Ukraina w Uni Europejskiej

Kammil

Member
34
100
Wszystko kwestia gustu. Ja pochmurną, ponurą, wcale nie brudną, tam gdzie mieszkam, Szkocję uwielbiam. Z nożami to absurd, ale powiedz mi, ile razy w Polsce chodzisz na spacery z nożem?
Z nożem nie spaceruje ,ale lubię mieć go czasem przy sobie. Prawo w Szkocji jest bardzo restrykcyjne ,i czułem pewien dyskomfort. Znam dwie historie, jedną o gościu którzy wyszedł z fabryki z nożem do papieru i spotkał policję, i o drugim co bawił się kijem w parku nocą, jak wracał z pracy-spotkal patrol, musiał się tłumaczyć co robi z kijem w parku w nocy, a że angielskiego nie znał to miesiac w pudle-autentyk znałem go. Poza tym wkurza jak np. Chciałem kupić widelce w Tesco i musiałem czekać na autoryzację czy mam 18 lat, zakaz sprzedaży alkoholu po 22-giej , system benefitow dla narkomanow, alkoholikow, nierobow, susbsydiowanie zjebania jednym słowem, leki za "darmo", nhs, rozbudowany socjal, dla jednych plus, ale dla liba? dalej- kiepskie jedzenie, mały wybór w sklepach, poczucie wyobcowania- lepiej czuje się wśród swoich i u siebie, i dalej, te p#rdolone krany, gdzie nie możesz regulować temp. tylko masz dwa krany albo zimna albo wrzątek;p. moze są to rzeczy śmieszne i drobne, ale tak jakoś na plus dla Polski. Masz rację, z tym że każdy może mieć inne wrażenia, ja mam takie. Na początku też mi się podobało, zmecxylem, się tak po 3 latach. Po prostu, nie idealizuje tak uk, nie ma szklanych domów, jest lepsza kasa.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 4683

Guest
Nóż - od zawsze ( obecnie OTF -BM Infidel ), pałka w kabinie plus tomahawk SOG-a w bagazniku :)

Raz nie miałem, bo zmieniałem spodnie, a na dodatek się spieszyłem i wtedy mnie napadli, jak wracałem pijany z knajpy

W sumie nie wiadomo jakby się sprawy potoczyły jakbyś wtedy miał nóż. Wiadomo, że zawsze lepiej mieć ale z drugiej strony jak dźgniesz kogoś po pijaku to szanse w procesie od razu lecą na łeb. Po prostu stajesz się niewiarygodny dla sądu.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 912
7 920
Dobra zmiana na Ukrainie. Ukraińcy z bronią w ręku pilnują swojej własności

https://www.obserwatorfinansowy.pl/.../inwestowac-u-siebie-boja-sie-nawet-ukraincy/

Nowy system państwowej rejestracji obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. Zamiast dotychczasowych papierowych świadectw wydawanych w toku złożonej procedury właściciele mają teraz jedynie zapis w elektronicznym systemie – wprowadzany od ręki przez notariusza lub rejestratora. W efekcie nad Dnieprem rozlała się gigantyczna fala oszustw z nieruchomościami i prawami korporacyjnymi, która zdążyła pozbawić własności tysiące przedsiębiorców. Jak donoszą ukraińskie media, za machinacjami stoją politycy i funkcjonariusze ukraińskich służb siłowych.
...
Miejscowy farmer stracił warte ponad 1 mln dol. gospodarstwo po tym, jak na podstawie sfałszowanych zapisów w rejestrze własności jego firmę przepisano na pensjonariusza przytułku dla bezdomnych, wskazując jako adres gospodarstwa sam przytułek. Następnie od bezdomnego „kupił” gospodarstwo „pozostający w dobrej wierze” nabywca.

Miejscowe służby wymiaru sprawiedliwości stanęły po stronie oszustów – gospodarstwo najechał dowodzony przez wiceszefa policji w obwodzie dniepropietrowskim oddział specjalny policji, próbując siłą osadzić w nim wpisanego w wyniku oszustwa nowego właściciela.

Zanim doszło do machinacji z rejestrem, farmera odwiedzali z „propozycją” sprzedaży firmy były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i mianowany przez Petra Poroszenkę szef podlegającej bezpośrednio prezydentowi administracji rejonowej, który – jak opisuje gazeta – „nieoczekiwanie zaproponował pośrednictwo w sprzedaży i przekonywał, że koniecznie trzeba to zrobić”.

Podobne sytuacje w sąsiednim obwodzie kirowogradzkim przybrały już na tyle masowy charakter, że tamtejsi farmerzy utworzyli uzbrojone w broń myśliwską formacje samoobrony, które dzień i noc patrolują pola ze zbiorami, by obronić je przed zagarnięciem przez „nowych właścicieli”.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 407
Stosują tresowane konie, które są sterowane zdalnie przez radio.
brzmi super. proszę napisz jak nimi sterują, mają nadajnik gps i przemytnik siedzi w domu i jak widzi że koń powinien skręcić w lewo to wysyła sygnał który np. odtwarza koniowi "LEWO" i koń nauczony skręca w lewo?

tylko masz dwa krany albo zimna albo wrzątek
no troche bez sensu faktycznie. brytyjczycy to takie maksymalne konserwy ze obstaja przy rozwiazaniu sprzed 100 lat? ale jak sie myjesz to chyba odkrecasz oba krany naraz tak?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
proszę napisz jak nimi sterują, mają nadajnik gps i przemytnik siedzi w domu i jak widzi że koń powinien skręcić w lewo to wysyła sygnał który np. odtwarza koniowi "LEWO" i koń nauczony skręca w lewo?
Nie wiem, tego tam nie napisali. Przecież koń może mieć zwykły odbiornik, a przemytnik lornetkę. Równie dobrze koń może mieć fona z włączoną kamerką i transmitować obraz do przemytnika. Ważne jest to, że w momencie aresztowania konia, nie da się łatwo ustalić przemytnika i o to w tym wszystkim chodzi.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Poroszenko swego czasu powiedział do sepów: "wasze dzieci będą siedzieć w piwnicach". Jest to interesujące oświadczenie mówiące wiele o stosunku Kijowa do ludności w strefach walk. Widziałem zdjęcia paru dzieci które w kluczowym momencie nie siedziały w piwnicy. Google niestety wyciął to z wyników wyszukiwań. Nauczka na przyszłość. Robić save przynajmniej linka. Wiem, że to niskie, ale treści typu gore z opisanym kontekstem (miejsce, czas, nazwisko) najlepiej działają. No i chuj. Nie będzie gore w tym poście.
Widziałem również wywiady z ukraińskimi alterylrystami którzy twierdzili na przykład, że w Doniecku nie ma normalnych ludzi, więc można napierdalać. Na Zachodzie modny był motyw z tłumaczeniem, że sepy same się ostrzeliwały w ramach prowokacji. To trochę jak z "żywymi tarczami" w Palestynie. Taki PR Żydzi zrobili, że wyszło, że są biedaki zmuszeni od strzelania do cywilów. Jak ktoś zna tamtejsze uwarunkowania, to będzie wiedział, że żadnemu Arabowi nie przyszłaby myśl aby robić z własnego dzieciaka tarczę, bo to po prostu jest nieskuteczne. Pas szahida tak - ale tarcza? Żyd do tej tarczy będzie napierdalał z dziką rozkoszą. Debilizm tej propagandy mnie porażał nawiasem mówiąc.Wracając do Ukrainy.

W ukraińskiej TV oświadczono, że miejscowi są do utylizacji.

„Butkewycz powiedział dla Hromadske.tv, że na Donbasie jest „wielka liczba absolutnie niepotrzebnych ludzi”. 1,5 miliona ludzi jest tam wg dziennikarza „zbędnych”. Nie musimy rozumieć Donbasu, my musimy rozumieć ogólny narodowy interes ukraiński. A Donbas trzeba po prostu wykorzystać jak zasób” – mówił. „Najważniejsze, co trzeba zrobić w tym momencie, jakkolwiek to brutalnie zabrzmi – jest pewna kategoria ludzi, jakich trzeba po prostu zabić”

Nie śledzę zbytnio mainstreamu, ale zauważyłem, że w Polsce promuje się wizję homogenicznej etnicznie Ukrainy na której teren wpełzły zielone ludzki i sieją zamęt. Z perspektywy czasu wynika, że wojna była ustawką, ponieważ żadna ze stron nie poprowadziła ofensywy.
1. Ukraina mogła z łatwością zgnieć separatystyczne republiki.
2. Rosja mogła z łatwością zgnieść Ukrainę - a przynajmniej zająć tę część w której miejscowi jej sprzyjali w znaczącym stopniu.
Walki w Donbasie były dość kameralne.

Z perspektywy czasu wynika też, że wypowiedzi takich jak Butkiewicz miały napędzić Separom ochotników, a z kolei kilka pokazowych masakr miało sprowokować w Rosji jastrzębi. Kreml na te masakry chuja położył. Może słusznie. Za mało wiem aby oceniać, ale argumentacja w tym propagandowym filmiku brzmi rzeczowo. Kilku separatystycznych celebrytów zutylizowano co budzi spore wątpliwości w kwestii komu służyli.

Przy okazji bardzo ładnie widać działanie agentury na najdrobniejszych szczeblach.

Oto znany z sympatyzowania z Azowem (nawet logo mają wzorowane na drugiej dywizji SS) portal nacjonalista zamieszcza wynurzenia "rosyjskiego nacjonalisty". Co boli rosyjskiego nacjonalistę? ja - gdybym był rosyjskim nacjonalistą bolałoby mnie, że Putin to jest kurwa Wall Street pozorująca działania męża opatrzności a w najlepszym razie osobnik mocno zależny od układu - w tym od ludzi którzy spory kapitał trzymają na kontach poza krajem. Ale nie. "rosyjskiego nacjonalistę" boli aneksja Krymu w którym większość mieszkańców stanowili Rosjanie. "Rosyjski nacjonalista" oświadczając, że wojna zaczęła się z inicjatywy Kremla, neguje amerykański przewrót na Majdanie i opłacaną przez Sorosa młodzież skandującą "kto nie skacze ten Moskal" - trzeba przyznać, że hasło idealne do zamienienia wieloetnicznego kraju w drugą Jugosławię. To jakby na Litwie skandowano "kto nie skacze ten Polak". No nieprzyjemne dla każdego identyfikującego się z polskością i już. No cóż. Rosyjscy nacjonaliści niewiele różnią się od polskich. Jak nie debil, to karierowicz.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Ukraińcy przerabiają pomniki Lenina. Wprawdzie nie na Pierona ze złotym wąsem, jak sugerowałem wcześniej na forum, ale na inne zacne osobistości. Koszt przeróbki zamyka się w kwocie $300. We wsi Nowoaleksiejewka w rejonie Zaporoża przerobili Lenina na kozackiego hetmana Filipa Orlika (pl.wikipedia.org/wiki/Filip_Orlik).
https://www.ukrinform.ru/rubric-reg...orozski-iz-lenina-vylepili-pilipa-orlika.html
https://latestnewsresource.com/en/n...tniki-leninu-prevratili-v-getmana-i-bolgarina
http://all.true-news.info/lenin-became-ukrainian-hetman-in-the-zaporozhye-region/

1497360172-1423.jpg

1497360172-4595.jpg

1497360172-5712.jpg


Inwencja Ukraińców jest w tej materii spora. Łeb Lenina strąconego podczas ostatniego Majdanu stał się łbem pająka.
https://www.ukrinform.ru/rubric-photo/2237458-celovekpauk-leninu-pridelali-nogi.html

1496068056-9097.jpg

1496068057-3370.jpg

630_360_1496068058-3946.jpg


No i co teraz na to lewactwo? ;)
Będzie musiało uaktualnić stronę na Wiki.
https://en.wikipedia.org/wiki/Demolition_of_monuments_to_Vladimir_Lenin_in_Ukraine
 
Ostatnia edycja:

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Wojciech Cejrowski oraz dziennikarz Radia Koszalin Andrzej Rudnik są oskarżeni o szerzenie nienawiści do narodu ukraińskiego. Doniesienie złożył na nich szef Związku Ukraińców w Polsce, negacjonista wołyński Piotr Tyma.

Cejrowski wyrażał się pogardliwie o Palestyńczykach i Rosjanach, ale dopiero gdy trafił na nową świętą krowę III RP - narobił sobie kłopotów. Tak czy siak nie zgadzam się z argumentacją WC:
Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak dokonano rzezi wołyńskiej, twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem. (...) Żaden Ukrainiec do tej pory nie uporządkował tej sprawy. Nikt tam nie wystąpił ze znacznych Ukraińców mówiąc: „Ci nasi bohaterowie to nie są bohaterowie. Tak, walczyli o niepodległą Ukrainę ale takimi metodami się nie załatwia spraw”. Bo nie można dobra uzyskać czyniąc makabryczne zło.

Jest to oczywista nieprawda. Neobanderyzm jest lansowany odgórnie, neobanderowcy to mudżahedini na Europę Wschodnią (czynnik roboczy do proxy war w Eurazji) , a ich popularność zależy dość mocno od regionu Ukrainy. Sporo ludzi na Ukrainie napytało sobie problemów dystansując się od neobanderyzmu. Rozumiem jednak, że w III RP podział był (nadal jest?) jasny: 100% Ukraińcy vs zielone ludzki, przy czym Ukraińcy w propagandzie III RP stali się homogenicznym narodem wyraźnie oddzielonym od Rosjan z granicą podziału etnicznego przebiegającą dokładnie wg granicy dawnych republik ZSRR. Nic dziwnego, że WC sam będący produktem intelektualnej odbytnicy z której spijają wiedzę przeciętni obywatele III RP, nic nie wie (albo udaje, że nie wie) o niejednorodności Ukrainy.
Wracając do świętych krów w Polsce. Talaga z Rzepy pisze:

Czas na rewolucyjną, wręcz proukraińską politykę imigracyjną. Warto otworzyć na Ukraińców nie tylko plantacje truskawek, ale uczelnie, zarządy firm, a nawet armię
Dalej czytamy
Talaga opowiada się też za system państwowych stypendiów dla ukraińskich studentów i zniesieniem dla nich opłat za studia.

Kolejna perełka w związku z tematem
Podczas Forum nt. ukraińskiej imigracji we Wrocławiu konsul honorowy Ukrainy Grzegorz Dzik zaproponował, żeby j. ukraiński był drugim językiem w komunikacji i przy udzielaniu informacji. Z kolei ukraiński konsul generalny podkreślał, że skoro Polska zaprasza do siebie ludzi z Ukrainy, to musi wziąć za nich jakąś odpowiedzialność.
http://kresy.pl/wydarzenia/wroclaw-ukrainski-drugim-jezykiem/

Bardzo w związku z tym śmieszą mnie gimbo-narodowcy napinający się jacy to oni twardzi wobec islamu. Ho ho...nie to co cioty francuskie, zapijaczeni Brytole, zlewaczałe Szkopy :). W III RP chwilowo nie ma presji na Arabów i murzynów, ale jest ogromna presja na Ukraińców. Wrocław w pare lat drobił się 10% mniejszości ukraińskiej. Tak samo dorobi się każdej innej.

A co mnie wkurwia w temacie? Można było ładnie Ukraińców asymilować, można było spacyfikować organizacje banderowskie. Ale oczywiście to niemożliwe w III RP która motywowana Sorosowym widem będzie promować nacjonal-popierdolizm ukraiński jako stopę włożoną w homogeniczność nadwiślańskiej prowincji.
 
Ostatnia edycja:

emotrumpostrzał

If you're against necrophilia, you're not liberal"
30
52
@up: No tak, no bo kurwa każdy Ukrainiec który wyemigrował do Polski do pracy/szkoły, jest banderowcem i celem jego życia jest zajebanie jak największej liczby Polaków w jak najbardziej okrutny sposób. I wogle te ukraińce to zaraza gorsza od komuny, nazisty same tam so ;_;

Ee sorry, ale ci Ukraińcy których znam (a jestem z Krakowa, jakby co) się dość nieźle zasymilowała, większość nawet po polsku jakoś tam mówi. Poza tym, to tania siła robocza, co dla kapitalisty jest bożym darem - więc nie rozumiem przesadnego bólu dupy cebulactwa, zresztą jedynym problemem jest Prawy Sektor - ale jak dla mnie chuja mogą, wszak Ukraina przegrała wojnę z ruskimi zanim ta się zaczęła :D

P.S: Wśród KAŻDEJ grupy imigrantów z KAŻDEGO zakątka globu znajdą się patusy jedynie chlejące wódę i ciągnące socjal - różnica tylko w częstotliwości występowania ;)
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 101
Doman chyba za duzo sie naczytal komentarzy na wolnosc24.pl i teraz wszedzie widzi banderowcow.

BTW, srodowiska okolokorwinowe sa zabawne w kwestiach imigracji. Drzewiej korwinowcy upierali sie, ze UE jest zla bo co prawda ulatwia migracje na Zachodzie, ale utrudnia imigracje i handel ze Wschodem. Kiedy jednak Ukraincy zaczeli do nas przyjezdzac to nagle im odjebalo i zaczeli krzyczec o banderowcach i zanizaniu pensji Polakow przez Ukrainskich roboli. LOL
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Doman chyba za duzo sie naczytal komentarzy na wolnosc24.pl i teraz wszedzie widzi banderowcow.

Doman, w przeciwieństwie do ciebie, kojarzy fakty. np.

1) w Kijowie nadano ulicy nazwę imię Romana Szuchewycza. Sprawdź sobie na Wikipedii kto to był.

2) neokonserwatywna Żydówka Anne Applebaum mówi, że "Ukraińcy potrzebują nacjonalizmu". jest to wyraz pewnych trendów. Zaraz będzie, że "Doman wszędzie widzi Żydów", ale tak już jest, że jak Żydzi zaczną np. walkę z islamofobią, to islam w Europie zacznie się rozrastać. Warto zastanowić się czemu Żydzi tak zafiksowani na walce z nacjonalizmem, nagle zaczynają wspierać ukraiński nacjonalizm. Ruchy sterowane przez służby i dotowane przez "filantropów" mają tendencje do rośnięcia w siłę. Niedługo okaże się, że pogardzani w Polsce czyściciele kibli stają się zwartą i zorganizowaną grupą. Skoro w Polskich mediach pojawiają się apele aby Ukraińcy robili kariery w polskiej armii (cytowałem wyżej), to coś na rzeczy jest.

Jak już o żonie Sikorskiego mowa, warto wspomnieć o "białoruskiej" noblistce twierdzącej, że Polacy w czasie II Wojny byli dla Żydów najgorsi ze wszystkich nacji (nie wyłączając nazistowskiej nacji :D). Na pewnym, mocno prorosyjskim i antyukraińskim blogu znalazłem taką perełkę (czytam tam tylko komentarze, bo są w formie czytelnych pigułek informacyjnych i można szybko po nich przelecieć, a autor przynudza i nie ogarnia WP zwalając na hakerów - pewnie emeryt)

Przypomnieli o sobie rosyjscy prankerzy ‚Leksus” i Wowan” którzy tym razem ‚wkrecili” literacką noblistkę z Białorusi Swietłanę Aleksiejewicz. Jeden z nich przedstawiając się jako ukraiński minister działajacy z polecenia samego Poroszenki uzgodnił z nią ze nieoficjalnie odwiedzi tzw. strefę ATO by udzielić „wsparcia” Ukraińcom oraz odbierze z rąk Poroszenki wysokie ukraińskie odznaczenie, tzw. order Niebiańskiej Sotni;
>
Aleksiejewicz ‚zasłynęła” ostatnio z wywiadu, w którym wyraziła pełne zrozumienie dla „kwitnącego” na Ukrainie banderyzmu jako wyniku „wyrastania nowego narodu”, stwierdzając m.in że rozumie także „motywy’ którymi kierowali sie zabójcy ukraińskiego dziennikarza Ołesia Buzyny;
https://regnum.ru/news/society/2290056.html
Co ciekawe noblistka wyraża „pełne zrozumienie” dla banderyzmu (czyli nacjonalizmu, a faktycznie szowinizmu ukraińskiego), ale np. bardzo jej się nie podobają pogromy antyżydowskie w których własnie banderowcy gorliwie u boku Niemców uczestniczyli. Jak widac reprezentuje ona taką „białoruską” wersję „michnikowszczyzny” propagowanej u nas przez „G.wno Wartą”…


Pani Żydówka mówi: banderyzm tak, wypaczenia nie. Mordujta się goje, ale od Żydów wara. Zupełnie jak ISIS.

3) Doman przeanalizował zdjęcia i filmy z masakry w domu Związków Zawodowych w Odessie. Jakby nie było jest to poziom ISIS. Nie jest winą Domana, że biedni ludzie w Polsce nie dostali tych materiałów na talerzu. Doman zastanawia się do czego będą użyci ludzie zdolni do rozbijania głowy bejzbolem nieuzbrojonemu człowiekowi który dopiero co wyskoczył z płonącego budynku.

4) S.Michalkiewicz mówił o masowym przemycaniu z Ukrainy od Polski broni palnej. Nie wiem jak to jest, trafiłem raz na przypadek Ukrainek złapanych na granicy na szmuglowaniu działka przeciwlotniczego.
Może to było działko dla kolekcjonera, a może miało jechać do Syrii (dziwna droga raczej). Przypominam jednak, że gdyby co, to Polacy są bandą rozbrojonych cweluchów, których można kosić jak zboże.
Do takiej sytuacji doprowadziła pokurwiona II RP, że na Wołyniu ludzie nie mieli broni, i do takiej sytuacji prowadzi pokurwiona III RP.

Fakt, mam pewne cechy psychologiczne typowe dla preppersa, który w latach 70 inwestował w schron atomowy, a potem umarł z nudów w 2005. :)
Jeden widzi wszędzie banderowców (łącznie z lodówką), drugi nie widzi nawet jak się o nich potknie. Trzeci zważy za i przeciw i będzie mógł wyciągnąć wnioski.
W każdym razie staram się przeważnie jakoś uzasadnić swój punkt widzenia. Trochę lepiej, trochę gorzej, ale bez jakiś tekstów "byłeś na portalu X i pierdolisz jak oni". To jest słabe.
 
Ostatnia edycja:

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
Ukraińcy przerabiają pomniki Lenina. No i co teraz na to lewactwo? ;)

Ten ostatni Lenin wygląda jak metamorfujący przybysz z The Thing Carpentera. :)
A lewactwo od Lenina odcieło się dawno zostawiając go ruskim sierotom. Lewactwo jest probanderowskie. Od lewaków z centrum informacji anarchistycznej (chyba zamilkli ostatnio) po Wyborczą i tuzy lewactwa w europarlamencie. Typowy lewak pozuje na wielkiego antykomunistę czego przykładem jest środowisko Wyborczej - jeszcze za Stalina głęboko i jawnie komusze, a dziś wypierające się.

@up: No tak, no bo kurwa każdy Ukrainiec który wyemigrował do Polski do pracy/szkoły, jest banderowcem i celem jego życia jest zajebanie jak największej liczby Polaków w jak najbardziej okrutny sposób. I wogle te ukraińce to zaraza gorsza od komuny, nazisty same tam so ;_;

ojoj. Używamy sofizmatu rozszerzenia? Sorry stary, ale to jest tak cienkie jak piski lewaków wpadających w dysonans poznawczy jak im się pokaże statystyki przestępczości murzynów. No jasne, że nie każdy murzyn.
I co z tego.
Ja po prostu informuje, że ci Ukraińcy będą wystawiani na promowaną przez reżim propagandę banderowską, Polakom nałoży się knebel, a elity III RP mają w dodatku pomysły by obsypywać Ukraińców socjalem i pielęgnować ich kulturę. Na ch mi pielegnacja ukraińskiej kultury za moje pieniądze. Na ch obchodzenie się z Ukraińcami jak ze śmierdzącymi jajkami? na ch apele aby otwierać przed nimi armię?
Niedawne rozwalanie nielegalnie postawionego łuku trumfalnego UPA w Polsce było wielkim aj waj. Jeśli połuczyny po akcji Wisła potrafią narobić takiego dymu i już srają na wycieraczkę, to zastanów się jak to będzie wyglądało przy większym zapleczu demograficznym.
 
Do góry Bottom