Szwecja - forpocztą liberalizmu w Europie

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 238
19 885
A Demokraci to pewnie zasłona dymna jak socjalizm w narodowym socjalizmie.
Tylko że socjalizm to nie była zasłona narodowego-socjalizmu. To była jego istota, bez której wszelkie sny o supremacji rasowej skończyłyby się na zmazach nocnych i polucjach liderów tego ruchu. Polecam poczytać Guntera Reimanna i Götza Aly'ego.

Co niemiecka fabryka produkująca prywatne auta musiała spełnić, żeby dostac 5.000 opon --> http://mises.org/sites/default/files/The Vampire Economy.pdf
 

Imperator

Generalissimus
1 558
3 308
Tylko że socjalizm to nie była zasłona narodowego-socjalizmu. To była jego istota, bez której wszelkie sny o supremacji rasowej skończyłyby się na zmazach nocnych i polucjach liderów tego ruchu. Polecam poczytać Guntera Reimanna i Götza Aly'ego.
O tym to ja wiem tylko przedstawiałem to z pozycji socjalisty, lewacy widzą tylko przymiotnik narodowy, zaś rzeczownik omijają.
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 747
12 968
Lewacy nie widzą przymiotnika "narodowy" tylko niewybaczalne zwalczanie komunistów. Oraz lewaków/pedałów Rohma. To dosyć ciekawa analogia do tego co Stalin zrobił z Trockim i wszystkimi rewolucjonistami bolszewickimi/komunistycznymi w latach trzydziestych.

Nawiasem mówiąc, istnieje na pozór szokujacy pogląd, że Stalin był po prostu imperatorem który rozpoczął odchodzenie od komunizmu w Sowietach - oczywiście przy zachowaniu propagandowej fasady.
 

workingclass

Well-Known Member
1 811
2 878
http://wirtualnapolonia.com/2014/12/15/usilowanie-morderstwa-aktywisty-mlodziezy-nordyckiej-przez-antyfaszystow/

Młodzież Nordycka napisała na swej witrynie (http://nordiskungdom.com):

Polityczna przemoc w Szwecji nie była do tej pory brana na poważnie. Ton, w jakim mówi się o Szwedzkich Demokratach (Sverigedemokraterna) wysyła przerażające sygnały do lewicowych grup ekstremistycznych: że członkowie szwedzkich ugrupowań narodowych są zwierzyną łowną, na którą można bezkarnie polować.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 670
7 427
Co to się wyprawia w postępowej Szwecji. Mamy odpowiedź jak daleko lewica światopoglądowa jest w stanie się posunąć, żeby ktoś o innych poglądach (w tym przypadku antyimigracyjna Partia Demokratyczna) nie doszedł do władzy.

Szwedzi odwołali demokrację

Partie establishmentu zawarły w Szwecji niezwykłe porozumienie, mające wyrzucić poza nawias życia politycznego antyimigracyjną partię Szwedzkich Demokratów. Informację na ten temat Financial Times zatytułował: „Szwedzkie partie jednoczą się, by izolować demokratów”, ale po kilku godzinach połapano się, że nie brzmi to dobrze i tytuł na stronie FT został zmieniony. Izolowanie dotyczy już nie demokratów, lecz populistów. Partie centroprawicowe i socjaldemokraci anulowali ideę przedterminowych wyborów, zapowiedzianych po tym, jak parlament nie uchwalił socjaldemokratycznego budżetu, lecz opozycyjny, przygotowany przez centroprawicę. W porozumieniu ustalili też, kto będzie rządził przez najbliższe 8 lat, uwaga, bez względu na wynik kolejnych wyborów przypadających na 2018 rok. Wiadomo też, jaki budżet będzie realizowany. W kwietniu socjaldemokraci będą mogli wprowadzić poprawki do przyjętego budżetu centroprawicowego oraz będą też mogli wprowadzić za zgodą centroprawicy podwyżki podatków w 2016 roku.
 

tolep

ChNiNK! ChP!
7 747
12 968
Wooow! Nie wiem jak mogłem przegapić pojawienie się Piotra Aleksandrowicza w "OF".

A dla Szwedów, cóż, w perspektywie jest to bardzo dobra wiadomość.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 238
19 885
W Szwecji działają najbardziej brutalne lewackie gangi w Europie - Vice nakręciło o nich dokument. Generalnie każdy, kto nie jest lewakiem, jest faszysta i zasługuje na wpierdol:

 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 409
19 486
Szwecja, kurwa! Proszę płacić na telewizję publiczną!

Edukacja seksualna po szwedzku. "Kto nie ma majtek, dynda siusiakiem. Cipka jest świetna, uwierz w to"

Wiktoria Beczek
14.01.2015 , aktualizacja: 14.01.2015 15:03

"Oto siusiak w pełnym galopie. Ten, kto nie ma majtek, dynda siusiakiem i gołym tyłkiem. Cipka jest świetna, uwierz w to! Nawet u starszej pani prezentuje się elegancko" - to fragment piosenki zapowiadającej trzeci sezon edukacyjnego programu Bacillaakuten, emitowanego w szwedzkiej telewizji publicznej.
"Dzięki programowi Bacillaakuten [Pogotowie bakteryjne - red.] dzieci nabywają wiedzę o ludzkim ciele i jego funkcjach. Piosenka to jedna z metod nauki przez zabawę. Uważamy, że to najlepszy sposób, by dotrzeć do dzieci" - czytamy na stronie stacji SVT.

Piosenka "Snoppen och snippan" zapowiada trzeci sezon programu i jest emitowana w szwedzkiej telewizji publicznej. Na kanale YouTube krótkie nagranie z animowanymi narządami płciowymi obejrzano już ponad milion razy.


"Tak rożne, a jednak ta sama rzecz. Sikaj przez siusiaka lub cipkę, jeśli jesteś dziewczyną. Siusiak i cipka to wspaniały gang. Siusiak i cipka śpiewają nasz refren. Siusiak i cipka to części naszego ciała. Wiszą i machają na małym ciałku" - śpiewa męski głos, a animowane narządy tańczą i uśmiechają się do dzieci.

Kiedy piosenka zaczęła krążyć w sieci, YouTube sklasyfikował wideo jako "przeznaczone dla dorosłych". Interweniowała stacja SVT i portal przyznał, że piosenka nie jest wulgarna i jest odpowiednia dla najmłodszych widzów.

Siusiak w pełnym galopie im w dupy.
 

tomislav

Rasa: biała, profil klimatyczny: śródziemnomorski
4 782
11 891
Chcesz zatańczyć w szwedzkiej knajpie? To nie jest proste, właściciel musi mieć specjalną licencję. Widzicie, w Szwecji i taniec bywa nielegalny. Nawet odbyły się jakieś protesty.
http://www.thelocal.se/20120921/43380
Dancing enthusiasts are holding a demonstration in central Stockholm on Saturday to protest against a rule in Sweden that forbids bar patrons from breaking into dance at establishments that don't have a specific dance license.
ps: W tym nieszczęsnym soc-kurwidole, ponoć funkcjonuje także zakaz publicznego narzekania na brak nasłonecznienia. O podatkach wiemy: od dochodu kradną 50-70%
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
4 613
O podatkach wiemy: od dochodu kradną 50-70%
A ja napiszę tak:
U nas dochodowy 19% plus ZUS 32%
W Szwecji dochodowy 30% i składka emerytana 19%
I w Szwecji mają większą kwotę wolną od podatku i niższą inflację.
Nie wiem jak z akcyzą za prąd, ale ponoć w Polsce największa.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 709
9 764
w szwecji jest fajnie dużo lasu, tundra, dużo miejsc gdzie nie ma żadnych ludzi a sąsiad mieszka wiele kilometrów dalej...
fajnie sie jeździło szutrowymi drogami w laponii...
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
4 613
No i co chcesz wykazać tą wiadomością? Że socjalizm socjalizmowi nie równy i że ma różne stopnie 'spierdolenia'?
Nie, w wersji optymistycznej chciałem sprowokować do dyskusji na temat poziomu podatków w Polsce i Szwecji. Nigdzie nie znalazłem takiego porównania, poza jakimiś tekstami o 50% podatku w Szwecji, który nie wiadomo czym jest poparty.
Dopóki takiego nie zobaczę, będę twierdził, że tam gdzie jest lepiej niż w Polsce to jest mniej socjalizmu, a tam gdzie jest gorzej to jest więcej socjalizmu albo jest dżungla/pustynia z Murzynami/buszmenami.
 

mikioli

Well-Known Member
2 591
4 601
Nie, w wersji optymistycznej chciałem sprowokować do dyskusji na temat poziomu podatków w Polsce i Szwecji. Nigdzie nie znalazłem takiego porównania, poza jakimiś tekstami o 50% podatku w Szwecji, który nie wiadomo czym jest poparty.
Dopóki takiego nie zobaczę, będę twierdził, że tam gdzie jest lepiej niż w Polsce to jest mniej socjalizmu, a tam gdzie jest gorzej to jest więcej socjalizmu albo jest dżungla/pustynia z Murzynami/buszmenami.
Szwecja to nie jest "statystyczny" Europejski kraj ,więc trza bardzo uważać powołując się na jakiekolwiek statystyki niej dotyczące why? Już pokazuję dwa argumenty...

1. Ostatni rok w jakim Szwecja uczestniczyła w jakichkolwiek działaniach wojennych to 1814 (sic!). Żaden kraj w Europie nie miał 200 lat stabilnego pokoju, który mógł prowadzić do naprawdę ogromnej akumulacji kapitału... nie wspomnę o zyskach Szwedów z wojen krajów ościennym, którym pomagano zarówno podczas wojny, jak i w powojennej odbudowie. Dla porównania od 1814 r. w Polandi lata wojenne (powstańcze to) 1830-31, 1863-64, 1914-21, 1939-45... pomijam sprawę wielokrotnego przemiatania frontu przez cały kraj w obie strony.
2. Wiele osób spuszcza się nad aktualnie bardzo małym długiem publicznym Szwecji 35-40%... ale już nikt nie patrzy na zadłużenie całkowite i jego dystrybucję. O ile pamiętam to Szwedusy zaliczają spokojnie pod 500% PKB. Jednym słowem rząd przerzucił "koszty" do kieszeni prywatnej...
3. Szwecja jest bogata ale kiedyś była najbogatsza... Odcinają kupony i dlatego takie porównanie do Polszy na dorobku która ma względny spokój od 25 lat, to pomyłka... Pominę, że Szwedzi zbudowali bogactwo na skrajnym liberalizmie gospodarczym...
 
Ostatnia edycja:

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
4 613
@mikioli, wiem o tym, ale uważam, że nie ma sensu cofać się tak daleko do tyłu i tłumaczyć się brakiem wojen. To jest ustąpienie pola w dyskusji. Szwecja jest sporo wyżej od Polski w indeksie wolności gospodarczej http://www.heritage.org/index/visualize?countries=poland|sweden&src=ranking
(Kurwa, i jeszcze wg tego wykresu to w Polsce chyba PL doszła do władzy w 2009, bo jest coraz więcej wolności XD).
Ale Szwecja w kategorii fiscall freedom jest niżej.
Patrzę jak liczą to fiscal freedom http://www.heritage.org/index/fiscal-freedom

Thus, the fiscal freedom component is composed of three quantitative factors:

  • The top marginal tax rate on individual income,
  • The top marginal tax rate on corporate income, and
  • The total tax burden as a percentage of GDP.
In scoring fiscal freedom, each of these numerical variables is weighted equally as one-third of the component.

No litości! Nie sądziłem, że to jest aż tak prymitywne. To jest wzór na poziomie dziennikarza Gazety Wyborczej. A każdy patrzy na to foscal freedom i wnioskuje z niego, że w Szwecji są o wiele wyższe podatki niż w Polsce.
 
Ostatnia edycja:

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 409
19 486
Trzeba wprowadzić indeks akapowej wolności, który koszernie będzie mierzył co naprawdę wolno, a czego nie.

Indeks wyuzdania usług seksualnych z miarą zagęszczenia burdeli na kilometr kwadratowy.
Indeks swobody handlu materiałami rozszczepialnymi na podstawie empirycznych badań z licznikiem Geigera.
Gazdowy indeks ślebody z obliczonym wskaźnikiem dopuszczalności smrodzenia ze swoich działek.
Indeks wolności kulinarnej, którego głównym czynnikiem będzie spożywalność niemowląt.

I tak dalej. A nie jakieś heritaże dla lemingów.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 238
19 885
Indeks wyuzdania usług seksualnych z miarą zagęszczenia burdeli na kilometr kwadratowy.
Indeks błyskawicznego dostępu do broni palnej mierzony liczbą spadających jednostek z nieba:

 
Do góry Bottom