1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
 2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Wkurzające newsy z rana

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez Anonymous, 8 Luty 2012.

 1. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 077
  Otrzymane Polubienia:
  16 688
  To zobacz sobie filmiki na YT z kabin polskich trackerów. Poza tym to zależy od stanu.
   
 2. rawpra

  rawpra Well-Known Member

  Posty:
  2 274
  Otrzymane Polubienia:
  3 872
  Wielka Rafa Koralowa traci zdolność odradzania się

  [​IMG]

  Wielka Rafa Koralowa traci zdolność do odradzania się
  po wydarzeniach powodujących jej uszkodzenia. Naukowcy z The University of Queensland, ARC Centre of Excellenece for Cora Reefs Studies i Australian Institute of Marine Science zauważyli, że w badanym przez nich okresie od 1992 do 2010 roku Wielka Rafa coraz gorzej radziła sobie z odradzaniem się po okresach bielenia, cyklonach czy nagłych wzrostach populacji niszczących rafę rozgwiazd.

  Główny autor badań, doktor Juan Ortiz, mówi, że w badanym okresie tempo regeneracji Wielkiej Rafy Koralowej zmniejszyło się aż sześciokrotnie. Po raz pierwszy obserwujemy tak olbrzymi spadek zdolności regeneracji raf koralowych, mówi uczony.

  Zdaniem naukowców zjawisko to jest spowodowana połączonym oddziaływaniem gwałtownych czynników, takich jak cyklony i bielenie ze zjawiskami długotrwałymi, jak pogarszająca się jakość wód i globalne ocieplenie. Jak podkreśla profesor Peter Mumby, to bardzo niepokojące zjawisko, szczególnie w obliczu coraz większego negatywnego wpływu globalnego ocieplenia na rafy koralowe. Jednak, zauważa uczony, nie wszystkie rafy doświadczają podobnych kłopotów i jest dla nich nadzieja. Myślę, że istnieje taki sposób zarządzania rafami, który pozwoli na poradzenie sobie z tą sytuacją, stwierdza Mumby.

  Nasze badania wskazują, że zdolność do odradzania się raf koralowych jest upośledzana przez złą jakość wody. Niektóre z raf mogłyby odzyskać dawną zdolność do odradzania się, jeśli poprawimy jakość docierających do nich wód, mówi.

  Autorzy badań uważają, że pomimo iż nie wszystkie fragmenty Wielkiej Rafy Koralowej zanikają, to niebezpieczeństwo wisi nad wszystkimi rafami. Spadek zdolności regeneracji zauważono bowiem u wszystkich badanych typów koralowców. Przyszłość Wielkiej Rafy Koralowej będzie zagrożona bez odpowiedniego zarządzania na poziomie lokalnym oraz bez działań na skalę globalną na rzecz ograniczenia ocieplania się klimatu, stwierdza doktor Ortiz.

  Jak wiemy z niedawnych badań, Wielka Rafa Koralowa doświadczyła 5 epizodów, w których niemal wyginęła.

  http://kopalniawiedzy.pl/Wielka-Raf...anie-sie-koralowiec-globalne-ocieplenie,28522
   
  Maudit likes this.
 3. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 869
  Otrzymane Polubienia:
  10 783
 4. tosiabunio

  tosiabunio Grand Master Architect Obsługa Forum

  Posty:
  6 162
  Otrzymane Polubienia:
  11 619
  Jest parę stanów (Nevada, South Dakota, Texas, Utah i Wyoming), gdzie dopuszczalna prędkość ciężarówek na autostrasach w terenach rolniczych to 80 mph (128 kph), ale generalnie większość stanów ogranicza to niżej, czasem mocno niżej (Kalifornia nawet do 55 mph), ale to wciąż daleko od, nomen omen, wolnej amerykanki. Ciężarówki nie mają pewnie ograniczników, ale też nie jest tak, że sobie jeżdżą ile fabryka dała i nikt na to nie zwraca uwagi.
   
 5. libertarianin.tom

  libertarianin.tom Dogmatyczny anarcho-kapitalista

  Posty:
  2 303
  Otrzymane Polubienia:
  4 354
  https://wolnosc24.pl/2018/07/26/imi...rantow-z-azji-rzad-zafunduje-nam-multi-kulti/

  Dlaczego polski rzad wydaje tyle kasy podatnikow na sprowadzanie obcokrajowcow kiedy np. ja pojechalem do Chin za swoje, sam znalazlem prace, mieszkanie i kobite. Bez pomocy ze strony chinskich podatnikow! Nie da sie? Da sie! Nie dosc, ze to rozboj w bialy dzien to jeszcze wkurzy to tubylcow i doprowadzi do wasni i wzrostu popularnosci RN, MW, NOP czy innych nacjololo. Juz teraz korwinisci jak widac od conajmniej 5 lat pierdola coraz wieksze glupoty jesli chodzi o ekonomiczne efekty imigracji (brakuje ciezkiej reki JKMa...), wiec co tu mowic o statystycznych Januszach...
   
  luke27, kompowiec, wah and 3 others like this.
 6. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 077
  Otrzymane Polubienia:
  16 688
  W Katowicach nocna prohibicja, czyli zakaz sprzedaży alkoholu od 22:00 do 6:00.
  Nocna prohibicja w Katowicach już obowiązuje . Zakaz sprzedaży alkoholu w śródmieściu wszedł w życie 25 lipca 2018
  Gdziekolwiek zaczynają rządzić kurwy z PiS, to zaczyna się tam robić syf. Ja pamiętam wczesne lata 90-te kiedy to Czesi przyjeżdżali do Katowic się bawić. Od 15 lat, to mieszkańcy górnośląskich miast gdzie do koryta doszedł PiS, jeżdżą się bawić do Czech, głównie do Ostrawy.
   
  luke27, tomky, kompowiec and 9 others like this.
 7. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 729
  Otrzymane Polubienia:
  5 412
  W Arizonie dwie chrześcijanki (które wyglądają jakby urwały się z lewackiego uniwerku) mogą wylądować w kiciu. Powód? Nie chcą robić rysunków dla gejowskiego ślubów, gdyż uderza to w ich wiarę.
   
  luke27, inho, Jaranek and 2 others like this.
 8. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 869
  Otrzymane Polubienia:
  10 783
  Po prostu dostali łapówy od knajpiarzy
   
 9. libertarianin.tom

  libertarianin.tom Dogmatyczny anarcho-kapitalista

  Posty:
  2 303
  Otrzymane Polubienia:
  4 354
  snajper, luke27, ernestbugaj and 7 others like this.
 10. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 729
  Otrzymane Polubienia:
  5 412
  Dziwi to kogoś?
   
  szeryf17 likes this.
 11. Madmar318

  Madmar318 Well-Known Member

  Posty:
  284
  Otrzymane Polubienia:
  571
  Ma Pan dowód?
   
 12. pawlis

  pawlis Samotny wilk

  Posty:
  1 729
  Otrzymane Polubienia:
  5 412
  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Garwolinie kazał wybić wszystkie zwierzęta z zwierzęcego azylu założonego przez lokalnego leśniczego. Powodem jest to, że zwierzaki mogą przenosić ASF. Z tą różnicą, że na ASF chorują tylko świniowate, a w zagrodzie zabite mają zostać także jeleniowate, kompletnie nie chorujące na ASF.

  News o tyle pozytywny, że zaprotestowali lokalsi i zablokowali inspekcję weterynarzy.

  https://wirtualnygarwolin.pl/aktual...1-chca-uspic-zwierzeta-zwierzynca-z-cyganowki
  https://wirtualnygarwolin.pl/aktualnoci/63-aktualnoci/10453-cyganowka
   
  Last edited: 30 Lipiec 2018
  Eli-minator, Doman, wah and 4 others like this.
 13. bombardier

  bombardier Well-Known Member

  Posty:
  1 067
  Otrzymane Polubienia:
  3 605
  Dwa sprzeczne śledztwa ws. strzałów w Gdyni. Białorusin jest podejrzanym i pokrzywdzonym
  Dzisiaj, 3 sierpnia (16:57)

  Prokuratura w Gdyni wszczęła śledztwo w sprawie nieuprawnionej próby odebrania broni obywatelowi Białorusi, który jesienią zeszłego roku został zatrzymany po strzałach w biurowcu Thomson-Reuters. Mężczyzna usłyszał wtedy zarzut usiłowania zabójstwa, ale nie trafił do aresztu. Sąd odrzucił wniosek prokuratury, bo ta nie przedstawiła dowodów na to, że Stsiapan Svidzerski chciał kogokolwiek zabić.

  To drugie śledztwo dotyczące sytuacji, do której doszło w listopadzie 2017 roku. Wieczorem, w gdyńskim biurowcu, ktoś zaczął strzelać. Pracownicy uciekali ze swoich biur. Policja, która przyjechała na miejsce, zatrzymała 30-letniego wtedy obywatela Białorusi Stsiapana Svidzerskiego. To z jego sportowej broni padły wtedy dwa strzały. Mężczyzna, pracujący w biurowcu, a prywatnie uprawiający też strzelectwo sportowe, dzień później usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku zarzut usiłowania zabójstwa innego z pracowników. Sąd - co niezwykle rzadko zdarza się przy tak ciężkim zarzucie - odmówił jednak aresztowania Białorusina, uznając, że nie ma dowodów na tezę przedstawioną przez śledczych z Gdańska.

  Ostatnio - już przez prokuraturę w Gdyni - wszczęte zostało kolejne postępowanie. Obywatel Białorusi, który wciąż podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa, sam złożył do prokuratury zawiadomienie o próbie odebrania mu broni i naruszenia jego nietykalności. Śledczy początkowo odmówili wszczęcia śledztwa, ale ostatecznie do jego prowadzenia zmusił ich sąd. W ocenie sądu decyzja o odmowie śledztwa była przedwczesna. Sąd wskazał na konieczność między innymi dopuszczenia dowodów z akt postępowania Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i wskazał też konkretne kwestie, które wymagają wyjaśnienia - przyznaje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

  Co ciekawe i paradoksalne zarazem, w jednej sprawie dotyczącej tego samego zdarzenia Białorusin jest więc podejrzanym, w drugiej pokrzywdzonym. W dwóch różnych postępowaniach ta sama osoba ma dwie różne role procesowe. To samo zdarzenie, przy czym oceniane są różne czyny. W postępowaniu Prokuratury Okręgowej w Gdańsku kwestie związane z usiłowaniem zabójstwa, natomiast w Prokuraturze Rejonowej w Gdyni kwestie związane z przebiegiem tego zdarzenia. Wskazane są kwestie innego rodzaju oceny, innych czynów. Nie jest to oczywiście w jasny sposób proste do wytłumaczenia - mówi prokurator Wawryniuk, dodając, że niekoniecznie wynik jednego postępowania musi wpłynąć na rezultat drugiego ze śledztw.

  W pierwszym od listopada nie dokonano żadnych przełomowych ustaleń. Prokuratorzy czekają na opinię biegłego z zakresu balistyki. Przyznają, że będzie miała ona istotny wpływ na ostateczne decyzje. Chodzi między innymi o ustalenie trajektorii lotów pocisków.

  Sam Stsiapan Svidzerski nie chce mówić o przebiegu listopadowego zdarzenia. Tłumaczy, że dopóki trwa śledztwo, nie może się w tej sprawie wypowiedzieć. Przyznaje jednak, że mocno wpłynęła ona na jego życie. Przed 14 listopada 2017 roku prowadziłem uporządkowany, spokojny tryb życia, cieszyłem się stabilnością. Najtrudniej przyszło mi zaakceptować krzywdzący, wykreowany przez niektóre media, fałszywy wizerunek niebezpiecznego człowieka. Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu, niektórzy dziennikarze - nie mając dostępu do wiarygodnej informacji - zaczęli tworzyć inną rzeczywistość, czyli pisać o ataku terrorystycznym lub napaści samotnego mordercy. Łatwo jest wykreować nieprawdziwą rzeczywistość, zdecydowanie trudniej potem przekonać do prawdy i przywrócić dobre imię. Bardzo bym nie chciał pozostać w opinii publicznej z fałszywym wizerunkiem, szczególnie, że całe zdarzenie miało, o ironio, miejsce w chwili, gdy spełniłem wymogi zapisane w ustawie o broni i amunicji w obliczu realnego zagrożenia - mówi RMF FM Svidzerski. Mężczyzna od początku tłumaczył w śledztwie, że gdy padły strzały, próbował nie dopuścić do odebrania broni.

  Przypomnijmy: sąd jesienią dwukrotnie odmówił aresztowania Svidzerskiego. Odrzucając zażalenie prokuratury w tej sprawie, uzasadniał, że to nie Białorusin zainicjował szarpaninę, w której padły strzały, a jego celem było niedopuszczenie do utraty broni, a nie zabójstwo. Pokrzywdzony wziął broń bez pozwolenia i pomimo wezwań nie oddał jej podejrzanemu. Na obecnym etapie postępowania brak jest dostatecznych dowodów, potwierdzających tezę prokuratura, że podejrzany, oddając dwa strzały, miał zamiar zabić pokrzywdzonego. Z okoliczności sprawy oraz wyjaśnień samego podejrzanego wynika, że mogły być to strzały ostrzegawcze, mające na celu doprowadzenie do zwrotu broni, w której posiadanie wszedł pokrzywdzony, jako osoba nieuprawniona - mówiła w uzasadnieniu decyzji sędzia Marzena Albrecht.

  Na razie nie wiadomo, kiedy zakończą się oba śledztwa dotyczące incydentu.
   
  wah likes this.
 14. wah

  wah Well-Known Member

  Posty:
  252
  Otrzymane Polubienia:
  673
  Płatny wjazd do centrum wchodzi w życie. Prezydent podpisał ustawę, która zezwala miastom na pobieranie opłat od kierowców, którzy chcą wjechać do śródmieścia samochodem spalinowym i z silnikiem diesla.
  Tak zwaną strefę czystego transportu mogą otworzyć tylko miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

  Które miasta wprowadzą płatną strefę?
  To, czy wprowadzić płatny wjazd do centrum, zdecydują radni. Toruń jest za, ale najpierw chce skonsultować się z mieszkańcami. O strefie poważnie myśli też Poznań. - Staramy się do tego przekonać radnych miasta Poznań. Uważam to za bardzo dobry pomysł - mówił w styczniu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-k...-do-centrow-miast-wchodzi-w-zycie,854849.html

  Dojenia kierowców ciąg dalszy. A ogrzewanie w"strefie"piece będą wymienione na elektryczne?
  Ja bym usunął wszystkich szkodników z organów decyzyjnych.
   
 15. inho

  inho Well-Known Member

  Posty:
  1 257
  Otrzymane Polubienia:
  2 445
  W tym przypadku bezpośrednią przyczyną nie jest chęć dojenia kierowców, tylko przygotowanie się do wypełnienia norm środowiskowych UE, których praktycznie nie da się wypełnić w dużych ośrodkach miejskich bez ograniczania ruchu pojazdów spalinowych. W zeszłym roku Polska zaskarżyła dyrektywę do TS UE, ale spodziewany jest wynik negatywny dla Polski.
   
  wah and NoahWatson like this.
 16. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów

  Posty:
  5 988
  Otrzymane Polubienia:
  14 020
  Niemcy: policja udaremniła porwanie polskiego dziecka
  31 minut temu
  Niemiecka policja wykazała się czujnością. Kontrola na lotnisku Schoenefeld wykazała, że 2-letnie dziecko, które ojciec chciał wywieźć za granicę, jest poszukiwane przez polskie władze. Zaopiekował się nim Jugendamt.
  - Do zdarzenia doszło w zeszły piątek na lotnisku Schoenefeld – czytamy w internetowym wydaniu "Tagesspiegla". Gazeta powołuje się na opublikowany w poniedziałek komunikat policji federalnej.

  Podczas kontroli dokumentów 38-letniego Polaka oraz jego dwuletniego syna policjanci stwierdzili, że dziecko poszukiwane jest polskim listem gończym. Z dokumentów wynikało, że sąd zakazał ojcu kontaktowania się z synem.

  Policja ustaliła, że mężczyzna zabrał bezprawnie dziecko matce. Rodzice mieszkają oddzielnie.

  Niemieckie władze wdrożyły śledztwo przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o zabór dziecka. Po zakończeniu wstępnych czynności Polak odleciał do Glasgow – bez dziecka. Dwulatek trafił do Urzędu do spraw dzieci i młodzieży (Jugendamtu) – pisze "Tagesspiegel".
  Nie mogli dać normalnego nagłówka?
   
  Claude mOnet likes this.
 17. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 217
  Otrzymane Polubienia:
  5 605
  Zdecydowanie czytanie Internetu i uświadamianie sobie ilu szkodliwych debilów żyje na świecie źle wpływa na moją kondycję psychiczną.

  Uber na cenzurowanym w Nowym Jorku. Miasto wstrzymuje wydawanie licencji

  Rada Miejska Nowego Jorku uchwaliła w środę przepisy wstrzymujące tymczasowo wydawanie licencji dla platformom taksówkowych, takich jak Uber i Lyft. Burmistrz Bill de Blasio zapowiedział, że podpisze znowelizowaną ustawę. Budzi ona jednak sporo kontrowersji.

  W ciągu rocznej przerwy w wydawaniu licencji władze Nowego Jorku pragną m.in. zbadać wpływ swej decyzji na powstawanie korków w mieście. Ma to też pozwolić na ocenę, ile powinna wynosić minimalna stawka dla kierowcy.

  "Nasze miasto zmaga się z kryzysem, który wpędza pracujących już nowojorczyków w ubóstwo, a nasze ulice stają się coraz bardziej zatłoczone (…) Niekontrolowany rozwój firm korzystających z aplikacji mobilnych do usług przewozowych wymagał działania i oto je mamy" - napisał na Twitterze de Blasio.

  Uber, Lyft czy Juno stanowią poważną konkurencję dla tradycyjnych nowojorskich taksówek. Ich pojawienie się na rynku znacząco obniżyło dochody firm przewozowych. Koszt metalowej odznaki uprawniającej do prowadzenia żółtej, nowojorskiej taksówki przekraczał milion dolarów USA. Mimo że ostatnio spadł do poniżej 200 tys. USD, to i tak wiele osób musiało się zadłużyć i popadło w związku z tym w tarapaty.

  W ciągu ostatnich 12 miesięcy co najmniej sześciu kierowców popełniło samobójstwo w związku z kłopotami finansowymi. Wielu ich kolegów zgromadziło się w środę przed gmachem Rady Miejskiej z tablicami, na których widniały nazwiska tych, którzy odebrali sobie życie.

  Według Rady Miejskiej nowojorska agencja Taxi and Limousine Commission (TLC) wydała licencje dla łącznie ok. 13 600 żółtych taksówek. Ich liczba utrzymuje się od lat na niemal takim samym poziomie. Lokalne media podają, że jednocześnie gwałtownie przybywa samochodów firm korzystających z aplikacji mobilnych. Jeśli w 2015 roku było ich ok. 25 tys., teraz jest już blisko 80 tys.

  "Wydaje mi się, że w tej chwili zupełnie starcza samochodów Ubera, Lyft, lub Juno. Nie mam żadnych problemów z dostępem do ich serwisu, a często go używam. Dodatkowe zyski Ubera nie są dla mnie jako pasażera najważniejszą sprawą. Natomiast jak zmniejszy się napływ samochodów, szybciej będzie można w Nowym Jorku gdzieś dojechać" – powiedziała PAP mieszkanka Nowego Jorku Joanna Kim.

  Ustawa Rady Miejskiej w Nowym Jorku przewiduje odstępstwa od restrykcji. Będzie można je wprowadzić w przypadku, jeśli w opinii TLC na określonym obszarze pojawi się zapotrzebowanie na usługi firm korzystających z aplikacji mobilnych, a nie wpłynie to znacząco na powstawanie korków w mieście. Wyjątkiem objęte są też samochody przystosowane do transportu osób używających wózków inwalidzkich.

  Przeciw wstrzymaniu wydawania licencji protestował Uber i Lyft. Obie firmy argumentują, że wielu nowojorczyków jest przywiązanych od ich usług, ponieważ komunikacja publiczna często zawodzi.

  "12-miesięczna przerwa w wydawaniu przez miasto nowych licencji zagrozi jednej z niewielu niezawodnych opcji transportowych, podczas gdy miasto nie robi nic, by usprawnić metro lub zmniejszyć tłok na jezdniach" - przekonywała w jednym z wywiadów rzeczniczka Ubera, Danielle Filson. Zapewniała, że jej firma uczyni wszystko, by sprostać popytowi.

  Obrońcy Ubera i Lyfta przytaczają też inne powody przeczące celowości ograniczeń. Ich zdaniem kierowcy żółtych taksówek często odmawiają zabierania Afroamerykanów i Latynosów.

  "Mówią o nałożeniu limitów na Ubera, a czy wiesz, jak trudno jest czarnoskórym złapać żółtą taksówkę w Nowym Jorku?" – pisał na Twitterze pastor Al Sharpton, znany amerykański działacz na rzecz praw obywatelskich.

  Kierowca Ubera Janusz Sporek sądzi, że zapowiadane decyzje to broń obosieczna. Z jednej strony uderza w kierowców, ale z drugiej – w pasażerów.

  "Dzisiaj, jeżdżąc poza Manhattanem, zarobiłem w ciągu sześciu godzin 200 dolarów, a na benzynę wydałem 20" – powiedział PAP. Dla wielu osób współpraca z Uberem to jedyny sposób na utrzymanie lub niezbędny dodatek do pensji czy emerytury - podkreślił. Wskazał też na płynące z usług Ubera praktyczne korzyści dla nowojorskich klientów.

  "Taksówkarz się czasem na ulicy nawet nie zatrzyma. Ponadto może odmówić pasażerowi kursu w niedogodnym dla niego kierunku. My tego robić nie możemy. Kiedy ktoś wchodzi do samochodu, nie wiemy nawet, dokąd chce jechać. Kurs jest z góry zapłacony przez aplikację i jeśli nie weźmiemy pasażera, tracimy pieniądze" – uzasadniał
   
  snajper, luke27, pawlis and 2 others like this.
 18. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  6 869
  Otrzymane Polubienia:
  10 783
  Co? Mnie jako pasażera Uber się pyta dokąd kurs. Kierowca musi to wiedzieć bo już mnie nie pyta.
   
 19. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 292
  Otrzymane Polubienia:
  3 375
  Może w US jest inaczej. Taki Uber dla białych aryjczyków... my tu mamy wersję dla untermenschów.
   
  Sputnik likes this.
 20. Doman

  Doman Well-Known Member

  Posty:
  834
  Otrzymane Polubienia:
  2 366

Udostępnij Tą Stronę