1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Winny liberalizm

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez kawador, 15 Listopad 2011.

 1. pawel-l

  pawel-l Ⓐ hultaj

  Posty:
  1 834
  Polubienia:
  6 532
  Liberalizm zaorany na kilometr :)))))
   
 2. Piter1489

  Piter1489 libnetoholik

  Posty:
  2 075
  Polubienia:
  1 829
  Nie mogę spokojnie czytać takich rzeczy. O co chodzi z tą boskością rynku? Jak poproszę kolegę o pomoc przy malowaniu mieszkania i w ramach zapłaty zaproszę go na piwko i grilla po robocie, albo postawię flaszkę, to też jest właśnie rynek i nie ma w tym nic boskiego!

  Taki Robert H. Wade próbuje nam wmówić, że lepiej będzie jeśli do malowanego mieszkania wpierdoli się pan w krawacie, który zacznie decydować na jaki kolor mam pomalować ściany, zakaże mi postawienia flaszki w trosce o zdrowie kumpla, albo w ogóle zakaże mi poprosić o pomoc kumpla, bo powinienem do tego zatrudnić pana z licencją na malowanie, żeby ten pan miał pracę.
   
 3. Till

  Till Mud and Fire

  Posty:
  1 073
  Polubienia:
  2 220
  On tak pierdoli bo jest intelektualistą - teoretykiem z katedry. A intelektualiści są w większości zawsze dziwkami rządu (nie konkretnego, ale samej zasady i idei).
   
  Sniezny, Hitch i luke27 lubią to.
 4. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 153
  Polubienia:
  4 360
  Kolo porównuje bycie kapitalistą do mantrowania bzdurnej religii, kiedy sam robi dokładnie to samo. Jest kapłanem, który nie potrafi pracować, więc ubóstwia państwo, bo w innym wypadku nie miałby co do gara włożyć. Wkurza mnie też niesamowicie gadanie, że bez ingerencji państwa (pomocą to ja tego nigdy na poważnie nie nazwę) nie będzie rozwiniętej gospodarki. Co to w ogóle jest ta rozwinięta gospodarka? Czy w Polsce mamy rozwiniętą gospodarkę? Bo państwo wpierdala się u nas w każdy rynkowy aspekt, więc zgodnie z głoszonymi blubrami powinna być rozwinięta gospodarka. Skoro tak, czemu nie ma u nas kosmosu technologicznego jak w przytoczonej Japonii?

  Ja tam wychodzę z założenia, że nawet jak prawdziwie wolny rynek miałby jakimś cudem obniżyć trochę ogólny standard życia (przy czym, nie twierdzę, że tak by właśnie było) to i tak zawsze będę po jego stronie. Jeśli większość ludzi okaże się niegospodarnymi, nieprzedsiębiorczymi tłumokami, przez co będą klepać biedę i głodować - cóż, ich sprawa :)
   
  military i Sniezny lubią to.
 5. military

  military FNG

  Posty:
  1 771
  Polubienia:
  4 567
  Mnie się wydaje, że oni przez "gospodarka" rozumieją "podatki" albo generalnie państwo czy biurokrację - jeśli tak to czytasz, ich wypowiedzi mają większy sens.
   
 6. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 358
  Polubienia:
  19 102
  http://www.polskieradio.pl/23/396/A...-nie-ma-juz-zwyklych-jeansow-Przez-marketing-

  Za duży jest wybór produktów na rynku i niektórzy ludzie przez to cierpią. :( Inna sprawa, że myślałem, iż prof. Dominika Maison będzie bardziej zamordystyczna, ale nie dała się podpuścić i nie jest za regulacją, by każdy producent mógł wyprodukować jedynie 5 odmian swojego produktu. Sukces! Całość trwa 46 minut.
   
 7. simek

  simek Well-Known Member

  Posty:
  1 372
  Polubienia:
  1 943
  Mnie również wkurza zbyt duży wybór przy zakupach ubrań i butów, bo trzeba przeglądnąć kupę badziewia, a najgorzej to dokładnie wiedzieć czego się chce i próbować to znaleźć, no ale takie życie, jak będę dostatecznie rozczarowany produktami masowymi to zawsze mogę iść do krawca/szewca i zlecić robotę czego sobie tylko zapragnę.
   
 8. Zbyszek_Z

  Zbyszek_Z Well-Known Member

  Posty:
  964
  Polubienia:
  2 178
  Ale im bardziej masz sprecyzowany model tym mniejsza szansa, że trafisz na ten właściwy im mniejszy będzie wybór. Chyba nie myślisz, że jak byłaby 1 para butów, to akurat stworzone pod gust simka, co? ;)

  W marketach jest zazwyczaj mały wybór tanich ubrań ale jakoś większość ludzi kupuje w wyspecjalizowanych sklepach.


  Czasami producent sam stara się ograniczyć wybór, jeżeli przewiduje, że na tym by zyskał. Wystarczy popatrzyć na politykę Apple, gdzie produktów jest niewiele ale każdy jest dobrze znany.
   
 9. Rotor

  Rotor Member

  Posty:
  41
  Polubienia:
  17
  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/fakty-i-mity-o-polskiej-biedzie,1934777,4199

  Nie wiem, gdzie oni w Polsce widzą liberalnych polityków i ekspertów (poza oczywistymi wyjątkami, jak Korwin czy Gwiazdowski), zresztą jak dla mnie liberał to ktoś, komu nie przeszkadza to, że na świadczenia się wydaje za dużo, ale już sam fakt, że wydaje się na nie w ogóle. W artykule z nazwiska wymieniony jest jedynie prof. Czapliński. Nie kojarzę kolesia zbyt dobrze, ale na liberała mi on nie wygląda. Przy całej reszcie "mitów" jakoś nie pofatygowano się, żeby ich głosicieli podać z nazwiska.
   
 10. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 791
  Robert Winnicki podsumował wątek. Temat imo do zamknięcia.

  Liberalizm jest złem. Jego konsekwencją jest totalitaryzm.

  A na poparcie tego cytat z jakiegoś Sheena, co nosi półmetrową czapkę:

  [​IMG]
   
  Gość niedzielny i Szynka lubią to.
 11. Hitch

  Hitch

  Posty:
  3 153
  Polubienia:
  4 360
  W takim razie, ciekawe jak tłumaczy totalitaryzmy stworzone do tej pory, które wyrosły na wszystkim tylko nie liberalizmie?
   
  luke27 i Aterlupus lubią to.
 12. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 791
  Tłumaczy tak, że wyrosły na liberalizmie.
   
 13. Aterlupus

  Aterlupus Well-Known Member

  Posty:
  474
  Polubienia:
  907
  ...bla bla bla... Gdy społeczeństwo osiąga ten etap i gdy nie istnieje standard dobra i zła poza pojedynczą osobą, wówczas osoba ta jest bezbronna wobec ataków ludzi bardziej brutalnych i gwałtownych, którzy proklamują swój własny, subiektywny system wartości.

  A ja sądzę że Człowiek w Półmetrowej Czapce ładnie podsumował działalność kościoła, który ma tylu wiernych ilu ma tylko dzięki agresji. Skutecznie ustawił się na barkach ludzi najbardziej brutalnych, gwałtownych i amoralnych i wszystkim narzucił swój subiektywny, w dodatku sprzeczny wewnętrznie, system wartości ;).


  Gdy moje pojęcie moralności jest równie dobre, jak twoje pojęcie moralności, wówczas zwycięży ta moralność, za którą stoi większa siła.

  No classic lewak. To, że będę dobrze wyposażony nie znaczy, że zaraz zacznę narzucać swoją wizję świata, to samo dotyczy większości rodzaju ludzkiego. Komuch w Półmetrowej Czapce stanowi jak widać wyjątek, nikt posiadający szczątkową moralność nie znalazłby się tak wysoko w hierarchii takiej instytucji jak krk.
   
  Racibor lubi to.
 14. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 791
  Bez przesady. To tak, jakby powiedzieć, że lewaki mają tylu wiernych, ilu mają tylko dzięki agresji.

  Dlatego państwo musi narzucić jedną moralność, wtedy zwycięży moralność, za którą stoi mniejsza siła? wtf? Uwielbiam takie głupio-mądre formułki, które nie posuwają dyskusji ani o krok, ale za to ich autor ma poczucie, że zajebał mega głęboką myśl. Te półmetrowe czapki dodają chyba +10 do samozadowolenia.
   
 15. Aterlupus

  Aterlupus Well-Known Member

  Posty:
  474
  Polubienia:
  907
  [​IMG]

  Co do lewaków to zależy jak na sprawę spojrzeć. Gdyby od zarania dziejów każdy etatysta (ew. zwykły agresor) inicjujący agresje skutecznie dostawał po łbie od właścicieli, to lewaków byłoby tyle co kot napłakał i byliby w podobnej pozycji co my teraz. Tzn. twoje poglądy to utopia, nigdzie tak nie ma, albo To jest po prostu niemożliwe, każdy racjonalnie myślący człowiek widzi że niemożliwe jest rozciągnięcie przymusowej hierarchii na więcej niż dziesięć osób, zakończone jakimś zgrabnym wracaj do gimbazy ;).

  Zgadzam się jednak, że większość ludzi daje się po prostu skusić ideologii i ideom naprawy świata (poprzez wrzucanie wszystkich którzy uważają inaczej do więzień).

  A co do kościoła... Nie wiem ile wiernych miałby gdyby nie agresja, ale nie podejrzewam żeby znalazła się połowa tego co teraz. Najpierw Rzym ogłaszający chrześcijaństwo religią państwową, potem setki ludów nawracane mieczem dzięki możliwościom "krześcijańskich" władców, którym było na rękę że ktoś będzie bałamucił do-tej-pory-pogańskich tubylców, potem kolonizacja...

  Zdarzało się też przeczytać o trickach stosowanych przez misjonarzy, (pusta w środku) figurka matki boskiej unosi się na wodzie, podczas gdy figurka hinduskiego boga tonie etc. Jeżeli oszustwo liczyć jako agresje to przy paru innych założeniach, każdy wierny jest nim dzięki niej, choć z tym poglądem się nie zgodzę.
   
  Gekon, Hitch, Till oraz 2 uzytkowników lubi to.
 16. Till

  Till Mud and Fire

  Posty:
  1 073
  Polubienia:
  2 220
  Przeczytałem "gdy nie istnieje standard złota" ;)

  "Ale jeżeli przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik?" Rz 3,07 Na wszystko jest wytłumaczenie ;)
   
 17. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 525
  Polubienia:
  10 583
  Towarzysz Krugman o upadku Detroit:

  Detroit jest jego zdaniem po prostu "niewinną ofiarą sił rynku". "Czasem przez zmiany w gospodarce przegrywają osoby, których umiejętności stały się zbędne, firmy zapełniające rynkową niszę, która zanikła, a czasem - całe miasta, które tracą swoje miejsce w gospodarczym ekosystemie" - argumentuje Krugman, dodając: "Schyłek się zdarza".

  http://biznes.pl/wiadomosci/swiat/p...it-to-nie-nowa-grecja,5565122,news-detal.html
   
 18. military

  military FNG

  Posty:
  1 771
  Polubienia:
  4 567
  Krugman skopiował mojego posta z tematu o Detroit, w którym pisałem praktycznie to samo.

  Pozwę go za kradzież praw autorskich!
   
  luke27 i Ciek lubią to.
 19. Ciek

  Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

  Posty:
  4 525
  Polubienia:
  10 583
  Nie lepiej zgłosić się po Nobla?
   
 20. Gość niedzielny

  Gość niedzielny Well-Known Member

  Posty:
  972
  Polubienia:
  2 014
  Wiecie, że za cały ten etatystyczny pierdolnik ze śmieciami odpowiada tzw. wolna amerykanka?
  http://spoleczenstwo.newsweek.pl/smieciowa-czarna-dziura,106323,1,1.html
   
  vapaus i Zbyszek_Z lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.