Wielka chwilka Jacka Wilka

Król Julian

Well-Known Member
962
2 123
O widzę Wilk chętny na współpracę, na dodatek zaczyna forsować ujemny podatek dochodowy (a to przecież tylko dzięki JOWom Polki rodzą dzieci w Anglii).

Ale pierdolenie. Izrael ma większą dzietność, bo spora (10%) część populacji, o czym już wspominałem na forum, to ultrareligijne zjeby które miewają po dziesięcioro dzieci i roczny przyrost w wysokości 6%, zawyżając średnią dla reszty.
 

ernestbugaj

kresiarz umysłów
851
3 037
Problem jest tego typu, że to przemówienie zostanie określone jako mocarne - uzywajac sformułowania tomkiewicza - tylko przez garstkę ludzi z różnego typu niszy. A ludzie, którzy głosują na PO, PiS etc., będą mówili przed swoim telewizorkiem "co on pierdoli? przecież mi się należy, jestem Polakiem, we Francji też tak jest".
No niestety, jak czasem jadę komunikację miejską i widzę te tępe ryje, to wyobrażam sobie, że ktoś puszcza im najpierw jedno zdanie wypowiedziane przez Szydło w stylu: "Ten program to wielki skok naprzód i uwolnienie polskiej rodziny." A potem 5-minutowe przemówienie Korwina, czy tam Wilka, a oni i tak to skwitują: "Ja jednak popieram te 500 zł." Ci ludzie są niereformowalni. Nie i chuj.
 

tomahawk

Well-Known Member
736
1 295
Ja ostanio widziałem parę z wózkiem. Wracali z jakiegoś urzędu. Facet chwalił się matce, przez telefon, że dostał zasiłek, ale był niezadowolony, bo twierdził, że należy mu sie więcej.
 

Cptkap

Well-Known Member
700
3 225
bHjagvf.jpg
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Polska Agencja Prasowa znów opisuje walkę o polskie interesy jaką toczy poseł Jacek Wilk. By uprzedzić tolepa – tak są to materiały nadesłane, ale tak się składa, że PAP co rusz nie zamieszcza peanów na cześć polityków. Tym bardziej opozycyjnych. Być może Wilk jest na tyle przebiegły, że znalazł sposób by bądź co bądź państwowa agencja informacyjna robiła mu promocję, a może inni politycy też mają świadomość, że można ją w ten sposób wykorzystywać, ale nie robią tego bo wiedzą, że gawiedź za często tam nie zagląda, a dalej i tak nikt tego nie puści. W każdym bądź razie jest to niezła ciekawostka.

https://www.pap.pl/centrum-prasowe/439834,posel-jacek-wilk-w-sejmowej-walce-z-ustawa-447-wilk-nie-daje-za-wygrana.html

EDIT: A jednak taktyka dobra. Sprawdziłem. Tekst przedrukował następnie choćby tzw. der dziennik:
https://wiadomosci.dziennik.pl/poli...tawa-447-holocaust-usa-polityka-historia.html
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 555
15 441

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
To, że można tam wrzucać materiały sponsorowane to jedno, a to czy ktoś z tego korzysta w celach politycznych to drugie. Ja tam widzę, że w ten sposób to posła Wilka się promuje. I jak widać to te informacje zaczynają tą drogą iść dalej w świat. Kiedyś sposobem na zaistnienie w mediach był sposób na Korwina, czyli wzbudzanie sensacji. Teraz jest kolejny poziom, czyli sposób na Wilka polegający na wykorzystaniu państwowej agencji informacyjnej. Sprawdziłem też ten Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, który jest źródłem artykułów o Wilku. Wchodzi się na ich stronę internetową i w zakładce „rada klastra” widnieją takie osoby jak: Jerzy Buzek, Janusz Tomaszewski, Kazimierz Marcinkiewicz. Sugeruje to, że jest to jakiś organ decyzyjny i wspomniane osoby wspierają posła Wilka. Patrząc jednak na opis wychodzi, że ta rada to zbiór honorowych członków. Być może z dumą przyjęły one te honorowe stanowiska i nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że w pewien pośredni sposób swoimi nazwiskami firmują Jacka Wilka. Gdyby był to rzeczywiście pomysł Wilka to należą mu się ukłony za przebiegłość.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
Trzeba by go spytać. W ogole mamy na forum kogoś zbliżonego personalnie do aktualnej chwilowo nieistniejącej partii JKM?

(edit)
Wchodzi się na ich stronę internetową i w zakładce „rada klastra” widnieją takie osoby jak: Jerzy Buzek, Janusz Tomaszewski, Kazimierz Marcinkiewicz. Sugeruje to, że jest to jakiś organ decyzyjny i wspomniane osoby wspierają posła Wilka.

Nawet mi się nie chce sprawdzać, ale mnie sugeruje to, że czymkolwiek ten klaster jest - a zapewne jakąś instytucją publiczną w takiej czy innej formie - został założony w latach rządów koalicji AWS-UW, tj. mniej więcej 20 lat temu, przez jakichś kolesi dobrze ustosunkowanych w ówczesnych kregach rządowych, i jakoś przetwał, zapewne siłą inercji biurokratycznej, do dziś. I z jakichs powodów poseł Wilk jest tam lubiany.
 
Ostatnia edycja:

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
A ja czytam o tym klastrze i robi się coraz ciekawiej:) Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw jest organizacją parasolową dla zarządzanych przez niego klastrów, które funkcjonują w regionach całej Polski. W ramach Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw skupione są firmy, organizacje, instytucje badawczo-rozwojowe, uczelnie wyższe oraz instytucje otoczenia biznesu, które opierają swoją działalność na różnego rodzaju unowocześnieniach, wymianie wiedzy, transferze innowacyjnych rozwiązań i technologii oraz tworzeniu sieci powiązań. Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, będąc „klastrem klastrów”, skupia wokół siebie kilkuset przedsiębiorców, w tym czołowe polskie firmy. Sukcesem organizacji są między innymi: prywatny samolot odrzutowy Flaris, pierwszy dalekosiężny dron z silnikiem odrzutowym, drony do zadań specjalnych, działające dla energetyki i jednostek specjalnych. OKIP jest między innymi inicjatorem projektu Komisji Europejskiej dotyczącego transportu multimodalnego o nazwie Polska 3.0. Jest to niby największy klastrowy projekt w Europie. Wiceprezes OKIP i koordynator tego projektu Angelika Jarosławska opisuje Polskę 3.0 jako „Centralny Okręg Przemysłowy, na miarę XXI wieku”. Ma to być jej zdaniem „koło w młynie dla intensywnego przyspieszenia gospodarki”.Twierdzi ona, że „projekt Polska 3.0 pod wieloma względami przypomina wielkie projekty realizowane przez najwybitniejszego w historii Polski polityka gospodarczego Eugeniusza Kwiatkowskiego”. Według Jarosławskiej „Program idealnie wpisuje się w działania związane z koncepcją Międzymorza”. Dlatego nie przypadkowo jednym z ekspertów OKIPu jest omawiany tu na forum Jacek Bartosiak. Wracając na chwilę do posła Wilka, to tak jak napisano w pierwszym linkowanym przeze mnie artykule, Wilk jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Programu Polska 3.0. Zatem ma on realizować inspirowany Eugeniuszem Kwiatkowskim program OKIPu w sejmie. Jest on ich człowiekiem. Znów przeskoczmy do tematu tej organizacji. Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw powstał w 2009 roku z inicjatywy przedsiębiorstw zgromadzonych w agencji consultingowej i PR Menu Group, organizującej eventy i szkolenia , m.in. wysokiej rangi wydarzenia w Sejmie RP, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w hotelach Marriott i Sheraton. Założycielem i CEO Menu Group jest obecny prezydent Zarządu Gółwnego OKIP, urodzony w 1973 Bogdan Węgrzynek. W czasach Menu Group, organizował on wizyty w Polsce Billa Gatesa, Steve’a Wozniaka, Rity Cosby, wiele wydarzeń sportowych, a wśród nich Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2012 w Krynicy-Zdrój. Był jedną z głównych osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Zajmował bądź zajmuje on ważne stanowiska: Prezydent Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Innowacyjnych Przedsiębiorców. Wiceprezes Polish American Chamber of Commerce. Doradca zarządu LS Tech-Homes S.A. Prezes Zarządu Instytutu Wsparcia Inicjatyw Gospodarczych, Ekspert i stały doradca Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej. V-ce Prezes Zarządu Międzynarodowego Klastra Stosunków Gospodarczych „Futura”, Przewodniczący Prezydium Akademii Rzemiosła Polskiego. Prezes Bomar Service sp. z o.o. , Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Członek Stowarzyszenia Euroatlantyckiego, Ekspert Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. W KRSie widniało też jego nazwisko przy Agencji Budowania Wizerunku sp. z o.o., klub sportowy „GKS 1962 Jastrzębie” sp. z o.o. Podobno wiele lat spędził w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 2005 roku został wybrany do prestiżowej nagrody Polonii US jako Działacz Roku. Organizował obchody rocznicowe solidarności w USA, juwenalia w Chicago, WOŚP w Chicago i Dublinie, największe wydarzenie w USA z udziałem Polaków - Biały Marsz, wieczorki poetyckie i wiele innych wydarzeń. Był gościem spotkań roboczych Kongresu Stanów Zjednoczonych. Był założycielem i pierwszym prezesem Polish American Youth oraz członkiem wielu organizacji, których tu nie ma sensu wymieniać. Współpracował od samego początku ze Szkołą dla Młodych Liderów Społecznych i Politycznych, obecnie noszącą nazwę Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Był producentem filmu pt. "Nie Lękajcie się". Pisał wiele artykułów o boksie. Warto wspomnieć, że był żołnierzem elitarnej jednostki GROM. Węgrzynek był wychowankiem Petelickiego, a po jego śmierci został dyrektorem generalnym Stowarzyszenia im. gen. Sławomira Petelickiego. Członkiem zarządu tego stowarzyszenia był wtedy też Gromosław Czempiński. Tak się przez przypadek złożyło, że Węgrzynek miał wspólnego znajomego z byłym szefem służb specjalnych i by uczcić tego znajomego razem zasiadali we władzach tego stowarzyszenia. Nie wyciągam tu daleko idących wniosków, że jest to człowiek służb, a jedynie wyraźnie podkreślam, że oprócz znajomości biznesowych i wśród polityków ma on również kontakty wśród wojskowych i w służbach specjalnych. Jest to chyba jakaś szycha, co obecnie nie ma nawet wzmianki na wikipedii. Promuje on posła Wilka. Warto wiedzieć kogo reprezentuje Wilk. Jest to ciekawe, bo zarząd OKIPU jest pod wpływem wizji sanacyjnego ministra Kwiatkowskiego. Jak już wytłuściłem Węgrzynek jest ekspertem Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Nie wiem jak w szczegółach, ale ogólnie to ten związek powstał jako odpowiedź na zbyt wolnorynkową politykę. Może obecnie jest inaczej, ale robi to dziwne wrażenie, że stawiają oni na rzekomo wolnorynkowego posła. Mogę też zrozumieć, że jeśli Wilk wspiera gospodarcze wizje OKIPu to Wilk dostaje support na tym polu (vide I zalinkowany tekst), ale dziwnym pozostaje, że OKIP, który też mocno stawia na współpracę z Izraelem wspiera Wilka jeśli chodzi o ustawę JUST. Ja wiem, że to są zupełnie inne sprawy i w jednej można być za a w drugiej przeciw i niekonsekwentne może być to tylko dla zażartych antysemitów. Ale straszenie tą ustawą to takie granie na antysemickich nastrojach. Czy proizralski OKIP wspiera bezwzględnie Wilka, bo jest on cenny za względu na sprawy gospodarcze? Czy ten spreparowany przez OKIP tekst o walce Wilka z tą ustawą ma na celu coś innego? Nie ogarniam, co tu się do końca dzieje. Może telop napisze coś zdoworozsądkowego?
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Tak zastanawiam się nadal czy ten OKIP to tak jak początkowo wydawało mi się, jest to mało istotna organizacja, która oferując honorowe członkostwo na przynętę złowiła w swe szeregi byłych premierów, a w rzeczywistości musi polegać na mało znaczącym pośle Wilku czy też coś znacznie poważniejszego jeśli swój projekt rzekomo udało im się przepchnąć przez unijne struktury, zrzesza mnóstwo firm w tym niby jakieś wielkie i z jakiś dziwnych powodów zależy im na promowaniu Wilka. Władze tej organizacji to 2 byłych komandosów ze sporymi znajomościami i pani, która jeszcze niedawno odbywała staże w galeriach sztuki i w krótkim czasie została uznana przez Forbesa za jedną z 30 wpływowych osób przed trzydziestką i w jakimś innym plebiscycie wybrana jedną ze 100 wybitnych kobiet na 100 lat niepodległości.
Jednak zdecydowanie chodzi o opcję 1. Wiceprezes OKIPu Angelika Jarosławska pomimo że wylewała tyle sanacyjnej retoryki miłej obecnej władzy i pomimo iż przekonywała, że program Polska 3.0 idealnie się wpisuje w Plan Morawieckiego i pomimo tylu gadania o trójmorzu nie została dopuszczona do obrad zdominowanego przez PISowców sejmowego zespołu ds. trójmorza. Warto wspomnieć, że na znak protestu przeciwko tej potwarzy dla takiej ekspertki zasiadający w tym zespole poseł Wilk zrezygnował z dalszego zasiadania w nim. OKIPowi pozostał utworzony w sejmie zespół dotyczący ich projektu Polska 3.0 założony przez Wilka. PISowców pewnie tam nie ma. A czy jest ktoś z PO? Sprawdziłem. Zespół składa się z 4 posłów Konfederacji (brak Jakubiaka) i Krzysztofa Sitarskiego od Kukiza. OKIP nigdy nie miał żadnych wpływów i pozostaje mu Konfederacja. Dla Wilka i spółki też jest ważne, że poza stadionowymi kucami udało im się w końcu pozyskać jakąś grupę przedsiębiorców. A, że wyjątkowo etatystycznych? Na bezrybiu i rak ryba. Ten program Polska 3.0 o który tak zabiega OKIP to przekopywanie rzek i budowa jakiegoś gigantycznego centrum logistycznego na Śląsku. Z tego co czytam to realizację tego upatrują w pozyskaniu strumienia europejskich dotacji. Zabawne jest to, że niektórzy mają nadzieję , że Konfederacja to twór prowolnorynkowy, gdy im zależy na jakichś wielkich budowach etatyzmu. Zabawnie wypada również ich antyunijność jeśli te budowy wymagają żebrania o euromamonę.
Czekam na komentarz tolepa, bo pewnie znów przeczytam, że czepiać się nie warto.
 

tolep

five miles out
8 555
15 441
"
Kim jest Angelika Jarosławska?
Zaczynała od staży w galeriach sztuki oraz pracy w Telewizji Polskiej, ale ostatecznie związała się z biznesem. Zainteresowanie polityką klastrową doprowadziło ją do stanowiska wiceprezesa Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, organizacji skupiającej ponad 3,7 tys. firm. Koordynuje zainicjowany przez OKIP program Polska 3.0., strategiczną inicjatywę Trójmorza, która dąży do połączenia kluczowych polskich projektów infrastrukturalnych, a także wspiera rozwój żeglugi śródlądowej, budowę Ponadnarodowego Centrum Logistycznego oraz start-upów.

Angelika Jarosławska była doradcą zarządu Migam. org (firmy usprawniającej komunikację między głuchymi a słyszącymi) i prezesem Karmy Clutch (internetowego biura rzeczy znalezionych). Od niedawna pracuje także na własny rachunek, rozwijając markę odzieżową Royal Military. Pasjonuje się sztuką, historią oraz lotnictwem. Dlatego robi licencję pilota i skacze ze spadochronem. Pełni także funkcję ambasadorki filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” i kieruje fundacją Pamięci Polskich Pilotów Walczących w Kraju i na Obczyźnie im. Dywizjonu 303.

(...)

Bosh.... co za bulszit. Cały ten OKIP i powiązane z nim organizacje/firmy/instytucje to typowa spalarnia publicznych pieniędzy, w którą poseł Wilk wkręcił sobie jakiś kurek po znajomości.

"dąży, wspiera, promuje" - tego całego pijarowego bełkotu nikt przeciez nie traktuje serio, zresztą ten cały OKIP ma swoje korzenie w jakiejś agencji pijarowo-eventowej i w zasadzie tym się tylko zajmuje. Głównie zreszta promowaniem siebie. Oczy mi zaczęly krwawić od natężenia żargonu i buzzwordów w jednym akapicie, a czasem i w jednym zdaniu.

Patrz http://klasterip.pl/media-2/media/ (linki zazwyczaj wygasły, ale same linki niosą informacje)

To nawet nie jest na tyle interesujące, by chciało mi się drążyć. Zapytałbym Wilka na facebooku, ale chwilowo jeszcze przez 3 tygodnie mam bana :)

PS. http://klasterip.pl/podkarpacka-akademia-klasteringu/
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Z rzeczy humorystycznych wrócę jeszcze do OKIPu i dam małą próbkę pisarstwa Węgrzynka:
Polityka klastrowa pozwoli na zmaterializowanie projektu Centrum Logistycznego i planu udrożnienia Odry, które przez tak wiele lat spalały na panewce. W nowym finansowym rozdaniu na klastry przewidziane są największe pieniądze. Plan inwestycyjny szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, mający na celu pomóc ożywić osłabiony wzrost i zatrudnienie w uśpionej gospodarczo UE i sprawić, aby w ciągu trzech lat na inwestycje zostało wygenerowanych 315 mld euro, jasno zakłada, że środki są dedykowane na konkretne działania. Analizując dokumenty strategiczne dla Polski i całej UE jest jasne, że w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020, po duże środki sięgną tylko kompleksowo przygotowane podmioty. Dlatego też spójny, strategicznie rozplanowany projekt Polska 3.0 jako jedyny ma realną szansę skorzystania z tego olbrzymiego zastrzyku gotówki.”

https://www.salon24.pl/u/wegrzynek/671661,polska-3-0-nowy-program-dla-polski-porownywalny-do-cop

Czyli rozumiem, że Konfederacja mając swój parlamentarny zespół do spraw programu Polska 3.0 myśli o tym jak ugryźć te miliardy euro???

A o samej wiceprezes OKIPu zrobiło się głośno. Piszą o niej gazeta.pl i natemat.

https://natemat.pl/271015,kim-jest-angelika-jaroslawska-pogodynka-tvp-zostala-prezeska-i-bizneswoman

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...wska-twierdzi-ze-reprezentowala.html#opinions
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172



Obejrzałem sobie filmiki z tego założonego przez Wilka i zdominowanego przez Konfederację parlamentarnego zespołu Polska 3.0. Jak ktoś nie wie czym powinien się zajmować sejm według Wilka i spółki to w skrócie: Krystian Jarosławski - chyba młodszy brat pani Angeliki - opowiada o tym jak to transport towarów jest bardzo niezrównoważony w Polsce, o konstrukcjach wagonów do przewożenia tirów, inny ekspert rzuca hasła o rekonstrukcji zdrowia i powrocie do pełnosprawności. Dowiadujemy się, że wielkim problemem trójmorza jest zbyt duża emisja dwutlenku węgla i o szansie jaką są odnawialne źródła energii. Jakiś dziadek opowiada o zasilaniu Odry wodami z Dunaju i o potrzebie zwiększenia zbiorników retencyjnych. Pani Jarosławska mówi, że Trójmorze musi łączyć państwa nie tylko za pomocą szlaków wodnych i kolejowych, ale trzeba zacieśnić współpracę tych państw tak aby wyrównały one poziom gospodarczy względem osi wschód-zachód, że rozumie Trójmorze przez podejście korytarzowe projektów Unii Europejskiej gdzie najważniejsze jest łączenie regionów, że trzeba wypełniać substancją gospodarczą Trójmorze, że ONZ określił ich przyszłe centrum logistyczne jako najważniejsze miejsce w Europie i, że komplementarnie się ono uzupełnia do Centralnego Portu Komunikacyjnego, że na współpracę klastrową przeznaczone jest 30mld euro. Opowiada też o własnym hybrydowym blockchain, o tym, że zdigitalizowali brytyjskiego funta i polską złotówkę i że utylizują broń chemiczną w Bałtyku.

Wciągnął mnie ten temat Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw. Jest on ciekawy sam w sobie. Nawet gdyby nie wiązał się on z Wilkiem i Konfederacją, choć ten wątek też jest istotny – dlaczego podobno wolnorynkowy poseł zachłysnął się bajdurzeniem o wielkości międzywojennych etatystów, zaufał organizacji kierowanej przez człowieka, który miał powiązania z gen. Petelickim i Czempińskim i założył parlamentarny zespół ds programu, który można opisać jako zbiór modnych słów jak innowacyjność i startup oraz mądrych określeń jak transport multimodalny – programu, który ma bazować na nadziei skorzystania z rozdawinctwa setek miliardów euro przez Junckera. Być może chodziło o barter. Może przedstawiciele OKIPu przyszli do Wilka i opowiedzieli mu o tym jak to z byłej pogodynki regionalnej tv zrobili gwiazdę biznesu i zaproponowali, że w podobny sposób pomogą Wilkowi, ale w zamian chcą osiągnąć kolejny szczebel rozwoju własnej organizacji w postaci własnego zespołu w sejmie. Ciekawy jest ten marketing. Jak już linkowałem ostatnio wyszło, że pani wizeprezes OKIPu oszukiwała, że oficjalnie reprezentuje Polskę na jakimś spotkaniu ekonomicznym. To jeszcze nic. Ta pani wyznała w pewnym wywiadzie (przeprowadzonym chyba sama z sobą) : „Moja organizacja jest jedynym reprezentantem Grupy Wyszehradzkiej.” Widać, że oni w ramach samochwalstwa nie znają granic. Obniża to ich wiarygodność. Niby ich program jest największym programem klastrowym w Europie i jest on programem Komisji Europejskiej. Podobno OKIP skupia 3700 innowacyjnych przedsiębiorstw w tym tych największych i pewnych instytucji i składa się z pomniejszych klastrów. Pooglądałem sobie jakie klastry on skupia. Albo nie mają one stron internetowych albo na stronach brak członków bądź w jednym przypadku strona internetowa jest stroną porno, a te które mają swe strony z wymienionymi podmiotami nie mają ich za wiele. Nie liczyłem, ale na oko jest to coś koło setki, więc na pewno nie jest to ponad 3,5 tysiąca. Są to głównie uczelnie, szkoły (jest nawet przedszkole), szpitale, przychodnie, kluby sportowe i różne stowarzyszenia. Udało mi się ustalić nieco ponad 30 przedsiębiorców, czyli niecałą 1/100 z tej deklarowanej liczby. Zadałem sobie nawet trud by sprawdzić czym się zajmują ci innowacyjni przedsiębiorcy. Są to systemy sterowania, klimatyzacja górnicza, sprzedaż aparatury automatyki przemysłowej, producent rur, hurtownia materiałów budowlanych, firma budowlano-remontowa specjalizująca się w pracach wykończeniowych, kolejna firma remontowa, 2 zakłady mięsne, wytwórnia makaronów, cukiernia, wydawnictwo periodyków, firma informatyczna oferująca wsparcie klientom w codziennej pracy z komputerem, sprzedaż i serwis komputerów, sprzedaż domen, digitalizacja, centrum telemedyczne (diagnoza przez telefon), pośrednictwo w zakupie energii elektrycznej, firma przeprowadzająca szkolenia, firmy parające się różnego rodzaju doradztwem (w zakresie zdobycia dotacji, praw pacjenta, finansów), prywatna praktyka dentystyczna, kancelaria radcy prawnego, kancelaria specjalizująca się w odzyskiwaniu odszkodowań, biura rachunkowe, dystrybutor baterii i żarówek, jubiler, dzierżawa lokali handlowych. Jest to dość luźny zbiór przypadkowych działalności i nie zdziwiłbym się gdyby równie przypadkowo się tam znalazły jak premierzy Buzek i Marcinkiewicz w radzie tego stowarzyszenia. Różnica może być w tym, że ci pierwsi płacą składki członkowskie. Co robią prywatni przedsiębiorcy ze swoimi pieniędzmi nie moja sprawa. Zastanawia mnie ile płacą na to te różne uczelnie i inne elementy budżetówki, które wchodzą w skład OKIPu. Jak dla mnie to jest takie dyzmiarstwo żyjące z cwaniactwa i w jakimś stopniu za publiczne dukaty i jak widać dobrze się skumało z Konfederacją.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 164
2 172
Pan Węgrzynek i księżna Angelika Jarosławska-Sapieha znów chwalą mojego ulubieńca z Konfederacji w Polskiej Agencji Prasowej:

W czasie kiedy główne formacje polityczne oskarżają się wzajemnie o zdradę interesów narodowych zupełnie inne podejście prezentuje lider Konfederacji w województwie śląskim, poseł Jacek Wilk. Medialne spory zastąpił dyskusją w budynkach Sejmu, gdzie w ramach Parlamentarnych Zespołów zaprasza specjalistów z branży górnictwa. Wilk jest założycielem i przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Programu POLSKA 3.0 oraz Parlamentarnego Zespołu ds. technologii podziemnego gazowania węgla i kopalni Krupiński

I teraz najlepszy fragment:

Zapytaliśmy o komentarz posła Jacka Wilka, przewodniczącego koła Konfederacja:
<<Jeśli chodzi o kluczowy sektor gospodarki, jakim jest górnictwo, zazwyczaj spotyka się dwa skrajne podejścia: Pierwsze: dotować i dopłacać – na każdym etapie, przez cały czas. Drugie: jak najszybciej sprywatyzować. Niestety bezrefleksyjne podejście do tego w obydwu przypadkach prowadzi na manowce i jest oczywiście błędne, czego dowodzi chociażby bardzo wyraźnie przykład kopalni Krupiński>> - przekonuje Wilk.
Zamiast dopłat i bezmyślnej prywatyzacji Wilk proponuje zastosowanie nowoczesnych technologii. Mowa konkretnie o technologii podziemnego zgazowania węgla, która umożliwia produkcję wodoru w ogromnych ilościach wykorzystując węgiel oraz nieużywane już dzisiaj kopalnie.

https://www.pap.pl/centrum-prasowe/...jacek-wilk-wegiel-nasz-skarb-nie-problem.html

W sumie nic nowego. Wilk od dawna był znany z niechęci do prywatyzacji kopalń i znane było w ogóle jego podejście do prywatyzacji: głównym celem prywatyzacji ma być późniejsze zarabianie pieniędzy przez polskich pracowników i pośrednio zarabianie pieniędzy przez polskiego fiskusa. Wilk nie chcie, aby prywatyzowane zakłady trafiały w ręce obcego kapitału, bo fiskus na tym może nie skorzystać jak zyski zostaną wytransferowane za granicę jak również Wilk uważa za niedopuszczalną sytuację, gdy po prywatyzacji zakład przestaje istnieć. Dobrze, że Wilk od czasu do czasu przypomina swe poglądy, by kuce miały świadomość, że jak to poseł od Korwina to nie znaczy, że chciałby jak najwięcej prywatyzować.
 
Do góry Bottom