Wojna z dopalaczami

A

Antoni Wiech

Guest
Ja za to mam:

Dopalacze są produktem kolekcjonerskim, nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi w Polsce - wyjaśnia Piotr Domański, rzecznik prasowy World Wide Supplements Importer.


http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Dop ... 29721.html

I teraz powiedź mi czemu wypowiedź pierwszą o bezpieczeństwie mam traktować poważnie, a drugą niepoważnie?

Widać z tych dwóch wypowiedzi, że chodzi o obejście prawa. I w przypadku zamordyzmu w Polsce dla mnie to jest uzasadnione. Jednak, jeśli ktoś rzeczywiście bierze wszystko co mówią za prawdę i bierze sprzedawców dopalaczy za 100% prawdomównych, to również powinien wziąć tę przytoczoną przeze mnie wypowiedź poważnie. Czyli NIE SPOŻYWAĆ.
 

ConrPL

Member
37
23
Stan faktyczny jest jaki jest, część ludzi po prostu jest oszukana, chociaż może gdyby była bystrzejsza, to nie dałaby się nabrać. Trudno jednak za to ich potępiać.

Poza tym, właśnie dzięki dopalaczom zdelegalizowano sporo fajnych do tej pory legalnych związków. Trudno za to winić dopalacze, ale fakt faktem, że zupełnie się społecznością nie przejmowali.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Skoro nie są przeznaczone do spożycia, to rzeczywiście są bezpieczną alternatywą dla narkotyków xD
 
A

Antoni Wiech

Guest
Na klipie promującym płytę "Czarne Złoto" pojawiają się reklamówki sklepu z dopalaczami. Wytwórnia i producent płyty, znany między innymi z pierwszego składu grupy Kaliber 44, współpracy z Tede i Paktofoniką, Lukatricks (Jajonasz) mówią, że to był błąd - Zakończyliśmy współpracę z nimi. Usuwamy tą wersję klipu z sieci, a logo sklepu z płyt - mówi Alicja Ziętek z wytwórni Gopside.

całość:
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,8 ... _mowi.html

warto też sprawdzić to;
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... prezy.html
--
Doszło do tego, że w numerach hh można swobodnie promować jaranie trawy, która jest nielegalna, ale jak się promuje substancje legalne powstaje histeria - świat na głowie stanął.

Samym hip-hopowcom w sumie się jakoś drastycznie nie dziwię, chociaż jakiś niesmak powoduje to, że pierdolą o walce z babilonem, systemem, a jak im się koło dupy pali to od razu się odcinają.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Bohaterskiej walki z dopalaczami ciąg dalszy, tym razem walczy Bydgoszcz, i to na poważnie, bo dwóch łebków się zatruło.

A ja się pytam, gdzie byli ich rodzice? :)

http://stooq.pl/n/?f=365625

A propos rodziców, to ja się dzisiaj z tego powodu pokłóciłem z moimi ;) . Zaczęli gadać jak jakieś konserwo-komuchy, że mi powinni Internet odłączyć, bo pierdoły wyczytuję, że zobaczymy jak będę miał własne dzieci i "żebym sobie lepiej dziewuchę znalazł", bo mi na mózg pada itp., a ja powiedziałem tylko, że każdy powinien mieć prawo konsumować co mu się podoba a ludzie niech pilnują swoich dzieci, źle powiedziałem? ;)

A ostrzegałem starszych, że zbyt częste oglądanie TVN24 szkodzi, nie posłuchali...
 

Shemyazz

New Member
500
38
Miałem to samo, u mnie matka mówi, że od fajek wodnych i marihuany się uzależnia, a potem umiera. W ogóle to zacząłbym też samodzielnie myśleć, bo nasłuchałem się głupot jakichś pomyleńców i teraz prezentuje kołtuńskie poglądy.

Kiedyś mówili jeszcze żebym się dziewczynami zainteresował, a teraz mówią dla odmiany żebym przestał się łajdaczyć.

Piter, wszystko w porządku, edukacja komunistyczna + solidarność robią swoje.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Shemyazz napisał:
Piter, wszystko w porządku, edukacja komunistyczna + solidarność robią swoje.

Najgorsze, że jakiekolwiek argumenty nie działają, wytłumaczyłem im, że na dopalaczach jak byk jest napisane, że produkt do spożycia się nie nadaje, jak ktoś spożywa to jego problem i zgodnie z ich logiką trzeba też zakazać środków do przeczyszczania rur i innych chemikaliów, bo dzieci mogą zechlać, ale oni wiedzą lepiej.

No i też by chcieli, żebym się ustatkował ;) .
 

whirlinurd

Member
556
19
zauważyliście jak "dziwny" jest całkowity brak wojny gangów dopalaczowych ? fenomen :) podobnie jak z gangami środków do czyszczenia rur i trutek na szczury... myślę że eksperci z Meksyku powinni się uczyć jak rozwiązać swój "problem"
 
A

Anonymous

Guest
Piter1489 napisał:
A propos rodziców, to ja się dzisiaj z tego powodu pokłóciłem z moimi ;) . Zaczęli gadać jak jakieś konserwo-komuchy, że mi powinni Internet odłączyć, bo pierdoły wyczytuję, że zobaczymy jak będę miał własne dzieci i "żebym sobie lepiej dziewuchę znalazł", bo mi na mózg pada itp., a ja powiedziałem tylko, że każdy powinien mieć prawo konsumować co mu się podoba a ludzie niech pilnują swoich dzieci, źle powiedziałem? ;)

A ostrzegałem starszych, że zbyt częste oglądanie TVN24 szkodzi, nie posłuchali...

Wyprowadź się z domu ;), ja nadal mieszkam ze swoim starymi i słucham podobnych głupot, chociaż nie na temat narkotyków. Z resztą starej mówiłem co sądzę o sytuacji w Meksyku i że jakby zalegalizowali tam wszystkie narkotyki, to by kartele po miesiącu przestały istnieć :).

Jakiś czas temu czytałem coś o marihuanie w USA i pisali w artykule, że w mafię najbardziej uderzają pokątni plantatorzy gandzi, którzy hodują dla siebie i znajomych i by czasem sprzedać parę działek by sobie dorobić.

Jeżeli na opakowaniu pisze, że nie nadaje się do spożycia przez ludzi, a ktoś to zeżre i coś mu się stanie, to może mieć pretensje tylko do siebie.
 
A

Antoni Wiech

Guest
To co się odpierdala w tym kraju to cyrk. Władze samorządowe sobie ustalają jawnie i z przekonaniem o tym informują, że będą nękać LEGALNYCH sprzedawców. Uchwalają przy tym ustawy, które są niezgodne z prawem. Media nie biją na alarm, że to przecież są zamordystyczne działania, ale wręcz przeciwnie "sprzedawcy są bezkarni, nie można nic zrobić!" Kraśko to myślałem, że się zesra z przejęcia jak takie rzeczy nawijał. Ja na miejscu tych sklepów próbowałbym odbić piłeczkę i zaskarżyć działania władz samorządowych. Ciekawy jestem tak czy inaczej co władza centralna wymyśli, żeby utrącić "bezkarnych" sprzedawców.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Dlaczego nie zakazać butaprenu? Przecież to klej, jego opary szkodzą zdrowiu, co jest napisane na tubce, a niektórzy go niuchają ze względu na właściwości odurzające (chociaż teraz podobno już inaczej go robią i nie wywołuje halucynacji).
Niektórzy też fiknęli od wąchania butaprenu.
 

crack

Active Member
784
110
Nie rozumiem tego zamieszania odnośnie dopalaczów, jak kilku kolesi zejdzie po dopalaczach z tego świata, to nawet dobrze, bo będzie przestroga dla reszty.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Jakby ktoś nie widział:

Premier Donald Tusk zapowiedział, że problem dopalaczy będzie rozstrzygnięty w sposób brutalny. Pierwsze decyzje już zapadły, nie będzie litości dla tych, którzy życie młodych, obiecujących ludzi chcą zamienić w piekło uzależnienia - oświadczył.

- Wczoraj w nocy specjalny zespół rządowy z moim udziałem podjął stosowne decyzję i tę kwestię rozstrzygniemy w trybie błyskawicznym, w sposób zdecydowany, żeby nie powiedzieć brutalny. Nie będzie litości dla tych, którzy życie młodych obiecujących ludzi chcą zamienić w piekło uzależnienia - powiedział premier w sobotę podczas inauguracji roku akademickiego w Akademii Sztuki w Szczecinie.

- Potraktujcie ten komunikat także jako swój komunikat, bo wasz wybór waszej drogi życiowej jest największym, najmocniejszym i najmądrzejszym uzasadnieniem takich decyzji, jakie my podejmujemy, kiedy trzeba walczyć ze złem - podkreślił szef rządu zwracając się do studentów. - Dla takich ludzi jak wy, warto podejmować nawet najtrudniejsze decyzje - powiedział szef rządu.
--
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/brutalni ... omosc.html

Specjalny zespół, brutalna walka, nie będzie litości...
 

Shemyazz

New Member
500
38
Mentalność ludzi w tym kraju mnie powala... Moi starzy (swoją drogą byliby niegłupi, gdyby nie modlili się do telewizora i GW, a zaczęli kojarzyc fakty) stwierdzili, że własciciele sklepów kpią sobie z prawa i należy z nimi walczyc nawet łamiąc prawo (sic!).

Wywiązała się z tego nawet kłótnia, w czasie której padło stwierdzenie, że co demokratyczny rząd przegłosuje, jest ok. Nawet jeżeli będzie to ustawa o usuwaniu przeciwników politycznych. Żal.

Coraz bardziej widzę, że to społeczeństwo jest nie do ruszenia, a libertarianizm na gruncie demokracji nie ma żadnych szans. Metody rynkowe też są wielce nieefektywne, bo współczesna propaganda anarchizm już tak spotwarzyła, że kojarzy się on tylko z chaosem i "idealnymi ludźmi". Coraz bardziej dochodzę do przekonania, że metody proponowane prze AVX'a i Premislausa są złem koniecznym.
 

whirlinurd

Member
556
19
czy ja wiem? jeżeli oglądają TV i czytają GW to śledzą rzeczywistość :) od strony wolnościowców nie mają widocznego lidera który powie wprost o swoich poglądach (bez maskowania złem koniecznym) tu chodzi o logikę a nie radykalizm :) wtedy każdy ruch ( który wykorzysta wewnętrzną sprzeczność systemu ;) typu "mój sąsiad będzie głosował dla siebie likwidację podatku gruntowego") wywoła u nich przerażenie i spowoduje przesunięcie opcji w stronę mniej gloryfikującej prawo konfiskaty i haracze... ;) osobiście unikam dyskusji politycznych w rodzinie :) no bo po co wkurzać? ale w środowiskach koleżeńsko-szkolno-pracowniczych warto się wyżyć :D zburzony niezachwiany porządek politycznych dogmatów może budzić humorystyczną satysfakcję ... bez zbędnych narzędzi! ;) i kto tu ma się bać? phi
 
A

Antoni Wiech

Guest
Nie ma sensu wklejać tu wszystkich linków z mediów, ale histeria się zwiększa, sanepid z policją się wpierdolił do sklepów...

onet przy tym wrzuca teksty "zmarł 20 latek, zażył dopalacza" chociaż w tekście napisane jest, że co zażył to nie wiadomo.

Ale nie martwcie się, niedługo już będziecie bezpieczni.
 
Do góry Bottom