Top 20: ulubieni reżyserzy filmowi

nazimno

Well-Known Member
89
382
1.Mistrz kina niemego Charlie Chaplin.
2.Siergiej Michajłowicz Eisenstein. Prawdziwy geniusz filmowy. Sztandarowym filmem słynny Pancernik Potiomkin.
3.Fritz Lang, nurt ekspresjonistyczny. Sztandarowe dzieło to Zmęczona śmierć /1921/
4.Ekscentryczny Gaspar Noe. Przekłada jakość nad ilość. Skromna liczba obrazów, które trafiają najczęściej do wielbicieli niszowej sztuki. Głośny film Nieodwracalne/2002/ ze sceną gwałtu i morderstwa. Dla wielu zwyczajnie nie do wytrzymania.
Polecam Wkraczając w pustkę/2009/

nazimno

Well-Known Member
89
382
1.Mistrz kina niemego Charlie Chaplin.
2.Siergiej Michajłowicz Eisenstein. Prawdziwy geniusz filmowy. Sztandarowym filmem słynny Pancernik Potiomkin.
3.Fritz Lang, nurt ekspresjonistyczny. Sztandarowe dzieło to Zmęczona śmierć /1921/
4.Ekscentryczny Gaspar Noe. Przekłada jakość nad ilość. Skromna liczba obrazów, które trafiają najczęściej do wielbicieli niszowej sztuki. Głośny film Nieodwracalne/2002/ ze sceną gwałtu i morderstwa. Dla wielu zwyczajnie nie do wytrzymania.
Polecam Wkraczając w pustkę/2009/

Meksykanin Alejandro González Iñárritu

D

Deleted member 6341

Guest
Włodzimierz Puchalski - autor pierwszego filmu przyrodniczego w Polsce. Lata 30-ste to czas kiedy realizuje swój pierwszy film "Bezkrwawe łowy". Potrafił świetnie naśladować dźwięki. Gdy brakowało naturalnych dźwięków, sam robił podkład do swoich filmów - bez problemu udawał pszczołę czy muchę.

D

Deleted member 6852

Guest
Rosyjski reżyser Karen Gieorgijewicz Szachnazarow

Wsadnik po imieni Smiert
Jeździec o imieniu śmierć

My iż dżaza
Stworzył nas jazz

Careubijca
Zabójca cara

D

Deleted member 6960

Guest
Jane Campion za Fortepian z 1993. Sofia Coppola za Przekleństwa niewinności z 1999. Kathryn Bigelow za The Hurt Locker z 2008

651
1 153
Lol... wszedłem tu z myślą by wkleić top listę Bela Tarr, a jakiś chuj mnie akurat uprzedził;/ ;p No, to mogę jedynie dodać Konia Turyńskiego - też się nie da przejść obojętnie wobec tego filmu.

Do góry Bottom