Winny liberalizm

OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Jak wiadomo, Polska należy do ultraliberalnej UE, a TVN to opoka ultraliberalizmu. Dogmatyzm wolnorynkowy rządzi od 89 roku. dlatego nie dziwi, że wszyscy w tym kraju przemawiają językiem ultra liberalnym. Przykład typowego dialogu między ultra liberałami:

Komorowski: My proponujemy zmianę na zasadzie wyboru, że ktoś może dłużej pracować, ale nie musi. Musi dokonać wyboru, czy chce dłużej pracować i mieć wyższą emeryturę, czy też krócej pracować i niższą emeryturę.

Kolęda-Zalewska: Ale dla państwa co jest lepsze?

Komorowski: Zwiększa się ilość osób płacących podatki.

Kolęda-Zalewska: Ale jeśli większość wybierze, że chce pracować krócej, panie marszałku?

Komorowski: Jak ktoś będzie dłużej pracował, to będzie płacił dłużej podatki, to jest metoda.

Kolenda-Zaleska: A jak wszyscy będą chcieli pracować krócej, to co wtedy?

Komorowski: To nam nie grozi, nigdy nie słyszałem, że to nawet teoretycznie możliwe.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... &startsz=x

I z tego samego wywiadu, Komorowski: Ja od zawsze byłem zwolennikiem społecznej gospodarki rynkowej

I wiecie, że Balcerowicz w 2002 roku został uhonorowany Nagrodą Fundacji Fasela za zasługi dla społecznej gospodarki rynkowej?

:) Serio.
 

noother

Active Member
109
185
"Najbardziej zaciekłymi przeciwnikami wolności są dziś liberałowie. Zasada jest jasna: czym kto słabszy, tym ma więcej płacić" by Jarek K.

Nie wiedziałem że w Polsce obowiązuje podatek regresywny. Tylko czemu usilnie PIS nazywa się prawicą choć mają z tym niewiele wspólnego.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Kaczyński:

Wybór, jaki stoi przed Polakami, to wybór między zimną koncepcją nowego liberalizmu, a koncepcją Polski solidarnej, czyli sprawiedliwej. Słowo solidarność nie jest tylko hasłem, ale wyraża treść naszego narodowego życia, trzeba w tym kierunku mobilizować Polskę, trzeba czynić nasz kraj rzeczywiście solidarnym. Słowo „solidarność” oznacza, że trzeba być solidarnym, trzeba nosić brzemię innych. Władza musi dawać szanse wszystkim grupom społecznym i wszystkim regionom.

http://jaroslawkaczynski.info/foto/artykul/a,295

Kiedy Krytyka Polityczna przyzna mu order Największego Lewicowca Dekady?
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Chyba nie bez powodu Palichuj u Olejnik mówił kiedyś, że Kaczyński był przed 89 ateistą związanym z inteligencją lewicową z Żoliborza, tylko później się przefarbował na prawicowca :) . Z ateizmu może naprawdę zrezygnował, ale marksistami zostali z bratem do końca :shy: .

Korwin twierdzi, że Lech Kaczyński był jeszcze bardziej socjalistycznie nastawiony niż Jarek, coś w tym jest. Palichuj nagłaśniał jego pracę doktorską o wyższości marksizmu i leninizmu nad kapitalizmem, raczej nigdy się tych poglądów nie wyzbył, specjalizował się w prawie pracy, lewak jak chuj :) !
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Pamiętacie wpis otwierający ten wątek? Obadajcie to:

Bezkrytyczna wiara w to, że rynek jest w stanie samodzielnie regulować procesy zachodzące w gospodarce, a także fałszywa doktryna ekonomiczna, której od początku tzw. transformacji ustrojowej hołdują kolejne rządy opanowane przez liberalnych polityków, wywarły ogromny wpływ na powstanie wielu szkodliwych patologii, które w niemałym stopniu przyczyniły się do obecnego kryzysu.

http://sol.myslpolska.pl/2012/03/zasadn ... -polsce-1/

Czym to się różni od:

Po 1989 roku niekwestionowanym dogmatem stał się maksymalnie wolny rynek, tzn. rynek działający jedynie na zasadzie mechanizmu "niewidzialnej ręki", jako jedyna możliwa droga przezwyciężenia gospodarczego niedorozwoju kraju.

http://www.przewodniklewicy.pl/demokracja.php

?
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Dr Rafał Chwedoruk politolog z UW w artykule z Angory "Tusk: idealista thatcherysta":

Większość Polaków nie zdaje sobie sprawy, że od połowy lat siedemdziesiątych XX wieku do końca stulecia na Zachodzie dokonała się transformacja ustrojowa porównywalna ze skalą zmian, jakie zaszły w Polsce po 1989 roku. (...) nastąpiło odejście od modelu państwa opiekuńczego jako bytu zbiorowego na rzecz modelu, w którym nadrzędnym celem jest indywidualny interes, dobro jednostki. (...) ten rodzaj liberalizmu nie wytrzymał próby czasu, co udowodnił niedawny światowy kryzys.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
Powinniśmy powołać kapitułę i przyznawać za takie teksty jakieś specjalne nagrody, ordery zasłużonych w budowie realnego socjalizmu czy tam coś.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Dr Chwedoruk to typowy dla socjaldemokracji zboczony pojeb i lewacki intelektualista sympatyzujący dla odmiany z PiSiorami. Wpiszcie w googlu "Rafał Chwedoruk" i poczytajcie sobie wywiady z nim. "Kwiatkami" jego autorstwa można by całe pole obsiać. Przykład:

Oto pojawia się ekscentryczny milioner, bez spójnego programu, głoszący nawet hasła, których realizacja mogłaby uderzyć po kieszeni większość wyborców. Nagle staje się atrakcyjny dla setek tysięcy młodych ludzi. To powód do refleksji nad stanem demokracji, poziomem edukacji obywatelskiej w mediach i w szkołach.

Kurwa, demokracja działa na pełnych obrotach, omamiony przez TVN, GW i inne gówna lud wybiera kolejnego szemranego typa do żłobu, a ten fagas gada, że demokracja nie działa. O co kaman?

http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plo ... demokracji
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Facet w takim razie płynie pod prąd! Zagraniczne dzienniki grzmiały, że Palikot, Biedroń i Grodzka w sejmie to wielki triumf demokracji! :)
 
A

Aeger

Guest
Palikot, Biedroń i Grodzka - to że ich wybrali to właściwie cud. Gdzieś widziałem porównanie programów - u nich było widać oszczędności a u reszty wydatki i to spore. Co nie umniejsza faktu, że ich "korekta kapitalizmu" działa mi na nerwy. Ja sobie mogę lewaczyć światopoglądowo, lecz gospodarki ruszyć nie dam.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Aeger napisał:
Palikot, Biedroń i Grodzka - to że ich wybrali to właściwie cud.

Jeśli pracę sztabu profesjonalistów od manipulacji umysłami można nazwać cudem, to tak.
No i media, ojcowie prowadzący stali po właściwej "słusznej" sprawie. Mieć media po swojej stronie w polskim kraju i nie wygrać? Toż trzeba by być strasznym frajerem.


kawador napisał:
Kolenda-Zaleska: A jak wszyscy będą chcieli pracować krócej, to co wtedy?

Komorowski: To nam nie grozi, nigdy nie słyszałem, że to nawet teoretycznie możliwe.

To jest mocne. Powala!
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
RE: Winny liberalizm

Obecnie w Polsce, po upadku komunizmu, istnieje niebezpieczeństwo rozpowszechniania się ideologii wolnorynkowego kapitalizmu w formie radykalnej, ze wszystkimi jej negatywnymi dla człowieka skutkami. Szczególnie niepokoi to, że centralną pozycję w życiu gospodarczym, w miejsce człowieka, zajął pieniądz. To właśnie olbrzymia żądza posiadania pieniędzy, i to takich, których żaden człowiek nie jest w stanie wydać w ciągu swojego życia, była jednym z powodów obecnego kryzysu gospodarki i wartości.

https://libertarianizm.net/thread-2850- ... l#pid42563
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
RE: Winny liberalizm

Wątek trochę zszedł na manowce, ale wracamy na właściwe tory :)

Poniżej tekst Grzegorza Świderskiego. Jak sam o sobie pisze - libertarianin, skrajnie prawicowy liberał:

Jeśli ktoś atakuje liberalizm, to można z dużym prawdopodobieństwem uznać, że to polityczny agitator, który służy totalitarnemu, niewolniczemu, socjaldemokratycznemu państwu i chce je rozwijać.

Wielu politycznych agitatorów i propagandystów atakuje liberalizm. Robią to na przykład tak, że wskazują błędy partii, które nazywają „liberalnymi”, albo wskazują jako realizację liberalizmu rewolucję antyfrancuską. I w ogóle wszelkie socjalistyczne pomysły nazywają „liberalnymi”.

Czemu to wszystko służy? Dlaczego propaganda tak obrzydza liberalizm? Dlaczego oszukuje się ludzi mieszając i zmieniając pojęcia polityczne? Dlaczego socjalizm nazywa się liberalizmem?

http://gps65.nowyekran.pl/post/56363,po ... -liberalow
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
RE: Winny liberalizm

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103090,1182 ... lacje.html

wysokoprocentowy, hardkorowy komuszyzm wywołujący kaca już w chwili czytania. W skrócie: liberalizm (wolny rynek) to mało mostów i okrojenie zajęć w szkołach, a zatem bezrobocie wśród młodzieży (wiem, że to niezbyt logicznie brzmi ale czego wymagać od komucha?). Kilka cytatów na zachętę:

Wiktor Osiatyński napisał:
- 20 lat temu nagle i nieoczekiwanie uwierzyliśmy w rynek. Uwierzyliśmy, że to będzie nasza przyszłość, dobra przyszłość. Dokonano wtedy fantastycznych zmian. Ale teraz potrzeba korekty (...) Bo jak mamy 30-proc. bezrobocie wśród młodych, to chrzanić inflację, potrzeba pracy!

W czasie transformacji dość nagle i nieoczekiwanie uwierzyliśmy w gospodarkę rynkową i rynek, dzięki fantastycznym wtedy reformom Balcerowicza. Mazowiecki i Balcerowicz zrobili wspaniałe rzeczy (...) jak mamy 30-proc. bezrobocie wśród młodych ludzi, to trzeba chrzanić inflację. Trzeba budować drogi i mosty, dać ludziom pracę! - dodał (...) Podatki mogłyby być u nas wyższe, tylko potrzebna jest większa kontrola społeczna. Dziś rządy utajniają masę rzeczy, utrudniają dostęp do informacji publicznej i tym samym strzelają sobie w stopę. Bo ludzie nie wierzą, że ich podatki będą uczciwie i porządnie wydane - powiedział prof. Osiatyński (...) młody człowiek szuka tożsamości w grupie rówieśników. Pozostawiony sam sobie może zostać np. kibolem - mówił.

Postawiłbym tezę, że lepiej być kibolem niż profesorem naŁuk humanistycznych na państwowym uniwerku. To pierwsze przynajmniej utrzymuje się z pracy własnych rąk, podczas gdy to drugie pasożytuje na pracy innych przysysając się do podatkowego cycka, jednocześnie robiąc młodzieży macę z mózgów.
:D

A oto sylwetka *****postulującego okradanie innych żeby "mosty budować", żeby się żyło wszystkim lepiej oczywiście:

Wiktor Osiatyński

Prawnik specjalizujący się w historii doktryn politycznych i prawnych (kurcze, ciekawe ile się na tej specjalizacji kosi klientów za godzinę), feminista (???), działacz społeczny, autor publikacji takich jak "Zrozumieć świat. Rozmowy z uczonymi radzieckimi" czy też "Alkoholizm. Grzech czy choroba?".
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
RE: Winny liberalizm

Osiatyński jest autorem książki "Zrozumieć świat":

352x500.jpg


Wiem, makabryczny dowcip :)
 
S

shogu2

Guest
RE: Winny liberalizm

Nie tyle winny liberalizm co neoliberalizm, tu jest trochę róznicy.

Jeszcze w zaleznosci jak definiować liberalizm bo jak zakładano np USA to np liberalizm definiowano odmiennie niz przez oszołomów pokroju korwinna mikkego i jego popleczników

najpierw zdefiniujcie liberalizm dopiero potem mogę z wami podyskutować.
 
S

shogu2

Guest
RE: Winny liberalizm

kawador napisał:
Najpierw poczytaj Bastiata, potem będziemy z tobą rozmawiać. Jesteś na forum libertarian, powinieneś znać chociaż podstawy zamiast bzdury jakieś pisać.Ja nie wchodzę na forum socjalistów i nie wymagam od nich, żeby mi definiowali socjalizm.

Tak jak pisałem definicji jest wiele ja jasnowidzem nie jestem i nie wiem w która "wierzycie"
 
RE: Winny liberalizm

http://www.federacja-anarchistyczna...polskie/item/661-bilbordy-przeciwko-euro-2012

Organizacja Euro 2012 w Polsce to zmasowane uderzenie władzy w społeczeństwo. Pod hasłami postępu cywilizacyjnego wprowadza się kolejne rozwiązana na jedynie słuszną neoliberalną modłę. Ich skutki będą odczuwalne w wielu sferach życia społecznego.
Budżety miast organizatorów zostały zadłużone do granic możliwości m.in. na poczet budowy stadionów. Ich rozmiary wyrażają obecne ambicje władz. Organizacja masowej imprezy jest dla nich okazją do postawienia samemu sobie pomników w postaci gigantycznych aren, które w przyszłości będą świecić pustkami. Równocześnie uchylają się od zapewnienia podstawowych warunków dla godnego życia przeciętnych ludzi – powszechnego dostępu do mieszkań, taniej komunikacji czy gwarancji opieki żłobkowej i przedszkolnej. W ten sposób elity cynicznie wykorzystują swoją uprzywilejowaną pozycję.
 

Nene

Koteu
1 094
1 689
RE: Winny liberalizm

Mam rozwiązanie ich problemów... po Euro zagnać ich i wszystkic, którzy wymagają od państwa zapewnienia zaspokojenia swoich potrzeb i zalać wodą, aby było ekologicznie wodę przewozić między wszystkimi miastami tą samą.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 852
12 246
RE: Winny liberalizm

Ostry tekst mi się rzucił w oczy. Ni mniej, ni więcej, liberalizm to forma religii, a na dodatek strasznie krwiożerczej (s@tahnihści z szajsboxa podpalający koty chyba wymiękają w porównaniu ze zbrodniczością liberałów ;) ). Od bardzo długiego czasu zbieram się w sobie by to jakoś skomentować ale ten tekst wysysa ze mnie siły życiowe niczym nałogowa masturbacja.

„Wolny rynek NIE działa, jest oszustwem”
http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/ ... oszustwem/

Na zachętę kilka cytatów z cyklu "libertarianina portret własny":
„Piewcy wolnego rynku na dziesiątkach forów internetowych to osoby nie posiadające akademickiej wiedzy ekonomicznej, często nawet – negujący ją, na rzecz prymatu rozmaitych guru – w stylu Mikkego czy Michalkiewicza. Wśród osób popierających tych proroków dominują postawy bardziej zbliżone do dogmatycznych postaw wyznawców religii niż trzeźwo myślących ludzi (…)Libertarianin nie pojmie nigdy co to efekty zewnętrzne (…)bo nigdy nie miał do czynienia z porządnym wykładem mikroekonomii – ani z porządnym wykładem makroekonomii (…)Na całym świecie zawiódł mechanizm rynkowy po wprowadzeniu wielu deregulacji (…)Dla libertarianina dzieci sąsiada mogą za ścianą zdechnąć zgłodu, on ma to gdzieś. (…) Libertarianin nie ma nic do powiedzenia w kwestii kto będzie pracował na jego emeryturę**** i skąd się mają brać dzieci (wyprodukuje je "wolny rynek")”

Czy ktoś wie skąd się biorą dzieci? :huh:
 
Do góry Bottom