów. Nie widzę w Polsce wyrobów cypryjskich (i pewnie szkoda...) - ale co za różnica? Rynek wszystko wyrówna.

Skąd pochodzi protestant chcący chronić Polskę przed zalewem syropu z klonu? Ze Śląska? To może postawić granicę celną, by ochronić Śląsk przed tanim węglem z lubelskiej „Bogdanki”? Albo przed brunatnym z Bełchatowa?
 

Politolog przyszly

Well-Known Member
263
693
Polskie produkty sobie napewno poradzą stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny dla rynków zagranicznych. Nie rozumiem czemu większość Polaków zawsze sra przed czymś nowym i widzi zawsze zagrożenia zamiast okazji
 

Politolog przyszly

Well-Known Member
263
693
No niestety ale raczej doszło już do tego że korpo nie potrzebują już w gruncie rzeczy żadnego poluzowania nie w ten to inny sposób zrobią co będą chciały trzymają większość społeczeństwa za jaja i teraz to już zaciskaja imadlo coraz bardziej ale najwidoczniej "Kowalski" lubi mówić piskliwym głosem. Dalej nie wiem czemu nasze społeczeństwo zawsze najpierw patrzy na zagrożenia a nie okazję
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
bo tam nie ma dla nich okazji jest ino zagrożenie... :)
okazja jest dla koncernu bayer, nie każdy leming pracuje dla bayeru

ta cała umowa to jest coś w stylu "znosimy większość regulacji, znosimy większość podatków, likwidujemy urzędy, okazyjnie ino bedziemy w łapankach wyłapywać przypadkowych ludzi na prace publiczne odjebke whatever"
popierasz? nie? wolnego rynku nie popierasz, czemu widzisz ino zagrożenie a nie okazje
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
bo tam nie ma dla nich okazji jest ino zagrożenie... :)
okazja jest dla koncernu bayer, nie każdy leming pracuje dla bayeru

ta cała umowa to jest coś w stylu "znosimy większość regulacji, znosimy większość podatków, likwidujemy urzędy, okazyjnie ino bedziemy w łapankach wyłapywać przypadkowych ludzi na prace publiczne odjebke whatever"
popierasz? nie? wolnego rynku nie popierasz, czemu widzisz ino zagrożenie a nie okazje

Ale mozesz wskazac na konkretne zagrazajace wolnosci podpunkty w umowie CETA?

Poki co to chyba na calym swiecie ino Ciek i Wipler to wogole przeczytali.

Btw, http://nczas.com/wiadomosci/polska/wolnosc-chce-umowy-ceta-zamiast-ue/
 
Ostatnia edycja:

Politolog przyszly

Well-Known Member
263
693
Nie no jasne ze skorzystają najwięksi i pod nich jest to konstruowane w gruncie rzeczy tu USA teraz mogą mieć wyjebane na TTIP bo przez spółki córki w Kanadzie Itak się dorwa do koryta. Mi chodziło o coś innego taki dla przykładu rolnik jak wchodzili do UE to płakał że ich wykończą a dopłaty bierze i VAT płaci tam gdzie mu wygodniej, zamiast podejść do tego pragmatycznie i już teraz poczytać co tam można wyeksponować to lepiej płakać i być zawsze anty chodzi o podejście do życia trzeba szukać najpierw okazji a później ewentualnie oceniać ryzyka a nie usluteczniac myślenie w stylu lepiej to już było
 

Politolog przyszly

Well-Known Member
263
693
Na końcu tego artykułu jest mowa

"W rzeczywistości umowa CETA może zmusić Unię Europejską, w tym również polski rząd, do zmian dotyczących opodatkowania, zmniejszenia biurokracji w Polsce, tak aby polscy przedsiębiorcy w końcu mogli być konkurencyjni – dodał"

Akurat w tej kwestii to na tych naszych jelopow z Sejmu to nie ma co liczyć.
Ostatnio gdzieś w którymś radiu jeden z posłów PiS mówi że ci którzy teraz nie płacą składki ZUS emerytalnorentowej bo zarabiają więcej niż 30 krotnosc prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia będą musieli ja płacić. Redaktor pyta " rozumiem że dostaną później odpowiednio wysokie świadczenia jeśli przymusicie ich do płacenia tej daniny" poseł odpowiada nie ludzie najlepiej zarabiający sami muszą się zabezpieczyć będzie to traktowane jako podatek a nie jako podstawa do wypłacania późniejszego świadczenia.
No i ja się pytam jak to kurwa ZUS to fikcja ale mimo wszystko jeśli tak to ma wyglądać to przecież to jawne złodziejstwo.
Inna kwestia że wedle tej zasady która teraz działa ludzie zarabiający najwięcej są zwolnieni z płacenia składki a tych biedniejszych dojeżdżają bo kto im zabroni?
Parodia
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
a czytałeś ten temat w całości?

ceta to nei umowa o wolnym handlu ino kompleksowa umowa zawierająca dużo różnych rzeczy i jeśli zawiera ino jedno gówienko to jest do odrzucenia...
zawiera kilka gówien...

Co za bezsensowne podejście. Trzeba porównać ze stanem istniejącym a nie idealnym
 
Do góry Bottom