Szwecja - forpocztą liberalizmu w Europie

Redrum

Active Member
694
163
Ale nie ma opinii jednoznacznie potępiających pewne rozwiązania.
Pewnie to nie ma żadnego związku z tym, że mało komu opłaca się w samochodzach instalować idiotyczne rozwiązania. A może to wina razwiedki.

No i co z tego? Dzięki temu mają więcej wolności.
Tak, zamykanie dziennikarzy za krytykę rządu, ograniczanie wolności zgromadzeń, arbitralne przesuwanie wyborów, zakaz konwersji z islamu i popularyzowania innych religii, konieczność wyznawania islamu przy ubieganiu się o najwyższe publiczne urzędy, popularne obrzezanie kobiet - to faktycznie brzmi jak kraj z wielką ilością wolności.

Nie, czekaj. To w ogóle kurwa nie brzmi jak kraj pełen wolności, tylko niedorozwinięty muzułmański wypizdówek.

Więc w Polsce nie ma kapitalizmu, bo w praktyce nie ma wolnej przedsiębiorczości. Natomiast w UK, w Czechach i innych krajach jest, bo jest tam wolna przedsiębiorczość.
Tak Krzysiu, niech tak będzie.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 892
Pewnie to nie ma żadnego związku z tym, że mało komu opłaca się w samochodzach instalować idiotyczne rozwiązania.
Popielniczki w niedogodnych miejscach lub ich brak, podczas gdy 20%-55% ludzi pali (w zależności od kraju). Moduł GSM, który działa nawet bez karty SIM i potrafi zlokalizować samochód. Brak miejsca na zabudowę wykrywaczy/zakłócaczy radarów, innego stereo, czy własnego alarmu, można wymieniać do woli według gustu.

A może to wina razwiedki.
Winą razwiedki jest to, że elektronika w autach jest poza kontrolą właściciela. Skutki są takie, że służby zbyt łatwo mogą wchodzić do aut, inwigilować, a nawet powodować wypadki.
Preteksty:
- ochrona środowiska
- przepisy nakazujące instalowanie, tego i tamtego

Tak, zamykanie dziennikarzy za krytykę rządu,
Np. Tommy Robinson. ;)
W Somalilandzie aresztowano kilku dziennikarzy i demonstrantów, którzy chcieli przyłączenia do rządu w Mogadishu i tym samym delegalizacji obecnego rządu. Dziennikarze byli obcą agenturą wpływu i wcześniej lobbowali za tym rozwiązaniem.
Ciekawe co by zrobiono w Polsce gdyby dziennikarze i demonstranci domagali się przyłączenia Polski do Chin lub Rosji i delegalizacji rządu w Warszawie?
Aaaa. Jest w Polsce taki jeden - Piskorski (IMO powinien być na wolności lub my powinniśmy znać dowody).

ograniczanie wolności zgromadzeń,
W Pl mamy prowokacje policyjne podczas manifestacji, nasyłanie Antify z Niemiec na demonstracje, zastraszanie organizatorów, tymczasowe aresztowania organizatorów pod byle pretekstem.

arbitralne przesuwanie wyborów,
Fałszerstwa wyborów i podkładanie świń przeciwnikom politycznym.

zakaz konwersji z islamu i popularyzowania innych religii,
Zakaz popularyzowania ksenofobii i niechęci wobec komuchów, ostentacyjnych pederastów i bydła innych cywilizacji.

konieczność wyznawania islamu przy ubieganiu się o najwyższe publiczne urzędy,
Konieczność akceptacji razwiedki.

popularne obrzezanie kobiet
Jest dobrowolne! Rodzice decydują o swym własnym dziecku.
Tu w Pl mamy przymus edukacji i przymus szczepień.
 
Ostatnia edycja:

Redrum

Active Member
694
163
Popielniczki w niedogodnych miejscach lub ich brak
Bardzo dobrze, ostracyzm technologiczny w stronę palących to bardzo dobre rozwiązanie ;3

Brak miejsca na zabudowę wykrywaczy/zakłócaczy radarów, innego stereo, czy własnego alarmu.
Brakuje też miejsca na wieżyczkę przeciwlotniczą. To w sumie też jest wada.
Samochody osobowe nigdy nie były urządzeniami modularnymi, nie rozumiem więc żalu.

Winą razwiedki jest to, że elektronika w autach jest poza kontrolą właściciela.
Tej razwiedki, o której nic nie wiemy?

Rodzice decydują o swym własnym dziecku.
*Dokonują aktu agresji wobec swojego dziecka.

Np. Tommy Robinson.
Robinson został zgarnięty za łamanie prawa w związku z filmowaniem oskarżonych w procesie a nie że brzydko mówił o muzułmanach mój drogi.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 384
21 892
Bardzo dobrze, ostracyzm technologiczny w stronę palących to bardzo dobre rozwiązanie ;3
Ale dla mnie takie auto jest syfem.

Tej razwiedki, o której nic nie wiemy?
Idioci nic nie wiedzą.

*Dokonują aktu agresji wobec swojego dziecka.
Polski rząd dokonuje aktów agresji wobec cudzych dzieci.
Jeszcze jedno, jak Żydzi i Amerykanie dokonują masowych aktów agresji na własnych dzieciach poprzez obrzezanie, to mało kto to krytykuje.

Robinson został zgarnięty za łamanie prawa w związku z filmowaniem oskarżonych w procesie
Filmował w miejscu publicznym, w którym nie było zakazu filmowania.
Został zwinięty z martwego przepisu, o próbie oddziaływania na ławę przysięgłych mimo, że jego oddziaływanie było wątpliwe.
 
Ostatnia edycja:

pawlis

Samotny wilk
2 381
8 843
Przerywając dyskurs Redruma i krzysia:

Niedawno była w Polsce moja ciotka (kuzynka mojej mamy), która mieszka w Szwecji (dokładnie Malmö) od lat 70. Oto co się dowiedzieliśmy:
- Szwecja przyjęła za dużo imigrantów;
- Młodociane gangi grasują i palą samochody jedynie w dużych miasta typu Malmö, Göteborg i Sztokholm;
- Nie uważa Szwedzkich Demokratów za faszystów (i sądziła, że dostaną więcej głosów);
- Uważa, że z powodu Szwedzkich Demokratów mogą się powtórzyć wybory, ponieważ z braku stworzenia większościowego rządu Szwedzcy Demokraci mogą działać jak chorągiewka i głosować albo za opozycją albo za rządem;
- Dotychczasowy premier jest oceniany chujowo przez Szwedów i wszyscy chcą z nim debaty, bo wiedzą, że wygrają;
- Polska nie powinna przyjmować imigrantów. To samo uważa jej siostra (określana przez ciotkę za społecznicę).

Z cyklu "Głupia Szwecja":
- W Szwecji wszyscy sikają na kiblach siedząco. Faceci sikają na stojąco jedynie przy pisuarach. A to dlatego, że zarazki się roznoszą i nikt nie będzie siedział dupą po sikach i to brak dobrego wychowania.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 909
To jest trochę stare, więc być może było. Blondynka śpiewa szwedzki hymn bujając się na murzyńskim bolcu.


to fragment z klipu puszczanego z tego co się zorientowałem w państwowej TV.


Przypomina w tym momencie sztandarowy przykład Barbary Spectre - światowca który wyemigrował z USA do Szwecji aby tam wspierać interesy walczącego o przestrzeń życiową ludu Izraela a na miejscu (w Szwecji) promować multi-kulti.


Michalkiewicz taką postawę skomentował w jednym z felietonów:

Kolejny wybuch wojny z kościołem, a przede wszystkim – z Cerkwią Prawosławną, chociaż z Kościołem katolickim też, miał miejsce w Rosji pod rządami bolszewików. Rozstrzeliwaniu Cerkwi i duchowieństwa katolickiego towarzyszyła kampania prowadzona przez pisma „Bezbożnik” i „Bezbożnik przy obrabiarce” wydawane przez Związek Wojujących Bezbożników dowodzony przez Minieja Izraelewicza Gubelmana. Inspirował on szydercze demonstracje antyreligijne. Ciekawe, po co Żydzi najpierw w ten sposób dokazują, a potem się dziwują, że kiedy minie okres dobrego fartu, to palą nimi w piecach. Co tu ukrywać; to lekceważenie innych narodów nie tylko świadczy o niedostatku empatii u Zydów, ale często – o niedostatku rozumu.
no i coś w tym jest. Na przykład w czasie gdy Wojewódzki wtykał polską flagę w psie gówna, nie wiedziałem, ze on jest Żydem. Wtedy myślałem, że to taki śmieszek nihilista, a tu wychodzi, że to taki typowy "nihilizm" żydowski, tzn. generalnie jednostronnie skierowany na zaatakowaną populację.O jednostronności świadczy choćby przypadek gdy internauta zamieścił zaczepny wobec Wojewódzkiego komenatrz:

https://www.pomponik.pl/plotki/news...raktowal-hejtera-polecialy-grozby,nId,2379092

nagle nasz żydowski śmieszek stracił cały dystans do sprawy. Gdy chodzi o ICH dumę, to oni stają się poważni. No, a Szwedom wcisną hymn śpiewany na murzyńskim bolcu. Boki zrywać.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 909
moda jakaś nastała, że "aktywiści" blokują deportację w samolocie. Normalny pasażer jak są z nimi problemy, to dostaje od służb kilka strzałów w mordę i wylatuje (nomen omen) z samolotu. Nawet gdy był wypraszany jedynie z powodu overbookingu, a nie chciał słuchać, to obrywał definitywne. A tutaj służby cackają się z obrońcami deportowanych. Przypuszczam, że polecenia poszły z góry, a "pasażerowie" mogą być podstawieni.

Szwedzka studentka broniła skazanego za molestowanie
http://autonom.pl/?p=22959


Brytyjczycy wstrzymali deportację somalijskiego gwałciciela
http://www.autonom.pl/?p=23658
 

pawlis

Samotny wilk
2 381
8 843
Morał? Pozwalać naturze działać. Przykład Yellowstone mówi to wyraźnie.

Gasili lasy "na ochotnika", mogą zostać... opodatkowani!

Ochotnicy, którzy latem brali udział w gaszeniu pożarów lasów w Szwecji mają kłopot z fiskusem. Mogą zostać opodatkowani. Powód? Przyjęcie korzyści w postaci darmowego wyżywienia i noclegów!

Polska skierowała do działań 139 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, głównie z województwa zachodniopomorskiego. Naszych strażaków - dotychczas - sprawa nie dotyczy. Ale...:

...ale ich koleżanki i koledzy ze Szwecji otrzymali od Szwedzkiej Agencji Ochrony Cywilnej list z prośbą o spisanie listy bezpłatnych świadczeń, jakie otrzymali podczas dobrowolnego uczestnictwa w akcji gaszenia pożarów. Chodzi o darmowe posiłki oraz o organizowane dla nich noclegi w namiotach lub szkołach.

Według szwedzkiego prawa fiskalnego: niektóre ze świadczeń, które otrzymywali ochotnicy, podlegają opodatkowaniu!

Wielu strażaków i ratowników - którzy w lipcu przebywali na urlopach - na wieść o trudnościach w gaszeniu pożarów lasów postanowiło przerwać wypoczynek i zgłosiło się, by pomóc swoim kolegom. Wiadomość o możliwości zapłacenia podatku za uczestnictwo w trudnej akcji gaszenia pożarów wielu z nich przyjęło z niedowierzaniem.

Tobias Baudin, przewodniczący Związku Zawodowego "Kommunal" zrzeszającego strażaków i ratowników powiedział gazecie Aftonbladet, że próba opodatkowania ochotników jest ”kpiną wobec tych, którzy przerwali swoje urlopy, aby spieszyć, ratować domy i dobytek innych”.

Pożary w Szwecji ogarnęły latem łącznie ponad 25 tys. hektarów lasów. W akcji ich gaszenia uczestniczyło kilka tysięcy ochotników i ratowników. Zastępy strażaków oraz sprzęt gaśniczy wysłało do Szwecji osiem państw Unii Europejskiej oraz Norwegia.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 909

pawlis

Samotny wilk
2 381
8 843
Szwecja: młody imigrant zgwałcił nauczycielkę. Jego matka twierdzi, że to nieporozumienie

Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
W miejscowości Nassjo w Szwecji 19-letni imigrant pochodzący z Syrii, zgwałcił w szkole swoją nauczycielkę. Kobieta była wielokrotnie nachodzona przez swego ucznia, aż w końcu młody mężczyzna dopuścił się poważnego przestępstwa. Syryjczyk był znany policji, która wcześniej notowała go za kradzieże i kontakty z handlarzami narkotyków.

Nauczycielka ze szkoły w szwedzkim Nassjo poinformowała o tym co się wydarzyło dopiero kilka tygodni po feralnym zdarzeniu. 30-letnia kobieta opisała całą sprawę na swoim blogu, ponieważ jak przyznała, bała się poinformować policję. Nastoletni imigrant miał wielokrotnie nachodzić swoją nauczycielkę, która nie zgadzała się na jakiekolwiek zbliżenie. Syryjczyk nalegał i groził, że jeśli kobieta nie podda mu się, ten porwie członków jej rodziny.

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednej z sal lekcyjnych w szkole. Młody mężczyzna zabarykadował drzwi i wykorzystał bezbronną kobietę. Nauczycielka zwierzyła się, że błagała mężczyznę, aby puścił ją wolno, ale ten nie reagował i dopuścił się strasznego przestępstwa. Sprawę bada już miejscowa prokuratura, która zdecydowała o tymczasowym aresztowaniu młodego Syryjczyka.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. W jego obronie stanęli również jego rodzice. Matka twierdzi, że syn nie mógł się dopuścić takiego czynu, a sprawa jest nieporozumieniem. „Mój syn nie jest taki. Jesteśmy tradycyjną rodziną, a on nigdy by czegoś takiego nie zrobił” – powiedziała matka 19-latka.

Pochodzący z Damaszku uczeń szkoły w szwedzkim Nassjo był wcześniej znany policji. Jego nazwisko widniało w kartotekach dotyczących kradzieży, a także spraw związanych z handlem narkotykami.

Przypomnijmy, że w Szwecji wielokrotnie dochodziło do gwałtów na kobietach, których sprawcami byli imigranci. Pod koniec zeszłego roku w Malmo doszło nawet do protestów przeciwko opieszałości sądów, które nie są w stanie ukarać przestępców pochodzących z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki. Demonstranci zarzucili wówczas policji i władzom państwa, iż zamiast rozprawić się ze zwyrodnialcami, zaapelowano do kobiet, aby „pozostały w domach lub chodziły w parach bądź jeździły taksówkami”.
 

Doman

Well-Known Member
1 221
3 909
W Szwecji chyba zaczeli czytac klasykow libertarianizmu i wzieli sobie do serca zasade "Chcacemu nie dzieje sie krzywda". Na poczatek wzieli sobie na tapete...ekstremum rodem z libnetu, haha:

https://wolnosc24.pl/2018/11/18/lew...wecji-zada-zgody-na-kazirodztwo-i-nekrofilie/
Kazirodztwo jest od wieków popularne przynajmniej u części muzułmanów. Wiele kultur aktywnie walczyło z zawężaniem puli genowej, ale szariat tego nie piętnuje a nawet udziela rozgrzeszenia. Skutkiem są masowe defekty genetyczne objawiające się chorobami i ociężałością umysłową. Krótko mówiąc cała populacja dotknięta taką "kulturą" zamienia się w podludzi.
 

inho

Well-Known Member
1 596
3 901
Kazirodztwo jest od wieków popularne przynajmniej u części muzułmanów. Wiele kultur aktywnie walczyło z zawężaniem puli genowej, ale szariat tego nie piętnuje a nawet udziela rozgrzeszenia. Skutkiem są masowe defekty genetyczne objawiające się chorobami i ociężałością umysłową. Krótko mówiąc cała populacja dotknięta taką "kulturą" zamienia się w podludzi.
Dokładnie i to w nie małej części. W UK parę lat temu była afera z powodu tego, że ktoś zrobił badania społeczne mniejszości muzułmańskich, w których wyszło, że około 50% !!! jest w związkach z kuzynami. W krajach muzułmańskich współczynnik ten wynosi w zależności od kraju od ~30% do nawet ~70%...
 
Do góry Bottom