Technologiczne bezrobocie

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 725
OpenAI. Mistrzowie świata "Dota 2" przegrali mecz z SI. Każdy może spróbować
14.04.2019 19:09
Piotr Urbaniak

@gtxxor
Swego czasu Steve Wozniak żartował, że "człowiek będzie dla robotów niczym zwierzę hodowlane dla ludzi". Chciał tym samym zobrazować, jaką przewagę może uzyskać technologia nad człowiekiem. A efekty prac nad sztuczną inteligencją są coraz bardziej zaskakujące.

SI ogólnego przeznaczenia, stworzona w ramach projektu OpenAI, pokonała właśnie jeden z najlepszych teamów świata, RedBull OG, w grę "Dota 2". Zwycięzcy prestiżowego turnieju The International 2018 nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i przegrali starcie w stosunku 0-2, nawiązując stosunkowo wyrównaną walkę tylko w pierwszej rundzie.

Co kluczowe, OpenAI nie jest modelem stworzonym bezpośrednio pod kątem gier. Zamiast tego, jak twierdzą twórcy, może nauczyć się realizować dowolne zadanie.

Szef projektu, Greg Brockman, zdradza, że "Dota 2" została wykorzystana jednie jako poligon doświadczalny. Jak ujawnia, SI w ciągu 10 mies. rozegrała mecze, na które człowiek potrzebowałby 45 tys. lat. – Jeszcze się nie znudziła – komentuje z wyraźnym przekąsem Brockman.

Sprawdź się przeciwko SI
Teraz, gdy sztuczna inteligencja pokonała zespół RedBull OG, każdy fan "Doty 2" może spróbować swych sił w starciu z robotem. Wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie projektu; podać adres e-mail, a także określić preferowany tryb gry i region. Wyzwanie rusza 18 kwietnia o godz. 18:00 czasu pacyficznego, czyli 19 kwietnia o godz. 3:00 czasu polskiego.
Granie w MOBA i tak nie miało nigdy większego sensu, ale teraz w końcu gracze tego gatunku mogą przejść na technologiczne bezrobocie.
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 093
Na Robertsa zawsze "mozna liczyc". Kolejny artykul pelen glupot i niezrozumienia ekonomii. Luddysci byliby dumni:

https://www.lewrockwell.com/2019/05/paul-craig-roberts/are-you-ready-for-a-worse-dystopia-than-1984/

Fragment: "Robotics will not be implemented everywhere all at once. it will come upon us in stages. The 1.2 million displaced warehouse workers will look for other jobs. The lucky few will find one. The rest will join the unemployment ranks until they become discouraged and are dropped out of the unemployment measure. State, local, and federal tax revenues will decline as a result of the lost jobs. But unemployment compensation and other social welfare benefits will rise. With constrained or nonexistent incomes, 1.2 million people will have less participation in the retail market. Car sales, home sales, restaurant, clothing, and entertainment sales all decline. The Social Security and Medicare payroll tax revenues decline by the earnings of 1.2 million Americans as do pension contributions. Social Security and Medicare are funded by the current work force paying for the retired work force. As robotics eliminates the current work force, payroll tax revenues collapse. "
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 725


(8:28) Wykwalifikowani diagności mają stałe, niezmienne 94% skuteczności w rozpoznawaniu chorób na obrazach rentgenowskich? Wynik nie zmienia im się z roku na rok? Dziwne.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 698
@FatBantha
Materiał dołujący. Nic tylko spierdalać na wieś, na jakieś zadupie.
Jak widać bezrobocia technologicznego nie będzie, bo ktoś te AI tresować będzie musiał. Ktoś będzie musiał z początku pilnować i serwisować te roboty.
Już widzę taki news w Wiadomościach:
W automatycznej kawiarni, w Katowicach na Dworcu Kolejowym roboty kelnerzy wspólnie z robotami peronowymi dokonały gwałtu zbiorowego na 30 dzieciach i ich opiekunach. Dzieci w wieku 10-12 lat były na wycieczce szkolnej pod kontrolą opiekunów. Jak oświadczył rzecznik prasowy Komendy Policji w Katowicach, sztuczna inteligencja natychmiast ustaliła sprawcę incydentu. Sprawcą incydentu był pedofil pracujący rok temu jako trener robotów. Obecnie jest poszukiwany przez sztuczną inteligencję.
Jak spierdolił zawczasu do Afryki, to go będą mogli szukać... Może mu się upiecze na jakiś czas.

Smutne to.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 725
Zdziwiła mnie stabilność wyniku - nie ma żadnych fluktuacji, słabszych i lepszych lat, lepiej lub gorzej wyuczonych roczników, przypadków, że w którymś roku pojawiło się więcej pacjentów z mniej zaznaczonymi chorobami, utrudniających identyfikację. Myślałem, że na statystyce wyjdzie niedoskonały ludzki charakter, podobnie jak forma sportowa a linia jak przyspawana trzyma poziom cały czas w tym samym miejscu.

W sumie, ludzie w wielkiej masie mogą wyrównywać standardy, ale i tak wyśrubowanie wyników do takiego poziomu w dzidzinie, w jakiej po interpretacji niewyraźnych plam dochodzisz do diagnozy jest godne podziwu. Ja mam nawet problem z identyfikacją captchy i wątpię że to co widzę, jest akurat tym, co myślę, że może być. A ci tu mają 94% trafnych strzałów.

Homo sapiens sapiens jednak całkiem nieźle daje radę. Albo ktoś po prostu schrzanił ten wykres uśredniając, dokonując uproszczenia.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 409
4 434
Już widzę taki news w Wiadomościach:
W automatycznej kawiarni, w Katowicach na Dworcu Kolejowym roboty kelnerzy wspólnie z robotami peronowymi dokonały gwałtu zbiorowego na 30 dzieciach i ich opiekunach. Dzieci w wieku 10-12 lat były na wycieczce szkolnej pod kontrolą opiekunów. Jak oświadczył rzecznik prasowy Komendy Policji w Katowicach, sztuczna inteligencja natychmiast ustaliła sprawcę incydentu. Sprawcą incydentu był pedofil pracujący rok temu jako trener robotów. Obecnie jest poszukiwany przez sztuczną inteligencję.
A na koniec się okaże, że wszyscy leżą naćpani w okularach VR, wymachując kończynami we własnym gównie i szczynach.

Jak w jakimś "Kongresie futurologicznym", czy innym "Matriksie".
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 850
12 237
Terminator płakał jak czytał:

Roboty przegrały z ludźmi. Adidas zamknie fabryki

Speedfactory, najnowocześniejsza, w pełni zautomatyzowana fabryka niemieckiego producenta obuwia sportowego, miała być przełomem w produkcji butów. Okazała się jednak klapą.

Roboty szyjące adidasy nie przyniosły efektów, jakich oczekiwano po innowacyjnej technologii. W konsekwencji Adidas, ledwie cztery lata po ogłoszeniu o uruchomieniu swoich fabryk Speedfactory w Atlancie (USA) i Ansbach (Niemcy), podjął decyzję o ich zamknięciu. Maszyny mają zostać wyłączone w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

https://www.rp.pl/CYFROWA-Technolog...rzegraly-z-ludzmi-Adidas-zamknie-fabryki.html
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/k...ludziom-tylko-zwiekszaja-zatrudnienie-4745626

"Wzrost zatrudnienia w bardziej zautomatyzowanych firmach sięga aż 15 proc. w porównaniu do firm mniej zautomatyzowanych w tej samej branży. A to oznacza, że "firmy, które w latach 1996-2017 zainwestowały w robotyzację, zatrudniają więcej, a nie mniej pracowników" - podkreślili analitycy kanadyjskiego urzędu statystycznego w najnowszych dwóch raportach nt. rynku pracy i robotyzacji."
 

kompowiec

freetard
2 567
2 620


View: https://www.youtube.com/watch?v=LSPPQPryIAQ


Nie wiem czy wprost to wynika z tego materiału ale generalnie wychodzi tu stara prawda, jeśli jesteś fachowcem w swojej dziedzinie to nigdy nie chodzisz głodny.

A hipotetyczna sztuczna inteligencja która rzekomo miałaby uzyskać świadomość...można sobie wcisnąć między bajki z powodu Twierdzenia Gödla

https://www.oxfordmartin.ox.ac.uk/downloads/academic/The_Future_of_Employment.pdf

link do pracy naukowej którą się posłużył bo jaśnie pan nie podał
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 540
15 431
Naukowiec zajmujący się bezpieczeństwem AI omawia temat możliwych perturbacji ekonomicznych przez sztuczną inteligencję.

Jak wiadomo, ludzka inteligencja się nie skaluje, tzn. jak zbierzesz 10 geniuszy to nie osiągniesz 10 razy lepszego wyniku. Ale sztuczna inteligencja już tak - dorzucasz moc obliczeniową i jest potężniejsza. Dyskusje o ekonomicznych implikacjach które mogłyby wyniknąc z faktu, że Google czy Amazon dysponują takową, już trwa.

Sharing the Benefits of AI: The Windfall Clause
6 lip 2020

AI might create enormous amounts of wealth, but how is it going to be distributed?
View: https://www.youtube.com/watch?v=7i_f4Kbpgn4
 
Ostatnia edycja:

tolep

five miles out
8 540
15 431
Journalist Rene Rodriguez announced on October 10 that he had published his final byline at the Miami Herald, where he's worked since 1989 in a variety of roles, most recently covering real estate.

It's unclear who will replace the veteran reporter, but there appears to be at least one new writer on the Herald's real estate beat: Miami Herald Bot.

 

ckl78

Well-Known Member
1 881
2 033
Homo sapiens sapiens jednak całkiem nieźle daje radę
W perspektywie najbliższych 30-50 lat pojawi się nowy, rewolucyjny czynnik, który nie zmieni, a wywróci do góry nogami świat, jaki dzisiaj znamy. Będzie to coś w stylu przyspieszonej ewolucji od małpy do człowieka, coś w stylu narodzin życia w tym układzie planetarnym. Epoka homo sapiens dobiegnie końca.

Szczur podłączony do komputera.

technologiczna-osobliwosc-5.jpg

To się kiedyś zemści na nas wszystkich.
 

T.M.

antyhumanista, anarchista bez flagi
1 409
4 434
A co powiecie na to


Nowe badanie przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Australii i Tajwanu donosi, że sztuczna inteligencja wykorzystywana do analizy zdjęć rentgenowskich i tomografii komputerowej potrafi przewidzieć rasę danej osoby z 90-procentową dokładnością. Naukowcy nie mają pojęcia, w jaki sposób algorytm to robi.
 
Do góry Bottom