Szumlewicz oraz inne lewackie przypały

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 887
25 473
Wiecie, że deplatformyzowanie ludzi za głoszone przez nich opinie i uniwersytecka moda na sejfspejsy są oznaką poszerzania wolności słowa?

U Orlińskiego, trochę jak u Orwella - wolność to niewola.


Jeśli spojrzymy na progresję dekad w popkulturze, np. od drugiej wojny światowej do dzisiaj, zobaczymy systematyczne POSZERZANIE wolności słowa.
To samo z uniwersytetami. Powieści akademickie Lodge’a, Bradbury’ego czy Amisa przypominają nam nie tak dawne czasy, w których na zachodnich uczelniach można było mieć kłopoty za otwarte głoszenie ateizmu.
Gdyby zrobić podsumowanie literatury campusowej „od McCarthy po Eugenidesa”, wyjdzie nam kronika poszerzania wolności. To, co obserwujemy (np. studenckie inicjatywy „bezpiecznej przestrzeni” czy deplatformowania), to właśnie jej przejaw.
Studenci płacą za uczelnię. Albo bezpośrednio, albo pośrednio (bo dofinans idzie za nimi). Płacą – a więc wymagają. Tak wygląda wolność w praktyce.
Jeśli spojrzeć na to w historycznym ujęciu, wnioski są jednoznaczne. Żyjemy w czasach rekordowej wolności słowa.
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 028
2 310
Jednak Szumi potrafi zaorać adwersarza, i to srogo, baaardzo SROGO! Przeciwnikiem jest narcystyczna celebrytka Jarosław Jakimowicz znany z Big Brothera i jako naturszczyk "aktor" w kilku filmidłach klasy B. Tylko dla osób o mocnych nerwach...
 

mikioli

Well-Known Member
2 745
5 346
Jednak Szumi potrafi zaorać adwersarza, i to srogo, baaardzo SROGO! Przeciwnikiem jest narcystyczna celebrytka Jarosław Jakimowicz znany z Big Brothera i jako naturszczyk "aktor" w kilku filmidłach klasy B. Tylko dla osób o mocnych nerwach...

Przecież to bieda reżyserowany szoł i Jakimowicz miał pokazać, że jest w konwencji.
 

mikioli

Well-Known Member
2 745
5 346
Znaczy konwencja szoł jest taka, że Jakimowicz miał wyjść na idiotę?
Konwencja jest taka, że to skandalista więc robi skandale. Nie gra w niczym słynnym więc co mu zostało? Tysiące ludzi robi z siebie debili dla sławy, jednym z nich jest Jakimowicz.
 

alfacentauri

Well-Known Member
1 158
2 146
Czasy się zmieniają i teraz o zgrozo będzie chyba w modzie wybielanie PRLu. Stach snuć przypuszczenia jak to się rozwinie. Może wkrótce kto nie będzie fanem PRLu ten będzie traktowany jak dzikus. I nie chodzi tu tylko o postawy wśród młodych socjalistów, dwudziestoparoletnich dziennikarek Gazety Wyborczej i tych kręgów. Ta zaraza jest gorsza od koronawirusa. Proszę bardzo przykład z tego miesiąca z konserwatywnego portalu https://konserwatyzm.pl/rekas-puste-kieszenie-zamiast-pustych-polek/ Dowiadujemy się, że w PRLu nie było tak źle, a jak było to przez imperialistów i nawet jak z winy tych imperialistów były puste półki w sklepach to dziś Polacy pomimo pełnych sklepowych półek mają puste kieszenie.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 783
8 398
Hipokryzja lewicy jest trudna do wyobrażenia. Czy oni nie popierają Sandersa?

The Young Turks' Progressive Founder Urged His Staff Not To Unionize

In the staff meeting, the network’s co-founder and influential host, Cenk Uygur, urged employees not to do so, arguing that a union does not belong at a small, independent outlet like TYT, according to two workers who were present. He said if there had been a union at the network it would not have grown the way it has.
 

pawlis

Samotny wilk
2 419
10 059


giphy.gif
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 565
Lewica w Sejmie chce dodać swe trzy grosze do podręcznika historii.
Do tego podstawa programowa z historii nie jest w pełni realizowana w szkole i jest sprzeczna z nauczaniem religii. Według podstawy Stefan Czarniecki jest „bohaterem”, a był nie bohaterem, ale zbrodniarzem wojennym.
No tak. Mamy nowego zbrodniarza wojennego, był nim Stefan Czarniecki.

do ministra edukacji narodowej​
w sprawie błędów w podręcznikach do nauki historii​
Zgłaszający: Marek Rutka, Hanna Gill-Piątek, Monika Falej, Katarzyna Kotula, Anita Kucharska-Dziedzic, Katarzyna Ueberhan, Maciej Kopiec, Robert Obaz, Paweł Krutul​
Data wpływu: 21-03-2020​

 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom