Teorie spiskowe

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 466
23 906
Bardzo mi się podoba teoria spiskowa zakładająca, że niechlujstwo językowe musi być żydowskim spiskiem. Jakże mogłoby być zresztą inaczej?
Pomniejcie przesłanie WolnegoLechity, kiedy żydowski głosik w waszej głowie, każe wam zwrócić się do kogoś za pomocą mianownika zamiast wołacza!

WolnyLechita 2 lata 2 mies. temu
ATAK NA JĘZYK POLSKI

Język polski stał się celem zabiegów socjotechnicznych na wielką skalę. Zmiany wprowadzane "po cichu" nie dotyczą jedynie samego słownictwa - ale także stosowanej składni. Składni - która jest niezwykle trudna do opanowania przez kogoś, kto nie "wyssał swej ojczystej mowy z mlekiem matki". Przykłady:

PO ŻYDOWSKU:
"Poruszającymi się, bezbronnymi na ataki Talibów pojazdami."
"Turyści popłynęli pomalowanymi w barwy narodowe kajakami."
"Brawo ty!"
"Dwadzieścia minut do siódmej."

PO POLSKU:
Poruszającymi się pojazdami bezbronnymi na ataki Talibów.
Turyści popłynęli kajakami pomalowanymi w barwy narodowe.
"Brawa dla ciebie!" (Tylko Żyd może otrzymać 1 słownie "jedno" brawo. Polacy jeśli je otrzymują - to zawsze w ilościach hurtowych.)
"Za dwadzieścia minut siódma." ("Za dwadzieścia siódma.")

Przysłuchajcie się proszę uważnie językowi, jakiego używają np. prezenterzy telewizyjni, tego, jaki jest używany w reklamach, programach publicystycznych, lub filmach przyrodniczych i popularnonaukowych - tłumaczonych na polski.

Za tzw. "Komuny" wprowadzano polskie odpowiedniki angielskich (lub innych) słów i zwrotów. Dzisiaj już się takich rzeczy nie robi - tylko żywcem wprowadza się obce słowa do ojczystego języka, potwornie go zaśmiecając. Poloniści się temu procederowi przypatrują w milczeniu... Już za chwilę młody człowiek (bo trudno kogoś takiego nazwać "Polakiem" będzie bełkotał dziwną mieszaniną słów polskich i angielskich przy okazji kalecząc także składnię. ...i to już będzie koniec nie tylko Polski, ale także Polaków jako narodu. :(

Żydowski projekt przebudowy języka polskiego ma własną nazwę, która pozostaje dla mnie zagadką. ...bo jestem gojem. Nie ma w tym nic dziwnego. Jednak jestem całkowicie pewny, że taki projekt istnieje od bardzo dawna. Utwierdził mnie osobiście w tym przekonaniu pewien żydowski rasista. Od niego dowiedziałem się także o tym, że zwracanie się per "Pan, Pani" zostanie w Polsce zabronione. (Szczegółów nie podam z powodów oczywistych.) Ponieważ jest to projekt mimo wszystko bardzo trudny do realizacji - syjonistyczni żydzi starają się o uczynienie żydowskiego bełkotu drugim językiem urzędowym w tzw. "Rzeczypospolitej Obojga Narodów".Argumentem językoznawców jest fakt, że forma ta nie określa związku między wyrazem w wołaczu, a resztą wyrazów w zdaniu.

Wyrazy w wołaczu stoją niejako „obok” reszty zdania, dlatego oddziela się je przecinkiem, np. Mamo, gdzie moje klucze?
Przyjmuje się, że wołacz jest spuścizną języka praindoeuropejskiego, skąd przejął go język prasłowiański i inne języki słowiańskie.

Wołacz występował też w łacinie i grece klasycznej. Współcześnie wołacz nie występuje w wielu językach - nie ma go np. w angielskim, niemieckim czy francuskim. Zanikł także w języku rosyjskim i słowackim. Oprócz polszczyzny występuje między innymi w języku czeskim, ukraińskim, bułgarskim.

W Polsce coraz częściej, zwłaszcza w języku mówionym, zamiast wołacza używa się mianownika. Jest to błąd językowy. Jedyne odstępstwo dotyczy imion - możemy zwrócić się go kogoś "Janek!" czy "Ania!" zamiast "Janku!", "Aniu!". Imiona zakończone na -a oraz męskie imiona zakończone na spółgłoskę zawsze mają odrębną formę wołacza (choć nie zawsze jej używamy), np. Anna – Anno!, Jakub – Jakubie!, Maciej – Macieju!, Paweł - Pawle!
Imiona o odmianie przymiotnikowej mają wołacz tożsamy z mianownikiem, np. Konstanty! Dionizy!

W formie pisanej wołacz jest obowiązkowy. Formę tego przypadka powinniśmy stosować zwłaszcza wtedy, gdy zwracając się do kogoś wymieniamy jego funkcję (np. Panie prezesie, prosimy do nas), gdy przed imieniem (nazwą) osoby znajduje się zaimek dzierżawczy i/lub przymiotnik (np. Moja kochana babciu, jak dobrze, że przyjechałaś!), gdy zwrot do adresata ma zabarwienie pejoratywne (np. Nie widziałeś świateł, idioto?!) oraz gdy występuje po zaimku osobowym ty (np. Ty kłamczuchu!).

W języku polskim wołacz może mieć różne formy. Ta nieregularność dotyczy tylko rzeczowników rodzaju męskiego i żeńskiego w liczbie pojedynczej, ponieważ w odmianie rzeczowników rodzaju nijakiego, zaimków, przymiotników, liczebników oraz w liczbie mnogiej wołacz jest tożsamy z mianownikiem. Jest to tzw. synkretyzm odziedziczony z prajęzyka.​

Jeśli zatem chcecie w mowie odróżnić prawdziwego praindoeuropejskiego Aryjczyka od przebiegłego semity, prowadzącego właśnie kulturową wojnę z waszym narodem, zwróćcie uwagę na stosowanie wołacza. Żyd do goja będzie się zwracał mianownikiem, by nie zadawać sobie trudu odmiany, bo goj jak zwierzę pociągowe na ten trud nie zasługuje. Stosowanie wołacza z kolei wymaga przyjęcia bardziej braterskiej postawy wobec drugiego człowieka i poświęcenia mu przynajmniej krztyny językowej uwagi.

:)
 

noniewiem

Well-Known Member
369
597
foliarze INTENSIFIES


Zdalnie sterowany i ładowany chip kontrolujący mózg

Badaczom z Koreańskiego Instytutu Zaawansowanej Nauki i Technologii (KAIST) udało się przeprogramować zachowanie szczurów laboratoryjnych przez aplikację w smartfonie, umożliwiającą, jak to ujęto w komunikacie prasowym uczelni "kontrolę mózgu w czasie rzeczywistym". A ponieważ implant może być ładowany zdalnie, zwierzęta laboratoryjne, a w przyszłości być może także ludzcy pacjenci, nie będą wymagać operacji wymiany zużytych baterii lub nieporęcznego, zewnętrznego sprzętu do zasilania implantów.

W tym konkretnym teście naukowcy z KAIST wykorzystali implant do blokowania zachowań wywołanych kokainą u szczurów, którym wcześniej wstrzykiwali ten narkotyk. Technologia może zostać wykorzystana w różnego rodzaju implantach i urządzeniach medycznych, a działanie implantów oparte jest na optogenetyce, dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach technice manipulacji aktywnością neuronów za pomocą światła, na które reagują proteiny w żywym organizmie.
"Wierzymy, że ta sama technologia może być stosowana do wielu rodzajów implantów, w tym głębokich stymulatorów mózgu oraz stymulatorów pracy serca i żołądka", napisał szef grupy badawczej, Jae-Woong Jeon w komunikacie prasowym na temat badań. Publikacja podkreśla wygodę i nieinwazyjność bezprzewodowego systemu zasilania, którego opracowanie jest samo w sobie dużym osiągnięciem, poza skutecznością optogenetycznej stymulacji mózgu.

View: https://youtu.be/L0jBzi-gKco
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 466
23 906
Etatyzm szkodzi zdrowiu.

ŚWIAT
130 przypadków uszkodzenia mózgu o niejasnych przyczynach potwierdziły do tej pory służby w Stanach Zjednoczonych. Schorzenie nazwano "zespołem Hawany". Dotyka głównie amerykańskich dyplomatów i agentów wywiadu wracających z zagranicy.

Havana syndrome: Berlin police probe cases at US embassy

Published 15 hours ago

Police in Berlin say they are investigating after staff at the US embassy reported experiencing symptoms of the so-called Havana syndrome.

The probe into an "alleged sonic weapon attack on employees of the US Embassy" began in August, police said.
More than 200 US officials have reported suffering from the illness since 2016.
On Friday President Biden vowed to find out "the cause and who is responsible" for the syndrome.
Those affected say they experienced a sudden onset of pressure sensations inside their heads, and of hearing strange buzzing sounds coming from a particular direction. Others have complained of dizziness, nausea and fatigue, among other symptoms.

Several people at the US embassy in Berlin had reported symptoms of Havana syndrome, Der Spiegel reported.

An embassy spokesperson declined to comment on the police inquiries, but told Reuters that a US investigation was ongoing into cases worldwide.
Mr Biden's statement came as he signed a bill pledging better healthcare and increased financial support for victims.
But he characterised the condition as "anomalous health incidents" rather than saying it was the result of attacks.
He said civil servants, intelligence officers, diplomats, and military personnel all over the world had been affected.
The mysterious illness first emerged at the US and Canadian embassies in Havana in 2016. Since then there have been a number of similar reports.

Last month the CIA's station chief in Vienna was removed for failing to respond appropriately to an outbreak of the mysterious syndrome at the embassy, where there have been more recorded cases than any other city apart from Havana.

Days earlier a CIA officer who was travelling to India with the agency's director reported symptoms consistent with Havana syndrome.
And in August, Vice President Kamala Harris' flight from Singapore to the Vietnamese capital Hanoi was briefly delayed after an American official reported symptoms.
However, the cause of the illness remains unclear. Last year, a US National Academy of Sciences panel found that the most plausible explanation was "directed, pulsed radio frequency energy"..

And in 2018 a scientific study of diplomats affected in Cuba found that they had experienced a form of brain injury. The cause was not conclusively determined, but researchers said it was most likely the result of directed microwave radiation.
In July, CIA director William Burns said there was "a very strong possibility" that the symptoms were being caused deliberately and that Russia could be responsible. However, Moscow has strongly denied responsibility.
 
Do góry Bottom