1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Takie rzeczy to tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni :)

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Kelsi, 25 Listopad 2014.

1. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    18 956
  2. ultimate

ultimate Guest

Bardzo dobrym przysmakiem w Japonii, który jedzą tam od dawna są liście klonu. Do jedzenia nadają się tylko liście klonu japońskiego o czerwono-bordowej barwie. Liście trzymane są przez rok w solance. Następnie obtoczone w tempurze ( ciasto z mąki i wody lekko osłodzone) i smażone na oleju.

3. osman

osman Well-Known Member

Polubienia:
    1 472
    Ile może kosztować w japonii tuńczyk to sobie przeczytajcie
    cytuję:

## Aż 74,2 mln jenów, czyli równowartość 637 tys. dolarów - tyle zapłacił właściciel sieci restauracji sushi na aukcji w Tokio za ważącego 212 kilogramów tuńczyka błękitnopłetwego. Mogła to być ostatnia noworoczna aukcja na słynnym targu Tsukiji.Rybę złowiono u wybrzeży miejscowości Oma w prefekturze Aomori na północy Japonii. Cena za kilogram tego tuńczyka wyniosła 350 tys. jenów, czyli ponad 3 tys. dolarów; była to druga co do wielkości kwota w historii aukcji.
    Szósty rok z rzędu jej zwycięzcą został właściciel sieci restauracji Sushi Zanmai, Kiyoshi Kimura. To właśnie on w 2013 roku wydał na tuńczyka rekordową kwotę 155,4 mln jenów (1,33 mln dolarów). Tak jak co roku podczas rozmowy z dziennikarzami Kimura zażartował, mówiąc, że ryba była "raczej droga".Poprzez wygrane aukcje ten znany 64-letni biznesmen próbuje przyciągnąć do swych restauracji media i turystów.Na targu Tsukiji, jednej z głównych atrakcji turystycznych japońskiej stolicy, prawie codziennie odbywają się aukcje tuńczyka, ale najwięcej emocji wzbudzają właśnie pierwsze licytacje w roku, w pierwszym dniu działalności targu po przerwie świątecznej. Nabywcy są wówczas gotowi wydać o wiele więcej niż zwykle.##

4. pawlis

pawlis Samotny wilk

Polubienia:
    6 998
  5. ultimate

ultimate Guest

Ikizukuri. Przygotowuje się ją z żywej ryby, krewetek lub homarów.
    :D

sabat, Kelsi i Jaranek lubią to.
  6. ultimate

ultimate Guest

Jprd, Japńczycy są bezkonkurencyjni:D Następna smaczna potrawa. Shiokara. Przygotowuje się ją ze sfermentowanych i tłuczonych wnętrzności różnych ryb i innych stworzeń morskich.

kr2y510 lubi to.
  7. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 194

Pfff...

8. kr2y510

Polubienia:
    18 956
    Darmowe parasole w Tokio. To znaczy nie są bezpańskie, trzeba potem je zwrócić.

Parking dla rowerów. Nie zajmuje dużo miejsca, bo jest pod ziemią.

Automaty z gorącą wodą w sklepach, do zupek błyskawicznych.

Pojemniki z lodem do napojów.

Wygodne opakowanie do płynnych substancji. Nie pobrudzisz się przyprawami czy sosami.

Więcej tu:
    http://reporters.pl/5058/drobiazgi-oto-codzienne-usprawnienia-w-zyciu-japonczykow-foto/

9. ultimate

ultimate Guest

Kot kolejarz w Japonii - Tama.Była kierownikiem niewielkiej, położonej na wsi stacji Kishi w zachodniej Japonii. Witała wszystkich w specjalnie uszytym kostiumie.Była nie tylko celebrytą ale i zwierzęcym businesswoman. Dzięki turystom, ktorzy chcieli zobaczyć kota spółka wyszła z długów. Była, ale już jej nie ma. Żyła 16 lat.(ludzki odpowiednik 80) Jej pogrzeb opłakiwało tysiące Japończyków. Wszystkie główne media informowały o jej śmierci.

Przeprojektowano specjalnie dworzec, aby przyponimnał kota. Na dachu znajduje się nawet jej imię.

Została pochowana w świątyni Shinto, gdzie pośmiertnie została uznana za Boginię:D

10. ultimate

ultimate Guest

Pozostanę jeszcze w temaci kotów. Jessod wątek opuściła, nie pisze, nie ma chęci, czasu czy inne rzeczy?
    My tu się staramy a ona to samo co Ciek o kamperach - chyba od niego podłapała pomysł, żeby inni pracowali :D

Kocie kawiarnie. Pierwsza powstała w 1988 roku na Twjwanie. Kolejne w Japonii. Dzisiaj funkcjonują w różnych krajach .
    Podobno kocia kawiarnia jest też w Polsce i to w Łodzi. Użytkownicy zlotu może odwiedzą, pogłaszczą koty i coś napiszą?:D

W Japonii mają rasę kota krótkoogonowych - bobtail. Mają bardzo krótki ogon , zakrzywiony lub zawinięty o długości do 10 centymetrów. Podobno przynoszą szczęście, zwłaszcza trójkolorowe, nazwane mi-ke.

Może manekineko zachęci i przywoła Jessod do tematu ? Figura kota z podniesioną, najczęściej lewą łapą w geście przywoływania. Bardzo popularne w Japonii, Chinach i Tajlandii. Ustawiane są najczęściej w wejściach do sklepów, restauracji, domów publicznych
    i mają za zadanie przyciągać klientów swoim skinieniem. Mają czerwone chusty ze złotą płytką i wygrawerowanym określeniem tego co ma kot przyciągnąć (np. „szczęście“, „klientela“, „pieniądze")

Ostatnio edytowane przez moderatora: 8 Luty 2017
  11. ultimate

ultimate Guest

12. kr2y510

Polubienia:
    18 956
    Chińczycy albo już ich biją, albo bardzo mocno starają się ich pobić. Jak oglądałem chińskie noże to zauważyłem, że chińskie firmy od rasowych noży gastronomicznych mają swe przedstawicielstwa w Japonii.

13. ultimate

ultimate Guest

Nie wiedziałem o tym.
    Czesto zaglądam na Militaria.Tu jest tochę o materiałach na głownie noży jakby ktoś był zainteresowany:
    https://www.militaria.pl/porady/noze/glownie.xml

kr2y510 lubi to.
  14. ultimate

ultimate Guest

Sztuka Origami
    :D

sabat, snajper i Jaranek lubią to.
  15. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 194
    Po odwiedzeniu kilku uniwersytetów spędziłem parę miesięcy w Yukawa Institute w Kioto.
    Bardzo przyjemnie mi się tam pracowało. Wszystko było bardzo sympatyczne: przychodzisz do pracy, zdejmujesz buty i jeśli zachce ci się pić, ktoś przyniesie ci herbatę.
    Podczas pobytu w Kioto zabrałem się na poważnie za japoński. Tak ciężko pracowałem, że wkrótce byłem już w stanie jeździć taksówkami i załatwiać różne sprawy. Codziennie brałem godzinną lekcję u pewnego Japończyka.
    Pewnego dnia uczył mnie słowa „zobaczyć”.
    - Chce pan powiedzieć: „Czy mogę zobaczyć pański ogród?”. Co pan mówi?
    Utworzyłem zdanie z czasownikiem, którego właśnie się nauczyłem.
    - Nie, nie! - zaprotestował. - Kiedy mówi pan do kogoś: „Czy chciałby pan zobaczyć mój ogród?”, używa pan tego pierwszego „zobaczyć”. Ale kiedy pan chce zobaczyć czyjś ogród, musi pan użyć innego „zobaczyć”, które jest bardziej uprzejme. W pierwszym przypadku mówimy coś w rodzaju: „Czy zechciałby pan zerknąć na mój paskudny ogród?”, lecz kiedy to pan chce zobaczyć czyjś ogród, musi pan powiedzieć coś w rodzaju: „Czy mógłbym popodziwiać pański cudowny
    ogród?”. Mamy tu, więc dwa różne słowa.
    Potem dał mi inne zadanie:
    -Idzie pan do świątyni i chce pan zobaczyć ogrody... Utworzyłem zdanie, tym razem z drugim „zobaczyć”.
    -Nie, nie! - powiedział. - W świątyni ogrody są znacznie bardziej eleganckie. Musi pan powiedzieć coś równoważnego ze zdaniem: „Czy mógłbym nacieszyć oczy pańskimi arcypięknymi ogrodami?”.
    Trzy albo cztery słowa na tę samą rzecz, bo kiedy ja coś robię, jest to nikczemne, a kiedy ty coś robisz, jest to eleganckie.
    Uczyłem się japońskiego głównie dla celów naukowych, więc postanowiłem sprawdzić, czy ten sam problem istnieje wśród naukowców.
    Następnego dnia spytałem kolegów w instytucie:
    -Jak się mówi po japońsku: „Rozwiązuję równanie Diraca”?
    Powiedzieli mi.
    - Dobra. A teraz chcę powiedzieć: „Czy ty rozwiązałbyś równanie Diraca?” - jak to się mówi?
    - Trzeba użyć innego słowa na „rozwiązać”.
    - Dlaczego? - zaprotestowałem. - Przecież to jedno licho, czy ja rozwiązuję, czy ty rozwiązujesz!
    - Owszem, ale trzeba użyć innego słowa - bardziej uprzejmego.
    Poddałem się. Uznałem, że to nie jest język dla mnie, i przestałem się uczyć japońskiego.

Ryszard P. Feynmann

16. father Tucker

father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

Polubienia:
    5 469
    Dzisiaj doszedłem na koniec Internetu.

17. Finis

Finis Anarchoindywidualista

Polubienia:
    1 204
    @UP
    Ze swojej strony dodaje odrobinę pikanterii - jeśli tak to można ująć ;)
    TOP 10 HOT PPAP Pen Pineapple Apple Pen Parodies! (PPAP Song Cover Compilation)

18. rawpra

rawpra Well-Known Member

Polubienia:
    4 607
  19. bombardier

bombardier Well-Known Member

Polubienia:
    5 168
  20. father Tucker

father Tucker egoista, marzyciel i czciciel chaosu

Polubienia:
    5 469
    Sam siękiedyś uczyłem japońskiego i takich kwiatków jest od groma. Jak rozmawiasz z kimś na równym statusie społecznym z tobą, to jeszcze ujdzie. Ale jak się odzywasz do osób starszych/przełożonych/o większym prestiżu to wtedy jest dopiero wierd stuff. Nawet podstawowa etykieta przy stole jest niezła: Jak otrzymujesz posiłek od kogoś ( tzn. od gospodarza domu, kelnera) mówisz 頂きます ( itadakimasu) - co oznacza "pokornie dziękuję (za dary)". A po jedzeniu mówisz ご馳走様でした (Gochisōsama-deshita) - dziękuję za ucztę. Gospodarz odpowiada "jestem tylko pokornym sługą".

Tutaj jest cała historia jak i kiedy mówić itadakimasu: https://www.tofugu.com/japanese/itadakimasu-meaning/
    A to są absolutne podstawy podstaw zwrotów uprzejmościowych w jęzuku japońskim

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.