Temat ogólny o policji

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
http://www.nowastrategia.org.pl/policja-dostanie-kalasznikowy/

POLICJA DOSTANIE KAŁASZNIKOWY.

Według informacji pochodzących ze źródeł rządowych Polska policja przejmie od wojska ok 2,5 tyś karabinków Kałasznikowa. Jest to nowe podejście do funkcjonowania policji w Polsce. Kilkadziesiąt tysięcy funkcjonariuszy będzie zmuszonych przejść obowiązkowe szkolenia z zakresu posługiwania się tą bronią.

Kałasznikow to karabinek wprowadzony na stan wojsk ZSRR w 1949 roku. Od tamtego czasu przeszedł wiele modyfikacji. Jego nazwa pochodzi od nazwiska jego konstruktora Michaiła Kałasznikowa. Broń ta cechuje się dużą szybkostrzelnością i niebywałą wytrzymałością. Dobrze sprawdza się w trudnych warunkach pogodowo-terenowych.

Karabiny mają być używane w sytuacjach alarmowych. Wielu z funkcjonariuszy będzie przechodzić szkolenia w jednostkach wojskowych, gdyż większość jednostek Policji nie posiada możliwości szkolenia swoich funkcjonariuszy pod kątem korzystania z tego rodzaju broni. Niewątpliwie decyzja taka jest podyktowana ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce w Paryżu.

Dodatkowo, jako przyczynę podjęcia takiej decyzji podaje się sytuację na Ukrainie. Policjanci uzbrojeni w karabiny maszynowe będą mogli podjąć działania anty-sabotażowe, do czasu gdy zostaną zastąpieni przez wojsko. Dostrzegalna jest tu również pewna prawidłowość. Historia pokazywała niejednokrotnie, że państwo spodziewające się agresji na swoje terytorium rozpoczynało dozbrajanie jednostek Policji w typowo wojskową broń. Taki stan rzeczy miał miejsce między innymi w ll Rzeczpospolitej. Na kilka lat przed niemieckim atakiem, Polska rozpoczęła dość intensywne dozbrajanie jednostek policji. Wobec powyższego, można zauważyć, że nasz kraj zamierza wyciągać wnioski z lekcji ukraińskiej. Dozbrojenie i przeszkolenie funkcjonariuszy Policji z pewnością wpłynie pozytywnie na stan polskiego bezpieczeństwa zarówno w wymiarze zewnętrznym jak i wewnętrznym.

 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
przecie kbk akms jest od dawna na stanie u wszystkich jednostek policji jak i przedtem był u milicji... przedtem był to pps
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
Widocznie bedą mieli o 2.5 tysia więcej, co "z pewnością wpłynie pozytywnie na stan polskiego bezpieczeństwa zarówno w wymiarze zewnętrznym jak i wewnętrznym":D
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Tak, genialny pomysł! Wystarczy spojrzeć na USA gdzie ludzie z karabinami codziennie zabijają dzieci w szkołach. Jeszcze tego brakuje aby polska policja, która nie ma kultury używania broni długiej biegała po ulicy z kałachami. Mało to psycholi jest? Ochrona przed terroryzmem? Jasne, terroryści zaraz odbiorą broń policji i użyją jej przeciwko nim. Zwiększanie obronności? Wolne żarty, od dawna wiadomo, że na współczesnym polu walki liczą się tylko czołgi, artyleria i samoloty a nie jakieś śmieszne karabinki. Dodać można jeszcze to, że broń w rękach policji tylko sprowokuje do agresji, a napastnicy po prostu wrócą po bazooki widząc lepiej uzbrojonych policjantów. To tylko zwiększy eskalacje przemocy.
Nie tędy droga. <hoplofob mode off>
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Mało to psycholi jest?
W polskiej policji? No fakt.
Ochrona przed terroryzmem? Jasne, terroryści zaraz odbiorą broń policji i użyją jej przeciwko nim.
Wardęga to zrobi i nakręci o tym filmik na jutubie.

Ale można byłoby uzbroić polską policję a potem dla równowagi pozostałych, aby mogli się przed nią bronić.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Tak, genialny pomysł! Wystarczy spojrzeć na USA gdzie ludzie z karabinami codziennie zabijają dzieci w szkołach. Jeszcze tego brakuje aby polska policja, która nie ma kultury używania broni długiej biegała po ulicy z kałachami. Mało to psycholi jest?
Albo ja czegoś nie zrozumiałem, albo nietrafiona ta ironia. Ja bym nie chciał żeby policja miała lepszą broń niż ja (której nie mam, więc każda lepsza to punkty minusowe dla mnie), więc uzbrajanie jej [policji] to słaby pomysł dla mnie.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Albo ja czegoś nie zrozumiałem, albo nietrafiona ta ironia. Ja bym nie chciał żeby policja miała lepszą broń niż ja (której nie mam, więc każda lepsza to punkty minusowe dla mnie), więc uzbrajanie jej [policji] to słaby pomysł dla mnie.
Tu nie o to chodzi czy to jest dobry pomysł czy nie. Tu chodzi o to, że używam argumentów hoplofobów przeciw powszechnemu dostępowi do broni w temacie o dozbrajaniu policji. Coś w klimacie rozmów socjalistów z socjalistami. Nawet miałem tam napisać coś podobnego.

Inna sprawa, że część z nich akurat jest całkiem trafnych w stosunku do policji co zauważył fat.

O, zapomniałem dopisać, że przecież mają dostęp do równie skutecznych paralizatorów i gazów wiec po co im taka śmiercionośna broń, a w razie zagrożenia zawsze można wezwać pomoc NATO, siły państwowe to relikt XIXw. kiedy nie można było liczyć na demokratycznych sojuszników.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Tu nie o to chodzi czy to jest dobry pomysł czy nie. Tu chodzi o to, że używam argumentów hoplofobów przeciw powszechnemu dostępowi do broni w temacie o dozbrajaniu policji. Coś w klimacie rozmów socjalistów z socjalistami. Nawet miałem tam napisać coś podobnego.
Ale czemu ma służyć używanie takiej argumentacji jak to napisałeś socjalistów przeciw socjalistom? Co to ma wykazywać? Czepiam się, bo zbicie argumentów tych których ośmieszasz prowadzi wprost (chcesz tego czy nie) do uznania, że dozbrajanie psów jest ok.
 
D

Deleted member 427

Guest
Trzeba przyznać - Murzyni się nie pierdolą z retoryką:

"A pig is a pig that's what I said, the only good pig is a pig that's dead".

"Oink! Oink! Bang! Bang!"

Austin, TX:

 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Bandyci napadli na kogoś na ul. Szewskiej w Krakowie, lokalna ludność nie reaguje.

 
T

Tralalala

Guest
Więzienie, prostytucja (strażniczek), czarny rynek. Nie wiem gdzie to wrzucić a więc wrzucam tu. Jak ktoś ma lepszy pomysł to przenosimy. A może oddzielny temat o więzieniach?

A disgraced former correction officer — convicted of smuggling drugs onto Rikers Island — claims in a sensational new book that he also pimped out a trio of female colleagues to inmates and jail bosses.


http://www.nydailynews.com/new-york...pimped-female-officers-book-article-1.2149561
 
Do góry Bottom