Winny liberalizm

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
RE: Winny liberalizm

Ciek napisał:
„Wolny rynek NIE działa, jest oszustwem”
myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/17/wolny-rynek-nie-dziala-jest-oszustwem/

ten dupek się nawet nie podpisał! :)
Z drugiej strony jak ma działać coś czego nie ma? To tak jakby facet który nie ma samochodu mówił - o to straszne, mój samochód nie działała!
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
RE: Winny liberalizm

No przecież to jasne, że robi je państwo w specjalnych ośrodkach inseminacyjno-rozrodczych, w skrócie OIR.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
RE: Winny liberalizm

Madlock napisał:
No przecież to jasne, że robi je państwo w specjalnych ośrodkach inseminacyjno-rozrodczych, w skrócie OIR.

no jak są państwowe to robi je państwo. W tym wypadku narodowo-państwowe -podobno wyższa jakość. :cool:

Generalnie dobrze przyjmować jest schronienie w państwie, także i na starość, chorobę i śmierć
Program LCP pozwala lekarzom wycofać nie tylko leczenie, ale także jedzenie i przyznawaną pacjentom wodę
http://marucha.wordpress.com/2012/06/25 ... starszych/
 
RE: Winny liberalizm

Prof. dr hab. Witold Modzelewski, który nawet wygląda jak Lenin:

3977807.jpg
 
M

MichalD

Guest
RE: Winny liberalizm

Po bardziej wnikliwym przeczytaniu tekstu, sądzę że powinniśmy odnieść się do niego w sposób rzetelny i podjąć polemikę. To co gość wypisuje, jest bardzo łatwe do wchłonięcia przez przeciętnego odbiorcę.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
RE: Winny liberalizm

Sprawa jest prosta; jak zawiódł wolny rynek to trzeba z niego zrezygnować! Skoro zawodzi nas wolny rynek np. wyrobów piekarniczych to trzeba zabronić ludziom wypieku chleba i powołać Państwowy Monopol Piekarniczy, który będzie działać lepiej niż jakieś tam piekarenki. Co prawda na moich wykładach z ekonomii (a może była to ochrona konkurencji i konsumentów?) profesor opowiadał, że w wyniku takich manewrów np. na rynku zapałek zrodziło się powiedzonko "dzielić zapałkę na czworo" - ponieważ nawet zapałka mogła się stać dobrem luksusowym i trzeba było ją oszczędzać jak się dało, no ale kolega narodowiec najwyraźniej wie coś, czego nie wiemy my - zaplute karły wolnorynkowej reakcji :)

Państwowy Monopol Piekarniczy, Państwowy Monopol Mięsny, Państwowy Monopol Odzieżowy, Główny Urząd Planowania Cen, Popytu i Podaży - czy od samych tych haseł nie czujecie, że robi się wam lepiej i ogarnia was ciepło lewicowej wspólnoty? :)
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
RE: Winny liberalizm

Źle, źle, źle. Narodowy Monopol Piekarniczy, Narodowy Monopol Mięsny, itp. Widać, żeś wynarodowiony. Przez żydów.
 

friter

Active Member
213
47
RE: Winny liberalizm

Tyle że mainstream ma z natury przewagę liczebną, a my nie. Nie możemy pozwolić sobie na luksus przemilczenia. Skuteczne wydawałoby się używanie miażdżących argumentów w połączeniu z jadowitą, kpiącą i pełną pogardy retoryką, np. w formie pamfletu.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
RE: Winny liberalizm

MichalD napisał:
Po bardziej wnikliwym przeczytaniu tekstu, sądzę że powinniśmy odnieść się do niego w sposób rzetelny i podjąć polemikę.

Chyba żartujesz. Ten typ sam sobie kopie grób. On najwyraźniej po cichu liczy, że nikt nie przeczyta tekstów, które podlinkował. Typ pisze z sarkazmem:

Sukcesy wolnego rynku w Kalifornii, gdzie sprywatyzowano energetykę opisuje ważny link.

Klikam na ten ważny link. Są tam trzy teksty, z czego dwa wyraźnie podkreślają, że wolny rynek nie miał nic wspólnego z kryzysem energetycznym. Cytuję:

Rzeczpospolita: Deregulacja rynku energii w Kalifornii nigdy nie została dokończona. Zrezygnowano z włączenia finalnych odbiorców energii do gry rynkowej, ograniczając w ich przypadku maksymalny wzrost cen. (...) Częściowe uwolnienie rynku energetycznego to destrukcja.

Prof. Jan Popczyk (Politechnika Śląska): To nie liberalizacja jest, czy była powodem kłopotów kalifornijskich. W Kalifornii w jednym czasie splotło się ze sobą tak wiele różnych czynników i uwarunkowań, że każdy znajdzie dla siebie coś adekwantnego dla podparcia własnych sądów. Wzrósł popyt na energię elektryczną i rezerwy mocy nie nadążyły by sprostać temu popytowi. Nie było chętnych inwestorów do inwestowania w tym sektorze. W ocenie inwestorów, inwestowanie było nieopłacalne ze względu na biurokratyczną mitręgę, chociażby związaną z wydawaniem licencji na prowadzenie działalności energetycznej. Ten proces trawa tam około sześciu lat.

Poza tym pomijam tu drobny szczegół, taki mianowicie, że Kalifornia należy do najbardziej zamordystycznych i zbiurokratyzowanych stanów w USA - jest w pierwszej trójce! --> http://mercatus.org/freedom-50-states-2011 O co kaman? Czy ten kolo w ogóle czytał linkowane przez siebie teksty?

I fragment dotyczący przymusu emerytalnego rozjebuje system:

Ponieważ w pewnym wieku robotnik, który niczego nie odłożył przestaje być zdolny do pracy, a jego dzieci (o ile przeżyły) – nie są w stanie utrzymać ojca i własnych dzieci – umrze z głodu pod mostem. Aby takim sytuacjom przeciwdziałać kanclerz Niemiec, Bismarck, jak najdalszy od ideałów komunistycznych, wprowadził ubezpieczenia społecznie

Typ zapomniał dodać, że wujek Bismarck był taki dobry, że górna granica wieku wynosiła 70 lat :) W tamtym czasie do siedemdziesiątki dożywało 5, w porywach 10% populacji, spodziewany czas życia wynosił 45 lat. Z kolei ci, co dożyli, nie cieszyli się długo emeryturką. Bismarck doskonale znał te dane. Pytanie: w co ładowano nadwyżki tego systemu (które były gigantyczne)?

Jaki jest sens dyskutowania z czymś takim? Przecież gdybym miał 4-5 godziny na risercz, to bym rozbił tam każdy argument. Coś jak z taksówkami w NYC - potrzebowałem 30 minut, żeby sprawdzić, co się kryje za słodkim pierdoleniem Pana Precz Z Deregulacjami Taksówkarza.

Na deser - jedyny komentarz pod tekstem:

Wolny rynek działa – działa podstępnie i oszukańczo. Istotne jest wiedzieć – dla kogo i w jakim celu.

Kilka dat, które nie są przypadkowo zbieżne:
1773 – Mayer Amschel Rothschild organizuje we Frankfurcie n/m spotkanie na którym przedstawia zaprzyjaźnionym bankierom plan zdobycia władzy nad światem.
1776 – Adam Smith publikuje jego książkę, bądącą “biblią” współczesnej oszukańczej i złodziejskiej ekonomii.
1776 – Adam Weishaupt, protegowany Rothschilda, zakłada lożę Iluminatów Bawarskich.
1776 – utworzenie przy wybitnym udziale masonów USA – wiodącego na świecie państwa kapitalistycznego propagującego “wolny rynek”.
Ci ludzie są nienormalni, chorzy, cierpią na paranoję i obsesje.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
RE: Winny liberalizm

"Ci ludzie" to troszkę krzywdzące uogólnienie, jacy są przedstawiciele całego środowiska to nie wiadomo. Nie zmienia to jednak faktu, że "ten człowiek" to zwykły patafian i żadna dyskusja nie ma z nim sensu. Kiedyś próbowałem mu jakoś zwięźle i delikatnie zasugerować, że teoria jakoby za kryzys systemu ubezpieczeń społecznych odpowiadała „demografia” i wystarczy żebyśmy się szybciej rozmnażali by było super jest bzdurą bo z samego faktu, że się komuś dziecko urodziło nie bierze się żadna składka, a wręcz generuje to dodatkowe koszty, co do których nie wiadomo czy kiedykolwiek je w ogóle odzyskamy jak z dzieciaka wyrośnie emigrant, klient opieki społecznej, urzędnik itp. W odpowiedzi usłyszałem jakieś pierdololo o żydo - korwinistach których trzeba odjebać, czy tam coś w tym stylu - „konsensusu” w takim „dyskursie” nie da się osiągnąć więc lepiej się zająć jakąś inną aktywnością :)
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
RE: Winny liberalizm

Premislaus napisał:
pampalini napisał:
Swoją drogą - przez długi czas omijałem to forum właśnie ze względu na agresywny ton (czasem skrajnie - np. "dzień sznura" itp.), który tutaj panuje. Mnie do libertarianizmu przyciągnęło właśnie to, że robi miejsce dla cywilizowanych relacji międzyludzkich i jest oparty o logiczną i rzeczową ekonomię Austriaków. Forma wypowiedzi powinna harmonizować z przesłaniem. W końcu mówimy o aksjomacie nieagresji, do kurwy nędzy. :) Jak niby ktokolwiek miałby zaufać grupce osób, które drą ryja, rzucają wyzwiskami i, co gorsze, groźbami?

Bo i oznacza cywilizowane relacje. To co wymieniłeś, czy raczej okrutne sposoby wymierzania sprawiedliwości, mogą równie dobrze być skodyfikowane, poprzedzone wyrokiem sądowym, powszechnie akceptowane. Wiadomo o co chodzi.

Przy czym ja staram się bronić sprawiedliwości, własności, prawa do zemsty, etc.

Nieagresja dotyczy relacji międzyludzkich. Czyli, że własność jest święta, m.in. ciało. Jak ktoś złamie tę najbardziej podstawową, ludzką zasadę, może się liczyć z tym, że ktoś będzie chciał dochodzić sprawiedliwości. A tylko ofiara, jej bliscy i pełnomocnicy wiedzą co jest sprawiedliwe.

Popytaj się ludzi jak należy karać gwałcicieli, morderców, pedofilii, etc.

Stworzyłem nowy wątek dla tej dyskusji:

Jaki wizerunek libertarian opłaca się kreować?
 
M

MichalD

Guest
~Doradca Kredytowy [wczoraj]

Państwo nie chce lub nie potrafi sobie poradzić z oszustami którzy tworzą kolejne piramidy. W USA ten założyciel AG już po przekrecie z Multikasą zarobiłby wyrok na kilkadziesiąt lat , a w II RP nie mialby zgody na koleny "biznes". W Polsce prawo pozwala na takie przekręty w imie NEOLIBERALNEGO pojecia wolnosci gospodarczej , która jest swawolą , a nie wolnością. Ostrzeżenia KNF to działania pozorne.Inna sprawa to naiwnośc ludzka. Dlaczego klienci takich firm nie pytają skad te "biznesy" maja zyski z których będą płacone wysokie odsetki. Przecież wiadomo ,ze pierwszym wypłacane sa odsetki z wpłat następnych klientów. W końcu ich brakuje i piramida pada.

http://banki.wp.pl/kat,121354,title,Amber-Gold-laczy-sie-z-Finroyal,wid,14812391,wiadomosc.htmlnn
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Jako etatowy neoliberalny troll pomogę panu doradcy odpowiedzieć na nurtujące go pytanie:
Dlaczego klienci takich firm nie pytają skad te "biznesy" maja zyski z których będą płacone wysokie odsetki.

Z tego samego powodu, dla którego nie pytają, skąd politycy wezmą pieniądze na spełnianie swoich obietnic. A wezmą albo z podatków albo zadłużając się u bankierów, czyli de facto też z podatków, bo przecież oni tego długu spłacać nie będą.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Najstarszym historycznie socjalizmem, tym, który po rewolucji francuskiej został w myśleniu Europy i zaczął dominować, jest właśnie liberalizm, znany pod postacią kapitalizmu.

-- prof. Henryk Kiereś, profesor KUL, filozof, polonista, kierownik Katedry Filozofii Sztuki KUL, członek Towarzystwa Naukowego KUL [link]
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Komuniści z CIA:

System kapitalistyczny wyrządził wiele szkód w Polsce po 1989 roku. Jednym z jego skutków jest to, że mieszkanie – prawo każdego człowieka do posiadania dachu na głową, stało się towarem, źródłem zysku dla ich właścicieli. [link]

Czekam na uczone opracowanie tematu i opublikowanie eseju na lewica.pl albo niech Sutowski skrobnie jakiś tekst i wrzuci na stronę KP. Tytuł powinien być prosty: "Kapitalizm i przymus seksualny" albo "Kapitalizm i uprzedmiotowienie kobiet". Swoją drogą, tam, gdzie kapitalizm, tam prostytucja rzeczywiście ma się dobrze :) --> [link]
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
http://www.polskatimes.pl/artykul/6...alternatywa-polsce-grozi-katastrofa,id,t.html

Kacza debata ekonomiczna:

Prof. Grażyna Ancyparowicz powiedziała, że polska gospodarka miała być społeczną gospodarką rynkową, ale - jej zdaniem - tak się nie stało. "Jest to gospodarka wyłącznie neoliberalna, gospodarka bardzo silnie poddana deregulacji, prywatyzacji, regułom wolnego rynku" - wskazywała ekonomistka.

Jej zdaniem uznano, że należy eliminować państwo z gospodarki i to - jak zaznaczyła - skutecznie się udało.

Nie wiem skąd się to babsko urwało, do tego to chyba ona groźnie mruczała, że społeczna gospodarka rynkowa jest zapisana w konstytucji!
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
W dzisiejszym świecie wybieramy pomiędzy kapitalizmami. Jest kapitalizm azjatycki, bez związków zawodowych i bez prawa pracy, z pracą dzieci, z mafijną jedynie „regulacją rynku”. Mamy tam fabryki, a czasem obozy, które są  –   delikatnie mówiąc  –   bardziej Fordowskie od taśm Forda. Jest kapitalizm amerykański, na którym Obama próbuje zaszczepić jakieś strzępy europejskich regulacji i europejskich powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych. I mamy kapitalizm Unii Europejskiej  –   właściwie jedyną (nie mówię „ostatnią”, bo przecież jestem z urodzenia optymistą) oazą, w której tlą się choćby jakieś resztki socjaldemokratycznego projektu  –   jakiegokolwiek ludzkiego projektu, który nie byłby jedynie „drugą naturą” wolnorynkowej globalizacji.

Cezary_Michalski_267x165_crop.jpg


http://www.krytykapolityczna.pl/CezaryMichalski/Wyciskaniebrukselki/menuid-291.html
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Jego magnificencja profesor nadzwyczajny habilitowany katedry pitologii Michał Łuczewski:

Kapitalistyczna utopia skończyła się na przełomie XX i XXI wieku razem z pierwszym poważnym kryzysem gospodarczym. Socjologowie przewidywali, że Polska musi wybuchnąć. Ale młodzież zaczęła masowo emigrować i szukać nowej utopii na Zachodzie.

Gazownia: [link]

 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Nowy Ekran wraca do gry. Opara dał radę z rękawa wyciągnąć cały zestaw nowych pacjentów, którzy bez problemu mogą produkować lolkontent na trzy zmiany! Dziś w naszym kąciku debiutanta pacjent wagi ciężkiej - Robert Grunholz. Ten pacjent nie ma jeszcze 18 lat, a już spokojnie może grać w psychiatrykowej ekstraklasie z najlepszymi lewakami i prawakmi-socjalistami:

Dlaczego postulaty liberałów dotyczące “wolności obywateli” pokrywają się z planami demoralizacji, degeneracji, oraz psychicznej, jak i fizycznej eksterminacji gojów? Czyżby dlatego, że szkoły liberalizmu tworzyli przedstawiciele tego samego narodu, co socjalizmu i komunizmu?

Dzisiaj pod przykrywką "zakazów" np. "zakazu narkotyków" w społeczeństwie narkotyki promuje się bez względu na prawo. Przekaz ten dostarcza się młodym umysłom ze wszystkich możliwych stron - szkodliwy przekaz. Tworzy się młodzież obeznaną we wszystkich możliwych używkach, młodzież zboczoną, przesiąkniętą pornografią i młodzież pozbawioną wartości np. Boga, Narodu, oraz Ojczyzny. Promuje się za to konsumpcyjny styl życia, karierę i... pieniądz. Czyż to nie jest cel liberałów? Pieniądz, kasa, mamona, zysk. Podstawowa talmudyczna wartość.

Liberalizm urzeczywistnia plany wobec gojów
 
Do góry Bottom