Teorie spiskowe

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 626
W latach 80. XX wieku KGB i Stasi skutecznie rozpuściły informacje, że wirus HIV był amerykańską bronią biologiczną - przypomniał w czwartek, 9 kwietnia, historyk Douglas Selvage. Ekspert zauważył, że na wzór schematu opracowanego przez KGB, również dezinformowanie w sprawie pandemii COVID-19 służy antagonizowaniu państw i narodów.

KGB przy pomocy Stasi wykorzystało teorie spiskowe krążące już w latach 80. XX w. wokół wirusa HIV i stworzyło spójną narrację, jakoby była to broń biologiczna wyprodukowana w amerykańskiej bazie Fort Detrick - powiedział na łamach czwartkowego magazynu "Der Spiegel" historyk Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie, Douglas Selvage.
"Była to bezsprzecznie jedna z najbardziej udanych operacji w historii sowieckich służb specjalnych" - zauważył. W rozpowszechnianiu fałszywych informacji zaangażowała się prasa sowiecka, ale i część mediów zachodnich.
"Teorie spiskowe i dezinformacja są poniekąd śmiertelne"
KGB wykorzystało m.in. teorie spiskowe o stworzeniu wirusa HIV przez amerykański rząd, aby zabijać homoseksualistów lub Afroamerykanów i dodało m.in. wątek zarażonych amerykańskich żołnierzy. "Żołnierze zabierają ze sobą AIDS do miejsc, gdzie stacjonują" - Selvage przedstawił tezy rozpowszechniane przez sowieckie służby.
Historyk zauważył, że dezinformacja padła na podatny grunt m.in. w krajach afrykańskich. Wielu zarażonych uwierzyło, że HIV to amerykańska broń biologiczna. Z tego powodu "nie szukało leczenia, ignorowało profilaktykę i zmarło z tego powodu". "Jeśli chodzi o wirusy, teorie spiskowe i dezinformacja są poniekąd śmiertelne" - zauważył.
Z czasów epidemii Eboli
Również po upadku Związku Sowieckiego rosyjskie służby nie zaprzestały używać chorób wirusowych do swoich celów. "Przykładowo podczas epidemii Eboli, finansowane przez rząd media 'Russia Today' i 'Sputnik' odtworzyły starą historię o tym, że wirus jest produkowany w amerykańskich laboratoriach" - powiedział historyk.
Ekspert zauważył, że na wzór schematu opracowanego przez KGB również dezinformowanie w sprawie pandemii COVID-19 służy antagonizowaniu państw i narodów. Zarówno w Chinach, jak i USA powstają wzajemne oskarżenia, że wirus został stworzony przez jedno państwo, aby zaszkodzić drugiemu. "To tworzy nienawiść i ostatecznie szkodzi stosunkom międzynarodowym" - skonstatował.
Z Lipska Łukasz Grajewski

Moja ulepszona wersja niespiskowej teorii spiskowej Cieka została częściowo potwierdzona już następnego dnia w mainstreamowych mediach. Patrzcie, jak nie są w stanie utrzymać Prawdy w tajemnicy!
 

dzwonek polifoniczny

Active Member
116
121
Dlatego, że bardziej zlęknionymi społeczeństwami, straszącymi się na codzień, łatwiej się rządzi i opycha swoje usługi dotyczące bezpieczeństwa.
Nie do końca. Czołowy tropiciel spisków czyli Alex Jones to niby libertarianin. Btw. przyznał się że miał psychozę więc teoria Cieka się sprawdza. W kryteriach diagnostycznych schizotypowego zaburzenia osobowości (mam to, też jest na spektrum schizofrenii tak jak sama schizofrenia) jest foliarstwo -
"dziwne wierzenia lub myślenie magiczne, które wpływają na zachowanie i są niezgodne z normami danej kultury (np. zabobony, wiara w jasnowidztwo, a w wypadku dzieci i nastolatków dziwaczne fantazje i zainteresowania)". Ja jednakże nie jestem foliarzem raczej i nie byłem, a jednak tą diagnozę dostałem, być może dlatego że psychiatrze opowiadałem że pokładam nadzieję w transhumanistycznej libertariańskiej neurochirurgii i chipach wszczepianych do głowy i wearable transcranial magnetic stimulation i inne futuryzmy. Prosiłem ją też o nieznane jej leki które miały mi pomóc sprawniej myśleć (nootropy). StPD zdiagnozowane mieli/mają niektórzy Sovereign Citizens, jestem pewien że ludzie ze StPD stanowią większy procent wśród libertarian niż wśród generalnej populacji, tym bardziej że StPD jest związany mocno z typem INTP (ten typ właśnie mam, jak pewnie wielu z Was).

Poniżej dowody że foliarze to często libertarianie i vice versa.
One study, NASA faked the moon landing—Therefore (Climate) Science is a Hoax: An Anatomy of the Motivated Rejection of Science, gave evidence that climate change denial correlated with moon landing and 9/11 conspiracy theories, staunch beliefs in laissez-faire free-market capitalism, denial of the link between tobacco smoking and lung cancer, HIV/AIDS denialism and MLK death conspiracy theories:[14]

Schizofrenia w naturze nie występuje, jest efektem istnienia państwa sączącego wszystkie te teorie spiskowe! O!
Występuje, ludzie ze spektrum schizofrenii w prymitywnych społecznościach zostawali szamanami a w tych dzisiejszych zostają twórcami religii (jak Joszke czy Mohamed).
Nie ma innego naturalistycznego wytłumaczenia fenomenu Joszke.

In the 1930s an anthropologist named Paul Radin first described it as "shamans being half mad," shamans being "healed madmen." This fits exactly. It's the shamans who are moving separate from everyone else, living alone, who talk with the dead, who speak in tongues, who go out with the full moon and turn into a hyena overnight, and that sort of stuff. It's the shamans who have all this metamagical thinking. When you look at traditional human society, they all have shamans. What's very clear, though, is they all have a limit on the number of shamans. That is this classic sort of balanced selection of evolution. There is a need for this subtype — but not too many.
The critical thing with schizotypal shamanism is, it is not uncontrolled the way it is in the schizophrenic.
This is not somebody babbling in tongues all the time in the middle of the hunt. This is someone babbling during the right ceremony. This is not somebody hearing voices all the time, this is somebody hearing voices only at the right point. It's a milder, more controlled version.
Shamans are not evolutionarily unfit. Shamans are not leaving fewer copies of their genes. These are some of the most powerful, honored members of society. This is where the selection is coming from. … In order to have a couple of shamans on hand in your group, you're willing to put up with the occasional third cousin who's schizophrenic.


Mam nadzieję żę to co tu napisałem i przytoczyłem nie zostanie użyte w walce z chrześcijaństwem czy jakąkolwiek inną religią. Albowiem to że coś jest wytworem osoby z taką czy inną diagnozą nie znaczy że to coś jest do dupy, a jak widać chrześcijaństwo było i jest dobrowolnie przyjmowane przez ludzi więc jest dla nich korzystne. https://pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia_społecznie_pozytywna
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 623
Moja teoria spiskowa jest taka, że większość teorii spiskowych nie jest wytworami rządów, a nawet całkiem możliwe, że żadna nie jest, tylko tworzą je zwykli ludzie, często dręczeni różnymi przypadłościami, np. schizofrenią.

W PRL bezpieka zajmowała się tworzeniem plotek. Nie były to do końca teorie spiskowe.
W 1973 r. w Departamencie IV utworzono Samodzielną Grupę "D" (od słowa "dezintegracja"), której funkcjonariusze prowadzili działania nielegalne w świetle obowiązującego w PRL prawa. Celem było konfliktowanie księży i podważanie autorytetu biskupów, np. poprzez kolportowanie sfabrykowanych plotek, wydawanie anonimowych czasopism i preparowanie anonimów. W czasie pielgrzymki na Jasną Górę, przy pomocy agentów SB podrzucano materiały pornograficzne, a niektórym księżom i uczestnikom podawano środki odurzające.​

W 1976 r. Jerzy Andrzejewski rozesłał do wielu instytucji kulturalnych apel w sprawie równouprawnienia mniejszości seksualnych w Polsce. List wraz z podpisem był podrobiony. Służba Bezpieczeństwa uznała, że nic tak nie zaszkodzi niewygodnemu dla władz pisarzowi, jak publiczne sprzyjanie homoseksualistom.​


Jednak bezpieka wojskowa w odróżnieniu od SB/UB tworzyła pełne teorie spiskowe. Pod koniec lat 70-tych zaczęła do Polski ściągać różnych guru, szamanów syberyjskich, lamy, brahminów i inne indywidua. Równolegle wszczęła działania, by zainteresować naukowców z uniwerków i politechnik zjawiskami takimi jak; różdżkarstwo, chiromancja, horoskopy, promieniowanie Kirliana (z podtekstem że chodzi o badania aury człowieka), UFO, kręgi zbożowe itd. Efekty tych działań są widoczne do dziś, bo niemal wszystkie osoby które obecnie zajmują się tymi tematami są związane z wojskówką.

PS.
Pamięta ktoś telewizyjne występy Anatolija Kaszpirowskiego lub "energetyzera wody" Zbigniewa Nowaka?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 626
CezarJuliusz
1 godz.
Wzorcowy przykład wojny hybrydowej - można niszczyć infrastrukturę nieprzyjaciela pociskami, ale po co?


10.04.2020 12:00
Arkadiusz Stando
Według popularnej ostatnio teorii spiskowej, technologia sieci 5G napędza rozwój pandemii COVID-19. Z tego powodu w Wielkiej Brytanii zapłonęły maszty telekomunikacyjne. Tymczasem ludzie wykształceni zauważają, że pandemia koronawirusa z Wuhan hamuje rozwój 5G na całym świecie.
Teoria spiskowa łącząca wirus SARS-CoV-2 z "wprowadzeniem na świecie sieci 5G" to jeden z ostatnich topowych absurdów. Niestety, jest bardzo solidnie napędzana. Te fałszywe informacje udostępniają nawet celebryci, chociaż głównie dotyczy to obywateli Stanów Zjednoczonych.
Marc Owen Jones to naukowiec z Hamad Bin Khalifa University w Katarze, specjalizujący się w dezinformacji internetowej. Dokonał analizy ostatnich 22 tysięcy tweetów łączących frazy "5G" i "corona". Stwierdził, że większość z nich była publikowana przez użytkowników o niskiej i nieautentycznej aktywności. Sami wiecie co to oznacza – ktoś specjalnie rozsyła te fałszywe informacje.

Jones twierdzi, że kampania dezinformacyjna przeprowadzana jest w sposób podobny do tej z wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku. Stali za nią Rosjanie. W przypadku 5G nie udało się jeszcze potwierdzić, czy za akcją stoi jakaś organizacja, firma czy agencja państwowa.
Teorie teoriami, a w rzeczywistości rozwój 5G stoi pod znakiem zapytania
Na przełomie ostatnich lat Unia Europejska wdrażała szereg rozwiązań, które mają przyśpieszyć cyfryzację społeczeństwa. Jedną z kluczowych w całym procesie jest dyrektywa z dnia 11 grudnia 2018 r - Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej. Reguluje ona wiele obszarów rynku telekomunikacyjnego.
Jednym z ważniejszych ustaleń EKŁE jest zobowiązanie się krajów członkowskich do uruchomienia sieci 5G przynajmniej w jednym mieście. Panująca pandemia COVID-19 może jednak pokrzyżować plany wielu państw. Cel może okazać się niemożliwy do spełnienia.
W niektórych krajach Unii Europejskiej, częstotliwości do sieci 5G miały być sprzedawane na aukcjach. W niektórych już przesunięto ich daty. Sprzedaż częstotliwości 3400-3800 MHz dla nowych sieci póki co nie odbędzie się nawet w Hiszpanii czy Francji, gdzie mocno stawiano na rozwój 5G.
Polski Urząd Komunikacji Elektronicznej również ogłosił takie aukcje. Termin na składanie wstępnych ofert upływa 23 kwietnia, ale według rzecznika UKE nie ma planów przedłużania go. Wygląda na to, że polskie urzędy albo nie zdają sobie z powagi sytuacji, albo są bardzo pewne siebie.
Ot, taka prawda - zmilitaryzowana szuria. W większość teorii spiskowych nie ma sensu wierzyć, nie tylko ze względu na dbałość o higienę psychiczną, ale też by nie wykonywać za kogoś jego brudnej roboty, jak w powyższym przypadku.

Należy liczyć się z tym, że jeżeli zostajesz foliarzem, to dołączasz do grupy nieświadomych rekrutów, wykorzystywanych do tego rodzaju ataków przez ludzi, którzy mają jakiś interes w brudnej walce z jakąś konkurencją, na przykład zwolennikami innego rozwiązania technologicznego.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 626
No i mamy dalszy ciąg tego rozpierdolu. Obstawiam, że to jest celowy sabotaż pod płaszczykiem nowego luddyzmu.

14.04.2020 15:12
Kolejne maszty telekomunikacyjne z antenami sieci 5G płoną w Europie. Potwierdzono nowe przypadki podpalenia, tym razem w Holandii i we Włoszech. Niewykluczone, że akcja dezinformacyjna łącząca 5G i COVID-19 jest zorganizowana.
Na początku kwietnia Reuters informował o kilku przypadkach podpalenia masztów telekomunikacyjnych w Wielkiej Brytanii. Powodem były nowe teorie spiskowe. Wedle rozsiewanych w sieciach społecznościowych fałszywych informacji, sieć 5G może powodować chorobę COVID-19, czy też pogarszać stan osób zakażonych.
YouTube usuwa filmiki przedstawiające tego typu teorie. Niestety na Facebooku nadal istnieją liczne grupy entuzjastów, dzielące się fałszywymi informacjami. Co więcej, kilka dni temu Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że działanie sieci 5G nie ma żadnego związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Niestety powstrzymanie fanatyków nie jest takie proste. Kilka dni temu pojawiły się informacje o pierwszych incydentach we Włoszech, a Reuters donosi o kolejnych czterech podpaleniach w Holandii. Motyw był ten sam, czyli łączenie sieci 5G z pandemią koronawirusa z Wuhan. Niewykluczone, że przypadków podpalenia było znacznie więcej. Niektóre źródła mówią o nawet kilkudziesięciu incydentach.
Zwykłe fake newsy, czy zorganizowana akcja? Dlaczego płoną maszty 5G?
Teoria przeciwko teorii. Marc Owen Jones, analityk z uniwersytetu Hamad Bin Khalifa w Katarze, przeanalizował ostatnie 22 tysiące tweetów łączących frazy "5G" i "corona". Okazało się, że profile użytkowników rozsyłających te informacje wyglądały bardzo nieautentycznie. Co więcej, schemat przesyłania fake newsów o COVID-19 i 5G był już mu dobrze znany.

Według eksperta ds. dezinformacji w sieci, kampania jest przeprowadzona w sposób podobny do tej z 2016 roku, kiedy to Rosjanie mieli wpływ na wynik wyborów prezydenckich w USA. W przypadku 5G nie udało się jeszcze potwierdzić, czy to rzeczywiście zorganizowana akcja, a tym samym nie wiadomo, kto stoi za tym pomysłem.

1, Ustanawiasz nową teorię spiskową, gromadząc wokół niej szurię.
2. Czekasz, aż wzrośnie jej popularność.
3. Organizujesz akcję sabotażową wykonaną przez swoich agentów.
4. Po jej przeprowadzeniu, zrzucasz winę na ogólną ludzką głupotę i szurię zainteresowaną twoją teorią spiskową.
5. Profit.

Naruszanie cudzej własności prywatnej bez konkretnych dowodów szkodliwości emisji z niej pochodzących to proszenie się o kłopoty. Jeżeli mamy w naszym gronie kogoś, kto to popiera, niechaj wystąpi teraz z przekonującymi dowodami albo dostąpi publicznego linczu bez niech.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 623
Na przykład kto? Claude_Mont? Jerzy Zięba? Janusz Zagórski? Ivelios? Marek Podlecki?
Ivelosa i Podleckiego nie znam i nie wiem co oni zacz.
Natomiast Zagórski wygląda mi na człowieka wojskówki, choć twardych dowodów nie mam. Zięba mniej wygląda, ale też go podejrzewam.

Kiedyś (lata 90-te) interesowałem się trochę tymi tematami i bywałem kilka razy na targach ezoterycznych (medycyny naturalnej etc.), które w Katowicach odbywały się często i regularnie. No jak już tam bywałem, to gadałem z różnymi ludźmi i stąd moja opinia. Jak zgadałem z jedną ruską, to ta bezbłędnie pokazywała mi kto jest ze służb. Słowo bezbłędnie jest niewłaściwe, ale ona robiła to pełnym przekonaniem i pokazywała po czym ich poznaje.

UPDATE
Po zapoznaniu się z argumentami z Eter TV stwierdzam, że jest gorzej. Oni są niemal wszyscy albo powiązani z bezpieką albo są resortowymi bachorami.
 
Ostatnia edycja:

Alu

Well-Known Member
4 625
9 629
No i mamy dalszy ciąg tego rozpierdolu. Obstawiam, że to jest celowy sabotaż pod płaszczykiem nowego luddyzmu.

14.04.2020 15:12
Kolejne maszty telekomunikacyjne z antenami sieci 5G płoną w Europie. Potwierdzono nowe przypadki podpalenia, tym razem w Holandii i we Włoszech. Niewykluczone, że akcja dezinformacyjna łącząca 5G i COVID-19 jest zorganizowana.
Na początku kwietnia Reuters informował o kilku przypadkach podpalenia masztów telekomunikacyjnych w Wielkiej Brytanii. Powodem były nowe teorie spiskowe. Wedle rozsiewanych w sieciach społecznościowych fałszywych informacji, sieć 5G może powodować chorobę COVID-19, czy też pogarszać stan osób zakażonych.
YouTube usuwa filmiki przedstawiające tego typu teorie. Niestety na Facebooku nadal istnieją liczne grupy entuzjastów, dzielące się fałszywymi informacjami. Co więcej, kilka dni temu Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że działanie sieci 5G nie ma żadnego związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Niestety powstrzymanie fanatyków nie jest takie proste. Kilka dni temu pojawiły się informacje o pierwszych incydentach we Włoszech, a Reuters donosi o kolejnych czterech podpaleniach w Holandii. Motyw był ten sam, czyli łączenie sieci 5G z pandemią koronawirusa z Wuhan. Niewykluczone, że przypadków podpalenia było znacznie więcej. Niektóre źródła mówią o nawet kilkudziesięciu incydentach.
Zwykłe fake newsy, czy zorganizowana akcja? Dlaczego płoną maszty 5G?
Teoria przeciwko teorii. Marc Owen Jones, analityk z uniwersytetu Hamad Bin Khalifa w Katarze, przeanalizował ostatnie 22 tysiące tweetów łączących frazy "5G" i "corona". Okazało się, że profile użytkowników rozsyłających te informacje wyglądały bardzo nieautentycznie. Co więcej, schemat przesyłania fake newsów o COVID-19 i 5G był już mu dobrze znany.

Według eksperta ds. dezinformacji w sieci, kampania jest przeprowadzona w sposób podobny do tej z 2016 roku, kiedy to Rosjanie mieli wpływ na wynik wyborów prezydenckich w USA. W przypadku 5G nie udało się jeszcze potwierdzić, czy to rzeczywiście zorganizowana akcja, a tym samym nie wiadomo, kto stoi za tym pomysłem.

1, Ustanawiasz nową teorię spiskową, gromadząc wokół niej szurię.
2. Czekasz, aż wzrośnie jej popularność.
3. Organizujesz akcję sabotażową wykonaną przez swoich agentów.
4. Po jej przeprowadzeniu, zrzucasz winę na ogólną ludzką głupotę i szurię zainteresowaną twoją teorią spiskową.
5. Profit.

Naruszanie cudzej własności prywatnej bez konkretnych dowodów szkodliwości emisji z niej pochodzących to proszenie się o kłopoty. Jeżeli mamy w naszym gronie kogoś, kto to popiera, niechaj wystąpi teraz z przekonującymi dowodami albo dostąpi publicznego linczu bez niech.

Prostsze wyjaśnienie
1. Szuria sama się gromadzi wokół teorii spiskowych jak muchy na gównie.
2. Wśród szurów wyłaniają się wariaci ekstremiści zdolni do działania w realu.
3. Wariaci ekstremiści podpalają maszty 5G.
4. Brak profitu.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 032
2 323
Na przykład kto? Claude_Mont? Jerzy Zięba? Janusz Zagórski? Ivelios? Marek Podlecki?
Czy poniższe osoby współpracowały, współpracują, czy w inny sposób współpracują z polską Razwiedką (WSW/WSI/SKW/SWW)?
Claude mOnet: Nie wypada mówić o sobie (zresztą nie ma znaczenia co powiem).
Jerzy Zięba: Nie wiem.
Marek Sęk "Ivelios": Nie sądzę.
Janusz Zagórski: Był oficerem politycznym WP przed stanem wojennym. Czy był TW? Nie sądzę.
Marek Podlecki (śp. zmarł w marcu 2020): Prawdopodobnie był TW SB "Janusz" także być może i wojskówki (oraz był podprowadzany przez ss do zrobienia czegoś głupiego, miał być nowym Brunonem Kwietniem!).

Materiały:

Janusz Zagórski o sobie:


Info o Marku Podleckim.
Info o tym że był prowadzony do śmierci przez ss:
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 813
12 179
100 lat temu elektryczność też nie wszystkich zachwycała. To ponoć jeden z plakatów tamtejszych wyznawców teorii spiskowych, że prądem miano ich zdepopulować:
cqwf9gpaqf311.jpg
 

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 186
Laureat Nobla w dziedzinie medycyny: Koronawirus zmanipulowany przez człowieka, na bazie HIV
Teza jest kontrowersyjna, ale podpisuje się pod nią prof. Luc Montagnier, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny w 2008 roku. Zdaniem francuskiego naukowca, SARS-CoV-2 został stworzony przez człowieka w laboratorium, przy wykorzystaniu wirusa HIV. I była to praca bardzo precyzyjna.

Czy koronawirus jednak wydostał się z laboratorium?
To, co początkowo wydawało się teorią spiskową, może okazać się prawdą. Część naukowców wskazuje Instytut Wirusologii w Wuhanie jako potencjalne źródło pochodzenia nowego koronawirusa.

Czy Covid-19 pochodzi z laboratorium w Wuhan?
Zdaniem współodkrywcy HIV to właśnie prace nad szczepionką przeciwko temu wirusowi mogły stworzyć Covid-19. Nie zapominajmy, że Montagnier, który dostał Nobla w 2008 roku, wygłaszał w swojej karierze dziwaczne opinie o teleportacji DNA, które promowali homeopaci.
Teleportacja DNA? Nawet wielki cybernetyk by tego nie przewidział.
 
Ostatnia edycja:

Claude mOnet

Well-Known Member
1 032
2 323
Nie skreślał bym całości i nie wyśmiewał tak daleko idących koncepcji. Jest coś na rzeczy jeśli chodzi o informacyjną teorię pól morfogenetycznych Ruperta Sheldrake'a, być może zbieżne z tym co postulował prof. Montagnier. Polecam (niestety znów tylko po angielsku, może są gdzieś wykłady po polsku?):


Ps. Nauki nie tworzy się powtarzając ukute slogany i dogmaty, ale badaniem tego czego jeszcze nie wiemy (np. intuicja zwierząt, jasnowidzenie, OOBE).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 623
Kolejna teoria dotycząca koronawirusa COVID-19.
Po wyleczeniu z tej zarazy lub nawet po jego bezobjawowym przejściu, jego białka pozostają w nerkach i ...w jądrach.
Celem tego wirusa jest depopulacja i scwelenie społeczeństw. Bezjajeczne kapłony nie będą się w stanie ani rozmnażać ani walczyć. A o dziwo, w Afryce gdzie są niemal same murzyny, koronawirusa praktycznie nie ma.
Czyżby chcieli zrobić tu race mixing, by czarne pytongi z Afryki dzikiej kryły białe Europejki?
 
Ostatnia edycja:

Slavic

Wolnorynkowiec
577
1 670
Szach mat antyspiskowcy Madonna już w 2019 zapowiedziała Koronowirusa20 osób po prawej, 20 osób po lewej świadczy o 2020. Maseczki też pewnie tak "z dupy" się wzięły.

Taki trailer do koronowirusa.

PS. Przypomnę, że Gates zapowiadał już w 2018 pandemię :D

 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom