Zachód vs. Rosja

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Taka wykładnia:

W dłuższej perspektywie surowce energetyczne będą drożeć. Rosja ma ogromną powierzchnię, wielkie zasoby surowcowe, odbudowaną armię, relatywnie niewiele ludności, archaiczną gospodarkę bez perspektyw na rozwój.

Innymi słowy - Rosja stanowi dość atrakcyjny łup dla zaawansowanych, biznesowych gospodarek Zachodu.

Wydaje się, że pokojowe współistnienie systemu rosyjskiego z systemem zachodnim nie jest scenariuszem realnym.

Skłaniam się do tych hipotez, które w sprawie ukraińskiej widzą aktywność systemu zachodniego. Logicznym finiszem tej aktywności byłaby kolorowa rewolucja w Rosji, co oznaczałoby faktyczne rozmontowanie tego państwa.

Pytanie - czy wygra despotyczny militaryzm rosyjski zasilany surowcami, czy gospodarczy ekspansjonizm demokracji zachodnich?

I - kurde - chyba na dzisiaj nie jest to rozstrzygnięte :)
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
no jeśli żadna sie nie przyczyni, to nie ma dla mnie znaczenia co tam bedzie między ruską a zachodnimi mafiami...
 
D

Deleted member 427

Guest
Na to trzeba patrzeć z perspektywy: czy okupacja rosyjska zapewni na terenach pl wolny dostęp do broni czy okupacja unijna? Wg mnie żadna, więc chuj im w oko i za mur. Natomiast gdyby gubernator Texasu zechciał okupować te ziemie, to mógłbym wybrać mniejsze zło oczywiście. Mniejsze zło z większa liczbą broni.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
"okupacja unijna zapewni" "okupacja rosyjska zapewni"
kawi przestań gadać jak komuch jakiś...
wolni ludzie nie pytają sie o pozwolenie ani czy im państwo coś zapewni... grunt że im nie przeszkadza i nie wpycha sie w ich sprawy i wyciąga łapsk po ich własność...
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Może właśnie tak: okupacja wschodnia pozwala na mniej. Prawda czy fałsz?
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
I jeszcze: ewentualna wojna ograniczy wolność, spowoduje straty ludności, zniszczenie mienia, śmierć i dalszy rozwój państwa.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
to sie zgadza, dlatego należało by zneutralizować polską armie by nie próbowała nawet nic bronić, wtedy przeciwnik zajmie terytorium i polskie państwo przestanie istnieć :)
a co bedzie potem to już inna sprawa...
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Na to trzeba patrzeć z perspektywy: czy okupacja rosyjska zapewni na terenach pl wolny dostęp do broni czy okupacja unijna? Wg mnie żadna, więc chuj im w oko i za mur. Natomiast gdyby gubernator Texasu zechciał okupować te ziemie, to mógłbym wybrać mniejsze zło oczywiście. Mniejsze zło z większa liczbą broni.
A nie jest tak, że okupant pogardza okupowanymi, zwłaszcza tymi, co to oddadzą wszystko bez walki?
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
duńczycy, holendrzy dość szybko sie poddali bo nie było sensu narażać ludności na straty, nie to co pojeby w polsce mające w dupie mienie i życie niezaangażowanych...
no i podczas okupacji chyba nie mieli gorzej niż w polsce...
a może jednak tak bardzo pogardzali niemcy nimi że ich olewali hehe
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Starzy ludzie gadali, że za okupacji austriackiej mieli super, za ruskiej źle. To jednak jest poważny argument w dyskusji z narodowcami np.
Ale kurde, i tak zawsze mamy okupację rządowa - rodzimą czy nie. Heh...
 
OP
OP
Rattlesnake

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
duńczycy, holendrzy dość szybko sie poddali bo nie było sensu narażać ludności na straty, nie to co pojeby w polsce mające w dupie mienie i życie niezaangażowanych...
no i podczas ok upacji chyba nie mieli gorzej niż w polsce...
a może jednak tak bardzo pogardzali niemcy nimi że ich olewali hehe
Właśnie. Ci, co bronili państwowego guzika, spierdolili przez most w Zaleszczykach. Honor na cudzy rachunek to nie honor.
 
  • Like
Reactions: Alu

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
Obca okupacja często się wiążę ze zmianą języka, a ja to pierdolę i nie będę się rosyjskiego uczył. Poza tym nie lubię rosji.
 
D

Deleted member 427

Guest
GAZDA, dlatego proponowałem najazd wojsk teksańskich i rozjebanie tego państwa. Z opcją odjebania całej klasy politycznej of koz (to musi byc na papierze :))
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Okupacja to chujowy stan. Okupant, ktokolwiek by to nie był, jak nie dziś, to za kilka lat się rozbestwi i po ewentualnym początkowym zluzowaniu, skończy się jak zwykle.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ja przez cały czas mówię. Niech ktoś dzwoni po tego typa i powie mu, że jest państwo do rozwalenia i okupowania:

 
Do góry Bottom