Tak będzie w AKAPie

piezol

Jebać życie
1 219
4 185
Co za bzdura, nikt nie dożył 120lat.
Ha, odkop sprzed sześciu lat.
Wklejam cytat z wikipedii:

W 2018 roku Nikołaj Zak i Walerij Nowosiełow opublikowali wyniki swoich badań, z których wynika, że osobą zmarłą 4 sierpnia 1997 była w rzeczywistości Yvonne Calment. Córka Jeanne od 1934 roku podawała się za zmarłą matkę, aby uchronić się od konieczności opłacenia podatku spadkowego (bardzo wysokiego we Francji lat 30.). Rosyjski zespół swą tezę opiera nie tylko na zbyt młodym wyglądzie rzekomej superstulatki, ale także na komputerowej analizie zdjęć matki i córki, nieścisłościach w relacjach staruszki oraz faktach z życia (np. syna Yvonne po jej „śmierci” wychowywała formalna babcia, która również zamieszkiwała z „wdowcem” po Yvonne; ten z kolei nigdy nie ożenił się ponownie); Jeanne i Yvonne były do siebie podobne.


Czyli gdyby nie państwo i podatki, nie mielibyśmy 120-latków / 120-latek
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 537
Czy naprawdę potrzebujecie tych dróg?View: https://www.youtube.com/watch?v=vAqx-7fE8Tg


000DAADNHP5JAS8O-C122-F4.jpg

000DA9JSXS8SB70H-C321-F4.jpg

000DA9JHWS9WR6KB-C321-F4.jpg

000DA9JOCRTSMNHF-C321-F4.jpg
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 537
Gdy jesteś prawdziwym, hardkorowym konserwatystą, to wiadomo, że w ramach anarchokapitalistycznej wolności obyczajowej będziesz wprowadzał dalszą specjalizację obyczajów w postaci podziału społeczeństwa na nieprzekraczalne kasty, ograniczające możliwość społecznych awansów oraz mobilności, po to, aby odwzorować boży ład na ziemi.

Świat tradycyjny znał boską królewskość. Znał przejście pomiędzy dwoma światami – inicjację. Znał dwie wielkie drogi zbliżania się do transcendencji – heroiczny czyn oraz kontemplację. Znał pośrednictwo – rytuał i wiarę. Znał podstawy społeczne – prawo tradycyjne i system kastowy. Znał też ich ziemskie, polityczne wcielenie – imperium.
-- Julius Evola

Bez systemu kastowego nie ma podstawy społecznej - wiadomo. :)View: https://www.youtube.com/watch?v=sVJFXFpmbqQ


Dziś najprawdziwsi konserwatyści-Ariowie żyją i sobie praktykują swój konserwatyzm z systemem kastowym już tylko w Indiach. Zapewne tradycjonalizm integralny nakazuje im też, aby robić kupę na ulicy.

Z drugiej strony, być może propertarianizm i jego prawo prywatne zaskutkuje czymś podobnym, tylko kasty nie będą hierarchiczne, a będą bardziej przypominać dzisiejsze bańki informacyjne, ustalane wokół konkretnych wartości, idei czy sposobów życia.
 
Do góry Bottom