Szumlewicz oraz inne lewackie przypały

D

Deleted member 4476

Guest
http://www.fronda.pl/a/w-razie-wojny-nuklearnej-tylko-bogaci-przezyja,37094.html
Gdyby rozpoczęła się wojna jądrowa populacja ludzi wyginie. Przeżyją tylko ci najbogatsi. Dlatego powinniśmy dążyć do redukcji broni atomowej.

Jakim prawem ma przeżyć bogaty człowiek w razie konfliktu nuklearnego? Nie ma żadnego takiego prawa! Nie jest on lepszy od innych ludzi żyjących w danej chwili na ziemi. Więc to niesprawiedliwe, że ten kto ma pieniądze może uchronić się w razie ataku jądrowego. Ten kto nie ma umiera!

Co najbardziej kuriozalne to to, że przeżyć może tylko bogaty, inny nie ma szans. A co śmieszne, broń atomową również tworzą bogate konsorcja w porozumieniu z władzą państwową. Po co w takim razie świat dysponuje głowicami atomowymi? W jakim celu? Niech usprawniają swoje armie, tworzą nowe rozwiązania technologiczne, takie by walka była równa i nie pochłaniała całej ludzkości. Wystrzelić bombę atomową i zmieść jakieś państwo to żadna sztuka wojenna (dla tych co mają takie głowice), to po prostu terroryzm.

Jako wolni obywatele powinniśmy protestować przeciwko broni atomowej. Z prostej przyczyny: w razie jej użycia zginiemy, a mamy prawo do obrony własnego życia i życia najbliższych. Więc czemu mamy godzić się na coś, co mi w żaden sposób nie służy, a co gorsza, zagraża memu istnieniu?


I komentarz Sierpa:
Dlatego trzeba przyspieszyć osobliwość technologiczną, a potem emigrować na inne planety, każdy na swoją.
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Linka nie podam, ale widziałem kiedyś wywiad z Ryśkiem Kaliszem w którym mówił, że "nie może być tak, że w Polsce o władzę biją się NEOLIBERAŁ Tusk z NACJONALISTĄ Kaczyńskim".
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Tusk: Będąc w opozycji, domagałem się niskich podatków. Dziś mogę za to przeprosić

- Dziś mogę przepraszać za to, że będąc w opozycji, domagałem się niskich podatków. Teraz mam już duże doświadczenie jako premier, jesteśmy w UE. Duże grupy społeczne oczekują większej opieki państwa, lepszych usług. Przyznaję, że mamy w Polsce nie najlepszy poziom usług publicznych. Narzekamy na służbę zdrowia, emerytury, ale jednocześnie chcielibyśmy jak najmniej pieniędzy oddawać na te cele. Polacy nie usłyszą ode mnie "tak, będą niższe podatki", ale będziemy dbać, żeby poziom usług coraz wyższy - tłumaczył.

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiado...pozycji__domagalem_sie_niskich_podatkow_.html
 
Ostatnia edycja:

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Dziś mogę przepraszać za to, że będąc w opozycji, domagałem się niskich podatków.

Poziom bezczela osiągnął tutaj granice. Ten facet kłamie nawet gdy śpi. Co prawda rzeczywiście mówił o obniżaniu podatków będąc w opozycji, ale robił to też za swojej premieriady.

Tekst z jego expose z 2007 roku, już po tym jak Kaczyński powołał go na stołek szefa rządu:

Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie w związku z tym stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi dotyczyć wszystkich. I tych mniej zamożnych i tych bogatszych. Wszyscy mają prawo do tego, aby państwo przyjęło wreszcie kierunek na obniżanie podatków i danin publicznych. Będziemy prowadzili tę politykę rozważnie, to musi być rozważny marsz. Ale chcę, aby to był marsz zawsze w jednym kierunku, zawsze w kierunku niższych podatków i zawsze w kierunku rezygnacji z nadmiernych, często zbędnych danin publicznych, jakie obywatel płaci na rzecz administracji.
 

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Kurwa, Szumlewicz obecnie w Polsat News i ten koleś jest takim ćwiokiem, że brak słów. Gwiazdowski ładnie z klasą zalewał go argumentami, a ten jebany idiota drze mordę i wybałusza te swoje gały sepleniąc jak jakaś gadzina.
 

GoldenColt

Well-Known Member
817
3 626
Właściwe to Szumlewicz ma rację, mamy podatek progresywny dzięki demokracji. Tego chce większość, a politycy populiści to spełniają żeby się im przypodobać. Nieważne że złodziejstwo i jest na bakier z ekonomią, grunt że ludzie chcą żeby bogaci płacili więcej (chociaż w praktyce to gówno prawda uwzględniając wszystkie podatki i wszystkie fakty z nimi związane). Jak on to mówił "Zabierzmy tym ludziom pieniądze. Żyjemy w demokratycznym państwie, w którym to ty my powinniśmy decydować kto ile ma zarabiać a nie bezosobowy rynek". Ładna definicja demokracji ;)
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 793
8 465
10300638_807492005928522_5736818029519962184_n.jpg
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 149
5 109
Nie ma u nas podatku progresywnego. Kwota wolna od podatku jest pomijalnie mała, a podstawowe produkty niezbędne do życia są obłożone podatkiem, więc podatki płaci również biedota. Bogaci to są albo na państwowych posadach, więc nie płacą podatku tylko z nich żyją, albo są to osoby prowadzące działalność gospodarczą i odliczający sobie wszystko w koszta. Prywatnych specjalistów najemnych, łapiących się w wyższy próg podatkowy (i rozliczających się z tego), jest mało i nie płacą procentowo w sumie więcej niż biedota. I tak zawsze będzie, bo nie da się naprawdę opodatkować bogaczy, bo to oni rządzą. A jeśli nie, to uciekną.
 
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 143
Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego kim jest Szumlewicz:

Współzałożyciel Krytyki Politycznej - wylęgarni myśli lewackiej, dotowanej obecnie przez Hannę Gronkiewicz-Waltz

http://moraine.salon24.pl/363422,odebrac-lokal-i-dotacje-krytyce-politycznej

"Przypominam, że Krytyka Polityczna otrzymała w tym roku 140 tyś złotych dotacji od Ministerstwa Kultury.
Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała w 2009 i 2010 po 100.000 złotych rocznie na działanie redakcji KP.Władze samorządowe przekazały lokal w dzierżawę za symboliczną opłatę 12 zł/m² miesięcznie -- zaniżając ten czynsz średnio 12 krotnie. KP płaci 15.600 zł miesięcznie, a powinna płacić: 187.200.Czyli KP otrzymuje miesięczną dotację od samorządu w wysokości: 171.600, czyli rocznie 2.059.200 złotych.
Zachęta -- 45.000 złotych.
Resort kultury dodatkowo 44.000 złotych za projekt „Patriotyzm jutra” + 14.000 złotychna wydawnictwo „Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego„.
Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego. Od 2009 r. wyłożył 17.000 zł.
Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w roku 2010 „dał” 80.000 złotych."

oraz:

Lewica jest w Polsce potrzebna - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą w Cieszynie [w "świetlicy" Krytyki Politycznej].

http://www.krytykapolityczna.pl/wyd...nt-komorowski-w-swietlicy-krytyki-politycznej

I ze słynnego poradnika dt. podatków, wydawnictwa Krytyki Politycznej:

comment_msrNT9XXDUZ7oyXygNw9KkKjGPUmaKCp,wat400.jpg


No tak, w końcu państwo lepiej wie, na co wydać pieniądze obywateli. Np. na dotacje lewackich, pożytecznych idiotów z KP, którzy zachęcają do.. większego przepływu pieniądza przez budżet coby było więcej pieniędzy do rozkradzenia przez rządzącą ekipę, np. przy okazji portali dla bezdomnych, budowy stadionów czy - spotów TV o UE :)
 
Ostatnia edycja:

pikol

Od humanitarystów nie biorę.
1 004
1 635
Najlepsza teoria Szumiego. Zabrać pieniądze bogatym i dać biednym, żeby pieniądze trafiły na rynek. I to będzie najkorzystniejsze dla przedsiębiorców.
 

pawel-l

Ⓐ hultaj
1 915
7 929
Jak ktoś jeszcze nie widział:


Podpowiedziałbym RG trochę inne argumenty:
- aby bankierzy mniej zarabiali to należy zakazać tworzenia pieniądza z powietrza
- zwiększenie obc. od najbogatszych nawet jeśli zapłacą to wystarczy na waciki
- kraje bogate mogą mieć wysokie podatki i niski wzrost gosp. bo mają wystarczającą ilość miejsc pracy. My musimy najpierw je stworzyć bo mamy miliony bezrobotnych
- lepiej zarabiać 5 razy więcej i płacić nawet 2 razy większe podatki (UK versus Rumunia)
- powoływanie się na Marksa nikogo nie przekona
- zmiana systemu podatkowego być może zmniejszy koszty poboru, ale nie poprawi efektywności gospodarki
- propozycja podatku przychodowego i wzrost wpływów o 30 mld to strzał we własną stopę !
- państwo robi wszystko 2 razy drożej więc większe podatki to mniejszy wzrost gospodarczy
- jesteśmy uzależnieni od oszczędności zachodnich społeczeństw (chociażby poprzez dotacje UE) bez tych oszczędności bezrobocie yłoby jeszcze wyższe
 
Ostatnia edycja:

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 863
12 252
Najlepsza teoria Szumiego. Zabrać pieniądze bogatym i dać biednym, żeby pieniądze trafiły na rynek. I to będzie najkorzystniejsze dla przedsiębiorców.
No, to ciekawa teoria i była jakoś powiązana z czymś nazwanym chyba "luksusową zagraniczną konsumpcją" (???). Nie bardzo kumam czy to jakaś zajawka protekcjonizmu, czy czegoś, ale jak biedak kupuje trampki za 20 zł to też część z tego wędruje do Chin, czy tam gdzieś. Ogólnie nie kumam tych teorii, wynika z tego chyba, że jak biedny wyda X złotych to lepiej niż bogaty miałby wydać X złotych.
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
Komuch Franciszek - papież-idol ateistów, tęczusiów, wierzących, brudasów, meneli i wszelakich postępowych lewackich odszczepów majtających skórką na samą myśl o Nowym Porządku Świata, zawezwał do:

"the legitimate redistribution of economic benefits by the state, as well as indispensable cooperation between the private sector and civil society."

http://www.foxnews.com/world/2014/0...stribution-wealth-by-state-to-poor-in-spirit/
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 723
Komuch Franciszek - papież-idol ateistów, tęczusiów, wierzących, brudasów, meneli i wszelakich postępowych lewackich odszczepów majtających skórką na samą myśl o Nowym Porządku Świata, zawezwał do:

"the legitimate redistribution of economic benefits by the state, as well as indispensable cooperation between the private sector and civil society.
Skończy się tak, że wszystkie Szmulewicze tego świata się nawrócą, a przyzwoita reszta opuści tę instytucję.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 863
12 252
Komuch Franciszek - papież-idol ateistów, tęczusiów, wierzących, brudasów, meneli i wszelakich postępowych lewackich odszczepów majtających skórką na samą myśl o Nowym Porządku Świata, zawezwał do:

"the legitimate redistribution of economic benefits by the state, as well as indispensable cooperation between the private sector and civil society."

http://www.foxnews.com/world/2014/0...stribution-wealth-by-state-to-poor-in-spirit/
Rozumiem, że rozpoczął od rozdania zawartości watykańskich skarbców i licznie występujących tam dzieł sztuki na rzecz ludu? Kurcze, mogłem pojechać na kanonizację :(
 

tomislav

libnet- kowidiańska tuba w twojej piwnicy!
4 777
13 001
Nooo ... zaczął lajtowo - od apeli i rozlicznych, medialnie dymanych zaskakujących telefonów do sprzątaczki i jakichś przypadkowych, zwykłych ludzi. Swoją drogą, skąd miał namiary ;)

Wygląda to jak ustawka u Kuby Strzyczkowskiego i w Szkle Kontaktowym, gdzie dzwonią te same osoby, będące jak widać na hot-linie. Czasem słychać, jakby czytali z kartki, ale oczywiście nie posądzam o to papieża, myślę że improwizuje zgrabnie - niczym Coltrane.
 
Do góry Bottom