1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Top 20: ulubieni reżyserzy filmowi

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez libertarianin.tom, 30 Wrzesień 2015.

1. libertarianin.tom

libertarianin.tom akapowy dogmatyk

Polubienia:
    5 370
    Niech Bestia Zdycha, La Rupture, Nada (o porwaniu przez anarchistow), Oko Zla, La Ceremonie, Alicja Ucieka po raz Ostatni (Lynchowski klimat). Te sa najlepsze. Najbardziej znany jest Rzeznik ale mi srednio sie podobal.

2. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    17 580
  3. lernakow

lernakow Guest

Nie wymienię najlepszego, a tego którego lubię najbardziej. Jest nim nieżyjący od wielu lat hiszpański reżyser tworzący głównie we Francji Luis Bunuel. Wybitny twórca. Nie bał się podejmować tematów niepopularnych na tamte lata. Wiele jego filmów jeszcze nie widziałem, muszę to nadrobić.

sabat lubi to.
  4. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    17 580
    Widziałem jego "Psa andaluzyjskiego" i "Dyskretny urok burżuazji" - o ile sam surrealizm mi nie wadzi, o tyle już antykapitalistycznej antykultury zdecydowanie trawić nie zamierzam. Bunuel to propagandysta bezideowej beztroski. Taka awangardowa zapowiedź przyszłego postmodernizmu i kultury krytyki wymieszanej z dekonstrukcją, za którą nic nie stoi.

Meh.

pampalini lubi to.
  5. Luizy

Luizy Well-Known Member

Polubienia:
    1 600
    ^ W szkole średniej miałem za polonistkę "lewicową intelektualistkę", samotną babkę grubo po 40, z wąsem. Organizowała w czwartki takie eventy, można powiedzieć neomarksistowskie obiady czwartkowe, a konkretnie kółko filmowe, najpierw projekcja a potem dyskusja, tak to wyglądało. Nie chodziłem oczywiście na ten syf, ale czasem nie zdążyli dokończyć dyskusji i kontynuowali ją na polskim, uczniowie (a w zasadzie uczennice) z mojej klasy gadali jak najęci o "Dyskretnym uroku burżuazji", babka tylko kiwała z uśmiechem głową i wydawała taki nieprzyjemny, nieartykułowany dźwięk, jak mruczenie gruźliczego kota.

6. pampalini

pampalini krzewiciel słuszności, Rousseaufob Członek Załogi

Polubienia:
    6 133
    Pełna zgoda - Dali bardzo szybko (chyba już po Psie Andaluzyjskim) odsunął się od Bunuela za jego, parafrazuję, wulgarny socjalizm i antyklerykalizm.

Polecam jednakowoż bardzo gorąco film "Anioł zagłady":

http://www.filmweb.pl/film/Anioł+zagłady-1962-908

Owszem, jednako antymieszczański, ale jednakowoż też bardzo wkręcający i ciekawie pomyślany. Jeśli ktoś nie jest bolszewikiem i potrafi docenić dzieło w oderwaniu od ideologii, to polecam.

7. lernakow

lernakow Guest

Nie dziwi mnie, że odbiór twórczości Banuela może być odmienny od mojego.
    Nie interesuje mnie czy artysta jest gejem, lewakiem,Żydem. Podoba mi sięjego twórczość, albo nie podoba. Nie sprawdzam czy słuchając muzyki nie czczę szatana;) Dali odsunął się od Bunuela? Nie wiem. Ja mam w planach obejrzeć wszystkie jego filmy. Polecam Viridiana (1961) ze świetną sceną uczty biedaków wzorowanej na Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci. Banuel znakomicie dobrał typy osobowości. Świetny film.

8. xawas

xawas Guest

Z niewymienionych Marc Forster. Widziałem trzy jego filmy. Pracuje z największymi z Hollywood, tworzy dobre filmy.
    1."Czekając na wyrok"
    2."Marzyciel"
    3."Przypadek Harolda Cricka"

9. Cptkap

Cptkap Well-Known Member

Polubienia:
    2 691
    Tym razem Macon Blair, główny aktor z "Blue Ruin" wziął się za scenariusz i reżyserie a Saulnier za produkcje.
    Wyszedł "I Don't Feel at Home in This World Anymore".
    Dom pielęgniarki zostaje obrabowany. Policja nic nie robi, więc ta prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy nowo poznanego chrześcijano-propertarianina.
    Film dobry w chuj. Ze wszystkiego co widziałem w 2017, przy tym najlepiej się bawiłem.

Można obejrzeć poniższy urywek, ale trailera przed seansem nie oglądać.

10. Eli-minator

Eli-minator zdrajca świętych dogmatów

Polubienia:
    1 510
    Wymieniam. W niektórych przypadkach dla jasności wyróżniam konkretne filmy dbając o to, by moje poparcie dla danego artysty nie zostało wadliwie zinterpretowane, wszak twórcy bywają postrzegani, nawet właśnie też i doceniani, przez pryzmat filmów, których może ja zbytnio nie wyróżniam (a czasami nie znam, nie wszystko oglądam).

1 siostry Wachowski
    2 Jim Jarmusch
    3 Roman Polański (Lokator)
    4 Andrzej Żuławski (Opętanie)
    5 Agnieszka Holland (Kobieta samotna, Plac Waszyngtona)
    6 Bernardo Bertolucci
    7 Lars von Trier (Dogville)
    8 Ridley Scott (Obcy 1, Hannibal)
    9 Charlie Kaufman (Synekdocha Nowy Jork)
    10 Werner Herzog
    11 Darren Aronofski
    12 Robert Clouse
    13 Krzysztof Kieślowski (Czerwony)
    14 Ingmar Bergman
    15 Zhang Yimou
    16 Rainer Werner Fassbinder
    18 George Lucas
    19 Wojtek Smarzowski
    20 Claude Lelouch

Kolejność, miejsce ma oczywiście znaczenie! Muszę powiedzieć, że jest to długa lista, podporządkowałem się idei tytułowej wątku, ale w rzeczywistości ja nie jestem wielkim pasjonatem kina, filmów, o ile pierwsza czwórka jest dla mnie nie do zastąpienia, to np. pozycje 15 do 20 mógłbym bez wielkiej zmiany rzeczywistych preferencji, bez większych emocji podmienić na inne nazwiska. Koniec końców - wybrałem jednak te, które widać.

W sumie - robienie filmów to trochę podejrzany biznes, gorszy to już jest tylko (współczesny) teatr.

11. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 003
    Carlos Saura za całokształt twórczości.

12. libertarianin.tom

libertarianin.tom akapowy dogmatyk

Polubienia:
    5 370
    Moj nowy "idol": Fritz Lang. Wszystkie jego Hollywoodzkie filmy obejrzalem ostatnio. I dwa niemieckie. Zabieram sie za reszte.

nazimno i sabat lubią to.
  13. wah

wah Well-Known Member

Polubienia:
    3 003
    (wczesne lata 90.) Ron Howard, Steven Spielberg, Martin Scorsese, Brian De Palma, George Lucas, Robert Zemeckis i Francis Ford Coppola

14. Claude mOnet

Claude mOnet Well-Known Member

Polubienia:
    1 375
    Koszerna kolacyjka...

osman, snajper, wah oraz 1 użytkownik lubi to.
  15. Eli-minator

Polubienia:
    1 510
    Właśnie też zapomniałem o Coppoli. Wchodzi na moją listę ostro, bo do pierwszej dziesiątki (na miejsce dziewiąte) spychając przeto tych od 9 do 20 o jedno oczko.

16. sabat

sabat Well-Known Member

Polubienia:
    866
    Wszystkich już wymieniliście a ja lubię reżysera filmu ' Piraci z Karaibów' Verbinski bo to najlepszy film przygodowy i Davida Lyncha bo do dziś nie wiem kto Laurę zabił???
    :)

wah i Eli-minator lubią to.
  17. Eli-minator

Polubienia:
    1 510
    Cenię Davida Lyncha, chociaż serialu nie oglądałem i (poza "Teorią wielkiego podrywu", na którą troszkę zerkam, bo tam fajne aspergery, prawie jak na libnecie) nie zamierzam oglądać żadnego serialu. Ale jego filmy pełnometrażowe są wporzo, widziałem kilka i brałem go pod uwagę próbując odpowiedzieć na zadanie wątku. Omsknął się minimalnie, jak najbardziej nadaje się do podmiany za kogoś z ostatnich miejsc mojej dwudziestki.

Cenię film "Memento", ale "Incepcja" tego samego twórcy była dla mnie totalnym rozczarowaniem, więc ten gość by się chyba (chyba, bo obaj mają filmy, których nie znam) dla mnie z Lynchem nie mógł równać.

18. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 682
    film to generalnie lewackie medium

19. sabat

sabat Well-Known Member

Polubienia:
    866
    Aleksander Sokurow
    Rosyjska arka
    Cielec
    Matka i syn

20. Jaranek

Jaranek Made in heaven - inspired in Hell

Polubienia:
    7 507
    z tego co pamiętam to chyba jej stary

sabat lubi to.

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.