1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Unia Europejska: nieoficjalna kronika postępującego zamordyzmu

Temat na forum 'Wiadomości' rozpoczęty przez Vetuf, 8 Kwiecień 2009.

 1. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 367
  Polubienia:
  19 120
  Faktycznie nie mają, bo czas w pełni organizuje im Komisja Europejska z jej tysiącami biurokratów ze służby cywilnej, troszczących się o nieustanny dopływ legislatury.
  Ale żeby utrudnić to maksymalnie, potrzeba większości 2/3 głosów, a nie zwykłej bezwzględnej większości. Dla porówniania: w Polsce nawet gdy się chce kogoś postawić przed Trybunałem Stanu, wystarczy większość 3/5 posłów.

  Czyli prościej u nas postawić kogoś przed Trybunałem Stanu niż w Unii dokonać zwyczajnego impeachmentu. Ale ok, uznajmy, że formalnie opcja istnieje, jakkolwiek iluzoryczna z tak wysoko zawieszoną poprzeczką by nie była.
  Bo za takiego tutaj robisz, wcielając się w adwokata diabła.
  W Związku Radzieckim też istniały - każdy donosił na innego.
  To jak definiujesz wrogość?
  Dyskryminacja istniała, bo kto w 2003 roku był przeciwnikiem akcesu do UE, był albo ośmieszany albo odsuwany od mediów, natomiast przy takim hypie jaki był wtedy rozkręcony, nawet oddolnie ludzie sekowali się towarzysko, gdy ktoś był przeciwny, jako ten gotowy zmarnować okazję skoku cywilizacyjnego. Jeżeli byłeś wtedy antyunijny, ludzie na ogół uznawali cię domyślnie za rydzykowego popaprańca.

  A że, jak piszą w tych podsumowaniach kampanii przedreferendalnej, nikt nie organizował rzetelnej debaty i akcji informacyjnej, w której obie strony mogłyby zaprezentować swoje argumenty oraz poprzepytywać się wzajemnie, rzucając sobie wzajemnie trudne piłki, pytając o niewygodne aspekty wchodzenia czy pozostania poza UE, wszystko skończyło się na festynowych klimatach, z machaniem unijnymi chorągiewkami na szkolnych akademiach, programach w stylu: "Europa da się lubić" i tego rodzaju bredniach.
  Tobie może trudno, ale ja żyłem w tamtych czasach i pamiętam dokładnie cytowane przez niego slogany obecne w przestrzeni publicznej, więc masz już potwierdzenie z drugiego źródła. Facet może być nieobiektywny i niedokładny, gdy idzie o częstotliwość z jaką przekazy propagandowe pojawiały się w mediach, bo jej nie określa konkretnie, tylko zdaje na subiektywizm, ale same zacytowane slogany jakimi się posługiwali pro-unici się zgadzają.
   
  Ostatnia edycja: 22 Sierpień 2019
 2. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 831
  *"negatywne cechy wspólne" - dla ścisłości
  ZSRR też nie było negatywne dla wszystkich.
   
  nazimno, kr2y510 i inho lubią to.
 3. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 358
  Widzę i nazywam to marksizmem kulturowym, podobnie jak inni, którzy widzą to samo.

  Ruch Pięciu Gwiazd, to nie żaden antysytem, to komuchy inaczej. To taka atrapa wyprodukowana przez system, by ludziom się wydawało, że coś się zmieni, a wszystko będzie po staremu.
  Jeśli idzie o Brexit Party, to jest to partia bez żadnych poglądów politycznych i nie ma żadnej reprezentacji w brytyjskich izbach. To nie jest również żaden antysystem.

  A dla nas Wy jesteście lewacką dziczą, emanacją ludzkich odpadów, wyznawcami guseł globalnego ocieplenia, równości, walki z wykluczeniem, lewackiego zamordyzmu itd.

  Zwalczają. Wyszło to przy okazji Marszu Niepodległości. Jeden z polityków PiS chlapnął, że kanclerzycy Merkelowej ten marsz się nie podoba i trzeba coś z tym zrobić. A ten marsz to nie żaden skrajny nacjonalizm.
   
  Claude mOnet lubi to.
 4. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Co konkluduje te czesc dyskusji i potwierdza, ze Bukowski pierdoli kocopoly - dziekuje za niechetne ale szczere przyznanie mi racji.

  Czyim adwokatem jestem?

  Nie mam zadnej scislej definicji wrogosci - wiem tyle, ze pojecie wrogosci w przypadku sankcji jest zupelnie nie uzsadnione.

  Coz, trudno nie przyznac tej dyskryminacji towarzyskiej racji. Niemniej, co konkretnie bylo alternatywa dla akcesu do Unii Europejskiej co moglo przyniesc podobne zyski Polsce ze potrzebowalo koniecznie "obu stron" dyskusji?

  No i gitara :3

  Co wyszlo? Ze ludziom nie podoba sie obecnosc neofaszystow na marszu niepodleglosci? Oczywiscie.
   
 5. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 367
  Polubienia:
  19 120
  Nie pierdoli kocopołów, bo z tego, że pro forma została uwzględniona bardzo wąsko otwarta furtka do wpływania na KE przez PE, to w praktyce bardzo wątpliwe, aby udało się komuś z niej skorzystać. Nawet przecież w wypadku rezygnacji komisji Santera, nie użyto odwołania a jedynie groźby, że tak się stanie, jeśli samodzielnie nie odejdą. A w praktyce niekoniecznie zebraliby te 2/3 głosów.
  W tej akurat dyskusji - Unii Europejskiej.
  Skąd wiesz, skoro nie masz definicji?
  Wejście do samej strefy Schengen, obniżenie VATu poniżej 15% wymaganych przez Unię na start. Podążanie drogą Szwajcarii, Norwegii czy Islandii.
   
  wah, Alu i inho lubią to.
 6. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 358
  Jakiej racji?
  UE jest tak zamknięta, że jej rozwalenie polityczne jest praktycznie niemożliwe. Po rozpadzie Związku Sowieckiego okazało się, że merem Moskwy jest antykomunista Jelcyn. W UE selekcja kadr jest ostrzejsza niż u Sowietów. Taka wpadka jak z Jelcynem w UE jest praktycznie niemożliwa. Rozwalenie UE jest możliwe na dziś jedynie metodami energetycznymi.

  Wiele alternatyw.
  Można nie było przystępować do niczego, nie wprowadzać VAT i być praktycznie strefą wolnocłową jak do połowy 1993r. Można było przystąpić do strefy z Austrią, Norwegią, Szwajcarią i innymi dawnymi demoludami (taka oferta padła ze strony Szwajcarii i Norwegii). Wariantów było wiele.

  A ilu tam było neofaszystów? Jak ich rozpoznano, zidentyfikowano i porachowano w wielotysięcznym tłumie?
  A Merkelowa niech się lepiej zajmie swoimi neonaziolami, którzy maszerują po Niemczech pod ochroną policji, zamiast wkładać swój szwabski ryj w polski kurwidołek i doszukiwać się jakichś mitycznych neofaszystów.
   
  wah, inho i Staszek Alcatraz lubią to.
 7. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  No to się musimy zgodzić na brak zgody, trudno.

  Znaczy obalając bzdury nagle zamieniam się w apologetę?

  Ponieważ według mojej wiedzy Unia nawet nie ma mechanizmów, które cokolwiek na kształt instytucji "wroga"/"wrogości" ustalić, według mojego ogólnego rozumienia słowa wróg.

  Ile krajów w Europie uczestniczy tylko w systemie Schengen?

  Jaki interes miałaby Polska i Unia w takim układzie konkretnie, zakładając oczywiście że Unia z jakiegoś powodu zgodziłaby się na taki układ?

  Przecież mieliśmy VAT na wyższym poziomie przed wejściem do Unii, więc co to ma wspólnego z tematem związku z Unią?

  To bardzo dobrze.

  Ale to że były alternatywy to ja wiem - mnie interesują alternatywy z równymi lub zbliżonymi zyskami dla Polski a nie fantazje symetryczne wobec urojeń brexitowców.

  Wystarczająco by nadać marszowi gębę.

  Czemu wsadzasz do rozmowy Merkel, to jakaś fiksacja z Twojej strony?
   
 8. workingclass

  workingclass Well-Known Member

  Posty:
  1 796
  Polubienia:
  2 831
  Vat w Polsce od wprowadzenia do końca 2010r 22% od 2011r 23%.
   
 9. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 367
  Polubienia:
  19 120
  Nie zamieniasz się. Od początku jesteś apologetą wszelkich biurokratycznych popapraństw. Zobacz na przykład poniższy cytat, bizantyńcu:
  Jeżeli ma środki dyplomatyczne by stawiać groźby a później w dodatku je realizować, wpływając na podjęcie selektywnej wojny handlowej w jakimś kształcie, to wystarczy.
  [​IMG]

  Cztery: Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwajcaria.
  A jaki ma dzisiaj? Taki sam, po prostu potencjał dla polskiej gospodarki byłby mniej ograniczony i nie trzeba byłoby się przejmować nonsensami w rodzaju karty praw podstawowych.
  Zadajesz pytanie i zapominasz, o co pytałeś?

  Skoro pytasz o równie korzystne rozwiązanie niż wstępowanie do Unii, to podaję ci jeszcze bardziej lukratywną opcję. W Schengen, ale z niższym niż w Unii VATem moglibyśmy pewnie przyciągać lepiej zagraniczny kapitał i sprawić, że ludzie zakładaliby u nas swoje firmy.

  Może zastąpilibyśmy pod tym względem Irlandię:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Ireland_as_a_tax_haven

  Wchodzenie do Unii opłacało się głównie politykom, uzyskującym nowe opcje dla synekur, zaspokojenia potrzeb związanych z fetyszem władzy a po części leczenia kompleksu członków byłych demoludów. Zwykli śmiertelnicy mają korzyści wyłącznie z Schengen. Polityczna nabudowa Unii jest dla nich zbędna i szkodliwa.
   
  wah, inho, kr2y510 oraz 1 użytkownik lubi to.
 10. Maksymiliana

  Maksymiliana Everyday Hero

  Posty:
  208
  Polubienia:
  107
  Dziś UE nie ma nic wspólnego z tą unią która była kilkanaście lat temu.
  Dzisiaj w Brukseli robią jakieś dziwne ustawy, które kompletnie zmieniają rzeczywistość. Na początku UE była zupełnie innym tworem, który miał ułatwiać wymianę handlową i gospodarczą z krajami należącymi właśnie do UE.
  Jednak jak założyciele UE zmarli, to do władzy dorwali się ludzie, który wywalili o 180* wszystko I chcą stworzyć super państwo o nazwie Unia Europejska.

  Strefa Schengen jest dobrym pomysłem. UE była kiedyś, dobrym pomysłem.
   
 11. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 358
  Polska by miała interes, a Unia by nie miała żadnego (to zawsze dobrze, że odwieczny wróg Polski, czyli Niemcy nie mają zysku). Kraje EFTA nie muszą normalizować przepisów wewnętrznych, one tylko handlują.

  W czasie w którym padały różne oferty, w tym i ze strony USA, UE jako ciało polityczne nie istniała, więc miała gówno do gadania. Jeśli idzie o ofertę z krajami dzisiejszego EFTA, to w UK były wahania, czy nie przystąpić do tej strefy i wystąpić z UE (przypuszczalnie gdyby Austria i Polska wstąpiły, to UK zrobiłoby woltę występując z UE)

  ???
  Co?
  VAT w Polsce ustanowiła żydokomuna na poziomie 22%, a niedawno Tusk podniósł go do 23%.

  Tak, to bardzo dobrze, bo bez rozlewu krwi się nie obejdzie. Wtedy będzie można was wszystkich pozabijać wraz z potomstwem. Ja jestem dobrej myśli, bo w Rwandzie wystarczyły maczety, a w III Rzeszy wystarczyły noże.

  Co to znaczy zysk?
  Podam przykład. Po wstąpieniu do UE w Polsce doszło do masowej emigracji. Wyjechała najbardziej przedsiębiorcza część ludności i najbardziej inteligentna. IQ w Polsce spadło. Dla mnie to strata. Albo popatrzmy na biurwy płci obojga. W PRL było tego 3 razy mniej niż dziś. Dla mnie to również strata.

  Dla mnie zysk jest wtedy, gdy obywatele pracują głównie na swoim, jest bogato, po ulicach jeżdżą fajne fury i śmigają fajne osiołki, a pasożyty są na marginesie lub w kryminałach.

  Gębę marszowi nadali propagandziści. Nawet jakby tam nie było ani jednego naziola, to oni będą nadawać swoje.

  To nie fiksacja. Polski ruch narodowy jest zupełnie inny niż wszystkie inne ruchy narodowe w Europie, bo jest pozbawiony idei integryzmu. Jeśli są jacyś narodowcy-integryści w Polsce, to na 99,9% jest to bezpieczniacka wrzuta. Polski ruch narodowy odwołuje się od jego powstania do chrześcijaństwa i katolicyzmu, a to boli i wkurwia całą polityczną swołocz, od żydokomuny, poprzez STASI ****ę Merkelową, do masońskiej cwelicy.
  Bo integrystyczne ruchy narodowe nie są zagrożeniem dla UE, a ruchy narodowe pozbawione integryzmu są. Stąd propaganda anty-marszowa i wściekłość kanclerzycy. Jak masz wątpliwości, to zobacz kogo najbardziej atakują w UK. Jakie ruchy narodowe są najbardziej pacyfikowane i zamilczane.
   
 12. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Ok, czyli mamy Islandie i Liechtenstein - Norwegia i Szwajcaria maja konkretny zwiazek z Unia poza uczestnictwem w strefie Schengen z tego co rozumiem.

  Miliardy doplat to projektow infrastrukturalnych i innych? Uczestnictwo w ogromie programow zwiekszajacych nowoczesnosc polskiej gospodarki, bezpieczenstwo i inne?

  Ludzie zapieprzajacy po autostradach powstalych dzieki doplatom unijnym, szkolom unowoczesnionym dzieki funduszom oraz wlasciciele firm powstalych dziecki doplatom wyraznie by sie z Toba nie zgodzily, ale co ja tam wiem.

  Absolutnie nie, to jest dokladnie ta sama organizacja z bardziej ambitnymi, globalnymi celami - trudno by w dynamicznie zmieniajacym sie swiecie Unia pozostawala dokladnie taka sama - tym bardziej wobec wzrostu Chin - rozwoj Unii nie jest jednak w zaden sposob rewolucyjny ani nieprzewidywalny z perspektywy historii.

  Oczywiscie, ze normalizuja przepisy - ale nie wszystkie - Norwegia bodajze przyjmuje okolice 20% prawodawstwa unijnego.

  To byla Wspolnota Europejska, ciaglosc instytucjonalna pozostaje. Oferty ze strony USA - faktycznie genialny pomysl by priorytetyzowac umowy z krajem odleglym o caly jebany ocean ignorujac najblizszych sasiadow, z ktorymi handel jest prosty, malo kosztowny i trudny do zignorowania.

  Abstrahujac od zydokomuny, dokladnie to mialem na mysli.

  Chyba to kolejny material Instytutu Danych z Dupy. Po wejsciu do Unii przede wszystkim bezrobocie w Polsce padlo na ryj. Chcesz sugerowac, ze te pare procent bezrobotnych to byli "najbardziej inteligentni" i przedsieborczy ludzie? Rozwin wypowiedz najlepiej z jakimis zrodlami, bo to jakas nowinka zupelna.

  Jak sie podaje ludziom sztylet, to sie potem nie powinno dziwic ze sztylet laduje w plecach. No ale wladzunia ma wyjebane na takie konwenanse i uwielbia grac pod ciemnie zwyklopolactwo - od propagandy pseudohistorycznej po swiatopogladowe krematorium swiadomosci.

  Ach, ten piekny syndrom oblezonej twierdzy - strach przed banda ostranych malpiszonow z Polski - Merkel co najwyzej kreci beke z polskich narodowcow.

  Sledzac na co dzien media brytyjskie od paru lat - glownie rasistow i wszelkich wsteczniakow plus ostatnimi czasy oczywiscie brexitowcow, zreszta slusznie.
  Do czego pijesz z tym pytaniem?
   
 13. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 358
  A skąd ta zasrana Unia ma pieniądze na dopłaty?
  By komuś dać wpierw trzeba ukraść. Na razie to Polska to tej hujni dopłaca. A większość tych inwestycji jest zbyteczna. Każdy kto jechał drogami szybkiego ruchu widzi, że w Polsce jest od huja ekranów, najwięcej w Europie. A skoro tam nie były potrzebne to dlaczego mają być tutaj? Przykłady można mnożyć.

  Zapieprzało się jak tych autostrad nie było, a mandaty były małe. Dziś się wleczemy, a za autostrady trzeba i tak dodatkowo płacić.

  W których jest pranie mózgów i które są przymusowe. Lepiej by ich wcale nie było.

  Właściciele prywatnych firm, którzy biorą fundusze to w 90% skurwysyny z rodowodem komunistycznym, kapusiowym i bezpieczniackim. Gówno ludzkie do odjebki wraz z potomstwem w dniu sznura.

  USA handlują z Azją przez trochę większy ocean jakim jest Pacyfik, a nawet przez półtorej oceanu, by się dostać do Indii i innych. Transport morski jest najtańszym transportem.

  Tak. Ignorując odwiecznych skurwysynów. Przecież by handlować nie trzeba należeć do żadnej organizacji. Jak Polska nie była w UE i nie wprowadziła VAT, to na przygranicznych targowiskach Niemcy zostawiali rocznie 3 do 6 miliardów marek. Na dziś to równowartość 4 do 8 miliardów Euro. Z Niemiec ludzie wozili też towary i było wspaniale.

  Po pierwsze, podczas wprowadzania VAT mówiono, że to taki wymóg stawiany przez Unię Europejską do której dążymy.
  Po drugie stawki VAT wzrosły, a nie spadły.

  Przecież nie wyjeżdżali wyłącznie bezrobotni. Wyjeżdżali głównie ci co się tu dusili.
  I jeszcze jedno, wielu bezrobotnych było bezrobotnymi dla tego, że nie byli ludźmi układu.

  Gdyby tak było, to by nie naciskała na rząd warszawski.

  Nieprawda. Nagłaśniany jest Tommy Robinson i jemu podobni, ale inni są zamilczani. I to ci zamilczani są niebezpieczni dla systemu.
   
 14. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Z perspektywy Polski i jej interesow jest to zupełnie nieistotne.

  Bzdura. Bilans jest dodatni i wynosi okolice 100 miliardów euro.

  Jak kogoś nie stać na autostradę to faktycznie się wlecze.

  A teraz "zostawiają" i po 100 miliardów euro.

  Być może, ale lepiej handlować bez konfliktów na granicy i zaporowych ceł.

  Oczywiście, niemniej teksty o zdolnych i przedsiębiorczych to zwyczajna fantazja.

  Jak naciska?

  No - bandyta, oszust, fałszerz i islamfob - nic dziwnego, że został spiłowany przez media.
  Oczywiście, jak zwykle niewygodni dla systemu są przemilczani, bardzo wygodna argumentacja <3
   
 15. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 358
  Jest istotne. Kradzione nie tuczy. Rozdawane za darmo również.

  Taaaaa.
  podobne brednie głosiły czerwone skurwiele w czasach PRL-u, że to CCCP dopłaca do wszystkich. Jak ten bękart padł, okazało się to brednią.

  Ja pisałem o autostradach. Jak dla kogoś 140 to "zapieprzanie", to jest widocznie ciotą prysznicową i tyle w temacie.

  Komu? Handlarzom którzy płacili za towary rolnikom i producentom, czy jebanym w dupę skurwysynom co rządzą Polską? Tym hujom się nie należy ani jeden grosz.

  Najlepiej jest temu kto nie nakłada na nikogo żadnych ceł.

  To dlaczego wszystkie lepsze firmy z branży IT uciekają na Cypr? Dlaczego przedsiębiorcy ze Śląska zakładają spółki w Czechach?
  Komu na tym forum te kity wciskasz. Ponad 85% moich znajomych z branży IT/elektronika wyjechało z Polski. IMO to byli najlepsi. Wielu z tych co zostało, siedzi cicho i trzepie zdalnie kasę na lewo, przez H-K lub za BTC.

  Pisałem wcześniej. Naciskała na poliński rząd PiS. Nie wiem jak, ale te piździelce się posłuchały, a jeden poseł się wychlapał publicznie, to wystarczy.

  Robinson jest w mediach na pierwszym miejscu, bo nie jest tak bardzo niewygodny dla systemu jak np. Jayda Fransen. Media Robinsonem zagłuszają Jaydę Fransen, by w ten sposób przestała istnieć w przestrzeni medialnej.
   
  Ostatnia edycja: 26 Sierpień 2019
  wah lubi to.
 16. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 367
  Polubienia:
  19 120
  To nie jest żaden wypracowany zysk, tylko zwykła eksploatacja podatników z Zachodu. Jaki oni mają zysk z fundowania demoludom infrastruktury? Mniej więcej taki, jak Chińczycy z budowy swoich pustych miast.
  Właściciele firm powstałych dzięki dopłatom są zdemoralizowani i mogą mnie cmoknąć - jeśli istnieje coś takiego jak nieuczciwa konkurencja, to mamy z nią do czynienia w takim przypadku. Infrastrukturę można było sobie budować samemu, wykorzystując istniejące już wtedy podatki drogowe i akcyzy właśnie na utrzymanie dróg, a nie finansowania pierdylonia innych rzeczy, na przykład kolei.
  No widzisz? Podajesz dokładnie te same uzasadnienia dla istnienia UE jak jej zwolennicy w 2003 roku. Ale już chyba wykresikami ze znaczącym spadkiem udziałów w światowym PKB, udowodniliśmy, że Unia nie spełni tego rodzaju oczekiwań w tym dynamicznie zmieniającym się świecie, bo nie spełnia ich od lat. Nic nie świadczy o nadchodzącej zmianie na plus.
  https://www.money.pl/gospodarka/uni...m-netto-to-juz-pewne-w-2016,17,0,2027025.html
  https://wpolityce.pl/polityka/39438...raniczny-kapital-czerpie-od-nas-ok-100-mld-zl
  https://www.rp.pl/Wolnosc/180629934...em-netto-w-UE-Przez-urzednikow-i-kredyty.html
   
  Ostatnia edycja: 26 Sierpień 2019
 17. mikioli

  mikioli Well-Known Member

  Posty:
  2 583
  Polubienia:
  4 523
  Jeśli tak to będę ci dopłacał do twoich działań pro-rozwojowych, po potrąceniu kwot na administrację z twoich składek. W końcu nieistotne skąd się biorą dopłaty. Gratis tak jak UE w każdy projekt na który zaakceptuję do finansowania wpiszę % na promocję faktu. W końcu każdy musi wiedzieć, że to efekt programu "Szczodry mikioli". Nie zapomnij o wkładzie własnym i spełnieniu kryteriów bo cofnę kasę.

  Gówno informacja. Brak źródła, brak wyszczególnienia nawet w jakim okresie czasu <--- co już jest po prostu manipulacją.

  Źródełko misiu.

  Pełna zgoda. Od lat powtarzam, że faszystowskie działania UE blokujące chociażby towary rolne z krajów rozwijających doprowadzają do konfliktów.

  Pierwszy raz pozytywnie mnie zaskakujesz. Cóż za samokrytycyzm... Chociaż obawiam się, że to forma "white guilt".
   
  Ostatnia edycja: 26 Sierpień 2019
  inho, wah, kr2y510 oraz 1 użytkownik lubi to.
 18. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Ujednolicenia infrastrukturalnego promującego większą równość w ramach Unii i zapobiegającą utrzymaniu się ogromnej przepaści między wschodem i zachodem, co powodować może tarcia wewnątrz organizacji.

  Być może można było, ale lepiej jest jak nawet 30-40% inwestycji finansowane jest z zewnątrz - to pozwala na szybszy rozwój infrastruktury.

  I nigdy nie miała takich "oczekiwań" spełniać, więc nie widzę problemu.

  Jak zawsze, no problem.

  upload_2019-8-27_0-5-4.png

  Jak najbardziej. Pole exports.

  Jakich konfliktów? Nie pamiętam by handel na zasadach WTO był hiper-wolnosciowy w porównaniu do handlu wewnątrz Unii.

  Rozwiń proszę.

  Prawda, ale żyjemy w świecie gdzie poza Unią czekają nas defaultowo warunki WTO które są dalekie od "braku ceł".

  Pierwsze - luźne prawo podatkowe, łatwe i tanie zakładanie działalności i łatwiejsze interakcje z firmami spoza Europy.
  Drugie - bo knaga jest bardziej luźna dla mniejszych przedsiębiorców niż Polska pewnie - przynajmniej z tego co czytałem lata temu.

  No widzisz, a 85% moich znajomych zostaje w Polsce i ewentualnie dochodzi do przebranżowienia - wyjeżdżają tylko na kursy i szkolenia. Ja wyjechałem bo mogłem a nie dlatego, że musiałem.

  Durne karyńsko, którego największym osiągnięciem jest wkurwianie muzułmanów i stanie się fapochłonem dla polskich nacjolo w UK. Nie no, straszne zagrożenie dla establishmentu XDDDDDDDDDDDDDDDDD

  A poważnie - w jaki sposób ona jest dla kogokolwiek groźna?
   
 19. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 130
  Polubienia:
  20 358
  Wniosek z tego taki, że UE istnieje sama dla siebie, to jest jej główny cel.

  No to na cholerę zwykłym ludziom taka unia?

  Chiny nie są w Unii, są w WTO i mają się dobrze.

  Pomijając tych co są przywiązani do rodziny, do ziemi itd. to mają mentalność niewolników.

  I dobrze. Niech wkurwia tę dzicz. Dzicz nie może sobie gwałcić młodych dziewczynek bezkarnie i narzucać nam swych popierdolonych wzorców z wiosek, gdzie czas się zatrzymał 3000 lat temu lub wcześniej. Bydło trzeba ucywilizować albo zabić. Przy czym nie mam na myśli wszystkich muzułmanów, a dzicz która nie nadaje się do niczego. Niestety ta dzicz mało pracuje, stąd ma więcej czasu, a przez cały ten wolny czas wywiera presję na resztę muzułmanów i stąd problemy.

  Jest groźna dla obecnego establishmentu w UK. Gdyby nie była groźna, to by tak jej nie traktowali. Gdyby ŚP. Jerzy Popiełuszko nie był groźny dla komuny, to by go nie zabili. I nie jest istotne w jaki sposób on był groźny. Dziś system nie zabija niewygodnych, dziś system skubie i niszczy ich po kawałku i stara się ich wyizolować i zamilczeć.
   
  kompowiec lubi to.
 20. Redrum

  Redrum Active Member

  Posty:
  674
  Polubienia:
  159
  Wniosek jest z tego taki, ze Unia rozumie, ze wielkie dysproporcje w ramach unii politycznej sa szkodliwe.

  Zwyklych ludzi proporcje swiatowego PKB nie obchodza i nic nie zmieniaja.

  Swietnie, ale za czym konkretnie to jest argument?

  Mentalnosc niewolnikow? Rozwin to prosze.

  Chodzenie po ulicach pelnych muzulmanow i wciskanie im krzyza w ryj bardzo pomoze walczyc z gangami gwalcicieli.

  Bzdura.

  Ale jak ja traktuja? Przeciez ona medialnie jest martwa. (tak jak spora czesc populacji - jakims cudem ta czesc populacji nie jest "specjalnie traktowana"?)
  Byl grozny bo sprzeciwial sie wladzy i dzialal w opozycji - to karynsko po pierwsze nikogo nie obchodzi, a za bandyterke w ktora sie bawi wypierdolono ja z EDL. No ale przeciez EDL to nie jest organizacja antysystemowa, wiec to oczywiscie dzialania angielskiej razwiedki i proba zniszczenia tej wielkiej bohaterki.... NIKOGO XD
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.