rawpra
Well-Known Member
- 2 741
- 5 410
lynx44 napisał:Magia z CSI w końcu działa?
KoczurekK napisał:@lynx44: Tak, z dwóch pikseli wygeneruje Ci prawidłowo tablice rejestracyjne.
dark_jedi napisał:@lynx44: W Łowcy Androidów też już to było.
tak naprawdę było jakąś holografią i dlatego można było przybliżać i odsłaniać trójwymiarowo detale, zasłonięte w pierwotnej, domyślnej samojebce.
Tak, magia CSI w końcu na horyzoncie...
Upscaling RAISR już w Google+. Zdjęcia niskiej rozdzielczości mogą teraz wyglądać znacznie lepiejI komentarze:
14.01.2017 00:01
Google postanowiło pomóc tym wszystkim, którzy wgrywają swoje zdjęcia na Google+, a jednocześnie mają słabe łącza lub muszą słono płacić za transfer. Jego Serwis społecznościowy korzysta teraz z technologii RAISR, służącej do poprawiania rozdzielczości obrazów z wykorzystaniem maszynowego uczenia się. Google twierdzi, że dzięki niej z obrazów o niskiej rozdzielczości uzyskamy świetnej jakości obraz o wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu możliwe ma być zaoszczędzenie do 75% transferu danych.
RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution) ma dawać wyniki podobne do najlepszych metod zwiększania rozdzielczości, ale przetwarza obrazy od 10 do 100 razy szybciej, dzięki czemu może działać w czasie rzeczywistym na współczesnych urządzeniach przenośnych.
Przewaga RAISR nad konkurencją polega na tym, że program samodzielnie nauczył się zwiększania rozdzielczości obrazów. Korzystał przy tym z bazy, w której znajdowały się pary obrazów o niskiej i wysokiej jakości. Na tej podstawie, korzystając z dwóch różnych technik, uczył się w jaki sposób z pliku o niskiej rozdzielczości można stworzyć taki o wysokiej rozdzielczości.
W każdej z dwóch metod RAISR miał za zadanie wyszukanie krawędzi na niewielkich fragmentach obrazu. Te krawędzie to nic innego jak miejsca, w których zmienia się oświetlenie. A może się ono zmieniać z różnych przyczyn, od zmiany głębokości poprzez zmianę właściwości materiału czy różnice w oświetleniu sceny po zmiany w teksturach. Po takim treningu RAISR samodzielnie opracował wielki zestaw filtrów dla różnego rodzaju krawędzi. Wyposażony w takie narzędzia RAISR może przystąpić do pracy z obrazem o niskiej rozdzielczości.
Program analizuje obrabiane przez siebie zdjęcie i do każdego zestawu pikseli dobiera najbardziej odpowiedni z wyuczonych filtrów. Mamy tutaj więc do czynienia nie z sytuacją, gdy do całego obrazu stosuje się wcześniej zaprogramowany filtr, ale z taką, gdy dla każdego jego fragmentu zostaje dobrany optymalna metoda zwiększania jego rozdzielczości. W wyniku pracy RAISR otrzymujemy, jak zapewnia Google, obraz bardzo podobny do oryginału o wysokiej jakości, z którego powstało zdjęcie o niskiej jakości.
Twórcy RAISR twierdzą, że wyniki jego pracy są lepsze od innych metod, a jedną z olbrzymich zalet ich technologii jest brak w uzyskanym obrazie takich niepożądanych efektów jak prążki mory czy schodkowanie.
Mnie się wydaje, że w Blade Runnerze problematyczne zdjęcie, o którym tu mowa, tak naprawdę było jakąś holografią i dlatego można było przybliżać i odsłaniać trójwymiarowo detale, zasłonięte w pierwotnej, domyślnej samojebce. Ale teraz pewny nie jestem... Jest na sali jakiś maniak tego filmu, który mógłby sprawę rozstrzygnąć?
Baku, Azerbejdżan, przejazd kolejowy przez drogę. Żadnych szlabanów, rogatek, sygnalizacji czy znaków drogowych. Czasem pociąg przejeżdża bez sygnału dźwiękowego.
Wpisałem w YT "Azerbaijan Baku railway crossing" i wyskoczyło to oraz inne.Daje znać abyś znalazł duplikat jak sie da.
Tak było. Akurat w BR trudno stwierdzić, czy te detale nie był jednak zapisane (więc nie było tam magii z Google), ale intryga opierała się na tym, że w zdjęciu można było zmieniać punkt widzenia, co odsłaniało detale niewidoczne w ustawieniu pierwotnym.
Przydałoby się mieć ten program na kompie i przetestować czy jest to coś warte. Niestety w artykule nie pokazują zdjęć oryginalnych, więc nie wiadomo na ile poprawnie szczegóły są odgadywane.Tak, magia CSI w końcu na horyzoncie...
Upscaling RAISR już w Google+. Zdjęcia niskiej rozdzielczości mogą teraz wyglądać znacznie lepiej