Wielka Brytania - najpełniejszy system zorganizowanego nadzoru, albo tryumfy Ingsocu

pawlis

Samotny wilk
2 420
10 122
Szkoły w Anglii wprowadzają nowy przedmiot: Mindfulness (z ang. uważność)

Brytyjski rząd ogłosił, że w ponad 370 angielskich szkołach uczniowie zaczną ćwiczyć mindfulness (z ang. “uważność” lub “uważna obecność”) w ramach badań, mających na celu poprawę zdrowia psychicznego u młodzieży. W komunikacie prasowym informującym o programie, wspomniano też, że młodzież będzie współpracować z ekspertami w dziedzinie zdrowia psychicznego, tak by nauczyć się przydatnych technik relaksacyjnych, ćwiczeń oddechowych i innych metod „pomagających im w regulowaniu własnych emocji”. Celem programu jest zbadanie, które podejścia sprawdzają się najlepiej u młodych ludzi, żyjących w świecie szybkich i gwałtownych zmian. Rząd twierdzi też, że badanie, które potrwa do 2021 r. będzie jednym z największych tego typu na świecie.

„Jako społeczeństwo jesteśmy znacznie bardziej otwarci w kwestii naszego zdrowia psychicznego niż byliśmy kiedykolwiek wcześniej. Świat współczesny przyniósł jednak naszym dzieciom nowe presje”– powiedział w oświadczeniu brytyjski sekretarz edukacji Damian Hinds. „Dzieci zaczną być stopniowo wprowadzane do zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym, dobrym samopoczuciem i szczęściem już w szkole podstawowej” – dodał.

Inicjatywa pojawiła się w kilka miesięcy po sondażu zleconym przez National Health Service, który wykazał, że co ósme dziecko w Anglii w wieku od 5 do 19 lat cierpiało na co najmniej jedno zaburzenie psychiczne w momencie oceny, czyli w 2017 roku. Ankieta, która została opublikowana w listopadzie, wskazywała również na niewielki wzrost zaburzeń psychicznych w wieku 5-15 lat, który wzrósł do 11,2% w 2017 r. z 9,7% w 1999 r. Najczęstszymi zaburzeniami była depresja i zaburzenia lękowe, dotykające jedno na 12 dzieci w 2017 roku. Takie zaburzenia znacznie częściej występowały u dziewcząt.

Imran Hussain, dyrektor ds. Polityki i kampanii dla Action for Children, brytyjskiej organizacji charytatywnej, nazwał to „kryzysem zdrowia psychicznego dzieci”. „Każdego dnia nasza działalność spotyka się z dziećmi i nastolatkami walczącymi o to, by dopasować się do coraz bardziej złożonego współczesnego obrazu świata – walcząc z takimi problemami, jak intensywna presja w szkole, zastraszanie lub problemy w domu, wszystko w towarzystwie bombardujących mediów społecznościowych” – powiedział w oświadczeniu, po czym dodał – “Nasze usługi mogą zmniejszyć niepokój, ból i udrękę, przez które przechodzą niektóre nastolatki, ale także zmniejszyć ich potrzebę intensywnego wsparcia w dalszej kolejności ”. Jednak dwie komisje parlamentarne skrytykowały raporty rządowe, na których opiera się program, za skupienie się raczej na rozwiązywaniu problemów emocjonalnych niż na zapobieganiu im. W raporcie opublikowanym w maju ubiegłego roku komisje ds. Edukacji i Opieki Społecznej napisały: „Strategii rządu brakuje ambicji i nie zapewni on pomocy większości dzieci, które rozpaczliwie tego potrzebują”, obciąży natomiast większą pracą nauczycieli. „Prewencja wydaje się być brakującym ogniwem w budowaniu lepszego wsparcia dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza w ich wczesnych latach”, napisały komisje.

Odkryto, że zarówno media społecznościowe jak i system szkolnych egzaminów przeprowadzanych w formie, która generuje wysoką presję i powoduje dużo stresu, mogą mieć szczególnie negatywny wpływ na zdrowie psychiczne młodych ludzi.

Dr Jessica Deighton, profesor nadzwyczajny ds. Zdrowia psychicznego dzieci i dobrego samopoczucia w University College London, która prowadzi badania rządowe, twierdzi, że nowa inicjatywa ma na celu zaoferowanie czegoś więcej niż tylko dostarczanie doraźnych rozwiązań. „Istnieje tendencja do myślenia, że rozwiązaniem jest interwencja w zakresie zdrowia psychicznego.” “Postaramy się zmniejszyć napiętnowanie przeciwko problemom ze zdrowiem psychicznym, czyniąc środowisko szkolne biegłym w zakresie zdrowia psychicznego”. Dr Deighton powiedziała też, że program zawierał kilka ciekawych taktyk, w tym szkolenie nauczycieli do wykonywania ćwiczeń odgrywanych w rolach, nauczanie praktyk relaksacyjnych i zapraszanie specjalistów do dyskusji grupowych. „Nie chodzi tylko o to, by poczuli się lepiej przez jakiś krótki okres czasu, ale o to żeby lepiej wyposażyć ich w późniejsze życie”.

UWCT-Mindfulness-30-2-e1553456198657.jpg
 

Mercatores

Well-Known Member
269
818
Ostatnio stali na mojej stacji i zapraszali do testowania, zapytalem sie kiedy zaproszenia zmienia sie w obowiazkowe skanowanie dla kazdego, z opcja odmowy idaca w parze ze strzalem z tasera po jajach...chyba sie obrazii :)

Scanners on trial at London train station to detect knives under clothes
https://www.independent.co.uk/news/...hnology-stratford-train-station-a9107596.html

Pracowalem na Crydon przez pare miesiecy, tam jest rzeznia w chuj i idealna pocztowka z multikulturowego "miasta":

https://www.thesun.co.uk/news/9918444/machete-wielding-gangs-trade-blows-croydon/
 

Mercatores

Well-Known Member
269
818
Pawlis, zamachow nozem nie bedzie, Kosciol Jej Krolewskiej Mosci o to zadba:


Ban sales of pointed kitchen knives as there is no reason for them in modern world, says Church of England

https://www.google.co.uk/amp/s/www....tchen-knives-no-reason-modern-world-says/amp/


Juz kilka lat temu o tym mowiono, ale wtedy byla z tego glownie beka, teraz cos czuje media wezma te sprawy na powaznie, a rurkowce lykna wszystko.


Problem mordow nozem oczywiscie istnieje, ale progresywni jak zwykle zabieraja sie za sprawy od dupy strony...albo wlasnie wiedza co robia, wykorzystuja „urban” Boogey-Mana i rozbrajaja spoleczenstwo juz doszczetnie:


THERE have now been more than 100 violent killings in London – as the bloodshed in the capital show no sign of ending. Last year was London’s bloodiest in a decade – when the number of homicides reached 132 – and the violence continues to plague the capital.

https://www.google.co.uk/amp/s/www....on-stabbings-2019-knife-crime-statistics/amp/


London, baby:Sprzed kilku dni, genialnie zaplanowany napad na sklep jubilerski :)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 4683

Guest
Sąd w Wielkiej Brytanii nakazał wykonanie aborcji u kobiety z niepełnosprawnością intelektualną. W orzeczeniu czytamy, że jest ona w interesie pacjentki. Taki sam wyrok zapadł w podobnej sprawie na początku tego roku, chociaż wówczas został on uchylony po protestach opiekunów niepełnosprawnej.

Sprawa dotyczy dwudziestoletniej kobiety w 12 tygodniu ciąży. Personalia zostały utajnione, aby chronić jej prywatność. Zdaniem brytyjskich mediów tym razem nie można oczekiwać odwołania, ponieważ opiekunowie niepełnosprawnej kobiety i jej rodzina zastępcza wspierają aborcję.

Orzeczenie sądu zostało wydane po rozprawie w brytyjskim Sądzie Opiekuńczym, który zajmuje się sprawami dotyczącymi osób uznanych za niezdolne do samodzielnego działania. Fundusz powierniczy NHS, odpowiedzialny za opiekę nad kobietą, zwrócił się do sądu o pozwolenie na przeprowadzenie aborcji.

Sędzia David Williams napisał w swoim orzeczeniu, że aborcja będzie „znaczącą ingerencją” w autonomię cielesną kobiety, ale zgodził się także, że leży to w jej najlepszym interesie, a kontynuacja ciąży może zaszkodzić jej zdrowiu psychicznemu i fizycznemu.


https://www.vaticannews.va/pl/swiat...-jxr7dvRYUsPIyS0zuL0mOCVY2VjgZvdaxfRc34ZkAqiE
 

Mercatores

Well-Known Member
269
818

Mercatores

Well-Known Member
269
818
Ostatnio przychodzi do mnie klient, z Senegalu, ktory mieszkal przez lata we Francji i zali sie, ze u Zabojadow od kilku lat straszna przestepczosc w duzych miastach i ze UK to w ogole inne zycie. Pytam wiec, jaki jest jego zdaniem powod tej przestepczosci. Bez chwili zastanowienia mowi mi, ze to z powodu biedy, bo kiedys we Francji dawano wiekszy socjal. Kurtyna.

Hmm, jakos w tym przypadku nikt nie pomyslal o tym, zeby kazda rasa i kultura miala swoja reprezentacje. Pewnie przypadek, wiadomo:

 
Ostatnia edycja:

Mercatores

Well-Known Member
269
818

Moja kobieta czasem smiga tym autobusem, juz kiedys ja jakas grupa czarnych ksiezniczek dojebala sie do niej o nic i zaczela rzucac w nia butelkami.

 
Do góry Bottom