Temat ogólny o policji

K

Kurier

Guest
Netflix właśnie wypuścił kolejny dokument, który tu pasuje.



Typ spędził 18 lat w pierdlu za brutalny gwałt, poszło w końcu DNA, wychodzi na wolność. Ok - bywa, gdzie twist? No na początku jest taki, że sporo było zamiatane pod dywan. Ale to nic... stara się o 36 milionowe odszkodowanie i dokładnie w tym samym czasie gdy służby odpowiedzialne za błędy zaczynają srać po gaciach, gościu zostaje znów oskarżony, tym razem o świeże morderstwo.

Długi dokument (10 odcinków po ok. godzinę), ale ta historia, od cholery zwrotów akcji i kurewstwo służb (a wszystko świetnie udokumentowane) są tak szokujące, że jakby mi ktoś to chciał w fabule sprzedać, to bym powiedział, że jest naciągane i nieprawdopodobne. Co prawda sama sprawa i tak jest dosyć niejasna (i w gruncie rzeczy trudno tu wyrokować), co nie zmienia faktu, że proces i śledztwo przyprawiają o niemały wkurw.

Pierwszy odcinek skupia się na tej pierwszej sprawie sprzed lat, każdy kolejny na tej nowej i intryga się zagęszcza. Całość można znaleźć już online (po angielsku).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

NoahWatson

Well-Known Member
1 297
3 200

Szef policji w Ankarze - zrobił kontrolę: przez 3 dni jeździł samochodem na skradzionych tablicach. Nikt go nie zatrzymał, nie skontrolował
 

Dr LaBrat

Active Member
40
305
Pracownik policji cierpiący widocznie na rozdwojenie jaźni napisał taki list otwarty do społeczeństwa:

– Od 26 lat ciągle słyszę, że jestem na usługach kolejnych rządów. Zastanawiam się dogłębnie nad kondycją psychiczną części społeczeństwa, bo czasem mam wrażenie, że to właśnie społeczeństwo jest przekonane, że policjanci pojawiają się – tak, jak obecnie pod Sejmem – z własnej woli i inicjatywy.

http://pikio.pl/absolutnie-musisz-przeczytac-ten-list-policjanta-spod-sejmu-dla-dobra-swego/

To nie moja ręka cię bije, to ręka władzy!
 

Imperator

Generalissimus
1 568
3 553
Pracownik policji cierpiący widocznie na rozdwojenie jaźni napisał taki list otwarty do społeczeństwa:

– Od 26 lat ciągle słyszę, że jestem na usługach kolejnych rządów. Zastanawiam się dogłębnie nad kondycją psychiczną części społeczeństwa, bo czasem mam wrażenie, że to właśnie społeczeństwo jest przekonane, że policjanci pojawiają się – tak, jak obecnie pod Sejmem – z własnej woli i inicjatywy.

http://pikio.pl/absolutnie-musisz-przeczytac-ten-list-policjanta-spod-sejmu-dla-dobra-swego/


A mówią, że żadna praca nie hańbi.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
4 052
A kto ma przyjmować te zgłoszenia? Spoko czarny ziomek który jako policjant symuluje na ulicy ruchy kopulacyjne? A może te cipki w policyjnych mundurach?


Józef Mackiewicz:
Fałszujemy rzeczywistość, stawiając niekiedy znak równania między okupacją niemiecką i sowiecką. Niemiecka robi z nas bohaterów, a sowiecka robi z nas gówno. Niemcy do nas strzelają, a Sowieci biorą gołymi rękami. My do Niemców strzelamy, a Sowietom wpełzamy w dupę. To nie jest więc żadna analogia, lecz odwrotność.

No i tak to właśnie wygląda. Nasza cywilizacja jest zamieniania w gówno metodami pseudo-pokojowymi. Bo o ile ci policjanci schlebiają ulicznemu bydłu aspirującemu do kultury murzyńskiej, to w innych przypadkach potrafią być bezwględni. Tak wicie-rozumicie spoko demoliberalna wolność, no bo zamordyzm to się kojarzy z ponurakami, SWAT/OMON a tu taka ludzka twarz władzy, roztańczona policja. coco jambo i do przodu.

@UP

Facet wygaduje jakieś androny o słabości państwa i anarchii. Ten stan jest działaniem świadomej polityki państwa, a nawet super-państwa (nad Wielką Brytanią). Niesprawność aparatu jest w państwach upadłych, a w Wielkiej Brytanii to po prost taka polityka rządu.
 
Ostatnia edycja:

Maksymiliana

Everyday Hero
316
176
Byłam dziś świadkiem obławy policyjnej na gangsterów przy centrum handlowym M1 w Krakowie.

"Według RMF FM, policjanci zatrzymali ponad 20 osób obywateli Rosji pochodzących z Kaukazu. W rejonie centrum handlowego miało dojść do ustawki Rosjan z pseudokibicami jednej z krakowskich drużyn (Cracovia). Pseudokibicom miało nie spodobać się, że obcokrajowcy chcą przejąć kontrolę nad handlem na targowiskach w mieście."

(https://www.rmf24.pl/fakty/polska/n...m-handlowym-w-krakowie-zatrzymano,nId,3132466)

A tu moje zdjęcia:
W samochodzie siedzi jeden z gangusów
20190805_111515.jpg


20190805_111835.jpg


Przeszukiwania samochodu jednego z gangsterów
20190805_111554.jpg


Laweta wywozi samochód gangsterów
20190805_113116.jpg
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
"Według RMF FM, policjanci zatrzymali ponad 20 osób obywateli Rosji pochodzących z Kaukazu.
Trzeba Twój post doprecyzować. To byli Czeczeni. W Rosji Czeczena nazywają Злой (czytaj: złoj), co się tłumaczy jako niosący zło lub mający w sobie zło. Z nimi nie można się cackać. Ich trzeba twardą ręką. Jak jest dziesięciu czeczeńskich bandytów, to należy wziąć ich pod broń, opcjonalnie przestrzelić kolanka, zawieść do lasu, tam wrzucić żywych do dołu z wapnem, by zdychali ze dwa trzy dni, tego jednego wywieźć w inne miejsce by rozgadywał, jak to potraktowali jego współbandziorów. To jedyna znana i skuteczna metoda, oprócz oczywiście palowania, na palu posmarowanym smalcem.
 
Do góry Bottom