Szumlewicz oraz inne lewackie przypały

N

nowy.świt

Guest
1551534_676115859077704_1297127524_n.jpg
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
"Póki jest zysk kapitał nie odchodzi"
Pan Ikonowicz, jak każdy lewak - jest oderwany od rzeczywistości.

Weźmy na ten przykład, Szwecję: SAAB - bankrut, Volvo - kupione przez chińczyków, Ikea - zarejestrowana w Luksemburgu/Holandii/Antylach/Curacao/Liechtensteinie

422px-IKEA_corporate_structure.svg.png


Swoją drogą - struktura tej firmy to majstersztyk optymalizacji podatkowej

INGKA Holding is not an independent company, but is wholly owned by the Stichting Ingka Foundation, which Kamprad established in 1982 in the Netherlands as a tax-exempt, not-for-profit foundation. The Ingka Foundation is controlled by a five-member executive committee that is chaired by Kamprad and includes his wife and attorney.[50]

Every IKEA store, including those run by Ingka Holding, pays a franchise fee of 3% of revenue to Inter IKEA Systems. The ownership of Inter IKEA Systems is exceedingly complicated and not publicly known. Inter IKEA Systems is owned by Inter IKEA Holding, a company registered in Luxembourg. Inter IKEA Holding, in turn, belongs to an identically named company in the former Netherlands Antilles that is run by a trust company based in Curaçao.[50] In 2009 the company in Curaçao was liquidated and the company responsible for this liquidation traces back to the Interogo Foundation in Liechtenstein[51] Ingvar Kamprad has confirmed that this foundation owns Inter IKEA Holding S.A. in Luxembourg and is controlled by the Kamprad family.[52] The IKEA food concessions that operate in IKEA stores are still directly owned by the Kamprad family and represent a major part of the family's income
 
Ostatnia edycja:

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
http://www.polskieradio.pl/9/2413/Artykul/1028210,Komunizm-zasluguje-na-druga-szanse
Czy komunizm zasługuje na drugą szansę?
Według Katarzyny Bratkowskiej, działaczki feministycznej, ten ustrój opiera się na wzajemnym szacunku ludzi, równości i wolności do realizowania siebie.
na Kubie ludzie nie głodują i na pewno nie z tego powodu uprawiają prostytucję. - Takie opowieści mają nami wstrząsnąć, ale jak im się bliżej przyjrzeć, to trochę brednia - twierdzi.
Audycji nie przesłuchałem ale teks ze strony trojki mi wystarczy.
 
D

Deleted member 4476

Guest
Szumlewicz na swoim profilu
Dzisiaj o 23.25 w "Ja panu nie przerywałem" będę rozmawiać z Wiktorem Świetlikiem o niemądrym pomyśle organizacji zimowych igrzysk Olimpijskich w Krakowie, o bandytach na polskich drogach i o radykalnym indywidualizmie w polskim modelu kapitalizmu, który skutkuje rozkładem więzi społecznych.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
12 985
Ostrzeżenie!
Absolutnie tylko dla osób o nerwach z liny alpinistycznej.


- Ustrój, o którym myślę, rządziłby się następującymi zasadami: bezwzględny szacunek wszystkich ludzi, równość, wolność do realizowania siebie. W historii były różne stany pośrednie. Po rewolucji październikowej nastąpiła eksplozja kulturalna, bardzo ciekawe rzeczy działy się w Rosji - opowiada gość audycji "Znaki zapytania". Według niej tzw. czerwony terror (masowe egzekucje w Rosji w 1918 roku) nie był sprawą istotną. - Trzeba się zawsze mierzyć z problemem, który mamy teraz, a nie z takim, który miał miejsce kilkadziesiąt lat temu - dodaje. - Kuba na przykład jest krajem, gdzie niski poziom życia jest rekompensowany innym tempem życia i brakiem rozwarstwienia - twierdzi Katarzyna Bratkowska.

http://www.polskieradio.pl/9/2413/Artykul/1028210,Komunizm-zasluguje-na-druga-szanse

Komunizm zasługuje na drugą szansę?
Sam charakter tego pytania mnie drażni. Czemu zatem nikt nie zapyta, czy faszyzm (mniej ofiar niż komunizm, choć dla mnie jedno i drugie to bracia bliźniacy) powinien dostać kolejną szansę?
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
"Wolność do realizowania siebie" - czytam akurat jakąś książeczkę o historii (k)Raju Rad i wynika z niej, że w 1940 r., po zajęciu krajów bałtyckich, NKWD otrzymało rozkaz wysłania do obozów koncentracyjnych, między innymi, "esperantystów i filatelistów" :D Niektórzy z tych wrogów lud pracującego miast i wsi siedzieli jeszcze w więzieniach na zachodzie (k)Raju 22 czerwca 1941 r. i w związku z faktem, że trudno było ich przetransportować na wschód, zostali rozstrzelani.

Tutaj piękna fotka poglądowa jak wygląda wolność realizowania siebie od strony praktycznej:
Victims_of_Soviet_NKVD_in_Lvov_%2CJune_1941.jpg

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Victims_of_Soviet_NKVD_in_Lvov_,June_1941.jpg

Oczywiście, oczekiwanie pozytywnych skutków z wprowadzenia systemu, który zawsze kończył się masowymi odjebkami nie jest żadnym zdebileniem, tylko, wicie - rozumicie, nowoczesnym i optymistycznym myśleniem postępowym :)
 

inho

Well-Known Member
1 635
4 511
Rok 2054 okiem socjalisty - gdyby teraz uwolniono system

***

edytka: Jeszcze cytat z Szumlewicza "obalającego" krzywą Laffera itp: ;)

"Jednym z głupszych konstruktów ekonomii liberalnej jest tzw. krzywa Laffera. Jej obrońcy przy każdej podwyżce podatków mówią, że spadną wpływy do budżetu. Krótko mówiąc, podwyżka podatków oznacza ich.. obniżkę - spadają wpływy, czyli ludzie mniej płacą do budżetu. Gdyby ta zasada była prawdziwa, przedsiębiorcy powinni domagać się wyższych podatków, aby mieć niższe obciążenia. Na czym więc opiera się wiara w krzywą Laffera? Na przekonaniu, że przy wyższych podatkach ludzie będą oszukiwać. Innymi słowy liberałowie opierają się na wsparciu działalności przestępczej. Skądinąd również empirycznie zasada ta nie działa. W krajach o najwyższych podatkach, takich jak Szwecja czy Dania, ściągalność podatków jest najwyższa. Znacznie większa skala szarej strefy jest w Rosji czy Bułgarii, w których obowiązuje niski podatek liniowy."
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
comment_uQO5RL2KfhOukRrw3frpZdubeHonz1k9.jpg


"Wicemarszałek sejmiku Roman Ciepiela przypomniał, że to rząd Jarosława Kaczyńskiego w 2006 r. przyjął dokument o programie „Kapitał ludzki”, w którym jest sformułowanie: „w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zasada gender mainstreaming będzie wdrażana na każdym etapie realizacji programu”."

http://www.tvn24.pl/krakow,50/radni...e-dla-promowania-ideologii-gender,391820.html

Podstawowym dokumentem krajowym jest „Strategia rozwoju kraju"
2007–2015”, która opiera się m.in. na „Programie działania Rządu RP »So-
lidarne państwo«”, „Krajowym programie reform 2005–2008”, „Programie
konwergencji”, „Strategii bezpieczeństwa narodowego RP”, „Programie za-
pobiegania przestępczości i antyspołecznym zachowaniom”, „Krajowym pro-
gramie rozwoju wsi”, „Strategii rozwoju transportu”, „Programie operacyj-
nym »Innowacyjna gospodarka«”, „Programie rozwoju obszarów wiejskich”,
„Programie »Infrastruktura i środowisko«”, Programie »Kapitał ludzki«” oraz
innych sektorowych programach operacyjnych"

http://www.pis.org.pl/download.php?g=mmedia&f=program_samorzadowy_lubelskie.pdf

"PiS wspiera aktywne formy zwalczania bezrobocia i biedy

Na realizację programu „Kapitał Ludzki” na lata 2007 – 2013 mamy ok. 9.7 mld zł, które muszą być wykorzystane w sposób efektywny, sprzyjający wzrostowi zatrudnienia, wykształcenia, wspierający aktywnie osoby długotrwale bezrobotne, zagrożone ubóstwem. Bez zmian w podejściu do realizacji polityki społecznej państwa nie będzie to możliwe. – podkreślił Poseł PiS Krzysztof Michałkiewicz."

http://www.pis.org.pl/article.php?id=5830

"- Politycy PiS wprowadzają swoich wyborców w błąd, ukrywając prawdziwych ojców chrzestnych gender mainstreaming - napisał na swoim blogu ks. Kazimierz Sowa. Duchowny przekonuje, że to właśnie za czasów rządów PiS gender wprowadzono do polskiej polityki.
Zdaniem ks. Kazimierza Sowy politycy PiS są "prawdziwymi ojcami chrzestnymi genderyzmu". - Dziś Jarosław Kaczyński i jego akolici zarówno z PiS, jak i Solidarnej Polski pewnie chcieliby o tym zapomnieć albo jakoś to wytłumaczyć, ale mam nadzieję, mało kto da się na to już nabrać - napisał ks. Sowa na swoim blogu. - Mają bowiem do wyboru albo blamaż (że nie czytają przyjmowanych dokumentów), albo odważne przyznanie się, że za czasów rządów PiS nawet gender było dobre i słuszne - dodał."

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,15346113,Ks__Sowa__Politycy_PiS_to_ojcowie_chrzestni_gender.html
 
Ostatnia edycja:

military

FNG
1 766
4 727


Jak słucham Ikonowicza, mną fizycznie telepie, po prostu nienawidzę tego człowieka i życzę mu bolesnej śmierci. Rozwaliła mnie jego wypowiedź, że mały biznes to nie biznes i tacy jak ja to lepiej niech na zasiłek idą. No kurwa, czemu nie? Wygoda, laba, kasa sama wpada do kieszeni. Ikonowicz - WYGRAŁEŚ MNIE. Teraz dawaj forsę, spasiony chuju.

P.S.
Fakt, że nawet prowadząca nie zrozumiała prostej analogii Korwina z końcówki, świadczy o tym, wśród jakich ludzi żyjemy i czemu jest jak jest.
 
N

nowy.świt

Guest
Ja po prostu mam ochotę takim zasrańcom jak ta czerwona świnia, zrobić taki srogi wołyniec, że najtwardsi banderowcy jak to zobaczą na pusty żołądek, to będą rzygać przez żółcią przez nos, weźmie ich ot tak znienacka, na wieloryba.

A ten znowu z pompowaniem Swojego nasienia w inne byty.
 
Do góry Bottom